Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Motocykl wjechał w ciężarówkę: W sobotę około godziny 9:30 na trasie S7 w miejscowości Brzegi pod Jędrzejowem doszło do zdarzenia, z udziałem motocykla i ciężarówki. Uratowali starszego pana i złapali piwnicznego złodzieja: W piątek rano jędrzejowscy policjanci pomogli 85-letniemu mężczyźnie Senior bez wiedzy rodziny dojechał aż do Jędrzejowa. "Laur Świętokrzyski" rozdany!: „Laur Świętokrzyski 2016” rozdany. W piątek odbyła sie oficjalna gala, podczas której wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek wręczyła nagrody. Porażka w Poznaniu. Korona gorsza od Lecha: W 31. kolejce piłkarskiej Lotto Ekstraklasy Korona Kielce przegrała w meczu wyjazdowym z Lechem Poznań 3:2. Bramki dla kielczan zdobyli Mateusz Możdżeń i Jacek Kiełb. Tajemnice bodzentyńskiego zamku: 25 kwietnia br. w rejonie ruin pałacu biskupów krakowskich w Bodzentynie przeprowadzono badania geologiczne i geofizyczne, które mają odpowiedzieć na pytanie: Co tak naprawdę kryje się pod ziemią wzgórza zamkowego? Policjanci...czytali bajki: W piątek w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowa podkom. Jerzy Ciułek wspólnie z przedstawicielem Biblioteki Publicznej we Włoszczowie odwiedzili dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 we Włoszczowie. Najmłodsi wysłuchali czytanej przez policjanta bajki „Mam przyjaciela policjanta”.Spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odbyło się w Przedszkolu Samorządowym nr 1 we Włoszczoiwe.  Uczestniczyli w nim Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komedny Powiatowej Policji we Włoszczowa podkom. Jerzy Ciułek oraz przedstawiciel Bibiloteki Publicznej we Włoszczowie.Dzieci wysłuchały czytanej przez policjanta bajki „Mam przyjaciela policjanta”. Spotkanie z najmłodszymi było również okazją do rozmowy na temat zawodu policjanta. Przedszkolaki dowiedziały się, jak na co dzień wygląda i na czym polega praca mundurowych. Na zakończenie policjanci przypomnieli dzieciom o bezpieczeństwie "Skarżyski powiat z widokiem nie tylko na góry": Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu "Skarżyski Powiat - Z widokiem nie tylko na góry".  Maturzyści odebrali świadectwa: Tegoroczni maturzyści w piątek odebrali świadectwa, teraz przed nimi egzaminy. Z nasza kamerą odwiedziliśmy II Liceum im. Adama Mickiewicza w Skarżysku.
Menu
reklama
reklama

Chcą zatrzymać reformę edukacji, zbierają podpisy w sprawie referendum

Chcą zatrzymać reformę edukacji, zbierają podpisy w sprawie referendum

W jednym tonie, bez względu na polityczny szyld – taki był przekaz czwartkowej konferencji zorganizowanej przed gimnazjum nr 2. M.in. przedstawiciele PO, PSL i SLD zachęcali do składania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy edukacji.

Tuż przed feriami poseł PO i przewodnicząca struktur partii w regionie, Marzena Okła-Drewnowicz oraz dyrektor Biura Regionu Joanna Winiarska ogłosiły akcję zbierania podpisów w sprawie przeprowadzenia referendum dotyczącego reformy edukacji. Wtedy zapowiadano też większe nasilenie akcji po zimowej przerwie. Konferencja w tej sprawie odbyła się w czwartek w Skarżysku-Kamiennej. Wzięli w niej udział nie tylko działacze PO.

- Ustawa została przegłosowana i dzisiaj zostaje nam sięgnięcie po ostatnie, najważniejsze narzędzie demokracji, czyli referendum. Dzisiaj spotykamy się ponad partyjnymi podziałami– stwierdza posłanka Marzena Okła – Drewnowicz.

Zebrani na konferencji kolejno wymieniali niedociągnięcia wprowadzanych zmian, podkreślali m.in. że szkoły podstawowe ich zdaniem nie są gotowe na tę reformę.

- Szkoły podstawowe nie są przygotowane, by prowadzić zajęcia z takich przedmiotów jak biologia, fizyka czy chemia bo specjalistyczne pracownie były w gimnazjach. Nie wiem, jak dyrektorzy rozstrzygną problem z wyposażeniem placówek – mówi prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego oddział w Skarżysku Grażyna Nowak.

Leszek Golik, przewodniczący rady Miasta przypomniał, że jedna reorganizacja oświaty w Skarżysku była przeprowadzona i, jego zdaniem, spełniła ona swoje zadanie.

- Reforma, która przygotowana jest przez rząd PiS jest szkodliwa. Pani minister zapewnia, że nikt nie straci pracy ale mija się z prawdą. Wczoraj usłyszałem na spotkaniu z nauczycielami, że pan kurator i wicewojewoda deklarują współpracę i otwartość, ale co oni mogą zrobić?

Również Katarzyna Bilska przypomniała, że w strukturach powiatowych także zostały już przeprowadzone wszelkie zmiany.

Swoje poparcie dla referendum w sprawie reformy edukacji wyrazili też lokalni działacze dwóch partii – Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Podpisy zbierane będą do końca marca. Organizatorzy akcji potrzebują ich 500 tysięcy podpisów, te będą zbierane do końca marca. Akcja „Nie Psujcie Szkoły” trwa w całej Polsce. W Skarżysku można je składać także m.in. w biurze PO czy SLD.

Rozprowadzane są także specjalne ulotki, skierowane do uczniów, nauczycieli, rodziców i samorządowców. Oprócz tego na ulicach Skarżyska będzie można spotkać wolontariuszy, którzy także będą zbierać podpisy.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy