Wakacyjna Akademia Piłki Nożnej: Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej oraz Piłkarska Akademia Skarżyska w okresie wakacji organizuje Wakacyjną Akademię Piłki Nożnej. Kamaro ścigało się w Lotto Poland Bike Maraton Kozienice: W niedzielę 23 lipca w Kozienicach odbyła się kolejna odsłona marathonu z cyklu Lotto. Na starcie łącznie zameldowało się blisko 600 zawodników i zawodniczek z całej Polski, a także reprezentanci Kamaro Sport Line ze Skarżyska. Zmiany w 500+. Od sierpnia trzeba wypełnić nowy wniosek: Od 1 sierpnia ruszy nabór wniosków do świadczenia wychowawczego, rodzinnego oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego Ulica Tarnowska i Popiełuszki ze zmianami w ruchu drogowym: W związku z budowa ulicy Pileckiego w Kielcach , ponownie zmieni się organizacja ruchu ulicy Tarnowskiej oraz Księdza Jerzego Popiełuszki. Tym razem wyłączony z ruchu zostanie kilkusetmetrowy, zachodni fragment drogi w okolicach z ulica Wapiennikową. Kwiecień zagra w Jagiellonii?: Obrońca Korony Bartosz Kwiecień prawdopodobnie opuści Kielce i przeniesie się do Jagiellonii Białystok. W czwartek zawodnik przejdzie testy medyczne. Bezpłatny transport na badania do ŚCO: Brak wolnego czasu i problem z dotarciem do szpitala – to najczęstsze wymówki, które powodują, że z badań profilaktycznych w kraju korzysta tylko 30% Polek. Teraz ma to się zmienić. Świętokrzyskie Centrum Onkologii zorganizowało bezpłatny transport dla Pań, które postanowiły przyjechać do Kielc na mammografię i cytologię. Prace trwają. Będzie asfalt: Właściciele działek przy ulicy Hubala w Końskich już się cieszą. Trwają prace, które mają spowodować położenie asfaltu bezpośrednio przy ogródkach działkowych. Co to oznacza? Przed wejściem na ogródki nie trzeba będzie zakładać kaloszy. Dwa weta prezydenta - co na to mieszkańcy Skarżyska?: Temat zmian w sądownictwie od wielu dni jest na ustach wielu nie tylko w kraju, ale i za granicą. Są przeciwnicy, zwolennicy i tacy, dla których dwa weta to za mało. Mieszkańcy nie rezygnują, ponownie spotkali się pod sądem: Bez transparentów, za to z polskimi flagami i nieodłącznymi świecami. Mieszkańcy Skarżyska – Kamiennej ponownie zgromadzili się pod sądem rejonowym we wtorek o 21.00. Kolejne wypadki na drogach. Policjanci apelują o rozwagę: Okres wakacyjny to czas, gdy ze względu na liczne wyjazdy urlopowe na drodze pojawia się dużo większy ruch. Policja apeluje do kierowców, aby ci zachowali zdrowy rozsądek i dostosowali się do panujących znaków drogowych.
Menu
reklama
reklama

Dzień Otwarty w Domu Senior-Wigor w Sędku

W piątek 21 lipca odbył się Dzień Otwarty w Domu Senior – Wigor w Sędku. W spotkaniu tym mogli uczestniczyć wszyscy seniorzy z terenu gminy Łagów. Przygotowano prezentację multimedialną obrazującą dotychczasowe funkcjonowanie Domu Senior –Wigor. Przybyli goście obejrzeli poszczególne sale, z których korzystają uczestnicy.

Czytaj dalej...

XIX Dni Łagowa i Festiwal Zielarstwa - zaproszenie

2 lipca odbędą się XIX Dni Łagowa i II Ogólnopolski Festiwal Zielarstwa. W programie m.in. "Mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc", występy taneczne, prezentacje dokonań lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, kiermasz zielarski i stoiska ze swojskim jedzeniem. Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00, a zakończy ją zabawa taneczna z zespołem Alien.

Czytaj dalej...

Absolutorium dla wójta Łagowa

Paweł Marwicki wójt gminy Łagów otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2016 rok. Na sesji Rady Gminy Łagów, która odbyła się 20 czerwca radni podjęli uchwałę w tej sprawie przy jednym głośnie wstrzymującym się, pozostali byli za.

Czytaj dalej...

Kombatanci z Łagowa mają nowego prezesa

W czwartek, 1 czerwca 2017 r. w Urzędzie Gminy w Łagowie odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków Gminnego Koła Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych RP w Łagowie. Oprócz członków związku, w spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście, a wśród nich: Zdzisław Dobrut Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych RP w Kielcach, Wójt Gminy Łagów Paweł Marwicki oraz Zastępca Wójta Gminy Łagów Zbigniew Meducki.

Czytaj dalej...

Radosny Dzień Dziecka w gminie Łagów

W niedzielę 04 czerwca na Rynku w Łagowie odbył się gminny Dzień Dziecka. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, m.in. pokaz „Fakira don Slavio”, przybyli szczudlarze czy żonglerzy. Nie zabrakło też innych niespodzianek gier i zabaw z animatorami. Duże zaineteresowanie wzbudziły kolorowa piniata z cukierkami i pokaz dużych baniek mydlanych.

Czytaj dalej...

IX Piotrowska Majówka

Wspólna zabawa przy dźwiękach skocznej muzyki, a do tego mnóstwo regionalnych smakołyków. Mieszkańcy gminy Łagów po raz dziewiąty bawili się na Piotrowskiej Majówce. Imprezę przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i strażacy ochotnicy.  Nie zabrakło też występów lokalnych zespołów, a dla najmłodszych przygotowano również wiele atrakcji.

Czytaj dalej...

Dofinansowanie dla gminy Łagów na funkcjonowanie Domu Senior-WIGOR

W celu zwiększenia poziomu i rozwoju świadczonych usług w br. został złożony wniosek o dofinansowanie zadania, Moduł II - Zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu „Senior+”. Gmina Łagów jest jedną 4 gmin w woj. Świętokrzyskim, w których działają Domy Senior-Wigor i otrzyma dotację w wysokości 44 280 zł, co znacznie przyczyni się do rozwoju miejsca przyjaznego seniorom.

Czytaj dalej...

Wizyta skoczków narciarskich w szkole w Łagowie

11 maja 2017 r. Gminny Zespół Szkół w Łagowie gościł znakomitych zawodników sportów zimowych. Na spotkaniu obecnych było blisko 600 uczniów nie tylko z Łagowa, ale również z Piotrowa, Zbelutki, Czyżowa i Szumska.

Patronat honorowy nad spotkaniem objęli Fundacja „Mleko dla szkół. Mleko dla zdrowia”, Agencja Rynku Rolnego OT w Kielcach oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Garwolin. Wśród przybyłych na spotkanie sportowców znaleźli się m.in. mistrz świata w biegach narciarskich z Lahti z 1978 r. Józef Łuszczek oraz Dawid Jarząbek polski skoczek TS Wisła Zakopane i kombinator norweski.  Na spotkaniu obecny był także Zastępca Wójta Gminy Łagów Pan Zbigniew Meducki, który podziękował za zorganizowanie interesującego spotkania.  Wszyscy zgromadzeni w skupieniu i z wielkim zainteresowaniem wysłuchali byłego reprezentanta Polski w biegach narciarskich. Pan Łuszczek mówił o początkach jego kariery, którą rozpoczął dość późno bo dopiero w wieku 13 lat, pochwalił się także osiągnięciami i zdobytymi medalami. W kolejnej części spotkania, która okazała się jeszcze bardziej ciekawsza dzieci i młodzież mogli obserwować, a później sami wykonać ćwiczenia kondycyjne wykonywane przez skoczków narciarskich. Po pokazie i na zakończenie nie codziennego spotkania przyszedł czas na pytania z nagrodami oraz pamiątkowe zdjęcia i rozdawanie autografów.

 

Czytaj dalej...

Dzień Strażaka w Łagowie

W środę, 3 maja 2017 r.  w gminie Łagów odbyły się obchody Dnia Strażaka. Uczestniczyły w nich wszystkie  jednostki OSP z terenu gminy oraz zaproszeni goście: st. bryg. Paweł Górniak Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Kielcach, dh Ireneusz Żak Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Kielcach, druh Bogdan Gierada Członek Zarządu Powiatu Kieleckiego, Pan Marek Bartkiewicz Przewodniczący Rady Gminy Łagów oraz Pan Robert Szwagierczak Kierownik Referatu  Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Gminy w Łagowie.

Czytaj dalej...

Palmy, stroiki i wiele innych ozdób wielkanocnych w Łagowie

Świąteczne wypieki, stroiki i mnóstwo ozdób na Wielkanoc można było znaleźć w czwartek, 06 kwietnia 2017 r. na Rynku w Łagowie podczas Gminnych Prezentacje Tradycji Wielkanocnych.

Wszystkie produkty dostępne na straganach świątecznych były ręcznej roboty i wspaniale oddawały klimat wielkanocny. Podczas prezentacji można było kupić wielkanocne dekoracje świąteczne przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej z Piotrowa, Starej Zbelutki, Rudy oraz Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie.

       Wspaniałe palmy wielkanocne, jajeczka czy stroiki oferowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Piotrowa jak również mieszkanki gminy Łagów Pani Teresa Garncarska, Małgorzata Serwata, Eliza Kasprzyk, Anna Łata, Ewa Starosta i Genowefa Religa oraz Pani Małgorzata Foryś kierownik Biblioteki Publicznej w Łagowie. Piękne i nietuzinkowe ozdoby nawiązujące do tradycji wielkanocnych przygotowali podopieczni warsztatów terapii zajęciowej w Sędku.

     Na stoiskach oprócz barwnych stroików, znalazły się także wielkanocne smakołyki i ciasta. Gospodynie przygotowały również tradycyjny żurek z jajkiem.

 źródło: lagowgmina.pl

 

Czytaj dalej...

Samorządowcy razem dla budowy drogi S 74

W Łagowie odbyło się kolejne już spotkanie grupy roboczej ds. wspierania budowy trasy S74. Przy wspólnym stole usiedli przedstawiciele gmin przez które przebiega droga, a także członkowie zarządu województwa, powiatów kieleckiego i opatowskiego. Wniosek -  musimy głośno mówić o tym, że ta droga jest potrzebna by nasz region mógł się rozwijać.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy