Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym. Święto osób niewidomych i niedowidzących: Na 15 października przypada Międzynarodowy Dzień Białej Laski – święto osób niewidomych i niedowidzących. W czwartek w hotelu Promień spotkały się z tej okazji osoby zrzeszone w Polskim Związku Niewidomych w Skarżysku. Takiego musicalu w Skarżysku jeszcze nie było. Premiera już w środę: Od 28 sierpnia roku uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 2 pod opieką Anny Chojnackiej i Małgorzaty Skuzy realizują projekt „Się staję – wielopłaszczyznowy kontakt z kulturą – od świadomego odbiorcy do twórcy”. Finalnie powstał spektakl, który będzie można obejrzeć już 25 października. To jeden z pięciu zwycięskich wniosków, które otrzymały dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury w tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Projekt wspólnie realizują Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej i Gimnazjum nr 2.
Menu
reklama
reklama

Internet w służbie przyrody

Internet w służbie przyrody

Jak zachęcić  turystów do odwiedzenia najpiękniejszych miejsc w regionie?  Nic prostszego – można do tego wykorzystać Internet. W kolejnym odcinku programu „Świętokrzyskie Ekopasje” poznamy ludzi, którzy zamieszczają w sieci zdjęcia i filmy z unikatowych miejsc w regionie, piszą o nich na blogach i portalach społecznościowych.

Jakub Juszyński od kilku lat prowadzi bloga i stronę na portalu  społecznościowym pod nazwą … „Tym razem”. 

Trudno mu usiedzieć w jednym miejscu, dlatego innych też chce wyciągnąć z domu. Najpierw zabierał ludzi na spacery po mieście, później odwiedzali różne zakątki regionu, na przykład Chęciny czy Bodzentyn. Szukali storczyków na Górze Partol i przebiśniegów na Górze Perzowej. Jakub Juszyński najchętniej jednak odkrywa uroki Kielc, propozycji na kolejne spacery nie brakuje.

Nie każdy ma okazję zobaczyć na żywo Świętokrzyskie z lotu ptaka w sieci to żaden problem. Sławomir Rakowski swoim powietrznym statkiem lata nad regionem, robi unikatowe filmy, a później wrzuca je na stronę „Powiat staszowski z drona”. Jego realizacje można też obserwować na  fanpage’u ŚWIĘTOKRZYSKIE. Jak się okazuje Internet może być idealnym narzędziem, by zachęcić młodych i starszych do poznawania przyrody i najbliższego otoczenia.

Zapraszamy do obejrzenia 8 odcinka naszego programu "Świętokrzyskie Ekopasje".

Więcej w tej kategorii:« "Pasjonaci przyrody" część II
Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy