Stypendia szkolne 2017/2018: Od 1 września będzie można składać o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów na rok szkolny 2017/2018. Miesięczny dochód uprawniający do ubiegania się o wsparcie nie może przekroczyć  514,00 zł na osobę w rodzinie. Dotacje do wymiany pieców CO znów dostępne: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach  wznawia  nabór wniosków  o dotację na wymianę pieców centralnego ogrzewania na bardziej ekologiczne, a także na przyłączenie domowej instalacji do sieci ciepłowniczej lub gazowej. Były budynek UJK przy ulicy Leśnej do remontu: Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę byłego budynku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ulicy Leśnej.  Gmina kupiła tę nieruchomość w 2015 roku i docelowo mają się tam przenieść urzędnicy z kilku wydziałów. Za 2 tygodnie dzieci wrócą do szkół. Jak wygląda poziom przygotowań w świętokrzyskich placówkach?: Już za nieco ponad 2 tygodnie w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Ostatnie tygodnie wakacji to czas wytężonej pracy i przygotowań do nowego roku szkolnego, który będzie nieco inny niż w latach poprzednich. Wszystko za sprawą reformy edukacji. Na Przydworcowym poćwiczymy street workout: Do już istniejącej siłowni plenerowej na osiedlu Przydworcowe w Skarżysku, dołączy już niebawem specjalistyczna „siłownia” do street workoutu. To odpowiedź na wiele petycji od skarżyszczan mówi prezydent Skarżyska. Volkswagen nie miał szans: Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich interweniowali wobec 62 –latka, który spowodował kolizję z zaparkowanym volkswagenem i odjechał z miejsca zdarzenia. Okazało się, że mieszkaniec gminy Stąporków nie posiada prawa jady i był nietrzeźwy. „Szczęście” według Patrycji Zarychty: Gościem Dnia na antenie naszej stacji była skarżyszczanka Patrycja Zarychta. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, specjalność wokalistyka jazzowa. Profilaktyka jest zdrowa, ŚCO zachęca do badań: Świętokrzyskie Centrum Onkologii  stawia na profilaktykę i rusza z nową kampanią wizerunkową. Ulotki, bilbordy i nowa grafika na cytomammobusie. Do akcji promującej badania wczesnego wykrywania raka włączyli się  kieleccy aktorzy. Wszystko po to, by kobiety chętniej korzystały z mammografii i cytologii.   Liczba kobiet zgłaszających się w tym roku na badania spadła o połowę. Sędziszów gospodarzem dożynek powiatowych: Tegoroczne dożynki powiatu jędrzejowskiego odbędą się 27 sierpnia w Sędziszowie w Bazie Turystyczno – Kulturalno - Rekreacyjnej. Termin upłynął. Teraz czekamy na głosowanie: Upłynął termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. W sumie skarżyszczanie zgłosili 20 wniosków na łączną kwotę ponad 950 tysięcy złotych.
Menu
reklama
reklama

Dni Otwarte w "Ekonomiku"

Dni Otwarte w "Ekonomiku"

Zespół Szkół Ekonomicznych w Skarżysku-Kamiennej otworzył na trzy dni drzwi dla gimnazjalistów z regionu po to, by przedstawić ofertę placówki i zachęcić do wyboru właśnie tej szkoły.

Maj i czerwiec to ten moment, kiedy uczniowie trzecich klas gimnazjów wybierają szkoły, w których rozpoczną kolejny etap edukacji. Normą od wielu lat są dni otwarte w poszczególnych placówkach, które pozwalają zobaczyć kolejne szkoły „od środka”, poznać grono pedagogiczne i uczniów oraz samą ofertę kształcenia.

Taką możliwość zapewnił w ciągu ostatnich trzech dni, od 17 do 19 maja, Zespół Szkół Ekonomicznych. Gości przywitano specjalnie zorganizowaną uroczystością, podczas której nauczyciele opowiedzieli nieco o samej szkole, uczniowie zaś zaprezentowali swoje artystyczne talenty.

Szkoła przy okazji takich spotkań może pochwalić się swoimi sukcesami. Szkoła szczyci się też szeregiem pozyskanych i realizowanych projektów unijnych. Dotąd ponad milion euro przeznaczono na kształcenie zawodowe uczniów „Ekonomika”, oprócz tego na 100 najlepszych uczniów czekają płatne staże i kurs prawa jazdy dla najlepszych, jednostka współpracuje też z wieloma pracodawcami, organizuje również praktyki zagraniczne. Jak podkreśla kadra szkoły, absolwenci Zespołu Szkół Ekonomicznych po ukończeniu tego stopnia edukacji mają być przede wszystkim samodzielni i gotowi na wyzwania stojące przed nimi.

Podczas dni otwartych gimnazjaliści na poszczególnych stoiskach mogli porozmawiać z uczniami Ekonomika, poznać specyfikę poszczególnych kierunków i zwiedzić szkołę. Zespół Szkół Ekonomicznych ma do zaproponowania absolwentom gimnazjów w tym roku sześć kierunków – technik informatyk, technik organizacji reklamy, technik ekonomista, technik spedytor, technik handlowiec i technik hotelarstwa.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy