Pamięć o Żołnierzach Niezłomnych nadal żywa: Mimo zakończenia II wojny światowej, oni nie złożyli broni. Po walce z okupantem hitlerowskim ich wrogiem stał się komunistyczny reżim. Od 2011 roku, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i wspominamy ich bohaterską, niezłomną postawę. Ulicami Kielc przejdzie Manifa: W sobotę po raz siódmy ulicami stolicy regionu przejdzie Kielecka Manifa. Wydarzenie organizują  Sojusz Lewicy Demokratycznej, Stowarzyszenia Europa Donna i  Stop Stereotypom. Włoska firma szuka partnerów do współpracy: Włoski inwestor za pośrednictwem Centrum Obsługi Inwestora poszukuje do współpracy przedsiębiorców z naszego regionu. Przedstawiciel firmy z Włoch gościł w ostatnim czasie w Skarżysku. Wyklętych pamiętamy: W I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. „Świętokrzyska Victoria” dla powiatu jędrzejowskiego: W kategorii „Samorządność” zwyciężył powiat jędrzejowski. Nagrodę odebrał starosta Edmund Kaczmarek, nie zabrakło również licznej delegacji. Zadbaj o środowisko - wymień piec: Od środy mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieców grzewczych na bardziej ekologiczne. Miliony dla KPT: Ponad 4 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego trafi do Kieleckiego Parku Technologicznego na przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych. Milionowe inwestycje Wodociągów Kieleckich: Rozbudowa i modernizacja sieci kanalizacyjnej w Masłowie, Kielcach i gminie Sitkówka-Nowiny. Wodociągi  Kieleckie planują nowe inwestycje z unijnym wsparciem. Wartość projektu to prawie 80 milionów złotych. Kękę w Semaforze: 3 marca w Klubie Muzycznym Semafor wystąpi radomski raper KęKę. Koncert odbędzie w ramach promocji album rapera pt. "Trzecie Rzeczy". Dziś Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu: Środą Popielcową chrześcijanie na całym świecie rozpoczęli właśnie Wielki Post. Posypanie głowy popiołem, symbolizujące wezwanie do pokuty i odrodzenia, jest zwyczajem obchodzonym od XI wieku.
Menu
reklama
reklama

Chcą zatrzymać reformę edukacji, zbierają podpisy w sprawie referendum

Chcą zatrzymać reformę edukacji, zbierają podpisy w sprawie referendum

W jednym tonie, bez względu na polityczny szyld – taki był przekaz czwartkowej konferencji zorganizowanej przed gimnazjum nr 2. M.in. przedstawiciele PO, PSL i SLD zachęcali do składania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie reformy edukacji.

Tuż przed feriami poseł PO i przewodnicząca struktur partii w regionie, Marzena Okła-Drewnowicz oraz dyrektor Biura Regionu Joanna Winiarska ogłosiły akcję zbierania podpisów w sprawie przeprowadzenia referendum dotyczącego reformy edukacji. Wtedy zapowiadano też większe nasilenie akcji po zimowej przerwie. Konferencja w tej sprawie odbyła się w czwartek w Skarżysku-Kamiennej. Wzięli w niej udział nie tylko działacze PO.

- Ustawa została przegłosowana i dzisiaj zostaje nam sięgnięcie po ostatnie, najważniejsze narzędzie demokracji, czyli referendum. Dzisiaj spotykamy się ponad partyjnymi podziałami– stwierdza posłanka Marzena Okła – Drewnowicz.

Zebrani na konferencji kolejno wymieniali niedociągnięcia wprowadzanych zmian, podkreślali m.in. że szkoły podstawowe ich zdaniem nie są gotowe na tę reformę.

- Szkoły podstawowe nie są przygotowane, by prowadzić zajęcia z takich przedmiotów jak biologia, fizyka czy chemia bo specjalistyczne pracownie były w gimnazjach. Nie wiem, jak dyrektorzy rozstrzygną problem z wyposażeniem placówek – mówi prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego oddział w Skarżysku Grażyna Nowak.

Leszek Golik, przewodniczący rady Miasta przypomniał, że jedna reorganizacja oświaty w Skarżysku była przeprowadzona i, jego zdaniem, spełniła ona swoje zadanie.

- Reforma, która przygotowana jest przez rząd PiS jest szkodliwa. Pani minister zapewnia, że nikt nie straci pracy ale mija się z prawdą. Wczoraj usłyszałem na spotkaniu z nauczycielami, że pan kurator i wicewojewoda deklarują współpracę i otwartość, ale co oni mogą zrobić?

Również Katarzyna Bilska przypomniała, że w strukturach powiatowych także zostały już przeprowadzone wszelkie zmiany.

Swoje poparcie dla referendum w sprawie reformy edukacji wyrazili też lokalni działacze dwóch partii – Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Podpisy zbierane będą do końca marca. Organizatorzy akcji potrzebują ich 500 tysięcy podpisów, te będą zbierane do końca marca. Akcja „Nie Psujcie Szkoły” trwa w całej Polsce. W Skarżysku można je składać także m.in. w biurze PO czy SLD.

Rozprowadzane są także specjalne ulotki, skierowane do uczniów, nauczycieli, rodziców i samorządowców. Oprócz tego na ulicach Skarżyska będzie można spotkać wolontariuszy, którzy także będą zbierać podpisy.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy