Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym. Święto osób niewidomych i niedowidzących: Na 15 października przypada Międzynarodowy Dzień Białej Laski – święto osób niewidomych i niedowidzących. W czwartek w hotelu Promień spotkały się z tej okazji osoby zrzeszone w Polskim Związku Niewidomych w Skarżysku. Takiego musicalu w Skarżysku jeszcze nie było. Premiera już w środę: Od 28 sierpnia roku uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 2 pod opieką Anny Chojnackiej i Małgorzaty Skuzy realizują projekt „Się staję – wielopłaszczyznowy kontakt z kulturą – od świadomego odbiorcy do twórcy”. Finalnie powstał spektakl, który będzie można obejrzeć już 25 października. To jeden z pięciu zwycięskich wniosków, które otrzymały dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury w tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Projekt wspólnie realizują Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej i Gimnazjum nr 2.
Menu
reklama
reklama

Mieszkańcy wsi Wiącka pomagają Mikołajkowi

Mieszkańcy wsi Wiącka pomagają Mikołajkowi

Jedni upiekli ciasta, inni wzięli udział w aukcji albo zaśpiewali na scenie. Zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację 6-letniego Mikołaja zorganizowali mieszkańcy wsi Wiącka w gminie Bodzentyn. Akcja odbyła sie podczas III edycji ,,Święta Ziemniaka".

 

Gdy sąsiedzi dowiedzieli się o chorobie 6-letniego Mikołaja Miernika od razu ruszyli z pomocą. Zorganizowali zbiórkę pieniędzy na leczenie i rehabilitację cierpiącego na raka mózgu chłopca.


- Ja chciałabym, żeby ta rodzina nie czuła się sama – mówi Jadwiga Dulęba, radna gminy Bodzentyn


Akcja odbyła sie podczas III edycji ,,Święta Ziemniaka". Jedni upiekli ciasto, inni wzięli udział w aukcji albo wystąpili na scenie. Wszyscy mieszkańcy zagrali dla Mikołaja i chętnie wrzucali datki do puszek. Na ofiarodawców czekał poczęstunek.


- Jest takie przysłowie – jeden wszystkim nie pomoże, ale wszyscy jednemu zawsze pomogą – mówi Mariusz Matla, sołtys wsi Wiącka


Na apel o pomoc odpowiedzieli koledzy i nauczycielki Mikołaja. Wspomnienia z wakacji, ulubione auto czy wymarzony dom. Te rysunki wykonały dzieci z przedszkola we Wzdole Rządowym i przekazały na licytację, ale to nie wszystko.


- Piękny gest zrobiły Panie z przedszkola z rodzicami, kupili Mikołajowi laptopa do szpitala to bardzo cieszy – dodaje Jadwiga Dulęba, radna gminy Bodzentyn


W tej chwili Mikołaj przechodzi serię badań w szpitalu w Łodzi. Mieszkańcy nie czekają na wyniki – działają.


- Bardzo się cieszę, że ta inicjatywa spotkała się z takim zainteresowaniem wczoraj i dzisiaj – mówi Dariusz Skiba, burmistrz Bodzentyna


Głównym punktem niedzielnej akcji była aukcja charytatywna na rzecz leczenia i rehabilitacji Mikołaja, którą wsparli samorządowcy z gminy Bodzentyn, powiatu kieleckiego, a także Urzędu Marszałkowskiego.


- Ważne jest ciepło, które jest w nas Pani Jadwigo, panie sołtysie jesteście wspaniali – powiedział Jan Cedro – przew. Rady Powiatu w Kielcach


I wspaniały jest wynik tej akcji od serca – udało się zebrać grupo ponad 13 tysięcy złotych, a pomoc wciąż płynie. Kolejna zbiórka pieniędzy dla Mikołaja odbędzie się 30 września podczas festiwalu aktywności - "Paragedon 2017" na Stadionie Lekkoatletycznym w Kielcach.

 

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy