"Skarżyski powiat - z widokiem nie tylko na góry" o wykonaniu budżetu: Zapraszamy na kolejny odcinek programu "Skarżyski powiat - z widokiem nie tylko na góry". Unieważniono przetarg dotyczący budowy ulicy Ponurego: Historii ulicy Ponurego ciąg dalszy. Sport Challenge 2017: piłka nożna i siatkówka plażowa: W miniony weekend odbyły się pierwsze, wakacyjne spotkania ze Sport Challenge 2017. Na kompleksie boisk Orlik 2012 rozegrane zostały turnieje piłki nożnej i siatkówki plażowej. Wydarzeniu patronuje nasza telewizja. Skarżyski szpital uwzględniony w sieci szpitali: Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej znalazł się w opublikowanej we wtorek sieci szpitali. Bezbramkowy sparing Korony: Bez bramek zakończył się pierwszy w tym sezonie sparing Korony Kielce. Rywalem „żółto-czerwonych” był beniaminek I ligi, Puszcza Niepołomice. Tuż po tym meczu trener Gino Lettieri podał nazwiska 22 zawodników, których zabierze na obóz przygotowawczy do Bremy. Jechał 172 km na godzinę bo… ,,lubi się ścigać’’: Policjanci zatrzymali dwóch kierujących którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyźni przez najbliższe 3 miesiące nie usiądą za kierownicą. Targi Pracy na kieleckim Rynku: Na kieleckim Rynku odbyły się Plenerowe Targi Pracy. Wzięło w nich udział 20 wystawców, którzy oferowali ponad tysiąc miejsc pracy. Poszukiwani byli m.in. pracownicy produkcji, gastronomii, wykwalifikowani pracownicy fizyczni i sprzedawcy. Przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich zapraszają do Urzędu Marszałkowskiego: W Urzędzie Marszałkowskim można uzyskać pomoc i skonsultować się z przedstawicielem Rzecznika Praw Obywatelskich. W tym miesiącu dyżur przypada 29 czerwca. Punkt Przyjęć Interesantów będzie czynny  w godzinach od 11.00 do 15.00 na I piętrze w pokoju 112. Jest zarzut zabójstwa w sprawie śmierci proboszcza w Tarnawie: Wracamy do sprawy śmierci proboszcza w Tarnawie. We wtorek kielecka prokuratura postawiła zarzut zabójstwa podejrzanemu 26-latkowi. Wystąpiono także o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Sieć szpitali w Świętokrzyskiem przyjęta: Na świętokrzyskiej liście sieci szpitali - dwadzieścia placówek. Dwie lecznice nie dostaną ryczałtu. O kontrakty będą walczyć w konkursach, podobnie jak niektóre oddziały planowe. O szczegółach sieci mówiły w środę wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i dyrektor świętokrzyskiego NFZ.
Menu
reklama
reklama

Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda stacjonuje w Skarżysku

Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda stacjonuje w Skarżysku

Przez trzy dni w Skarżysku stacjonuje specjalistyczny samochód Fundacji Ronalda McDonalda, w którym wykonywane są bezpłatne badania ultrasonograficzne dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Zainteresowanie akcją jest spore.

20, 21 i 22 kwietnia  - w te dni na placu przy starostwie powiatowym w Skarżysku możliwe jest wykonanie badań USG dzieciom do 6. roku życia. To dzięki fundacji Ronalda McDonalda, która od lat odwiedza nasze miasto na zaproszenie starostwa.

Zainteresowanie widać w zapełnionej liście osób, które zdecydowały się zapisać na to bezpłatne badanie. A to pozwala na wczesne wykrycie ewentualnych nowotworowych zmian.

Takie badanie trwa około 5-10 minut, jest bezbolesne, a wyniki rodzice otrzymują od ręki, na piśmie. Co ważne, po wykryciu niepokojących zmian u badanego, dziecko nadal jest pod opieką fundacji.

Specjalistyczny ambulans medyczny fundacji podróżuje po całej Polsce w ramach Programu Profilaktycznych Badań Ultrasonograficznych Dzieci od 2005 roku. Inicjatywa wpisuje się też w program „Nie nowotworom u dzieci”. W tym czasie, do 2016 roku, udało się w ten sposób przebadać prawie 50 tysięcy dzieci w 228 miastach. Jak podkreśla Mikołaj Pietkiewicz, radiolog wykonujący badania w ambulansie, z roku na rok wśród rodziców obserwuje się coraz większą świadomość i chęć przebadania swoich pociech w ramach akcji, choć nadal jest to obszar do pracy.

Możliwość skorzystania z badań najprawdopodobniej będzie dostępna także i w przyszłym roku, bo powiat skarżyski już zapowiada starania o obecność ambulansu w naszym mieście.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy