Obchody Święta Konstytucji 3 Maja: Przewodniczący Rady Miejskiej we Włoszczowie Grzegorz Dudkiewicz oraz burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek zapraszają na uroczystości z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W duchu patriotyczno sportowym: Tegoroczne obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja upłyną w Końskich pod znakiem patriotyczno sportowym. O godzinie 11:25 nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na maszt w obecności pocztów sztandarowych. Co będzie się działo w Kielcach w Majówkę?: W całej Polsce tradycyjnie pierwsze trzy dni Maja dedykowane będą uroczystościom związanymi ze Świętem Flagi Narodowej oraz Uchwaleniem Konstytucji 3 Maja i Świętem Pracy. Mistrz Pięknego Czytania: W czwartek, 27.04.2017 r., uczniowie szkół podstawowych walczyli o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania”. Konkurs zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Adeli Nawrot w Bodzentynie miał na celu propagowane kultury czytelniczej, dbanie o piękno języka ojczystego, popularyzacja książki wśród dzieci i młodzieży, a także wyrabianie nawyku czytania jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu. W Jędrzejowie po raz czwarty zorganizowano Bieg Lisów: W sobotnie południe w Jędrzejowie odbyła się IV edycja Biegu Lisów. W wydarzeniu wzięło udział ponad 170 zawodników i zawodniczek. „Mrówka” na Ślichowicach już otwarta!: Mieszkańcy Ślichowic z nowym sklepem budowlanym. W sobotę, 29 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie marketu „Mrówka”. O godzinie 9 przecięto wstęgę i zaproszono czekających przed drzwiami klientów, do środka obiektu. Szczypiorniści Vive już w półfinale PGNiG Superligi: Vive Tauron Kielce w półfinale PGNiG Superligi. W sobotę, w meczu rewanżowym z Górnikiem Zabrze, kielczanie wygrali 32:19 PO przed PiS - polityczny komentarz: Po raz pierwszy od wyborów parlamentarnych w 2015 r. Platforma Obywatelska przegoniła w sondażu Prawo i Sprawiedliwość. Eksperci wskazują, że  jednym z powodów była wizyta w Polsce Donalda Tuska przewodniczącego Rady Europejskiej. Zobaczmy jak najnowsze wyniki poparcia dla partii komentują politycy. Więcej w materiale video Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci.
Menu
reklama
reklama

Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda stacjonuje w Skarżysku

Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda stacjonuje w Skarżysku

Przez trzy dni w Skarżysku stacjonuje specjalistyczny samochód Fundacji Ronalda McDonalda, w którym wykonywane są bezpłatne badania ultrasonograficzne dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Zainteresowanie akcją jest spore.

20, 21 i 22 kwietnia  - w te dni na placu przy starostwie powiatowym w Skarżysku możliwe jest wykonanie badań USG dzieciom do 6. roku życia. To dzięki fundacji Ronalda McDonalda, która od lat odwiedza nasze miasto na zaproszenie starostwa.

Zainteresowanie widać w zapełnionej liście osób, które zdecydowały się zapisać na to bezpłatne badanie. A to pozwala na wczesne wykrycie ewentualnych nowotworowych zmian.

Takie badanie trwa około 5-10 minut, jest bezbolesne, a wyniki rodzice otrzymują od ręki, na piśmie. Co ważne, po wykryciu niepokojących zmian u badanego, dziecko nadal jest pod opieką fundacji.

Specjalistyczny ambulans medyczny fundacji podróżuje po całej Polsce w ramach Programu Profilaktycznych Badań Ultrasonograficznych Dzieci od 2005 roku. Inicjatywa wpisuje się też w program „Nie nowotworom u dzieci”. W tym czasie, do 2016 roku, udało się w ten sposób przebadać prawie 50 tysięcy dzieci w 228 miastach. Jak podkreśla Mikołaj Pietkiewicz, radiolog wykonujący badania w ambulansie, z roku na rok wśród rodziców obserwuje się coraz większą świadomość i chęć przebadania swoich pociech w ramach akcji, choć nadal jest to obszar do pracy.

Możliwość skorzystania z badań najprawdopodobniej będzie dostępna także i w przyszłym roku, bo powiat skarżyski już zapowiada starania o obecność ambulansu w naszym mieście.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy