Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny.  Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym.
Menu
reklama
reklama

Już 12 sierpnia startują 51. Dymarki w Nowej Słupi

  • Napisał 
Już 12 sierpnia startują 51. Dymarki w Nowej Słupi

Wytopy żelaza, prezentacje archeologiczne, a także występy zespołów lokalnych i ogólnopolskich. Już w następny weekend w sercu Gór Świętokrzyskich odbędą się już po raz 51. Dymarki w Nowej Słupi.

Tej imprezy nie trzeba nikomu szerzej przedstawiać. Dymarki w Nowej Słupi to od lat jedna z najważniejszych imprez w regionie świętokrzyskim. 51. edycja, jak zawsze, będzie wyjątkowa.

Choć Dymarki oficjalnie trwają od 12 do 13 sierpnia, ich klimat będzie można poczuć już w piątek 11 sierpnia. O godzinie 21 uczestnicy tegorocznej imprezy przejdą z Rynku w Nowej Słupi na teren Centrum Kulturowo-Archeologicznego. O 22 rozpocznie się tam koncert zespołów Studio Instrumentów Etnicznych i Persival Schuttenbach.

W sobotę od godziny 11 będzie można odwiedzić stanowiska archeologiczne, na których znajdziemy wszystko to z czego słyną Góry Świętokrzyskie. Również od godziny 11 do 16, na małej scenie, prezentować będą się zespoły ludowe, podczas Świętokrzyskiego Festiwalu Kultury Ludowej.

O godzinie 16 rozpocznie się, już na dużej scenie, „Nowosłupska Gala Disco Polo”. Zagrają na niej takie zespoły jak Champion, Lili, Megustar, Ego oraz gwiazdy wieczoru MIG i Czadoman.

Drugi dzień Dymarek w Nowej Słupi wyglądać będzie podobnie. Również od 11 odbywać będą się pokazy archeologiczne i Świętokrzyski Festiwal Kultury Ludowej.

Na dużej scenie będzie można jednak poczuć prawdziwie górski klimat. Zagrają bowiem takie zespoły jak Jędrusie, Horpyna i gwiazda wieczoru, Golec uOrkiestra.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy