Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce" z bezpłatnymi konsultacjami: Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę zaprasza na dzień otwarty, podczas którego możliwe będą bezpłatne konsultacje ze specjalistami z placówki. Kolejny fałszywy policjant zatrzymany w Kielcach: W środę funkcjonariusze ujęli 26-latka z Warszawy, który podając się za stróża prawa, poinformował 63-latkę, że jej konto jest zagrożone. Polecił kobiecie wypłacić pieniądze, a następnie mu je przekazać. Maraton z Wisłą trwa. W sobotę druga odsłona: O pucharowym pojedynku z Wisłą Kraków już powoli nikt nie pamięta, ale już w sobotę Koronę czeka kolejne starcie z Białą Gwiazdą, tym razem w lidze. Jedno jest pewne, ten mecz będzie jeszcze cięższy niż środowy. Pierwszy tydzień Eurojackpot w Polsce. Wygrane padły też w naszym regionie: Od ubiegłego tygodnia również Polacy mogą spróbować szczęścia w grze Eurojackpot. Nauka poprzez zabawę. Naukobus odwiedził Zagnańsk: Jak działa ludzkie ciało czy skocznia narciarska? Jak powstaje film poklatkowy? Jaki mamy refleks? Tego wszystkiego mogli dowiedzieć się w czwartek i piątek uczniowie z Zagnańska. Gminę odwiedził Naukobus z Centrum Nauki Kopernik. "Decyzja ZTM mnie nie dziwi". Poseł Latosiński o wykluczeniu firmy Michalczewski z przetargu: Powracamy do tematu przetargu ZTM na obsługę komunikacji w Kielcach. „To był zabieg polityczny, który miał zniszczyć MPK” - tak o starcie w przetargu firmy Michalczewski mówi poseł Bogdan Latosiński. W czwartek oferta radomskiego przewoźnika została przez Zarząd Transportu Miejskiego odrzucona. Widowisko dla Seniorów: Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej serdecznie zapraszają na Widowisko dla Seniorów, które odbędzie się w piątek, 20 października 2017r. Na scenie wystąpią Andrzej Rybiński oraz Kabaret Weźrzesz.  To będzie weekend seniora z kulturą: 23 i 24 września osoby powyżej 60. roku życia będą mogły odwiedzić instytucje kultury i skorzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla nich w ramach ogólnopolskiej kampanii „60+Kultura". Remont remizy w Przygradowie: Remont odbędzie się w ramach dotacji celowej z programu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej na 2017 rok” Modernizacja strażnicy OSP w Przygradowie pochłonie 14 964,22 zł, a wartość dotacji celowej wyniesie 8 000,00 zł. Nie będziemy konkurować z firmami komercyjnymi. Weź udział w ankiecie: To już pewne. W Końskich będzie komunikacja miejska. Konecki magistrat chce także pozyskać środki finansowe. W przygotowaniu jest nowa aplikacja dotycząca pozyskania  pieniędzy unijnych. Gmina chce wybudować  dworzec przesiadkowy i łącznik komunikacyjny
Menu
reklama
reklama

Dofinansowanie dla gminy Łagów na funkcjonowanie Domu Senior-WIGOR

W celu zwiększenia poziomu i rozwoju świadczonych usług w br. został złożony wniosek o dofinansowanie zadania, Moduł II - Zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu „Senior+”. Gmina Łagów jest jedną 4 gmin w woj. Świętokrzyskim, w których działają Domy Senior-Wigor i otrzyma dotację w wysokości 44 280 zł, co znacznie przyczyni się do rozwoju miejsca przyjaznego seniorom.

Pod koniec ubiegłego roku dzięki przyznanej dotacji przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego Senior-WIGOR na lata 2015-2020 Edycja 2016 w Gminie Łagów został uruchomiony Dom Senior-WIGOR z przeznaczeniem dla osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+, który umożliwia seniorom korzystanie z przygotowanej dla nich oferty prozdrowotnej obejmującej usługi w zakresie aktywności ruchowej, edukacyjnej, kulturalno-oświatowej, rekreacyjnej i opiekuńczej.

Warto zaznaczyć, że Gmina Łagów jest jedną z najmniejszych gminy w województwie świętokrzyskim, w której działa tego typu placówka. Domy Senior-Wigor funkcjonują w takich gminach jak: Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice, Słupia Konecka i Powiat Opatowski.
W dniu, 12 maja 2017 r. w gminie Łagów gościł z wizytą Biskup Pomocniczy Diecezji Sandomierskiej Edward Frankowski. Biskupowi towarzyszył Proboszcz naszej Parafii  ks. Dziekan Jerzy Beksiński. Przy tej okazji Ks. Biskup odwiedził seniorów oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Dziennym Domu Pobytu „Otwarte Serca” w Sędku. Na spotkaniu w Urzędzie Gminy w Łagowie z władzami samorządowymi i pracownikami wspominając wizytę w Sędku Ks. Biskup  powiedział, że gminie udało się stworzyć wspaniałe miejsce  dla samotnych mieszkańców naszej gminy i że ten do niedawna opustoszały budynek obecnie tętni życiem, a samotni mieszkańcy gminy mają swoje miejsce na ziemi, które daje im poczucie bezpieczeństwa i ciepła rodzinnego. Jednocześnie pogratulował Wójtowi Gminy Łagów Panu Pawłowi Marwickiemu znakomitej inicjatywy na rzecz poprawy życia seniorów.

źródło: www.lagowgmina.pl

 

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy