Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny.  Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym.
Menu
reklama
reklama

Marszałek przyznał ponad 150 milionów

Marszałek przyznał ponad 150 milionów

W Suchedniowie włodarze 13 gmin, z terenu województwa świętokrzyskiego, podpisali pre-umowy dla projektów dotyczących budowy, przebudowy i rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej, oczyszczalni ścieków oraz sieci wodociągowych. W ramach konkursu wpłynęło 29 projektów, 16 zostało skierowanych do oceny merytorycznej, z czego 14 spełniło kryteria.

W obecnej perspektywie budżetowej UE na działania związane z polskimi projektami w obszarze 4.3 „Gospodarka Wodno – Ściekowa” jest do zainwestowania blisko 87 miliony Euro. Tym razem z wnioskami występowały gminy od 2 do 10 tysięcy mieszkańców.

Gospodarzem spotkania była gmina Suchedniów, która jako jedyna złożyła dwa projekty i oby dwa znalazły uznanie. W sumie do Suchedniowa trafi około 6 milionów złotych.

Rekordzistą, jeśli chodzi o dofinansowanie projektu jest gmina Koprzywnica, która na projekt o nazwie „Przebudowa i rozbudowa oczyszczalni ścieków otrzyma ponad 22 miliony złotych. Wójt gminy Bodzentyn przed nasza kamerą mówił o swoim projekcie, z którego ucieszą się mieszkańcy turystycznej Świętej Katarzyny.

- Na uporządkowanie gospodarki wodno – kanalizacyjnej w Świętej Katarzynie otrzymaliśmy ponad cztery miliony złotych. Na całość inwestycji mamy ponad sześć milionów – powiedział Dariusz Skiba włodarz Bodzentyna.

Wacław Szarek burmistrz Sędziszowa odebrał pre – umowę na kwotę ponad 15 milionów złotych.

- Ten projekt będzie obejmował budowę nowej oczyszczalni ścieków. Takiej nowoczesnej na naszym terenie nie mamy – powiedział burmistrz Sędziszowa

W ramach wszystkich projektów zostanie wybudowanych ponad 126 km kanalizacji sanitarnych. Zostanie zmodernizowanych 5 oczyszczalni ścieków, a jedna powstanie całkiem nowa. Obecnie trwa kolejny konkurs na inwestycje związane z gospodarką wodno – ściekową. Będzie jeszcze jeden konkurs, który według harmonogramu wystartuje w III kwartale 2017 roku, a do rozlokowania będzie kolejne 89 milionów złotych.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy