Obchody Święta Konstytucji 3 Maja: Przewodniczący Rady Miejskiej we Włoszczowie Grzegorz Dudkiewicz oraz burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek zapraszają na uroczystości z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W duchu patriotyczno sportowym: Tegoroczne obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja upłyną w Końskich pod znakiem patriotyczno sportowym. O godzinie 11:25 nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na maszt w obecności pocztów sztandarowych. Co będzie się działo w Kielcach w Majówkę?: W całej Polsce tradycyjnie pierwsze trzy dni Maja dedykowane będą uroczystościom związanymi ze Świętem Flagi Narodowej oraz Uchwaleniem Konstytucji 3 Maja i Świętem Pracy. Mistrz Pięknego Czytania: W czwartek, 27.04.2017 r., uczniowie szkół podstawowych walczyli o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania”. Konkurs zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Adeli Nawrot w Bodzentynie miał na celu propagowane kultury czytelniczej, dbanie o piękno języka ojczystego, popularyzacja książki wśród dzieci i młodzieży, a także wyrabianie nawyku czytania jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu. W Jędrzejowie po raz czwarty zorganizowano Bieg Lisów: W sobotnie południe w Jędrzejowie odbyła się IV edycja Biegu Lisów. W wydarzeniu wzięło udział ponad 170 zawodników i zawodniczek. „Mrówka” na Ślichowicach już otwarta!: Mieszkańcy Ślichowic z nowym sklepem budowlanym. W sobotę, 29 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie marketu „Mrówka”. O godzinie 9 przecięto wstęgę i zaproszono czekających przed drzwiami klientów, do środka obiektu. Szczypiorniści Vive już w półfinale PGNiG Superligi: Vive Tauron Kielce w półfinale PGNiG Superligi. W sobotę, w meczu rewanżowym z Górnikiem Zabrze, kielczanie wygrali 32:19 PO przed PiS - polityczny komentarz: Po raz pierwszy od wyborów parlamentarnych w 2015 r. Platforma Obywatelska przegoniła w sondażu Prawo i Sprawiedliwość. Eksperci wskazują, że  jednym z powodów była wizyta w Polsce Donalda Tuska przewodniczącego Rady Europejskiej. Zobaczmy jak najnowsze wyniki poparcia dla partii komentują politycy. Więcej w materiale video Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci.
Menu
reklama
reklama

Efekty ataku zimy w powiecie

Efekty ataku zimy w powiecie

Prognozy synoptyków o ataku zimy tuż po Wielkanocy okazały się trafne. W Świętokrzyskiem sypnęło śniegiem, co zaowocowało wieloma kolizjami i przerwami w dostawie prądu.

Wydawać się mogło, że akcja „Zima” na skarżyskich drogach już się zakończyła. Pogoda spłatała jednak figla zarówno drogowcom, jak i kierowcom, którzy w znacznej części już zmienili opony w swoich autach na letnie. Tymczasem od dwóch dni obserwujemy intensywne opady, a środowy poranek za oknem to nawet kilkanaście centymetrów śniegu.

- Zareagowaliśmy na tę zimowa pogodę. Akcja odśnieżania dróg i chodników gminnych jest cały czas prowadzona – informuje Izabela Szwagierek z Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej.

Całonocne opady mokrego, ciężkiego śniegu poskutkowały przerwami w dostawach prądu w znacznej części województwa. Skarżysko i powiat skarżyski awarie ominęły, mniej szczęścia mieli mieszkańcy m.in. powiatu koneckiego czy Sędziszowa w powiecie jędrzejowskim, gdzie połamane są słupy energetyczne.

W Skarżysku bardziej odczuliśmy złe warunki na drogach, doszło do kilku zdarzeń, o których mówi rzecznik prasowy skarżyskiej straży pożarnej, Michał Ślusarczyk.

Nieco lepszej pogody według synoptyków możemy spodziewać się w weekend.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy