Policjanci złapali dwóch nietrzeźwych w Stąporkowie: W nocy ze środy na czwartek na terenie Stąporkowa funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich kierował volkswagenem mając w swoim organizmie ponad  0,7 promila alkoholu. Kolejny mężczyzna mający w organizmie ponad 2 promile alkoholu kierował motocyklem nie posiadając uprawnień do jego prowadzenia.  Sprawą obu kierowców zajmie się teraz sąd. Jędrzejów pełen atrakcji podczas wakacji: Zalew, pływalnia i Centrum Kultury. Właśnie w tych placówkach dzieci i młodzież nie powinny się nudzić podczas wakacji. Podpowiadamy, co podczas wakacji można robić w Jędrzejowie, by wolny czas od szkoły nie był stracony i nudny. Machnicki nie jest już szefem PO w Kielcach: Radny Jarosław Machnicki nie jest już szefem miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w Kielcach. 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia: W najbliższą niedzielę, 2 lipca, przypada 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się w sanktuarium w Skarżysku. Bertus Servaas nie jest już prezesem stowarzyszenia sportowego Vive: Bertus Servaas nie jest już prezesem Stowarzyszenia Sportowego Vive, które prowadził przez 15 lat. Jubileuszowy Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dolna Kamienna. Zapisy trwają: W najbliższą niedzielę rusza jubileuszowy, XX Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej „Dolna Kamienna” 2017. Jeszcze jest czas na zgłoszenie swojej drużyny. Jak radzimy sobie z upałami?: Zaczęły się wakacje, a wraz z nimi słoneczna pogoda. W związku z tym postanowiliśmy zapytać kielczan jak radzą sobie z doskwierającymi upałami. Radny sejmiku chce przyjąć uchodźców z Syrii: Wciąż sporą dyskusję wywołuje temat przyjęcia do Polski uchodźców. We wtorek radny sejmiku z PO Grigor Szaginian skierował do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji list otwarty, w którym poprosił o możliwość przyjęcia pod swój dach rodziny z Syrii. Sporo emocji wzbudził komentarz w tej sprawie posła Dominika Tarczyńskiego. Estetyka na wysokim poziomie: Harmony PRO, to platforma laserowa najnowszej generacji, oferuje rozwiązanie dla większości problemów estetycznych i dermatologicznych. Właśnie z takiego cudu techniki już lada chwilą będą mogli korzystać pacjenci Centrum Medycznego Plus Med. Promocja osobliwości regionu świętokrzyskiego: Natura Idea Człowiek w skrócie NIC, ale znaczy wiele. Projekt realizowany przez Świętokrzyskie i Nadnidziańskie Parki Krajobrazowe ma dotrzeć do turystów, którzy poszukują oryginalnych miejsc,  bazujących na ekologii i bliskości z naturą. Przewodnikiem po tych miejscach jest portal internetowy, a do współtworzenia go, zapraszane są osoby z całego świata.
Menu
reklama
reklama

To była już 26. edycja Festiwalu Piosenki

To była już 26. edycja Festiwalu Piosenki

Ten festiwal w Skarżysku-Kamiennej odbywa się już od 26 lat. Mowa o Festiwalu Piosenki organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychwawczy nr 2. Za nami jego kolejna edycja.

By wziąć udział w 26. edycji Festiwalu Piosenki Skarżysko 2017 do naszego miasta przyjechały reprezentacje dwudziestu trzech placówek z całego województwa i spoza również. Kielce, Busko-Zdrój, Pińczów, Sulejów, Sandomierz, Starachowice czy Stąporków oraz oczywiście Skarżysko – m.in. te miasta zaprezentowały się na scenie Miejskiego Centrum Kultury, które włączyło się w organizację imprezy.

Zarówno publiczność, jak i wykonawcy bawili się świetnie. Były występy wokalne, taneczne, część z biorących udział w festiwalu udanie naśladowała popularnych wykonawców. Nie brakowało hitów disco polo, ale były tez utwory Krzysztofa Krawczyka, Formacji Nieżywych Schabuff czy Ireny Jarockiej.

Festiwal Piosenki organizowany jest przez SOSW nr 2 już od 26 lat. Dla wychowanków SOSW nr 2 to coroczne spotkania to okazja do większej integracji i jak przyznaje dyrektor Mariusz Kawa, stres związany z przygotowaniami bardziej dotyka samych organizatorów niż występujących.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta skarżyski Jerzy Żmijewski, imprezę poprowadzili Izabela Orlikowska oraz Marcin Szwed.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy