PUP pomoże przy zmianie kwalifikacji zawodowych: Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. Tym razem mowa jest o szkoleniach w trybie indywidualnym. To nie będzie pechowa "trzynastka". Przed nami XIII Suchedniowski Rajd Rowerowy: Już w niedzielę, 28 maja odbędzie się 13. edycja Suchedniowskiego Rajdu Rowerowego. Organizator -  Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów – zapewnia, że nie będzie to pechowa „trzynastka”. Dyrektorzy do szkół i przedszkoli poszukiwani: Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek ogłasza konkurs na stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy, Przedszkola Samorządowego Nr 2 we Włoszczowie oraz Przedszkola Samorządowego Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie. Porozmawiaj z komendantem... przez internet: „Wirtualnie – realnie”, czyli możliwość rozmowy z komendantem policji, to element szerszej kampanii zainaugurowanej w marcu „Służąc – niesiemy bezpieczeństwo”. Wszystkie działania podejmowane w jej ramach mają przybliżać społeczeństwu pracę policji, specyfikę zawodu, mają te ż kształtować postawy negujące przemoc i łamanie praw człowieka. 115 km/h w obszarze zabudowanym: Skarżyscy policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który kierując pojazdem marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 65 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny oraz zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dzień Dziecka z Domem Kultury w Końskich: Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza 28 maja na Dzień Dziecka. W Parku Miejskim już od godziny 14.00 na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji. Piotr Żyła opowiada o planach na kolejny sezon. Zdradza też kim chciał zostać w młodości: Piotr Żyła wylądował w Kielcach! Jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich gościł w środę w stolicy województwa świętokrzyskiego z okazji targów Plastpol. Nam udało się porozmawiać z popularnym „Wiewiórem”, który zdradził m.in. plany na kolejny sezon. Innowacyjne projekty z ministerialnym dofinansowaniem: Naukowcy z Politechniki Świętokrzyskiej docenieni przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Otrzymali pieniądze na realizacje swoich badań w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności+”. To szansa na wdrożenie pomysłów do masowej produkcji i wzmocnienie współpracy z biznesem.   W Kielcach trwają Targi PLASTPOL: We wtorek w Kielcach rozpoczęły się 21. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. "Kubuś" szykuje kolejną premierę: Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” szykuje się do kolejnej premiery. W najbliższą sobotę, widzowie będą mieli okazję po raz pierwszy obejrzeć sztukę „My się mamy nie słuchamy”. Opowiada ona o Mrówie, która ma dość ciężkiej pracy i życia w gromadzie. Wyrusza więc w podróż w poszukiwaniu szczęścia. Reżyserem widowiska jest Ireneusz Maciejewski. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 4.
Menu
reklama
reklama

IX Piotrowska Majówka

Wspólna zabawa przy dźwiękach skocznej muzyki, a do tego mnóstwo regionalnych smakołyków. Mieszkańcy gminy Łagów po raz dziewiąty bawili się na Piotrowskiej Majówce. Imprezę przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i strażacy ochotnicy.  Nie zabrakło też występów lokalnych zespołów, a dla najmłodszych przygotowano również wiele atrakcji.

Czytaj dalej...

Dofinansowanie dla gminy Łagów na funkcjonowanie Domu Senior-WIGOR

W celu zwiększenia poziomu i rozwoju świadczonych usług w br. został złożony wniosek o dofinansowanie zadania, Moduł II - Zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu „Senior+”. Gmina Łagów jest jedną 4 gmin w woj. Świętokrzyskim, w których działają Domy Senior-Wigor i otrzyma dotację w wysokości 44 280 zł, co znacznie przyczyni się do rozwoju miejsca przyjaznego seniorom.

Czytaj dalej...

Wizyta skoczków narciarskich w szkole w Łagowie

11 maja 2017 r. Gminny Zespół Szkół w Łagowie gościł znakomitych zawodników sportów zimowych. Na spotkaniu obecnych było blisko 600 uczniów nie tylko z Łagowa, ale również z Piotrowa, Zbelutki, Czyżowa i Szumska.

Patronat honorowy nad spotkaniem objęli Fundacja „Mleko dla szkół. Mleko dla zdrowia”, Agencja Rynku Rolnego OT w Kielcach oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Garwolin. Wśród przybyłych na spotkanie sportowców znaleźli się m.in. mistrz świata w biegach narciarskich z Lahti z 1978 r. Józef Łuszczek oraz Dawid Jarząbek polski skoczek TS Wisła Zakopane i kombinator norweski.  Na spotkaniu obecny był także Zastępca Wójta Gminy Łagów Pan Zbigniew Meducki, który podziękował za zorganizowanie interesującego spotkania.  Wszyscy zgromadzeni w skupieniu i z wielkim zainteresowaniem wysłuchali byłego reprezentanta Polski w biegach narciarskich. Pan Łuszczek mówił o początkach jego kariery, którą rozpoczął dość późno bo dopiero w wieku 13 lat, pochwalił się także osiągnięciami i zdobytymi medalami. W kolejnej części spotkania, która okazała się jeszcze bardziej ciekawsza dzieci i młodzież mogli obserwować, a później sami wykonać ćwiczenia kondycyjne wykonywane przez skoczków narciarskich. Po pokazie i na zakończenie nie codziennego spotkania przyszedł czas na pytania z nagrodami oraz pamiątkowe zdjęcia i rozdawanie autografów.

 

Czytaj dalej...

Dzień Strażaka w Łagowie

W środę, 3 maja 2017 r.  w gminie Łagów odbyły się obchody Dnia Strażaka. Uczestniczyły w nich wszystkie  jednostki OSP z terenu gminy oraz zaproszeni goście: st. bryg. Paweł Górniak Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach, dh Ireneusz Żak Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Kielcach, druh Bogdan Gierada Członek Zarządu Powiatu Kieleckiego, Pan Marek Bartkiewicz Przewodniczący Rady Gminy Łagów oraz Pan Robert Szwagierczak Kierownik Referatu  Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Gminy w Łagowie.

Czytaj dalej...

Palmy, stroiki i wiele innych ozdób wielkanocnych w Łagowie

Świąteczne wypieki, stroiki i mnóstwo ozdób na Wielkanoc można było znaleźć w czwartek, 06 kwietnia 2017 r. na Rynku w Łagowie podczas Gminnych Prezentacje Tradycji Wielkanocnych.

Wszystkie produkty dostępne na straganach świątecznych były ręcznej roboty i wspaniale oddawały klimat wielkanocny. Podczas prezentacji można było kupić wielkanocne dekoracje świąteczne przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej z Piotrowa, Starej Zbelutki, Rudy oraz Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie.

       Wspaniałe palmy wielkanocne, jajeczka czy stroiki oferowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Piotrowa jak również mieszkanki gminy Łagów Pani Teresa Garncarska, Małgorzata Serwata, Eliza Kasprzyk, Anna Łata, Ewa Starosta i Genowefa Religa oraz Pani Małgorzata Foryś kierownik Biblioteki Publicznej w Łagowie. Piękne i nietuzinkowe ozdoby nawiązujące do tradycji wielkanocnych przygotowali podopieczni warsztatów terapii zajęciowej w Sędku.

     Na stoiskach oprócz barwnych stroików, znalazły się także wielkanocne smakołyki i ciasta. Gospodynie przygotowały również tradycyjny żurek z jajkiem.

 źródło: lagowgmina.pl

 

Czytaj dalej...

Samorządowcy razem dla budowy drogi S 74

W Łagowie odbyło się kolejne już spotkanie grupy roboczej ds. wspierania budowy trasy S74. Przy wspólnym stole usiedli przedstawiciele gmin przez które przebiega droga, a także członkowie zarządu województwa, powiatów kieleckiego i opatowskiego. Wniosek -  musimy głośno mówić o tym, że ta droga jest potrzebna by nasz region mógł się rozwijać.

Czytaj dalej...

Szkolono z pierwszej pomocy

W dniu 9 lutego, z inicjatywy członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w Łagowie odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ćwiczenia składały się z części teoretycznej oraz praktycznej.

Czytaj dalej...

Kochanym babciom i dziadkom...

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych dni w roku. Szkoła Podstawowa w Starej Zbelutce upamiętniła to wydarzenie w poniedziałek, goszcząc w swoich progach wielu znakomitych gości.

Czytaj dalej...

Dożynki powiatu kieleckiego w tym roku w Łagowie

Tegoroczne dożynki powiatu kieleckiego odbędą się w 2017 roku w gminie Łagów. Trwają już pierwsze przygotowania. 18 stycznia w siedzibie urzędu gminy w Łagowie miało miejsce spotkanie przedstawicieli Zarządu Powiatu w Kielcach, pracowników starostwa powiatowego i wójta Łagowa w celu wstępnych ustaleń oraz dokonania założeń organizacyjnych. Dożynki odbędą się 27 sierpnia na placu targowym w Woli Łagowskiej. 

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy