Wandale zniszczyli miejsce do grillowania: Wandale podpalili miejsce do grillowania na kieleckim Stadionie. Niestety, nie po raz pierwszy. Teraz nie ma ani stołu, ani ławek. Altan była odnawiana dwa lata temu. Straty są szacowane, a Urząd Miasta chce po raz kolejny przeprowadzić  tam remont. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach z Certyfikatem Akredytacyjnym: Po dwuletniej przerwie Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach znów uzyskał Certyfikat Akredytacyjny. Dokument w czwartek przekazał wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Podczas tego wydarzenia dokonano także uroczystego otwarcia wyremontowanej Klinki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej. Nie żyje Wojciech Płusa. Tak zapamiętają go współpracownicy: Ta przykra informacja pojawiła się w środę wieczorem. Zmarł Wojciech Płusa, szef powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w Skarżysku – Kamiennej. Miał 44 lata. Wypadek na DK nr 78: W czwartek po godz. 13.00 doszło do niebezpiecznego wypadku na drodze krajowej nr 78 Jędrzejów - Chmielnik, w miejscowości Lipnik. Zderzyły się dwa auta - osobowy oraz dostawczy. II etap rekrutacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego: Ponad cztery tysiące miejsc czeka na chętnych. Na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wolne miejsca są między innymi na pedagogice, filologii angielskiej, historii, geografii, biologii, chemii, turystyce i rekreacji, politologii i studiach skandynawskich w języku angielskim. Nowy Zarząd WFOŚiGW w Kielcach: Ryszard Gliwiński i Mariusz Goraj zostali zaakceptowani  przez Zarząd Województwa na stanowiska prezesa oraz wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe miejsca w świętokrzyskich przedszkolach i żłobkach: W regionie powstanie ponad  400 nowych miejsc w przedszkolach i około 150 w żłobkach. Zarząd województwa przekazał na ten cel ponad 10 milionów złotych unijnych dotacji. Trwają inwestycje w mieście: W planie tegorocznego budżetu miasta znalazło się ponad 30 zadań inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 12 milionów złotych. Część z nich właśnie trwa, m.in. budowa ulicy Kościelnej. Więcej na ten temat w materiale filmowym. Kiedy skorzystać z porady fizjoterapeuty?: W wakacje rodzice ze swoimi pociechami spędzają o wiele więcej czasu niż podczas roku szkolnego, tym samym mogą dokładniej przyjrzeć się rozwojowi dziecka. Fizjoterapeutka Kinga Kasprzyk – Wiktorzak radzi, na co zwrócić uwagę i wyjaśnia, jakie sygnały mogą świadczyć o konieczności rozpoczęcia terapii. Temat budowy spalarni dla zwierząt znów odłożony: Wciąż nie wiadomo gdzie dokładnie i czy w ogóle powstanie w Kielcach spalarnia dla zwierząt. Temat ten miał być poruszany podczas czwartkowej sesji Rady Miasta, jednak prezydent zaproponował, aby projekt wycofać z porządku obrad i ponownie go przeanalizować przez odpowiednią komisję Rady Miasta.
Menu
reklama
reklama

Dofinansowanie dla gminy Łagów na funkcjonowanie Domu Senior-WIGOR

W celu zwiększenia poziomu i rozwoju świadczonych usług w br. został złożony wniosek o dofinansowanie zadania, Moduł II - Zapewnienie funkcjonowania Dziennego Domu „Senior+”. Gmina Łagów jest jedną 4 gmin w woj. Świętokrzyskim, w których działają Domy Senior-Wigor i otrzyma dotację w wysokości 44 280 zł, co znacznie przyczyni się do rozwoju miejsca przyjaznego seniorom.

Pod koniec ubiegłego roku dzięki przyznanej dotacji przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego Senior-WIGOR na lata 2015-2020 Edycja 2016 w Gminie Łagów został uruchomiony Dom Senior-WIGOR z przeznaczeniem dla osób nieaktywnych zawodowo w wieku 60+, który umożliwia seniorom korzystanie z przygotowanej dla nich oferty prozdrowotnej obejmującej usługi w zakresie aktywności ruchowej, edukacyjnej, kulturalno-oświatowej, rekreacyjnej i opiekuńczej.

Warto zaznaczyć, że Gmina Łagów jest jedną z najmniejszych gminy w województwie świętokrzyskim, w której działa tego typu placówka. Domy Senior-Wigor funkcjonują w takich gminach jak: Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice, Słupia Konecka i Powiat Opatowski.
W dniu, 12 maja 2017 r. w gminie Łagów gościł z wizytą Biskup Pomocniczy Diecezji Sandomierskiej Edward Frankowski. Biskupowi towarzyszył Proboszcz naszej Parafii  ks. Dziekan Jerzy Beksiński. Przy tej okazji Ks. Biskup odwiedził seniorów oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Dziennym Domu Pobytu „Otwarte Serca” w Sędku. Na spotkaniu w Urzędzie Gminy w Łagowie z władzami samorządowymi i pracownikami wspominając wizytę w Sędku Ks. Biskup  powiedział, że gminie udało się stworzyć wspaniałe miejsce  dla samotnych mieszkańców naszej gminy i że ten do niedawna opustoszały budynek obecnie tętni życiem, a samotni mieszkańcy gminy mają swoje miejsce na ziemi, które daje im poczucie bezpieczeństwa i ciepła rodzinnego. Jednocześnie pogratulował Wójtowi Gminy Łagów Panu Pawłowi Marwickiemu znakomitej inicjatywy na rzecz poprawy życia seniorów.

źródło: www.lagowgmina.pl

 

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy