Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce" z bezpłatnymi konsultacjami: Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę zaprasza na dzień otwarty, podczas którego możliwe będą bezpłatne konsultacje ze specjalistami z placówki. Kolejny fałszywy policjant zatrzymany w Kielcach: W środę funkcjonariusze ujęli 26-latka z Warszawy, który podając się za stróża prawa, poinformował 63-latkę, że jej konto jest zagrożone. Polecił kobiecie wypłacić pieniądze, a następnie mu je przekazać. Maraton z Wisłą trwa. W sobotę druga odsłona: O pucharowym pojedynku z Wisłą Kraków już powoli nikt nie pamięta, ale już w sobotę Koronę czeka kolejne starcie z Białą Gwiazdą, tym razem w lidze. Jedno jest pewne, ten mecz będzie jeszcze cięższy niż środowy. Pierwszy tydzień Eurojackpot w Polsce. Wygrane padły też w naszym regionie: Od ubiegłego tygodnia również Polacy mogą spróbować szczęścia w grze Eurojackpot. Nauka poprzez zabawę. Naukobus odwiedził Zagnańsk: Jak działa ludzkie ciało czy skocznia narciarska? Jak powstaje film poklatkowy? Jaki mamy refleks? Tego wszystkiego mogli dowiedzieć się w czwartek i piątek uczniowie z Zagnańska. Gminę odwiedził Naukobus z Centrum Nauki Kopernik. "Decyzja ZTM mnie nie dziwi". Poseł Latosiński o wykluczeniu firmy Michalczewski z przetargu: Powracamy do tematu przetargu ZTM na obsługę komunikacji w Kielcach. „To był zabieg polityczny, który miał zniszczyć MPK” - tak o starcie w przetargu firmy Michalczewski mówi poseł Bogdan Latosiński. W czwartek oferta radomskiego przewoźnika została przez Zarząd Transportu Miejskiego odrzucona. Widowisko dla Seniorów: Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej serdecznie zapraszają na Widowisko dla Seniorów, które odbędzie się w piątek, 20 października 2017r. Na scenie wystąpią Andrzej Rybiński oraz Kabaret Weźrzesz.  To będzie weekend seniora z kulturą: 23 i 24 września osoby powyżej 60. roku życia będą mogły odwiedzić instytucje kultury i skorzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla nich w ramach ogólnopolskiej kampanii „60+Kultura". Remont remizy w Przygradowie: Remont odbędzie się w ramach dotacji celowej z programu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej na 2017 rok” Modernizacja strażnicy OSP w Przygradowie pochłonie 14 964,22 zł, a wartość dotacji celowej wyniesie 8 000,00 zł. Nie będziemy konkurować z firmami komercyjnymi. Weź udział w ankiecie: To już pewne. W Końskich będzie komunikacja miejska. Konecki magistrat chce także pozyskać środki finansowe. W przygotowaniu jest nowa aplikacja dotycząca pozyskania  pieniędzy unijnych. Gmina chce wybudować  dworzec przesiadkowy i łącznik komunikacyjny
Menu
reklama
reklama

Suchedniów: trwają prace nad przeniesieniem "Jedynki"

Suchedniów: trwają prace nad przeniesieniem "Jedynki"

W Suchedniowie trwają prace nad dostosowaniem budynku gimnazjum do przeniesienia uczniów z jednej ze szkół podstawowych. W ostatnim czasie odbyło się kolejne spotkanie z projektantem w tej sprawie.

Reforma edukacji, a w jej ramach likwidacja gimnazjów jednych ucieszyła, drugich zmartwiła, a jeszcze inni postanowili ją wykorzystać. Tak dzieje się właśnie w gminie Suchedniów, gdzie problem bazy lokalowej dla oświaty jest aktualny od lat. W ostatnim czasie największą kością niezgody była Szkoła Podstawowa nr 1. Wymogi bezpieczeństwa jasno wskazują, ze szkoła powinna zostać zamknięta. Pomysłów na rozwiązanie sytuacji było wiele, na zamkniecie szkoły nie godzili się rodzice, ewentualna rozbudowa budynku przewijała się od lat. Sesje miejskie, na której omawiano ten temat, zawsze były burzliwe.

Kompromis osiągnięto we wrześniu 2016 roku, kiedy radni na sesji zdecydowali o przenosinach szkoły podstawowej do budynku przy Szarych Szeregów, w którym teraz mieści się gimnazjum. Furtką do tego rozwiązania była reforma oświaty zakładająca właśnie likwidację gimnazjów.

W ostatnim czasie odbyło się drugie już spotkanie z projektantem. Pierwsze przetargi mają zostać ogłoszone w najbliższych dniach, po to, by z niezbędnymi pracami zdążyć do września.

W pierwszej kolejności najeży przywrócić do budynku kuchnię i stołówkę, wymienić sieć ciepłowniczą i elektryczną, wyremontować sanitariaty i pracownie szkolne. Wykonana zostanie też częściowo termomodernizacja, a w ostatnim etapie panele fotowoltaiczne na dachu nowej sali gimnastycznej. To już w późniejszym etapie, razem z „orlikiem”.

Plany rozbudowy są spore i dość kosztowne, ale burmistrz liczy na uzyskanie dofinansowania.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy