Wandale zniszczyli miejsce do grillowania: Wandale podpalili miejsce do grillowania na kieleckim Stadionie. Niestety, nie po raz pierwszy. Teraz nie ma ani stołu, ani ławek. Altan była odnawiana dwa lata temu. Straty są szacowane, a Urząd Miasta chce po raz kolejny przeprowadzić  tam remont. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach z Certyfikatem Akredytacyjnym: Po dwuletniej przerwie Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach znów uzyskał Certyfikat Akredytacyjny. Dokument w czwartek przekazał wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Podczas tego wydarzenia dokonano także uroczystego otwarcia wyremontowanej Klinki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej. Nie żyje Wojciech Płusa. Tak zapamiętają go współpracownicy: Ta przykra informacja pojawiła się w środę wieczorem. Zmarł Wojciech Płusa, szef powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w Skarżysku – Kamiennej. Miał 44 lata. Wypadek na DK nr 78: W czwartek po godz. 13.00 doszło do niebezpiecznego wypadku na drodze krajowej nr 78 Jędrzejów - Chmielnik, w miejscowości Lipnik. Zderzyły się dwa auta - osobowy oraz dostawczy. II etap rekrutacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego: Ponad cztery tysiące miejsc czeka na chętnych. Na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wolne miejsca są między innymi na pedagogice, filologii angielskiej, historii, geografii, biologii, chemii, turystyce i rekreacji, politologii i studiach skandynawskich w języku angielskim. Nowy Zarząd WFOŚiGW w Kielcach: Ryszard Gliwiński i Mariusz Goraj zostali zaakceptowani  przez Zarząd Województwa na stanowiska prezesa oraz wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe miejsca w świętokrzyskich przedszkolach i żłobkach: W regionie powstanie ponad  400 nowych miejsc w przedszkolach i około 150 w żłobkach. Zarząd województwa przekazał na ten cel ponad 10 milionów złotych unijnych dotacji. Trwają inwestycje w mieście: W planie tegorocznego budżetu miasta znalazło się ponad 30 zadań inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 12 milionów złotych. Część z nich właśnie trwa, m.in. budowa ulicy Kościelnej. Więcej na ten temat w materiale filmowym. Kiedy skorzystać z porady fizjoterapeuty?: W wakacje rodzice ze swoimi pociechami spędzają o wiele więcej czasu niż podczas roku szkolnego, tym samym mogą dokładniej przyjrzeć się rozwojowi dziecka. Fizjoterapeutka Kinga Kasprzyk – Wiktorzak radzi, na co zwrócić uwagę i wyjaśnia, jakie sygnały mogą świadczyć o konieczności rozpoczęcia terapii. Temat budowy spalarni dla zwierząt znów odłożony: Wciąż nie wiadomo gdzie dokładnie i czy w ogóle powstanie w Kielcach spalarnia dla zwierząt. Temat ten miał być poruszany podczas czwartkowej sesji Rady Miasta, jednak prezydent zaproponował, aby projekt wycofać z porządku obrad i ponownie go przeanalizować przez odpowiednią komisję Rady Miasta.
Menu
reklama
reklama

Suchedniów: trwają prace nad przeniesieniem "Jedynki"

Suchedniów: trwają prace nad przeniesieniem "Jedynki"

W Suchedniowie trwają prace nad dostosowaniem budynku gimnazjum do przeniesienia uczniów z jednej ze szkół podstawowych. W ostatnim czasie odbyło się kolejne spotkanie z projektantem w tej sprawie.

Reforma edukacji, a w jej ramach likwidacja gimnazjów jednych ucieszyła, drugich zmartwiła, a jeszcze inni postanowili ją wykorzystać. Tak dzieje się właśnie w gminie Suchedniów, gdzie problem bazy lokalowej dla oświaty jest aktualny od lat. W ostatnim czasie największą kością niezgody była Szkoła Podstawowa nr 1. Wymogi bezpieczeństwa jasno wskazują, ze szkoła powinna zostać zamknięta. Pomysłów na rozwiązanie sytuacji było wiele, na zamkniecie szkoły nie godzili się rodzice, ewentualna rozbudowa budynku przewijała się od lat. Sesje miejskie, na której omawiano ten temat, zawsze były burzliwe.

Kompromis osiągnięto we wrześniu 2016 roku, kiedy radni na sesji zdecydowali o przenosinach szkoły podstawowej do budynku przy Szarych Szeregów, w którym teraz mieści się gimnazjum. Furtką do tego rozwiązania była reforma oświaty zakładająca właśnie likwidację gimnazjów.

W ostatnim czasie odbyło się drugie już spotkanie z projektantem. Pierwsze przetargi mają zostać ogłoszone w najbliższych dniach, po to, by z niezbędnymi pracami zdążyć do września.

W pierwszej kolejności najeży przywrócić do budynku kuchnię i stołówkę, wymienić sieć ciepłowniczą i elektryczną, wyremontować sanitariaty i pracownie szkolne. Wykonana zostanie też częściowo termomodernizacja, a w ostatnim etapie panele fotowoltaiczne na dachu nowej sali gimnastycznej. To już w późniejszym etapie, razem z „orlikiem”.

Plany rozbudowy są spore i dość kosztowne, ale burmistrz liczy na uzyskanie dofinansowania.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy