Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

OSP w Grzymałkowie jeszcze lepiej wyposażona

OSP w Grzymałkowie jeszcze lepiej wyposażona

Na nich zawsze można liczyć, zwykle są pierwsi na miejscu wypadku czy w czasie pożaru traw. Jednak strażacy ochotnicy też potrzebują wsparcia, bo sama odwaga nie wystarczy -  potrzebny jest też nowoczesny sprzęt. Jednostka w Grzymałkowie od fundacji Lotto otrzymała nowoczesny defibrylator. Urządzenie używane jest przez ratowników w  przypadkach zatrzymania akcji serca.

Zawsze na straży bezpieczeństwa ludzi i mienia. Ochotnicza Straż Pożarna w Grzymałkowie w gminie Mniów powstała w 1942 roku.  Założycielem jednostki był pradziadek Łukasza i Przemysława Wosiów. Gdy tylko wyjechali na pierwszą akcje od razu wiedzieli, że chcą zostać strażakami.

- U nas to taka tradycja tej miejscowości, praktycznie wszyscy młodzi są zapisani do straży i tak jakoś zostało, tutaj nie grają w piłkę tylko idą do straży – mówi Łukasz Woś

W Grzymałkowie nikt nie pyta czy warto pomagać.

- W straży nie jest fajnie jest bardzo fajnie, nikt tego nie robi za pieniądze -  mówi Tomasz Pacak, OSP Grzymałków

Jednostka od 2005 roku należy do Krajowego Systemu Ratownictwa.  Jest dobrze wyposażona , ma trzy samochody ratowniczo- gaśnicze, a w nich nowoczesny sprzęt. Brakowało jeszcze defibrylatora, który jest niezbędny w przypadkach zatrzymania akcji serca. Sprzęt przekazała fundacja Lotto, by służył ratowaniu zdrowia i życia. Zawały serca to jedna z najczęstszych przyczyn zgonów w Polsce.

- Ponieważ albo nie ma osób, które mogły by tej pomocy udzielić, albo co często się zdarza nie ma odpowiedniego sprzętu  w pobliżu. Dlatego nasi pracownicy Totalizatora Sportowego w imieniu fundacji Lotto postanowili przekazać specjalny defibrylator AED jednostce OSP w Grzymałkowie - mówi Tomasz Zbróg, dyr. kieleckiego oddziału Totalizatora Sportowego.

- Sprzęt ten znacznej mierze przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy i podróżnych, ponieważ blisko przebiega trasa krajowa 74. Bardzo często dochodziło do wypadków i i to urządzenie gdyby było przyczyniłoby się do uratowania czyjegoś życia – mówi Bartosz Woś, zastępca naczelnika OSP w Grzymałkowie

Strażacy od razu zaprezentowali sprzęt młodszym mieszkańcom Grzymałkowa i uczyli jak należy udzielać pierwszej pomocy.
Strażacy z Grzymałkowa maja za sobą wiele takich szkoleń.  Mnie się udało uratować z wypadku kobietę i mężczyznę – wspomina ze wzruszeniem Łukasz Woś.   

- To na pewno nie ostatnia taka akcja na pewno więcej takich będzie, ale wtedy będziemy dobrze przygotowani – mówi Łukasz Woś

Nowoczesny sprzęt, świetne wyszkolenie i wielkie serce do pomagania innym – tyle wystarczy, by w Grzymałkowie mieszkańcy mogli czuć się bezpieczniej.

- Zawsze są bardzo szybcy, myślę, że na terenie gminy robią bardzo dużo – mówi  Jolanta Woś, nauczycielka

Strażacy już planują kolejne szkolenia. Mają już nowoczesny sprzęt medyczny teraz marzą o nowej remizie. Do Ochotniczej Straży w Grzymałkowie należy ponad 50 druhów.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy