Stypendia szkolne 2017/2018: Od 1 września będzie można składać o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów na rok szkolny 2017/2018. Miesięczny dochód uprawniający do ubiegania się o wsparcie nie może przekroczyć  514,00 zł na osobę w rodzinie. Dotacje do wymiany pieców CO znów dostępne: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach  wznawia  nabór wniosków  o dotację na wymianę pieców centralnego ogrzewania na bardziej ekologiczne, a także na przyłączenie domowej instalacji do sieci ciepłowniczej lub gazowej. Były budynek UJK przy ulicy Leśnej do remontu: Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę byłego budynku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ulicy Leśnej.  Gmina kupiła tę nieruchomość w 2015 roku i docelowo mają się tam przenieść urzędnicy z kilku wydziałów. Za 2 tygodnie dzieci wrócą do szkół. Jak wygląda poziom przygotowań w świętokrzyskich placówkach?: Już za nieco ponad 2 tygodnie w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Ostatnie tygodnie wakacji to czas wytężonej pracy i przygotowań do nowego roku szkolnego, który będzie nieco inny niż w latach poprzednich. Wszystko za sprawą reformy edukacji. Na Przydworcowym poćwiczymy street workout: Do już istniejącej siłowni plenerowej na osiedlu Przydworcowe w Skarżysku, dołączy już niebawem specjalistyczna „siłownia” do street workoutu. To odpowiedź na wiele petycji od skarżyszczan mówi prezydent Skarżyska. Volkswagen nie miał szans: Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich interweniowali wobec 62 –latka, który spowodował kolizję z zaparkowanym volkswagenem i odjechał z miejsca zdarzenia. Okazało się, że mieszkaniec gminy Stąporków nie posiada prawa jady i był nietrzeźwy. „Szczęście” według Patrycji Zarychty: Gościem Dnia na antenie naszej stacji była skarżyszczanka Patrycja Zarychta. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, specjalność wokalistyka jazzowa. Profilaktyka jest zdrowa, ŚCO zachęca do badań: Świętokrzyskie Centrum Onkologii  stawia na profilaktykę i rusza z nową kampanią wizerunkową. Ulotki, bilbordy i nowa grafika na cytomammobusie. Do akcji promującej badania wczesnego wykrywania raka włączyli się  kieleccy aktorzy. Wszystko po to, by kobiety chętniej korzystały z mammografii i cytologii.   Liczba kobiet zgłaszających się w tym roku na badania spadła o połowę. Sędziszów gospodarzem dożynek powiatowych: Tegoroczne dożynki powiatu jędrzejowskiego odbędą się 27 sierpnia w Sędziszowie w Bazie Turystyczno – Kulturalno - Rekreacyjnej. Termin upłynął. Teraz czekamy na głosowanie: Upłynął termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. W sumie skarżyszczanie zgłosili 20 wniosków na łączną kwotę ponad 950 tysięcy złotych.
Menu
reklama
reklama

To była już 26. edycja Festiwalu Piosenki

To była już 26. edycja Festiwalu Piosenki

Ten festiwal w Skarżysku-Kamiennej odbywa się już od 26 lat. Mowa o Festiwalu Piosenki organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychwawczy nr 2. Za nami jego kolejna edycja.

By wziąć udział w 26. edycji Festiwalu Piosenki Skarżysko 2017 do naszego miasta przyjechały reprezentacje dwudziestu trzech placówek z całego województwa i spoza również. Kielce, Busko-Zdrój, Pińczów, Sulejów, Sandomierz, Starachowice czy Stąporków oraz oczywiście Skarżysko – m.in. te miasta zaprezentowały się na scenie Miejskiego Centrum Kultury, które włączyło się w organizację imprezy.

Zarówno publiczność, jak i wykonawcy bawili się świetnie. Były występy wokalne, taneczne, część z biorących udział w festiwalu udanie naśladowała popularnych wykonawców. Nie brakowało hitów disco polo, ale były tez utwory Krzysztofa Krawczyka, Formacji Nieżywych Schabuff czy Ireny Jarockiej.

Festiwal Piosenki organizowany jest przez SOSW nr 2 już od 26 lat. Dla wychowanków SOSW nr 2 to coroczne spotkania to okazja do większej integracji i jak przyznaje dyrektor Mariusz Kawa, stres związany z przygotowaniami bardziej dotyka samych organizatorów niż występujących.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta skarżyski Jerzy Żmijewski, imprezę poprowadzili Izabela Orlikowska oraz Marcin Szwed.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy