Stypendia szkolne 2017/2018: Od 1 września będzie można składać o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów na rok szkolny 2017/2018. Miesięczny dochód uprawniający do ubiegania się o wsparcie nie może przekroczyć  514,00 zł na osobę w rodzinie. Dotacje do wymiany pieców CO znów dostępne: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach  wznawia  nabór wniosków  o dotację na wymianę pieców centralnego ogrzewania na bardziej ekologiczne, a także na przyłączenie domowej instalacji do sieci ciepłowniczej lub gazowej. Były budynek UJK przy ulicy Leśnej do remontu: Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę byłego budynku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ulicy Leśnej.  Gmina kupiła tę nieruchomość w 2015 roku i docelowo mają się tam przenieść urzędnicy z kilku wydziałów. Za 2 tygodnie dzieci wrócą do szkół. Jak wygląda poziom przygotowań w świętokrzyskich placówkach?: Już za nieco ponad 2 tygodnie w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Ostatnie tygodnie wakacji to czas wytężonej pracy i przygotowań do nowego roku szkolnego, który będzie nieco inny niż w latach poprzednich. Wszystko za sprawą reformy edukacji. Na Przydworcowym poćwiczymy street workout: Do już istniejącej siłowni plenerowej na osiedlu Przydworcowe w Skarżysku, dołączy już niebawem specjalistyczna „siłownia” do street workoutu. To odpowiedź na wiele petycji od skarżyszczan mówi prezydent Skarżyska. Volkswagen nie miał szans: Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich interweniowali wobec 62 –latka, który spowodował kolizję z zaparkowanym volkswagenem i odjechał z miejsca zdarzenia. Okazało się, że mieszkaniec gminy Stąporków nie posiada prawa jady i był nietrzeźwy. „Szczęście” według Patrycji Zarychty: Gościem Dnia na antenie naszej stacji była skarżyszczanka Patrycja Zarychta. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, specjalność wokalistyka jazzowa. Profilaktyka jest zdrowa, ŚCO zachęca do badań: Świętokrzyskie Centrum Onkologii  stawia na profilaktykę i rusza z nową kampanią wizerunkową. Ulotki, bilbordy i nowa grafika na cytomammobusie. Do akcji promującej badania wczesnego wykrywania raka włączyli się  kieleccy aktorzy. Wszystko po to, by kobiety chętniej korzystały z mammografii i cytologii.   Liczba kobiet zgłaszających się w tym roku na badania spadła o połowę. Sędziszów gospodarzem dożynek powiatowych: Tegoroczne dożynki powiatu jędrzejowskiego odbędą się 27 sierpnia w Sędziszowie w Bazie Turystyczno – Kulturalno - Rekreacyjnej. Termin upłynął. Teraz czekamy na głosowanie: Upłynął termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. W sumie skarżyszczanie zgłosili 20 wniosków na łączną kwotę ponad 950 tysięcy złotych.
Menu
reklama
reklama

"Sport to zdrowie". Przed nami pierwszy turniej, zapisy trwają

"Sport to zdrowie". Przed nami pierwszy turniej, zapisy trwają

20 maja na Orliku przy Zespole Szkół Publicznych nr 1 odbędzie się Turniej Piłki Nożnej organizowany przez Stowarzyszenie "Przyszłość i Rozwój". Drużyny nadal mogą zgłaszać chęć udziału.

Będzie to pierwszy z cyklu Turniej w Piłkę Nożną „Sport to Zdrowie ”, organizowany przez Stowarzyszenie Przyszłość i Rozwój.

Aby zgłosić drużynę należy przesłać maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z nazwą drużyny, wpisaną kategorią, imieniem i nazwiskiem kapitana/opiekuna drużyny oraz numerem telefonu. Drużynę można zgłosić również telefonicznie pod numerami telefonów Adam Ciok: 504-948-010, Marek Gąska 603-952-175.

Turniej zostanie rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych:

- Młodzik – ur. od roku 2003 (bez ograniczeń, max. 6 zawodników),

- Junior – ur. od roku 1997 do 2002 (max. 2 zrzeszonych, max. 6 zawodników).

Aby wziąć udział w turnieju należy posiadać ważną legitymację szkolną! Zapisy potrwają do piątku – 19 maja (do godz.18:00). Liczba drużyn ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Honorowy Patronat nad Turniejem objął Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy