Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym. Święto osób niewidomych i niedowidzących: Na 15 października przypada Międzynarodowy Dzień Białej Laski – święto osób niewidomych i niedowidzących. W czwartek w hotelu Promień spotkały się z tej okazji osoby zrzeszone w Polskim Związku Niewidomych w Skarżysku. Takiego musicalu w Skarżysku jeszcze nie było. Premiera już w środę: Od 28 sierpnia roku uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 2 pod opieką Anny Chojnackiej i Małgorzaty Skuzy realizują projekt „Się staję – wielopłaszczyznowy kontakt z kulturą – od świadomego odbiorcy do twórcy”. Finalnie powstał spektakl, który będzie można obejrzeć już 25 października. To jeden z pięciu zwycięskich wniosków, które otrzymały dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury w tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Projekt wspólnie realizują Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej i Gimnazjum nr 2.
Menu
reklama
reklama

"I Nocny Bieg Wilkołaka" dla całych rodzin, dla każdego

"I Nocny Bieg Wilkołaka" dla całych rodzin, dla każdego

Ponad 100 osób wystartowało w I Nocnym Biegu Wilkołaka wokół zalewu w Wilkowie. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 10 kilometrów. O godzinie 21.00 w piątek na starcie stanęło również 34 uczestników biegu z kijkami "Wilk Walking". Impreza ma promować nie tylko walory  turystyczne Wilkowa, ale przede wszystkim zdrowy, aktywny styl życia.

Na początek rozgrzewka. Pierwszy Nocny Bieg Wilkołaka przyciągnął nad zalew w Wilkowie biegaczy amatorów z całego regionu.

- Takie fajne podekscytowanie, ze po raz pierwszy wyjechaliśmy na bieg o 19.49, a nie o 9.40. To jest coś nowego i bardzo nam się podoba – mówi Izabela  Kisiel z Pawłowa.

Kiedyś w pobliskich lasach przebywało wiele wilczych watah, stąd nazwa imprezy, a pomysł  na jej zorganizowanie zrodził się dość spontanicznie - przyznaje burmistrz Bodzentyna. Po pierwsze chodzi o promocje zdrowego stylu życia.

- Staram się utrzymać kondycję, bo mam prace raczej siedzącą i chciałbym dać przykład, ze warto biegać, warto się ruszać – mówi Dariusz Skiba, burmistrz Bodzentyna.

 Impreza ma promować również walory  turystyczne Wilkowa.

- Chcemy pokazać, że Wików jest atrakcyjny nie tylko latem gdy są upały, ale również jest to bardzo dobre miejsce do uprawiania sportu przez cały rok – dodaje Marcin Sikorski, dyr. Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie.

Biegacze mieli do pokonania pięć okrążeń, natomiast uczestnicy marszu z kijkami dwa okrążenia wokół zalewu w Wilkowie. To doskonała forma rekreacji dla całych rodzin.

- Na początku to była tylko frajda teraz to jakby już rodzaj uzależnienia – mówi Barbara Furmanek z Daleszyc.

Dla niektórych marsz w Wilkowie był początkiem przygody z Nordic Walking.

- Zachęciła nas siostra żony i przyjechaliśmy spróbować – mówi Wojciech Bożek z Cedzyny.

- Nie warto siedzieć w domu przed telewizorem, warto wyjść z domu i zrobić coś dla siebie dla przyjaciół. Poza tym jest to świętokrzyska impreza dlatego warto promować nasz region – mówi Beata Radek z Kielc.

- Noc dodaje tylko pikanterii całej imprezie – dodaje Małgorzata Bożek z Cedzyny

W obu biegach wystartowało prawie 140 osób w ośmiu kategoriach wiekowych. Każdy, kto ukończył bieg otrzymał medal, a na najlepszych w poszczególnych kategoriach czekały puchary. Wśród mężczyzn rywalizujących na 10 kilometrów pierwszy na mecie zameldował się Tomasz Świerczyński, drugi był Michał Kołomański, a trzeci Michał Gajewski. Wśród kobiet najlepsza okazała się Małgorzata Rutkowska, druga na mecie pojawiła się Ewa Wzorek, a trzecia Paulina Pawlik. Organizatorami wydarzenia były Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy