Pamięć o Żołnierzach Niezłomnych nadal żywa: Mimo zakończenia II wojny światowej, oni nie złożyli broni. Po walce z okupantem hitlerowskim ich wrogiem stał się komunistyczny reżim. Od 2011 roku, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i wspominamy ich bohaterską, niezłomną postawę. Ulicami Kielc przejdzie Manifa: W sobotę po raz siódmy ulicami stolicy regionu przejdzie Kielecka Manifa. Wydarzenie organizują  Sojusz Lewicy Demokratycznej, Stowarzyszenia Europa Donna i  Stop Stereotypom. Włoska firma szuka partnerów do współpracy: Włoski inwestor za pośrednictwem Centrum Obsługi Inwestora poszukuje do współpracy przedsiębiorców z naszego regionu. Przedstawiciel firmy z Włoch gościł w ostatnim czasie w Skarżysku. Wyklętych pamiętamy: W I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. „Świętokrzyska Victoria” dla powiatu jędrzejowskiego: W kategorii „Samorządność” zwyciężył powiat jędrzejowski. Nagrodę odebrał starosta Edmund Kaczmarek, nie zabrakło również licznej delegacji. Zadbaj o środowisko - wymień piec: Od środy mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieców grzewczych na bardziej ekologiczne. Miliony dla KPT: Ponad 4 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego trafi do Kieleckiego Parku Technologicznego na przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych. Milionowe inwestycje Wodociągów Kieleckich: Rozbudowa i modernizacja sieci kanalizacyjnej w Masłowie, Kielcach i gminie Sitkówka-Nowiny. Wodociągi  Kieleckie planują nowe inwestycje z unijnym wsparciem. Wartość projektu to prawie 80 milionów złotych. Kękę w Semaforze: 3 marca w Klubie Muzycznym Semafor wystąpi radomski raper KęKę. Koncert odbędzie w ramach promocji album rapera pt. "Trzecie Rzeczy". Dziś Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu: Środą Popielcową chrześcijanie na całym świecie rozpoczęli właśnie Wielki Post. Posypanie głowy popiołem, symbolizujące wezwanie do pokuty i odrodzenia, jest zwyczajem obchodzonym od XI wieku.
Menu
reklama
reklama

Potyczki językowe w Samsonowie

W ciekawy sposób świętowano w Samsonowie Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny VIP-ów i młodzieży gimnazjalnej, które zmierzyły się ze sobą w niecodziennych konkurencjach. Arbitrem pojedynku był dr Janusz Wróblewski – filolog i językoznawca.

Czytaj dalej...

Międzynarodowy konkurs w Samsonowie

Rok 2017 został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rokiem Josepha Conrada. Gminna Biblioteka Publiczna w Samsonowie włączyła się aktywnie w obchody tego ważnego dla kultury polskiej wydarzenia, organizując międzynarodowy konkurs na kartkę pocztową.

Czytaj dalej...

Świątecznie w Samsonowie

Śpiewanie kolęd, słuchanie opowieści Wigilijnej oraz kiermasz świąteczny – to tylko kilka atrakcji, które towarzyszyły świątecznemu koncertowi w Samsonowie. To tylko przedsmak tego, co będą mogli Państwo obejrzeć w naszym przeglądzie świątecznym.

Czytaj dalej...

Świętokrzyski Dzień Seniora w Polanice

Frekwencja podczas niedzielnego spotkania pokazała, że świętokrzyscy seniorzy już od dawna powinni mieć swoje święto. W ośrodku rehabilitacyjno-wypoczynkowym Polanika setki osób z całego województwa bawiły się na pierwszym Świętokrzyskim Dniu Seniora.

Czytaj dalej...

Zagnańsk na płótnie

Dąb Bartek i Ruiny Huty Józef - to dwa przepiękne zabytki, z których słynie gmina Zagnańsk. Właśnie im poświęcono plenery malarskie, które odbyły się w wakacje. Nad początkującymi artystami czuwał malarz Aleksander Yasin.

Czytaj dalej...

Bartek wymaga rehabilitacji

Dąb Bartek ma już 1016 lat. To piękny, ale i trudny wiek. Zagnańskie drzewo ma coraz większe problemy zdrowotne. Podpory, które podtrzymują jego gałęzie pomagają mu funkcjonować, ale go nie rehabilitują. Dlatego też przy okazji urodzin dębu, już po raz czwarty zorganizowano ogólnopolską konferencję „Dąb Bartek w gronie najstarszych drzew Europy”.

Czytaj dalej...

1016 urodziny Bartka!

Bartek świętował w sobotę swoje 1016 urodziny. Mowa oczywiście o zagnańskim dębie, który jest uważany za jeden z najstarszych pomników przyrody swojego gatunku. Z okazji jego święta nie mogło zabraknąć życzeń, jak również licznych atrakcji, a w tym występów miejscowej młodzieży i artystycznych zespołów ludowych „Tumlinianie” oraz „Jaworzanki”. Stałym punktem imprezy było jak zawsze rykowisko połączone z pasowaniem na „Borusa” klas pierwszych ZSL w Zagnańsku. Gwiazdą wieczoru był zespół „Tacy Sami” wykonujący covery Lady Pank.

Czytaj dalej...

1016 lat Dębu Bartek!

Dąb Bartek kończy 1016 lat. Na sobotę zaplanowano jego huczne urodziny. Z tej okazji szykuje się sporo atrakcji, występy zespołów ludowych, młodych artystów, rykowisko i pasowanie na „Borusa” pierwszych klas Zespołu Szkół Leśnych. Ważnym wydarzeniem będzie również konferencja naukowa „Dąb Bartek w gronie najstarszych drzew Europy”.

Czytaj dalej...

62-latek zatrzymany za nielegalne papierosy i alkohol

W piątek kieleccy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wraz z pracownikami Izby Celnej przeszukali dom 62-letniego mieszkańca gminy Zagnańsk. W trakcie wykonywania prac funkcjonariusze zabezpieczyli 400 paczek papierosów oraz prawie 22 litry spirytusu, które nie posiadały polskich znaków akcyzy. Dodatkowo mundurowi znaleźli 473 sztuki papierosów własnej roboty.

Czytaj dalej...

"Quo vadis" po japońsku

Rok 2016 to rok Sienkiewiczowski. Między innymi właśnie dlatego też tegoroczną lekturą Narodowego Czytania wybrano „Quo vadis”. Święto to przypada w tym roku na 3 września. Dzień wcześniej, bo w piątek o godzinie 17.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Samsonowie w ten niezwykły powieściowy świat przeniosą zgromadzonych zaproszeni goście, a w tym starosta kielecki, wójt Zagnańska, aktorka z Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach i wiele innych. Poza tym fani lektury oraz czytania mogą liczyć na wyjątkowe doznania słuchowe poprzez interpretację książki w języku japońskim.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy