Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny. 
Menu
reklama
reklama

51. Dymarki w Nowej Słupi, mnóstwo propozycji dla odwiedzających

Walki legionistów rzymskich z barbarzyńcami, starożytne zaślubiny, koncerty czy pokazy wytopu żelaza.  To tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowali organizatorzy 51. Dymarek w Nowej Słupi. Impreza rozpoczęła się w piątkowy wieczór efektownym przemarszem z pochodniami. Przez cały weekend odbywały się pokazy archeologiczne, warsztaty i koncerty.

Czytaj dalej...

Dymarki z rekordem w wytopie żelaza

Długi weekend upłynął w regionie pod znakiem jubileuszowej, 50. edycji Dymarek Świętokrzyskich. Podczas tego wielkiego święta gminy Nowa Słupia, nie mogło zabraknąć pokazów wytopu żelaza, życia w antycznych obozowiskach i oczywiście walk gladiatorów, które co roku przyciągają tłumy miłośników starożytności. Odwiedzający nie zawiedli także i tym razem.

Czytaj dalej...

Pół wieku tradycji. Przed nami wielki piknik archeologiczny

Wielkimi krokami zbliża się punkt kulminacyjny jubileuszowej, 50. edycji Dymarek Świętokrzyskich. Już 12 sierpnia w Centrum Kulturowo-Archeologicznym w Nowej Słupi rozpocznie się wielki kilkudniowy festyn, podczas którego ponad 250 osób prezentować będzie życie i działalność mieszkańców Gór Świętokrzyskich w starożytności.

Czytaj dalej...

50. Dymarki ruszą już w ten weekend

Choć finał jubileuszowych, 50. Dymarek Świętokrzyskich odbędzie się 15 sierpnia, to cała impreza rozpocznie się już w ten weekend. Odbędą się cztery "Dymarkowe Biegi Górskie" - II Bieg Emeryka na dystansie 5 km, Dycha Hutnika licząca 10 km, Półmaraton Gór Świętokrzyskich na trasie liczącej 21,5 km oraz Rajd Nordic Walking, którego uczestnicy przejdą 7 km. 6 sierpnia dodatkowo odbędzie się I Rajd Dymarkowy. Wydarzeniom towarzyszyć będzie również plener malarsko-rzeźbiarski.

Czytaj dalej...

Promocja i integracja

Jedna z najpiękniejszych wizytówek województwa świętokrzyskiego, czyli Święty Krzyż każdego dnia przyciąga turystów. W niedziele natomiast przyjął również mieszkańców naszego regionu. Wszystko za sprawą XI Jarmaku Świętokrzyskiego, który z roku na rok zaskakuje coraz bardziej.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy