PUP pomoże przy zmianie kwalifikacji zawodowych: Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. Tym razem mowa jest o szkoleniach w trybie indywidualnym. To nie będzie pechowa "trzynastka". Przed nami XIII Suchedniowski Rajd Rowerowy: Już w niedzielę, 28 maja odbędzie się 13. edycja Suchedniowskiego Rajdu Rowerowego. Organizator -  Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów – zapewnia, że nie będzie to pechowa „trzynastka”. Dyrektorzy do szkół i przedszkoli poszukiwani: Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek ogłasza konkurs na stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy, Przedszkola Samorządowego Nr 2 we Włoszczowie oraz Przedszkola Samorządowego Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie. Porozmawiaj z komendantem... przez internet: „Wirtualnie – realnie”, czyli możliwość rozmowy z komendantem policji, to element szerszej kampanii zainaugurowanej w marcu „Służąc – niesiemy bezpieczeństwo”. Wszystkie działania podejmowane w jej ramach mają przybliżać społeczeństwu pracę policji, specyfikę zawodu, mają te ż kształtować postawy negujące przemoc i łamanie praw człowieka. 115 km/h w obszarze zabudowanym: Skarżyscy policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który kierując pojazdem marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 65 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny oraz zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dzień Dziecka z Domem Kultury w Końskich: Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza 28 maja na Dzień Dziecka. W Parku Miejskim już od godziny 14.00 na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji. Piotr Żyła opowiada o planach na kolejny sezon. Zdradza też kim chciał zostać w młodości: Piotr Żyła wylądował w Kielcach! Jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich gościł w środę w stolicy województwa świętokrzyskiego z okazji targów Plastpol. Nam udało się porozmawiać z popularnym „Wiewiórem”, który zdradził m.in. plany na kolejny sezon. Innowacyjne projekty z ministerialnym dofinansowaniem: Naukowcy z Politechniki Świętokrzyskiej docenieni przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Otrzymali pieniądze na realizacje swoich badań w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności+”. To szansa na wdrożenie pomysłów do masowej produkcji i wzmocnienie współpracy z biznesem.   W Kielcach trwają Targi PLASTPOL: We wtorek w Kielcach rozpoczęły się 21. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. "Kubuś" szykuje kolejną premierę: Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” szykuje się do kolejnej premiery. W najbliższą sobotę, widzowie będą mieli okazję po raz pierwszy obejrzeć sztukę „My się mamy nie słuchamy”. Opowiada ona o Mrówie, która ma dość ciężkiej pracy i życia w gromadzie. Wyrusza więc w podróż w poszukiwaniu szczęścia. Reżyserem widowiska jest Ireneusz Maciejewski. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 4.
Menu
reklama
reklama

To była już 26. edycja Festiwalu Piosenki

To była już 26. edycja Festiwalu Piosenki

Ten festiwal w Skarżysku-Kamiennej odbywa się już od 26 lat. Mowa o Festiwalu Piosenki organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychwawczy nr 2. Za nami jego kolejna edycja.

By wziąć udział w 26. edycji Festiwalu Piosenki Skarżysko 2017 do naszego miasta przyjechały reprezentacje dwudziestu trzech placówek z całego województwa i spoza również. Kielce, Busko-Zdrój, Pińczów, Sulejów, Sandomierz, Starachowice czy Stąporków oraz oczywiście Skarżysko – m.in. te miasta zaprezentowały się na scenie Miejskiego Centrum Kultury, które włączyło się w organizację imprezy.

Zarówno publiczność, jak i wykonawcy bawili się świetnie. Były występy wokalne, taneczne, część z biorących udział w festiwalu udanie naśladowała popularnych wykonawców. Nie brakowało hitów disco polo, ale były tez utwory Krzysztofa Krawczyka, Formacji Nieżywych Schabuff czy Ireny Jarockiej.

Festiwal Piosenki organizowany jest przez SOSW nr 2 już od 26 lat. Dla wychowanków SOSW nr 2 to coroczne spotkania to okazja do większej integracji i jak przyznaje dyrektor Mariusz Kawa, stres związany z przygotowaniami bardziej dotyka samych organizatorów niż występujących.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta skarżyski Jerzy Żmijewski, imprezę poprowadzili Izabela Orlikowska oraz Marcin Szwed.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy