Spełnijmy marzenia małych pacjentów: Każdego dnia walczą z rakiem, pokonanie choroby to ich największe marzenie. Ale mali pacjenci  Oddziału Onkologii i Hematologii  Dziecięcej  mają też i te małe marzenia.  W ich spełnieniu może pomóc każdy kto 2 września wybierze się na charytatywny koncert  na Kadzielni – wystarczy kupić bilet i sprawić dzieciom radość w trudnych chwilach. Meble-Spaghetti w Instytucie Dizajnu: Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę mebli „Spaghetti”, które cieszyły się największą popularnością w Polsce w II połowie lat 50. Kolejne oszustwo "na wnuczka" w regionie: Oszuści znów wyłudzili pieniądze metodą "na wnuczka". Wczorajszej nocy w Sandomierzu ofiarą przestępstwa została 80-letnia kobieta, od której wyłudzono ponad 8 000 zł. Będą nowe miejsca pracy: Hala po dawnych Skarżyskich Zakładach Obuwniczych Fosko ponownie zostanie zagospodarowana. Już niebawem zacznie tam działać firma produkcyjna, która już poszukuje pracowników.  W niedzielę dożynki powiatowe: Zbliża się doroczne święto plonów powiatu kieleckiego. Tym razem gospodarzem imprezy będzie gmina Łagów. Główne uroczystości odbędą się na Placu Targowym w Woli Łagowskiej. Caritas pomaga w przygotowaniu szkolnej wyprawki: Zeszyty, piórniki, kredki czy flamastry – wszystko to jest potrzebne do szkoły, ale nie wszystkich stać na wyprawkę. Akcja kieleckiej Caritas „Tornister pełen uśmiechu” od wielu lat pomaga ubogim rodzinom w skompletowaniu szkolnych przyborów dla dzieci. Jest defibrylator za ,,Koziołki,,: Powiat konecki wzbogacił się o przenośny defibrylator, który już za kilka dni zawiśnie w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich. Defibrylator, to nagroda za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie „Koziołek”, który od 2000 roku organizowany jest przez wojewodę świętokrzyskiego. Żegnamy wakacje marszobiegiem: W ostatnią sobotę sierpnia powiat skarżyski zaprasza do udziału w Marszobiegu Powiatowym „Żegnamy wakacje”. Zapisy ciągle trwają. Kolej „przyspiesza” połączenie w stronę Warszawy: Dwie i pół godziny – tyle obecnie trwa podróż pociągiem z Kielc do Warszawy. Niebawem do stolicy dotrzemy jeszcze szybciej. PKP PLK ogłosiło przetarg na budowę łącznicy kolejowej w Czarncy, dzięki której pociągi będą sprawniej wjeżdżać na Centralną Magistralę Kolejową. Inwestycja zostanie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Świętokrzyskiego, a jej łączny koszt to ponad 42 mln zł. Rusza budowa ronda. Będą utrudnienia: Od środy, 23 sierpnia, kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu związanych z rozpoczęciem budowy ronda turbinowego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 42 z ulicą Krakowską.
Menu
reklama
reklama

51. Dymarki w Nowej Słupi, mnóstwo propozycji dla odwiedzających

Walki legionistów rzymskich z barbarzyńcami, starożytne zaślubiny, koncerty czy pokazy wytopu żelaza.  To tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowali organizatorzy 51. Dymarek w Nowej Słupi. Impreza rozpoczęła się w piątkowy wieczór efektownym przemarszem z pochodniami. Przez cały weekend odbywały się pokazy archeologiczne, warsztaty i koncerty.

Czytaj dalej...

Dymarki z rekordem w wytopie żelaza

Długi weekend upłynął w regionie pod znakiem jubileuszowej, 50. edycji Dymarek Świętokrzyskich. Podczas tego wielkiego święta gminy Nowa Słupia, nie mogło zabraknąć pokazów wytopu żelaza, życia w antycznych obozowiskach i oczywiście walk gladiatorów, które co roku przyciągają tłumy miłośników starożytności. Odwiedzający nie zawiedli także i tym razem.

Czytaj dalej...

50. Dymarki ruszą już w ten weekend

Choć finał jubileuszowych, 50. Dymarek Świętokrzyskich odbędzie się 15 sierpnia, to cała impreza rozpocznie się już w ten weekend. Odbędą się cztery "Dymarkowe Biegi Górskie" - II Bieg Emeryka na dystansie 5 km, Dycha Hutnika licząca 10 km, Półmaraton Gór Świętokrzyskich na trasie liczącej 21,5 km oraz Rajd Nordic Walking, którego uczestnicy przejdą 7 km. 6 sierpnia dodatkowo odbędzie się I Rajd Dymarkowy. Wydarzeniom towarzyszyć będzie również plener malarsko-rzeźbiarski.

Czytaj dalej...

Promocja i integracja

Jedna z najpiękniejszych wizytówek województwa świętokrzyskiego, czyli Święty Krzyż każdego dnia przyciąga turystów. W niedziele natomiast przyjął również mieszkańców naszego regionu. Wszystko za sprawą XI Jarmaku Świętokrzyskiego, który z roku na rok zaskakuje coraz bardziej.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy