Spełnijmy marzenia małych pacjentów: Każdego dnia walczą z rakiem, pokonanie choroby to ich największe marzenie. Ale mali pacjenci  Oddziału Onkologii i Hematologii  Dziecięcej  mają też i te małe marzenia.  W ich spełnieniu może pomóc każdy kto 2 września wybierze się na charytatywny koncert  na Kadzielni – wystarczy kupić bilet i sprawić dzieciom radość w trudnych chwilach. Meble-Spaghetti w Instytucie Dizajnu: Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę mebli „Spaghetti”, które cieszyły się największą popularnością w Polsce w II połowie lat 50. Kolejne oszustwo "na wnuczka" w regionie: Oszuści znów wyłudzili pieniądze metodą "na wnuczka". Wczorajszej nocy w Sandomierzu ofiarą przestępstwa została 80-letnia kobieta, od której wyłudzono ponad 8 000 zł. Będą nowe miejsca pracy: Hala po dawnych Skarżyskich Zakładach Obuwniczych Fosko ponownie zostanie zagospodarowana. Już niebawem zacznie tam działać firma produkcyjna, która już poszukuje pracowników.  W niedzielę dożynki powiatowe: Zbliża się doroczne święto plonów powiatu kieleckiego. Tym razem gospodarzem imprezy będzie gmina Łagów. Główne uroczystości odbędą się na Placu Targowym w Woli Łagowskiej. Caritas pomaga w przygotowaniu szkolnej wyprawki: Zeszyty, piórniki, kredki czy flamastry – wszystko to jest potrzebne do szkoły, ale nie wszystkich stać na wyprawkę. Akcja kieleckiej Caritas „Tornister pełen uśmiechu” od wielu lat pomaga ubogim rodzinom w skompletowaniu szkolnych przyborów dla dzieci. Jest defibrylator za ,,Koziołki,,: Powiat konecki wzbogacił się o przenośny defibrylator, który już za kilka dni zawiśnie w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich. Defibrylator, to nagroda za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie „Koziołek”, który od 2000 roku organizowany jest przez wojewodę świętokrzyskiego. Żegnamy wakacje marszobiegiem: W ostatnią sobotę sierpnia powiat skarżyski zaprasza do udziału w Marszobiegu Powiatowym „Żegnamy wakacje”. Zapisy ciągle trwają. Kolej „przyspiesza” połączenie w stronę Warszawy: Dwie i pół godziny – tyle obecnie trwa podróż pociągiem z Kielc do Warszawy. Niebawem do stolicy dotrzemy jeszcze szybciej. PKP PLK ogłosiło przetarg na budowę łącznicy kolejowej w Czarncy, dzięki której pociągi będą sprawniej wjeżdżać na Centralną Magistralę Kolejową. Inwestycja zostanie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Świętokrzyskiego, a jej łączny koszt to ponad 42 mln zł. Rusza budowa ronda. Będą utrudnienia: Od środy, 23 sierpnia, kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu związanych z rozpoczęciem budowy ronda turbinowego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 42 z ulicą Krakowską.
Menu
reklama
reklama

Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda stacjonuje w Skarżysku

Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda stacjonuje w Skarżysku

Przez trzy dni w Skarżysku stacjonuje specjalistyczny samochód Fundacji Ronalda McDonalda, w którym wykonywane są bezpłatne badania ultrasonograficzne dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Zainteresowanie akcją jest spore.

20, 21 i 22 kwietnia  - w te dni na placu przy starostwie powiatowym w Skarżysku możliwe jest wykonanie badań USG dzieciom do 6. roku życia. To dzięki fundacji Ronalda McDonalda, która od lat odwiedza nasze miasto na zaproszenie starostwa.

Zainteresowanie widać w zapełnionej liście osób, które zdecydowały się zapisać na to bezpłatne badanie. A to pozwala na wczesne wykrycie ewentualnych nowotworowych zmian.

Takie badanie trwa około 5-10 minut, jest bezbolesne, a wyniki rodzice otrzymują od ręki, na piśmie. Co ważne, po wykryciu niepokojących zmian u badanego, dziecko nadal jest pod opieką fundacji.

Specjalistyczny ambulans medyczny fundacji podróżuje po całej Polsce w ramach Programu Profilaktycznych Badań Ultrasonograficznych Dzieci od 2005 roku. Inicjatywa wpisuje się też w program „Nie nowotworom u dzieci”. W tym czasie, do 2016 roku, udało się w ten sposób przebadać prawie 50 tysięcy dzieci w 228 miastach. Jak podkreśla Mikołaj Pietkiewicz, radiolog wykonujący badania w ambulansie, z roku na rok wśród rodziców obserwuje się coraz większą świadomość i chęć przebadania swoich pociech w ramach akcji, choć nadal jest to obszar do pracy.

Możliwość skorzystania z badań najprawdopodobniej będzie dostępna także i w przyszłym roku, bo powiat skarżyski już zapowiada starania o obecność ambulansu w naszym mieście.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy