PUP pomoże przy zmianie kwalifikacji zawodowych: Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. Tym razem mowa jest o szkoleniach w trybie indywidualnym. To nie będzie pechowa "trzynastka". Przed nami XIII Suchedniowski Rajd Rowerowy: Już w niedzielę, 28 maja odbędzie się 13. edycja Suchedniowskiego Rajdu Rowerowego. Organizator -  Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów – zapewnia, że nie będzie to pechowa „trzynastka”. Dyrektorzy do szkół i przedszkoli poszukiwani: Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek ogłasza konkurs na stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy, Przedszkola Samorządowego Nr 2 we Włoszczowie oraz Przedszkola Samorządowego Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie. Porozmawiaj z komendantem... przez internet: „Wirtualnie – realnie”, czyli możliwość rozmowy z komendantem policji, to element szerszej kampanii zainaugurowanej w marcu „Służąc – niesiemy bezpieczeństwo”. Wszystkie działania podejmowane w jej ramach mają przybliżać społeczeństwu pracę policji, specyfikę zawodu, mają te ż kształtować postawy negujące przemoc i łamanie praw człowieka. 115 km/h w obszarze zabudowanym: Skarżyscy policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który kierując pojazdem marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 65 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny oraz zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dzień Dziecka z Domem Kultury w Końskich: Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza 28 maja na Dzień Dziecka. W Parku Miejskim już od godziny 14.00 na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji. Piotr Żyła opowiada o planach na kolejny sezon. Zdradza też kim chciał zostać w młodości: Piotr Żyła wylądował w Kielcach! Jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich gościł w środę w stolicy województwa świętokrzyskiego z okazji targów Plastpol. Nam udało się porozmawiać z popularnym „Wiewiórem”, który zdradził m.in. plany na kolejny sezon. Innowacyjne projekty z ministerialnym dofinansowaniem: Naukowcy z Politechniki Świętokrzyskiej docenieni przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Otrzymali pieniądze na realizacje swoich badań w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności+”. To szansa na wdrożenie pomysłów do masowej produkcji i wzmocnienie współpracy z biznesem.   W Kielcach trwają Targi PLASTPOL: We wtorek w Kielcach rozpoczęły się 21. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. "Kubuś" szykuje kolejną premierę: Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” szykuje się do kolejnej premiery. W najbliższą sobotę, widzowie będą mieli okazję po raz pierwszy obejrzeć sztukę „My się mamy nie słuchamy”. Opowiada ona o Mrówie, która ma dość ciężkiej pracy i życia w gromadzie. Wyrusza więc w podróż w poszukiwaniu szczęścia. Reżyserem widowiska jest Ireneusz Maciejewski. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 4.
Menu
reklama
reklama

Dofinansowanie dla gminy Łagów na funkcjonowanie Domu Senior-WIGOR

W celu zwiększenia poziomu i rozwoju świadczonych usług w br. został złożony wniosek o dofinansowanie zadania, Moduł II - Zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu „Senior+”. Gmina Łagów jest jedną 4 gmin w woj. Świętokrzyskim, w których działają Domy Senior-Wigor i otrzyma dotację w wysokości 44 280 zł, co znacznie przyczyni się do rozwoju miejsca przyjaznego seniorom.

Pod koniec ubiegłego roku dzięki przyznanej dotacji przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego Senior-WIGOR na lata 2015-2020 Edycja 2016 w Gminie Łagów został uruchomiony Dom Senior-WIGOR z przeznaczeniem dla osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+, który umożliwia seniorom korzystanie z przygotowanej dla nich oferty prozdrowotnej obejmującej usługi w zakresie aktywności ruchowej, edukacyjnej, kulturalno-oświatowej, rekreacyjnej i opiekuńczej.

Warto zaznaczyć, że Gmina Łagów jest jedną z najmniejszych gminy w województwie świętokrzyskim, w której działa tego typu placówka. Domy Senior-Wigor funkcjonują w takich gminach jak: Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice, Słupia Konecka i Powiat Opatowski.
W dniu, 12 maja 2017 r. w gminie Łagów gościł z wizytą Biskup Pomocniczy Diecezji Sandomierskiej Edward Frankowski. Biskupowi towarzyszył Proboszcz naszej Parafii  ks. Dziekan Jerzy Beksiński. Przy tej okazji Ks. Biskup odwiedził seniorów oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Dziennym Domu Pobytu „Otwarte Serca” w Sędku. Na spotkaniu w Urzędzie Gminy w Łagowie z władzami samorządowymi i pracownikami wspominając wizytę w Sędku Ks. Biskup  powiedział, że gminie udało się stworzyć wspaniałe miejsce  dla samotnych mieszkańców naszej gminy i że ten do niedawna opustoszały budynek obecnie tętni życiem, a samotni mieszkańcy gminy mają swoje miejsce na ziemi, które daje im poczucie bezpieczeństwa i ciepła rodzinnego. Jednocześnie pogratulował Wójtowi Gminy Łagów Panu Pawłowi Marwickiemu znakomitej inicjatywy na rzecz poprawy życia seniorów.

źródło: www.lagowgmina.pl

 

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy