PUP pomoże przy zmianie kwalifikacji zawodowych: Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. Tym razem mowa jest o szkoleniach w trybie indywidualnym. To nie będzie pechowa "trzynastka". Przed nami XIII Suchedniowski Rajd Rowerowy: Już w niedzielę, 28 maja odbędzie się 13. edycja Suchedniowskiego Rajdu Rowerowego. Organizator -  Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów – zapewnia, że nie będzie to pechowa „trzynastka”. Dyrektorzy do szkół i przedszkoli poszukiwani: Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek ogłasza konkurs na stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy, Przedszkola Samorządowego Nr 2 we Włoszczowie oraz Przedszkola Samorządowego Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie. Porozmawiaj z komendantem... przez internet: „Wirtualnie – realnie”, czyli możliwość rozmowy z komendantem policji, to element szerszej kampanii zainaugurowanej w marcu „Służąc – niesiemy bezpieczeństwo”. Wszystkie działania podejmowane w jej ramach mają przybliżać społeczeństwu pracę policji, specyfikę zawodu, mają te ż kształtować postawy negujące przemoc i łamanie praw człowieka. 115 km/h w obszarze zabudowanym: Skarżyscy policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który kierując pojazdem marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 65 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny oraz zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dzień Dziecka z Domem Kultury w Końskich: Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza 28 maja na Dzień Dziecka. W Parku Miejskim już od godziny 14.00 na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji. Piotr Żyła opowiada o planach na kolejny sezon. Zdradza też kim chciał zostać w młodości: Piotr Żyła wylądował w Kielcach! Jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich gościł w środę w stolicy województwa świętokrzyskiego z okazji targów Plastpol. Nam udało się porozmawiać z popularnym „Wiewiórem”, który zdradził m.in. plany na kolejny sezon. Innowacyjne projekty z ministerialnym dofinansowaniem: Naukowcy z Politechniki Świętokrzyskiej docenieni przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Otrzymali pieniądze na realizacje swoich badań w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności+”. To szansa na wdrożenie pomysłów do masowej produkcji i wzmocnienie współpracy z biznesem.   W Kielcach trwają Targi PLASTPOL: We wtorek w Kielcach rozpoczęły się 21. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. "Kubuś" szykuje kolejną premierę: Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” szykuje się do kolejnej premiery. W najbliższą sobotę, widzowie będą mieli okazję po raz pierwszy obejrzeć sztukę „My się mamy nie słuchamy”. Opowiada ona o Mrówie, która ma dość ciężkiej pracy i życia w gromadzie. Wyrusza więc w podróż w poszukiwaniu szczęścia. Reżyserem widowiska jest Ireneusz Maciejewski. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 4.
Menu
reklama
reklama

Suchedniów: trwają prace nad przeniesieniem "Jedynki"

Suchedniów: trwają prace nad przeniesieniem "Jedynki"

W Suchedniowie trwają prace nad dostosowaniem budynku gimnazjum do przeniesienia uczniów z jednej ze szkół podstawowych. W ostatnim czasie odbyło się kolejne spotkanie z projektantem w tej sprawie.

Reforma edukacji, a w jej ramach likwidacja gimnazjów jednych ucieszyła, drugich zmartwiła, a jeszcze inni postanowili ją wykorzystać. Tak dzieje się właśnie w gminie Suchedniów, gdzie problem bazy lokalowej dla oświaty jest aktualny od lat. W ostatnim czasie największą kością niezgody była Szkoła Podstawowa nr 1. Wymogi bezpieczeństwa jasno wskazują, ze szkoła powinna zostać zamknięta. Pomysłów na rozwiązanie sytuacji było wiele, na zamkniecie szkoły nie godzili się rodzice, ewentualna rozbudowa budynku przewijała się od lat. Sesje miejskie, na której omawiano ten temat, zawsze były burzliwe.

Kompromis osiągnięto we wrześniu 2016 roku, kiedy radni na sesji zdecydowali o przenosinach szkoły podstawowej do budynku przy Szarych Szeregów, w którym teraz mieści się gimnazjum. Furtką do tego rozwiązania była reforma oświaty zakładająca właśnie likwidację gimnazjów.

W ostatnim czasie odbyło się drugie już spotkanie z projektantem. Pierwsze przetargi mają zostać ogłoszone w najbliższych dniach, po to, by z niezbędnymi pracami zdążyć do września.

W pierwszej kolejności najeży przywrócić do budynku kuchnię i stołówkę, wymienić sieć ciepłowniczą i elektryczną, wyremontować sanitariaty i pracownie szkolne. Wykonana zostanie też częściowo termomodernizacja, a w ostatnim etapie panele fotowoltaiczne na dachu nowej sali gimnastycznej. To już w późniejszym etapie, razem z „orlikiem”.

Plany rozbudowy są spore i dość kosztowne, ale burmistrz liczy na uzyskanie dofinansowania.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy