Wandale zniszczyli miejsce do grillowania: Wandale podpalili miejsce do grillowania na kieleckim Stadionie. Niestety, nie po raz pierwszy. Teraz nie ma ani stołu, ani ławek. Altan była odnawiana dwa lata temu. Straty są szacowane, a Urząd Miasta chce po raz kolejny przeprowadzić  tam remont. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach z Certyfikatem Akredytacyjnym: Po dwuletniej przerwie Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach znów uzyskał Certyfikat Akredytacyjny. Dokument w czwartek przekazał wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Podczas tego wydarzenia dokonano także uroczystego otwarcia wyremontowanej Klinki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej. Nie żyje Wojciech Płusa. Tak zapamiętają go współpracownicy: Ta przykra informacja pojawiła się w środę wieczorem. Zmarł Wojciech Płusa, szef powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w Skarżysku – Kamiennej. Miał 44 lata. Wypadek na DK nr 78: W czwartek po godz. 13.00 doszło do niebezpiecznego wypadku na drodze krajowej nr 78 Jędrzejów - Chmielnik, w miejscowości Lipnik. Zderzyły się dwa auta - osobowy oraz dostawczy. II etap rekrutacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego: Ponad cztery tysiące miejsc czeka na chętnych. Na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wolne miejsca są między innymi na pedagogice, filologii angielskiej, historii, geografii, biologii, chemii, turystyce i rekreacji, politologii i studiach skandynawskich w języku angielskim. Nowy Zarząd WFOŚiGW w Kielcach: Ryszard Gliwiński i Mariusz Goraj zostali zaakceptowani  przez Zarząd Województwa na stanowiska prezesa oraz wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe miejsca w świętokrzyskich przedszkolach i żłobkach: W regionie powstanie ponad  400 nowych miejsc w przedszkolach i około 150 w żłobkach. Zarząd województwa przekazał na ten cel ponad 10 milionów złotych unijnych dotacji. Trwają inwestycje w mieście: W planie tegorocznego budżetu miasta znalazło się ponad 30 zadań inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 12 milionów złotych. Część z nich właśnie trwa, m.in. budowa ulicy Kościelnej. Więcej na ten temat w materiale filmowym. Kiedy skorzystać z porady fizjoterapeuty?: W wakacje rodzice ze swoimi pociechami spędzają o wiele więcej czasu niż podczas roku szkolnego, tym samym mogą dokładniej przyjrzeć się rozwojowi dziecka. Fizjoterapeutka Kinga Kasprzyk – Wiktorzak radzi, na co zwrócić uwagę i wyjaśnia, jakie sygnały mogą świadczyć o konieczności rozpoczęcia terapii. Temat budowy spalarni dla zwierząt znów odłożony: Wciąż nie wiadomo gdzie dokładnie i czy w ogóle powstanie w Kielcach spalarnia dla zwierząt. Temat ten miał być poruszany podczas czwartkowej sesji Rady Miasta, jednak prezydent zaproponował, aby projekt wycofać z porządku obrad i ponownie go przeanalizować przez odpowiednią komisję Rady Miasta.
Menu
reklama
reklama

Chcą zatrzymać reformę edukacji, zbierają podpisy w sprawie referendum

Chcą zatrzymać reformę edukacji, zbierają podpisy w sprawie referendum

W jednym tonie, bez względu na polityczny szyld – taki był przekaz czwartkowej konferencji zorganizowanej przed gimnazjum nr 2. M.in. przedstawiciele PO, PSL i SLD zachęcali do składania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy edukacji.

Tuż przed feriami poseł PO i przewodnicząca struktur partii w regionie, Marzena Okła-Drewnowicz oraz dyrektor Biura Regionu Joanna Winiarska ogłosiły akcję zbierania podpisów w sprawie przeprowadzenia referendum dotyczącego reformy edukacji. Wtedy zapowiadano też większe nasilenie akcji po zimowej przerwie. Konferencja w tej sprawie odbyła się w czwartek w Skarżysku-Kamiennej. Wzięli w niej udział nie tylko działacze PO.

- Ustawa została przegłosowana i dzisiaj zostaje nam sięgnięcie po ostatnie, najważniejsze narzędzie demokracji, czyli referendum. Dzisiaj spotykamy się ponad partyjnymi podziałami– stwierdza posłanka Marzena Okła – Drewnowicz.

Zebrani na konferencji kolejno wymieniali niedociągnięcia wprowadzanych zmian, podkreślali m.in. że szkoły podstawowe ich zdaniem nie są gotowe na tę reformę.

- Szkoły podstawowe nie są przygotowane, by prowadzić zajęcia z takich przedmiotów jak biologia, fizyka czy chemia bo specjalistyczne pracownie były w gimnazjach. Nie wiem, jak dyrektorzy rozstrzygną problem z wyposażeniem placówek – mówi prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego oddział w Skarżysku Grażyna Nowak.

Leszek Golik, przewodniczący rady Miasta przypomniał, że jedna reorganizacja oświaty w Skarżysku była przeprowadzona i, jego zdaniem, spełniła ona swoje zadanie.

- Reforma, która przygotowana jest przez rząd PiS jest szkodliwa. Pani minister zapewnia, że nikt nie straci pracy ale mija się z prawdą. Wczoraj usłyszałem na spotkaniu z nauczycielami, że pan kurator i wicewojewoda deklarują współpracę i otwartość, ale co oni mogą zrobić?

Również Katarzyna Bilska przypomniała, że w strukturach powiatowych także zostały już przeprowadzone wszelkie zmiany.

Swoje poparcie dla referendum w sprawie reformy edukacji wyrazili też lokalni działacze dwóch partii – Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Podpisy zbierane będą do końca marca. Organizatorzy akcji potrzebują ich 500 tysięcy podpisów, te będą zbierane do końca marca. Akcja „Nie Psujcie Szkoły” trwa w całej Polsce. W Skarżysku można je składać także m.in. w biurze PO czy SLD.

Rozprowadzane są także specjalne ulotki, skierowane do uczniów, nauczycieli, rodziców i samorządowców. Oprócz tego na ulicach Skarżyska będzie można spotkać wolontariuszy, którzy także będą zbierać podpisy.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy