"Skarżyski powiat - z widokiem nie tylko na góry" o wykonaniu budżetu: Zapraszamy na kolejny odcinek programu "Skarżyski powiat - z widokiem nie tylko na góry". Unieważniono przetarg dotyczący budowy ulicy Ponurego: Historii ulicy Ponurego ciąg dalszy. Sport Challenge 2017: piłka nożna i siatkówka plażowa: W miniony weekend odbyły się pierwsze, wakacyjne spotkania ze Sport Challenge 2017. Na kompleksie boisk Orlik 2012 rozegrane zostały turnieje piłki nożnej i siatkówki plażowej. Wydarzeniu patronuje nasza telewizja. Skarżyski szpital uwzględniony w sieci szpitali: Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej znalazł się w opublikowanej we wtorek sieci szpitali. Bezbramkowy sparing Korony: Bez bramek zakończył się pierwszy w tym sezonie sparing Korony Kielce. Rywalem „żółto-czerwonych” był beniaminek I ligi, Puszcza Niepołomice. Tuż po tym meczu trener Gino Lettieri podał nazwiska 22 zawodników, których zabierze na obóz przygotowawczy do Bremy. Jechał 172 km na godzinę bo… ,,lubi się ścigać’’: Policjanci zatrzymali dwóch kierujących którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyźni przez najbliższe 3 miesiące nie usiądą za kierownicą. Targi Pracy na kieleckim Rynku: Na kieleckim Rynku odbyły się Plenerowe Targi Pracy. Wzięło w nich udział 20 wystawców, którzy oferowali ponad tysiąc miejsc pracy. Poszukiwani byli m.in. pracownicy produkcji, gastronomii, wykwalifikowani pracownicy fizyczni i sprzedawcy. Przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich zapraszają do Urzędu Marszałkowskiego: W Urzędzie Marszałkowskim można uzyskać pomoc i skonsultować się z przedstawicielem Rzecznika Praw Obywatelskich. W tym miesiącu dyżur przypada 29 czerwca. Punkt Przyjęć Interesantów będzie czynny  w godzinach od 11.00 do 15.00 na I piętrze w pokoju 112. Jest zarzut zabójstwa w sprawie śmierci proboszcza w Tarnawie: Wracamy do sprawy śmierci proboszcza w Tarnawie. We wtorek kielecka prokuratura postawiła zarzut zabójstwa podejrzanemu 26-latkowi. Wystąpiono także o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Sieć szpitali w Świętokrzyskiem przyjęta: Na świętokrzyskiej liście sieci szpitali - dwadzieścia placówek. Dwie lecznice nie dostaną ryczałtu. O kontrakty będą walczyć w konkursach, podobnie jak niektóre oddziały planowe. O szczegółach sieci mówiły w środę wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i dyrektor świętokrzyskiego NFZ.
Menu
reklama
reklama

Efekty ataku zimy w powiecie

Efekty ataku zimy w powiecie

Prognozy synoptyków o ataku zimy tuż po Wielkanocy okazały się trafne. W Świętokrzyskiem sypnęło śniegiem, co zaowocowało wieloma kolizjami i przerwami w dostawie prądu.

Wydawać się mogło, że akcja „Zima” na skarżyskich drogach już się zakończyła. Pogoda spłatała jednak figla zarówno drogowcom, jak i kierowcom, którzy w znacznej części już zmienili opony w swoich autach na letnie. Tymczasem od dwóch dni obserwujemy intensywne opady, a środowy poranek za oknem to nawet kilkanaście centymetrów śniegu.

- Zareagowaliśmy na tę zimowa pogodę. Akcja odśnieżania dróg i chodników gminnych jest cały czas prowadzona – informuje Izabela Szwagierek z Urzędu Miasta w Skarżysku-Kamiennej.

Całonocne opady mokrego, ciężkiego śniegu poskutkowały przerwami w dostawach prądu w znacznej części województwa. Skarżysko i powiat skarżyski awarie ominęły, mniej szczęścia mieli mieszkańcy m.in. powiatu koneckiego czy Sędziszowa w powiecie jędrzejowskim, gdzie połamane są słupy energetyczne.

W Skarżysku bardziej odczuliśmy złe warunki na drogach, doszło do kilku zdarzeń, o których mówi rzecznik prasowy skarżyskiej straży pożarnej, Michał Ślusarczyk.

Nieco lepszej pogody według synoptyków możemy spodziewać się w weekend.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy