Świętokrzyskie ostatnim przystankiem objazdu działaczy PO: Platforma Obywatelska szykuje ofensywę na wybory samorządowe. Województwo świętokrzyskie było ostatnim przystankiem podczas objazdu parlamentarzystów partii po Polsce. Propozycje dla młodych od PSL: Ziemia za złotówkę, uszczelnienie programu „Rodzina 500+” oraz skrócenie czasu pracy dla osób wychowujących dzieci. To główne założenia, które Polakom proponuje PSL. W środę w Kielcach przedstawił je prezes Ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz. 50 lat minęło...: W środę w kieleckim ratuszu prezydent Wojciech Lubawski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta, Władysław Burzawa, wręczyli medale za długoletnie pożycie małżeńskie, parom, które są ze sobą już od 50 lat. 20 listopada startuje NURT: Już wkrótce startuje 23. edycja Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Centrum Laserowe PŚk ma 20 lat: Centrum Laserowych Technologii Metali Politechniki Świętokrzyskiej ma 20 lat. Z tej okazji, w środę, obchodzono specjalny jubileusz, połączony z uroczystą sesją. Marszałek rozdał kolejne dofinansowania: Prawie 1,8 mln zł samorząd województwa świętokrzyskiego przeznaczył na 12 inwestycji, które zrealizowane zostaną na obszarach wiejskich. Dofinansowania trafiły do osób, które chcą założyć swoją firmę lub rozwinąć istniejącą, jak również na budowę publicznych obiektów sportowych. Wysokości dotacji są zróżnicowane. Dotacje trafiły do tych, którzy ubiegali się o pomoc za pośrednictwem lokalnych grup działania, takich jak Perły Czarnej Nidy, Krzemienny Krąg czy Razem na Piaskowcu. Już nie będzie jak było: Wielki najazd Platformy Obywatelskiej na województwo świętokrzyskie miał miejsce we wtorkowe popołudnie. Czołowi działacze PO pojawili się we wszystkich powiatowych miastach regionu. Rozpoznała i ujęła złodzieja: Pracownica jednego ze sklepów na terenie Skarżyska-Kamiennej ujęła złodzieja, a następnie powiadomiła o wszystkim Policję. Dzięki spostrzegawczości kobiety i natychmiastowej reakcji, zatrzymany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Kto będzie woził kielczan po 1 stycznia?: Mijają kolejne miesiące, a nadal nie wiadomo, kto będzie w nowym roku woził kielczan. Po poniedziałkowym wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, firma Michalczewski „wraca do gry” w przetargu na obsługę komunikacji miejskiej w Kielcach. Wyróżnienia i nagrody dla pracowników oświaty: Kilkudziesięciu pracowników szkół i przedszkoli odebrało w poniedziałek wyróżnienia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Miejskim Centrum Kultury.
Menu
reklama
reklama

Dąb Bartek ma już 1017 lat

Dąb Bartek w sobotę obchodził 1017 urodziny i jak co roku była to okazja do świętowania. Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się od Rykowiska i Pasowania na „Borusa" uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku.

Czytaj dalej...

"Złombol" - wielki rajd, ludzi o wielkich sercach

Wyruszył spod Dębu Bartka do kraju Basków by pomóc podopiecznym domów dziecka. Bartłomiej Władysław Kowalewski, radny Zagnańska już po raz ósmy wystartował w Rajdzie Złombol. Pomaga innym, ale sam też skorzystał z pomocy darczyńców. Maluchem 126 p przejedzie w obie strony pięć tysięcy kilometrów.

Czytaj dalej...

IV Bieg Wokół Bartka

Już po raz czwarty w Zagnańsku zorganizowano bieg wokół Bartka. Impreza co roku przyciąga kolejnych biegaczy, ale również lokalnych mieszkańców i turystów. Bieg odbywa się w formie sztafety, a zamiast pałeczki uczestnicy przekazują sobie szarfę z gałązką dębu.

Czytaj dalej...

Mazovia 24H Marathon rozegrano w Zagnańsku

Ponad dwustu zawodników stanęło na starcie rowerowego maratonu „Mazovia 24 godziny”, który rozegrano w Zagnańsku. Najlepsi zawodnicy pokonali prawie 500 kilometrów  w ciągu doby. Rywalizowano w kilku kategoriach – solo w parach i w czwórkach. Trasę maratonu wytyczono w okolicach zalewu w Kaniowie.

Czytaj dalej...

Festyn w Kajetanowie już po raz piąty

Już po raz piąty na terenie Szkoły Podstawowej w Kajetanowie zorganizowano piknik rodzinny. Były zjeżdżalnie, wata cukrowa, smaczne jedzenie oraz pokazy sprzętu policyjnego i strażackiego. Wręczono także kolejne tabliczki „Przyjaciela szkoły w Kajetanowie”.

Czytaj dalej...

XII Świętokrzyska Niezapominajka

Dużo dobrej zabawy i promocja ochrony środowiska w jednym miejscu.  Już po raz XII nad zalewem w Kaniowie obyła się Świętokrzyska Niezapominajka.  Na scenie zaprezentowały się dzieci ze szkół gminy Zagnańsk, był bieg przedszkolaka i konkursy z nagrodami. Temat przewodni – ekologia.

Czytaj dalej...

W Samsonowie promowali czytelnictwo

Promocja czytelnictwa poprzez wystawę fotograficzną połączoną z recytacją poezji i minirecitalem. Na takie atrakcje mogli liczyć w piątek goście, którzy odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Samsonowie. Impreza była podsumowaniem kończącego się Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy