Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce" z bezpłatnymi konsultacjami: Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę zaprasza na dzień otwarty, podczas którego możliwe będą bezpłatne konsultacje ze specjalistami z placówki. Kolejny fałszywy policjant zatrzymany w Kielcach: W środę funkcjonariusze ujęli 26-latka z Warszawy, który podając się za stróża prawa, poinformował 63-latkę, że jej konto jest zagrożone. Polecił kobiecie wypłacić pieniądze, a następnie mu je przekazać. Maraton z Wisłą trwa. W sobotę druga odsłona: O pucharowym pojedynku z Wisłą Kraków już powoli nikt nie pamięta, ale już w sobotę Koronę czeka kolejne starcie z Białą Gwiazdą, tym razem w lidze. Jedno jest pewne, ten mecz będzie jeszcze cięższy niż środowy. Pierwszy tydzień Eurojackpot w Polsce. Wygrane padły też w naszym regionie: Od ubiegłego tygodnia również Polacy mogą spróbować szczęścia w grze Eurojackpot. Nauka poprzez zabawę. Naukobus odwiedził Zagnańsk: Jak działa ludzkie ciało czy skocznia narciarska? Jak powstaje film poklatkowy? Jaki mamy refleks? Tego wszystkiego mogli dowiedzieć się w czwartek i piątek uczniowie z Zagnańska. Gminę odwiedził Naukobus z Centrum Nauki Kopernik. "Decyzja ZTM mnie nie dziwi". Poseł Latosiński o wykluczeniu firmy Michalczewski z przetargu: Powracamy do tematu przetargu ZTM na obsługę komunikacji w Kielcach. „To był zabieg polityczny, który miał zniszczyć MPK” - tak o starcie w przetargu firmy Michalczewski mówi poseł Bogdan Latosiński. W czwartek oferta radomskiego przewoźnika została przez Zarząd Transportu Miejskiego odrzucona. Widowisko dla Seniorów: Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej serdecznie zapraszają na Widowisko dla Seniorów, które odbędzie się w piątek, 20 października 2017r. Na scenie wystąpią Andrzej Rybiński oraz Kabaret Weźrzesz.  To będzie weekend seniora z kulturą: 23 i 24 września osoby powyżej 60. roku życia będą mogły odwiedzić instytucje kultury i skorzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla nich w ramach ogólnopolskiej kampanii „60+Kultura". Remont remizy w Przygradowie: Remont odbędzie się w ramach dotacji celowej z programu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej na 2017 rok” Modernizacja strażnicy OSP w Przygradowie pochłonie 14 964,22 zł, a wartość dotacji celowej wyniesie 8 000,00 zł. Nie będziemy konkurować z firmami komercyjnymi. Weź udział w ankiecie: To już pewne. W Końskich będzie komunikacja miejska. Konecki magistrat chce także pozyskać środki finansowe. W przygotowaniu jest nowa aplikacja dotycząca pozyskania  pieniędzy unijnych. Gmina chce wybudować  dworzec przesiadkowy i łącznik komunikacyjny
Menu
reklama
reklama

Chcą zatrzymać reformę edukacji, zbierają podpisy w sprawie referendum

Chcą zatrzymać reformę edukacji, zbierają podpisy w sprawie referendum

W jednym tonie, bez względu na polityczny szyld – taki był przekaz czwartkowej konferencji zorganizowanej przed gimnazjum nr 2. M.in. przedstawiciele PO, PSL i SLD zachęcali do składania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy edukacji.

Tuż przed feriami poseł PO i przewodnicząca struktur partii w regionie, Marzena Okła-Drewnowicz oraz dyrektor Biura Regionu Joanna Winiarska ogłosiły akcję zbierania podpisów w sprawie przeprowadzenia referendum dotyczącego reformy edukacji. Wtedy zapowiadano też większe nasilenie akcji po zimowej przerwie. Konferencja w tej sprawie odbyła się w czwartek w Skarżysku-Kamiennej. Wzięli w niej udział nie tylko działacze PO.

- Ustawa została przegłosowana i dzisiaj zostaje nam sięgnięcie po ostatnie, najważniejsze narzędzie demokracji, czyli referendum. Dzisiaj spotykamy się ponad partyjnymi podziałami– stwierdza posłanka Marzena Okła – Drewnowicz.

Zebrani na konferencji kolejno wymieniali niedociągnięcia wprowadzanych zmian, podkreślali m.in. że szkoły podstawowe ich zdaniem nie są gotowe na tę reformę.

- Szkoły podstawowe nie są przygotowane, by prowadzić zajęcia z takich przedmiotów jak biologia, fizyka czy chemia bo specjalistyczne pracownie były w gimnazjach. Nie wiem, jak dyrektorzy rozstrzygną problem z wyposażeniem placówek – mówi prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego oddział w Skarżysku Grażyna Nowak.

Leszek Golik, przewodniczący rady Miasta przypomniał, że jedna reorganizacja oświaty w Skarżysku była przeprowadzona i, jego zdaniem, spełniła ona swoje zadanie.

- Reforma, która przygotowana jest przez rząd PiS jest szkodliwa. Pani minister zapewnia, że nikt nie straci pracy ale mija się z prawdą. Wczoraj usłyszałem na spotkaniu z nauczycielami, że pan kurator i wicewojewoda deklarują współpracę i otwartość, ale co oni mogą zrobić?

Również Katarzyna Bilska przypomniała, że w strukturach powiatowych także zostały już przeprowadzone wszelkie zmiany.

Swoje poparcie dla referendum w sprawie reformy edukacji wyrazili też lokalni działacze dwóch partii – Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Podpisy zbierane będą do końca marca. Organizatorzy akcji potrzebują ich 500 tysięcy podpisów, te będą zbierane do końca marca. Akcja „Nie Psujcie Szkoły” trwa w całej Polsce. W Skarżysku można je składać także m.in. w biurze PO czy SLD.

Rozprowadzane są także specjalne ulotki, skierowane do uczniów, nauczycieli, rodziców i samorządowców. Oprócz tego na ulicach Skarżyska będzie można spotkać wolontariuszy, którzy także będą zbierać podpisy.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy