"Dzień jesieni" w Szkole Podstawowej nr 8: Pogodny październik postanowiono wykorzystać w Szkole Podstawowej nr 8 w Skarżysku – Kamiennej. Uczniowie dzień, zamiast w szkolnych salach, spędzili na świeżym powietrzu, ciesząc się urokami jesieni. Świętokrzyskie ostatnim przystankiem objazdu działaczy PO: Platforma Obywatelska szykuje ofensywę na wybory samorządowe. Województwo świętokrzyskie było ostatnim przystankiem podczas objazdu parlamentarzystów partii po Polsce. Propozycje dla młodych od PSL: Ziemia za złotówkę, uszczelnienie programu „Rodzina 500+” oraz skrócenie czasu pracy dla osób wychowujących dzieci. To główne założenia, które Polakom proponuje PSL. W środę w Kielcach przedstawił je prezes Ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz. Prezydent Skarżyska ostro o zmianach w ordynacji wyborczej, którą planuje PiS: Ostry głos sprzeciwu w sprawie zmian w planowanej ordynacji wyborczej w najbliższych wyborach samorządowych pojawił się na spotkaniu posłów PO z mieszkańcami Skarżyska. Autorem słów krytyki jest prezydent Skarżyska Konrad Krönig. 50 lat minęło...: W środę w kieleckim ratuszu prezydent Wojciech Lubawski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta, Władysław Burzawa, wręczyli medale za długoletnie pożycie małżeńskie, parom, które są ze sobą już od 50 lat. 20 listopada startuje NURT: Już wkrótce startuje 23. edycja Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Centrum Laserowe PŚk ma 20 lat: Centrum Laserowych Technologii Metali Politechniki Świętokrzyskiej ma 20 lat. Z tej okazji, w środę, obchodzono specjalny jubileusz, połączony z uroczystą sesją. Marszałek rozdał kolejne dofinansowania: Prawie 1,8 mln zł samorząd województwa świętokrzyskiego przeznaczył na 12 inwestycji, które zrealizowane zostaną na obszarach wiejskich. Dofinansowania trafiły do osób, które chcą założyć swoją firmę lub rozwinąć istniejącą, jak również na budowę publicznych obiektów sportowych. Wysokości dotacji są zróżnicowane. Dotacje trafiły do tych, którzy ubiegali się o pomoc za pośrednictwem lokalnych grup działania, takich jak Perły Czarnej Nidy, Krzemienny Krąg czy Razem na Piaskowcu. Będą wspólne listy wyborcze: W najbliższych wyborach samorządowych zanosi się na zażartą walkę. Zbroi się nie tylko obóz rządzący. Borys Budka wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej potwierdził naszej stacji, że opozycja wystawi w wyborach samorządowych wspólnych kandydatów. Będzie to generalny sprawdzian przed wyborami parlamentarnymi. Już nie będzie jak było: Wielki najazd Platformy Obywatelskiej na województwo świętokrzyskie miał miejsce we wtorkowe popołudnie. Czołowi działacze PO pojawili się we wszystkich powiatowych miastach regionu.
Menu
reklama
reklama

Przeszli ponad 70 km po Górach Świętokrzyskich

Przeszli ponad 70 km po Górach Świętokrzyskich

183 piechurów z całej Polski, choć chętnych było zdecydowanie więcej. W miniony weekend odbył się II Maraton Pieszy „Przedwiośnie” po Górach Świętokrzyskich. Trasa niełatwa, bo do przejścia zawodnicy mieli aż 76 km.

18 godzin – tyle maksymalnie do pokonania 76 km mieli piechurzy, którzy wzięli udział w II Maratonie Pieszym „Przedwiośnie”. Trasa prowadziła przez Góry Świętokrzyskie, gdzie podziwiać można było m.in. uroki Puszczy Jodłowej czy Krajeńskiego Grzbietu.

- To jest magnes. Jest dużo chętnych, którzy chcą oglądać nasze góry świętokrzyskie i to nas cieszy – mówi Dariusz Skiba, burmistrz Bodzentyna.

Uczestnicy maratonu na trasę wyruszyli już o godzinie 5.00 nad ranem. Chwalili atmosferę oraz warunki pogodowe.

Ludzie są sympatyczni, uśmiechnięci. Rywalizują przede wszystkim ze sobą – tłumaczy Kamil Suchański, uczestnik maratonu.
- Widoki są bardzo fajne. Jeżeli pogoda dopisze to będzie dobrze – chwali Sławomir Frąk, uczestnik maratonu.

W tym roku do wyprawy po Górach Świętokrzyskich zakwalifikowały się 183 osoby choć chętnych było zdecydowanie więcej. Zapisy do maratonu trwały tylko 5 minut. Niewykluczone, że w kolejnych edycjach liczba miejsc się zwiększy.

- Rozmawiamy o zwiększeniu ilości osób, ale dla nas najważniejsze jest bezpieczeństwo i dobra organizacja tego maratonu – wyjaśnia Tomasz Lato, wójt gminy Masłów.

Trasa imprezy ma charakter pętli i zarówno meta jak i start ulokowane są w Centrum Edukacyjnym "Szklany Dom" w Ciekotach. Nie bez przyczyny nazwa maratonu jest związana ze Stefanem Żeromskim, bo właśnie w Ciekotach przeżył on swoje młode lata.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy