Policjanci złapali dwóch nietrzeźwych w Stąporkowie: W nocy ze środy na czwartek na terenie Stąporkowa funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich kierował volkswagenem mając w swoim organizmie ponad  0,7 promila alkoholu. Kolejny mężczyzna mający w organizmie ponad 2 promile alkoholu kierował motocyklem nie posiadając uprawnień do jego prowadzenia.  Sprawą obu kierowców zajmie się teraz sąd. Jędrzejów pełen atrakcji podczas wakacji: Zalew, pływalnia i Centrum Kultury. Właśnie w tych placówkach dzieci i młodzież nie powinny się nudzić podczas wakacji. Podpowiadamy, co podczas wakacji można robić w Jędrzejowie, by wolny czas od szkoły nie był stracony i nudny. Machnicki nie jest już szefem PO w Kielcach: Radny Jarosław Machnicki nie jest już szefem miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w Kielcach. 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia: W najbliższą niedzielę, 2 lipca, przypada 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się w sanktuarium w Skarżysku. Bertus Servaas nie jest już prezesem stowarzyszenia sportowego Vive: Bertus Servaas nie jest już prezesem Stowarzyszenia Sportowego Vive, które prowadził przez 15 lat. Jubileuszowy Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dolna Kamienna. Zapisy trwają: W najbliższą niedzielę rusza jubileuszowy, XX Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej „Dolna Kamienna” 2017. Jeszcze jest czas na zgłoszenie swojej drużyny. Jak radzimy sobie z upałami?: Zaczęły się wakacje, a wraz z nimi słoneczna pogoda. W związku z tym postanowiliśmy zapytać kielczan jak radzą sobie z doskwierającymi upałami. Radny sejmiku chce przyjąć uchodźców z Syrii: Wciąż sporą dyskusję wywołuje temat przyjęcia do Polski uchodźców. We wtorek radny sejmiku z PO Grigor Szaginian skierował do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji list otwarty, w którym poprosił o możliwość przyjęcia pod swój dach rodziny z Syrii. Sporo emocji wzbudził komentarz w tej sprawie posła Dominika Tarczyńskiego. Estetyka na wysokim poziomie: Harmony PRO, to platforma laserowa najnowszej generacji, oferuje rozwiązanie dla większości problemów estetycznych i dermatologicznych. Właśnie z takiego cudu techniki już lada chwilą będą mogli korzystać pacjenci Centrum Medycznego Plus Med. Promocja osobliwości regionu świętokrzyskiego: Natura Idea Człowiek w skrócie NIC, ale znaczy wiele. Projekt realizowany przez Świętokrzyskie i Nadnidziańskie Parki Krajobrazowe ma dotrzeć do turystów, którzy poszukują oryginalnych miejsc,  bazujących na ekologii i bliskości z naturą. Przewodnikiem po tych miejscach jest portal internetowy, a do współtworzenia go, zapraszane są osoby z całego świata.
Menu
reklama
reklama

Dni Otwarte w "Ekonomiku"

Dni Otwarte w "Ekonomiku"

Zespół Szkół Ekonomicznych w Skarżysku-Kamiennej otworzył na trzy dni drzwi dla gimnazjalistów z regionu po to, by przedstawić ofertę placówki i zachęcić do wyboru właśnie tej szkoły.

Maj i czerwiec to ten moment, kiedy uczniowie trzecich klas gimnazjów wybierają szkoły, w których rozpoczną kolejny etap edukacji. Normą od wielu lat są dni otwarte w poszczególnych placówkach, które pozwalają zobaczyć kolejne szkoły „od środka”, poznać grono pedagogiczne i uczniów oraz samą ofertę kształcenia.

Taką możliwość zapewnił w ciągu ostatnich trzech dni, od 17 do 19 maja, Zespół Szkół Ekonomicznych. Gości przywitano specjalnie zorganizowaną uroczystością, podczas której nauczyciele opowiedzieli nieco o samej szkole, uczniowie zaś zaprezentowali swoje artystyczne talenty.

Szkoła przy okazji takich spotkań może pochwalić się swoimi sukcesami. Szkoła szczyci się też szeregiem pozyskanych i realizowanych projektów unijnych. Dotąd ponad milion euro przeznaczono na kształcenie zawodowe uczniów „Ekonomika”, oprócz tego na 100 najlepszych uczniów czekają płatne staże i kurs prawa jazdy dla najlepszych, jednostka współpracuje też z wieloma pracodawcami, organizuje również praktyki zagraniczne. Jak podkreśla kadra szkoły, absolwenci Zespołu Szkół Ekonomicznych po ukończeniu tego stopnia edukacji mają być przede wszystkim samodzielni i gotowi na wyzwania stojące przed nimi.

Podczas dni otwartych gimnazjaliści na poszczególnych stoiskach mogli porozmawiać z uczniami Ekonomika, poznać specyfikę poszczególnych kierunków i zwiedzić szkołę. Zespół Szkół Ekonomicznych ma do zaproponowania absolwentom gimnazjów w tym roku sześć kierunków – technik informatyk, technik organizacji reklamy, technik ekonomista, technik spedytor, technik handlowiec i technik hotelarstwa.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy