We wtorek i środę sprzątanie ul. Chopina: We wtorek i środę drogowcy będą sprzątać kolejną ulicę w Kielcach. Miejski Zarząd Dróg apeluje do kierowców, aby na czas prac nie parkować w tym miejscu swoich aut. Grozi to bowiem odholowaniem. By lepiej leczyć powikłania cukrzycy: W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach ma powstać gabinet leczenia zespołu stopy cukrzycowej. To dobra informacja dla chorych z powikłaniami, którzy od października będą mogli liczyć na szybsza diagnozę i lepszą opiekę. Pieniądze na utworzenie gabinetu przekaże Ministerstwo Zdrowia. Pieniądze na walkę z wykluczeniem społecznym: Ponad 1 milion 800 tysięcy złotych trafi do czterech instytucji na projekty związane z wykluczeniem społecznym i walką z ubóstwem. Zarząd Województwa zwiększył pulę pieniędzy  na ten cel  z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Pierwszy krok do zawodowej służby wojskowej: Jeśli masz ukończone 18 lat, a nie przekroczyłeś 50 roku życia i do tej pory nie pełniłeś służby wojskowej możesz podjąć wyzwanie i zgłosić się do służby przygotowawczej – zachęca Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kielcach. Apel o honorowe oddawanie krwi: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje o honorowe oddawanie krwi. Tego bezcennego leku potrzebuje wielu chorych, między innymi znany kielecki neurolog doktor Paweł Półrola, który ma grupę 0RH+. Vive zakończyło pierwszy etap przygotowań do sezonu: Drużyna Vive Kielce zakończyła pierwszy etap przygotowań do nowego sezonu. Teraz przed Żółto-biało-niebieskimi szlifowanie taktyki. Pierwszy sprawdzian już we wtorek z Zagłębiem Lubin. Elbrus zdobyty. Pieniądze na leczenie Julii i Kacpra zebrane: Łukasz Pabian, Zdzisław Spyra i Aleksander Piluk szczęśliwie powrócili do kraju. Ich wyprawę na Elbrus śledziliśmy wszyscy. Panowie między innymi wyruszyli na wyprawę by pomóc podopiecznym Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Płomyk Nadziei”. Skarżyskie bieganie bez niespodzianek, ale z wielkim emocjami: To żelazna impreza w kalendarzu każdego szanującego się biegacza w Polsce. XVII Półmaraton Wtórpol i I Dycha Wtórpol mimo trudnych warunków atmosferycznych dostarczyły mnóstwo emocji. Okazało się, że biegacze to ludzie niezłomni i wolą biegać w deszczu, niż podczas ładnej pogody. Zmiany przy MGOKiS w Stąporkowie: Teren wokół Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie zmienił swoje oblicze. Rozpoczęte w lipcu prace przy przebudowie placu przed jednostką zakończono na chwilę przed Biegunem Ciepła i świętowaniem 50 – lecia uzyskania praw miejskich przez Stąporków. Jak się zachować w czasie burzy?: Unikajmy parkowania aut pod drzewami, usuwajmy także z balkonów i parapetów wszystkie przedmioty, które podczas silnych wiatrów mogą stwarzać zagrożenie. Nie zapominajmy zabezpieczyć okien. Corocznie w wyniku wyładowań atmosferycznych ginie kilkadziesiąt osób.
Menu
reklama
reklama

W Starym Dami 1999 rok

W Starym Dami 1999 rok

Powoli zbliżamy się do zakończenia naszego cyklu „W Starym Dami”, w którym przypominamy Państwu nasze archiwalne materiały. Pokazywaliśmy Skarżysko, którego młodsi nasi widzowie już nie pamiętają, a które w ten sposób próbujemy zachować od zapomnienia.

Tym razem przypominamy Państwu program, który miał premierę 5 listopada 2011 roku. Co dzisiaj będzie można zobaczyć?

Czym w domu powinien zajmować się tata i po co jest? Na basenie w 1999 roku miano założyć kolektory słoneczne do ogrzewania wody. Pytaliśmy dzieci w szkole, jak zdobyć świadectwo z czerwonym paskiem?

Stadion Granatu Skarżysko miał przejść remont za około 40 tysięcy złotych. Skarżyska drogówka odnotowała spadek kierowców, którzy po pijanemu siadają za kierownicę. 

Miłej zabawy!

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy