Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

"Seniorzy są wśród nas" - Zagnańsk łączy pokolenia

"Seniorzy są wśród nas" - Zagnańsk łączy pokolenia

 Już po raz ósmy w Zagnańsku odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem „Seniorzy są wśród nas”. Organizatorami spotkania byli Parafia p.w. Św. Rozalii i Św. Marcina, Klub Młodzieżowy „Wolna Strefa”, a także strażacy ochotnicy i koła gospodyń wiejskich czy stowarzyszenia z terenu gminy.

Parafia Świętej  Rozalii i Świętego Marcina w Zagnańsku. Już po raz ósmy odbył się tu Festyn Rodzinny pod hasłem „Seniorzy są wśród nas”, a seniorzy chętnie mówią o tym co w życiu jest najważniejsze.

- Wzajemna miłość miedzy rodzicami i wnukami, a więc taka więź rodzinna przede wszystkim – mówi Leokadia Cieślak.

Młodzi mogą zawsze liczyć na mądrą radę i pomoc babci lub dziadka.

- To najbliższa rodzina, osoby na które zawsze mogę liczyć – mówi Marta Życińska

- Mają większe doświadczenie życiowe i przez to mogą nam coś podpowiedzieć, doradzić i myślę, że dużo czerpiemy z tych starszych pokoleń – mówi Marzena Życińska

Dlatego warto przypominać o tych wartościach na wspólnych spotkaniach – podkreślają organizatorzy festynu.

- Chcemy zwrócić uwagę na problemy osób starszych, często samotnych i często zapomnianych. Dlatego zapraszamy do udziału w tym festynie, aby mogli spotkać się z rówieśnikami, ale i tym młodszym pokoleniem – mówi Szczepan Skorupski, wójt Zagnańska.

Sprawdzoną receptą na łączenie pokoleń jest muzyka i taniec. Dla mieszkańców przygotowano wiele atrakcji. Dzieci ze Szkół Podstawowych w Chrustach i Zagnańsku urzekały swym tanecznym talentem. Młodzież z Klubu Wolna Strefa bawiła starszych, a starsi wykonawcy przekonywali, że swoje artystyczne marzenia można spełniać w każdym wieku. Młodzież z klubów Wolna Strefa od lat uczy się i bawi razem z seniorami. To pokolenie szybko odchodzi, trzeba czerpać jak najwięcej z ich mądrości i doświadczenia – podkreśla organizator klubów Wolna Strefa, ksiądz Andrzej Drapała.

- Kontaktujemy ich z seniorami, żeby zapalić ich do pasji , które mają seniorzy, a z drugiej strony, żeby ich uwrażliwić na Pomo starszym – mówi ks. dr Andrzej Drapała, proboszcz Parafii p.w. Św. Rozalii i Św. Marcina

Podczas festynu rodzinnego świętokrzyscy policjanci przeprowadzili również akcje profilaktyczną. Dzieciom przypominali o zasadach bezpieczeństwa na drodze i w domu, a starszym o tym jak nie paść ofiarą oszustów.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy