PUP pomoże przy zmianie kwalifikacji zawodowych: Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. Tym razem mowa jest o szkoleniach w trybie indywidualnym. To nie będzie pechowa "trzynastka". Przed nami XIII Suchedniowski Rajd Rowerowy: Już w niedzielę, 28 maja odbędzie się 13. edycja Suchedniowskiego Rajdu Rowerowego. Organizator -  Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów – zapewnia, że nie będzie to pechowa „trzynastka”. Dyrektorzy do szkół i przedszkoli poszukiwani: Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek ogłasza konkurs na stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy, Przedszkola Samorządowego Nr 2 we Włoszczowie oraz Przedszkola Samorządowego Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie. Porozmawiaj z komendantem... przez internet: „Wirtualnie – realnie”, czyli możliwość rozmowy z komendantem policji, to element szerszej kampanii zainaugurowanej w marcu „Służąc – niesiemy bezpieczeństwo”. Wszystkie działania podejmowane w jej ramach mają przybliżać społeczeństwu pracę policji, specyfikę zawodu, mają te ż kształtować postawy negujące przemoc i łamanie praw człowieka. 115 km/h w obszarze zabudowanym: Skarżyscy policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który kierując pojazdem marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 65 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny oraz zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dzień Dziecka z Domem Kultury w Końskich: Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza 28 maja na Dzień Dziecka. W Parku Miejskim już od godziny 14.00 na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji. Piotr Żyła opowiada o planach na kolejny sezon. Zdradza też kim chciał zostać w młodości: Piotr Żyła wylądował w Kielcach! Jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich gościł w środę w stolicy województwa świętokrzyskiego z okazji targów Plastpol. Nam udało się porozmawiać z popularnym „Wiewiórem”, który zdradził m.in. plany na kolejny sezon. Innowacyjne projekty z ministerialnym dofinansowaniem: Naukowcy z Politechniki Świętokrzyskiej docenieni przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Otrzymali pieniądze na realizacje swoich badań w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności+”. To szansa na wdrożenie pomysłów do masowej produkcji i wzmocnienie współpracy z biznesem.   W Kielcach trwają Targi PLASTPOL: We wtorek w Kielcach rozpoczęły się 21. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. "Kubuś" szykuje kolejną premierę: Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” szykuje się do kolejnej premiery. W najbliższą sobotę, widzowie będą mieli okazję po raz pierwszy obejrzeć sztukę „My się mamy nie słuchamy”. Opowiada ona o Mrówie, która ma dość ciężkiej pracy i życia w gromadzie. Wyrusza więc w podróż w poszukiwaniu szczęścia. Reżyserem widowiska jest Ireneusz Maciejewski. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 4.
Menu
reklama
reklama

Dni Otwarte w "Ekonomiku"

Dni Otwarte w "Ekonomiku"

Zespół Szkół Ekonomicznych w Skarżysku-Kamiennej otworzył na trzy dni drzwi dla gimnazjalistów z regionu po to, by przedstawić ofertę placówki i zachęcić do wyboru właśnie tej szkoły.

Maj i czerwiec to ten moment, kiedy uczniowie trzecich klas gimnazjów wybierają szkoły, w których rozpoczną kolejny etap edukacji. Normą od wielu lat są dni otwarte w poszczególnych placówkach, które pozwalają zobaczyć kolejne szkoły „od środka”, poznać grono pedagogiczne i uczniów oraz samą ofertę kształcenia.

Taką możliwość zapewnił w ciągu ostatnich trzech dni, od 17 do 19 maja, Zespół Szkół Ekonomicznych. Gości przywitano specjalnie zorganizowaną uroczystością, podczas której nauczyciele opowiedzieli nieco o samej szkole, uczniowie zaś zaprezentowali swoje artystyczne talenty.

Szkoła przy okazji takich spotkań może pochwalić się swoimi sukcesami. Szkoła szczyci się też szeregiem pozyskanych i realizowanych projektów unijnych. Dotąd ponad milion euro przeznaczono na kształcenie zawodowe uczniów „Ekonomika”, oprócz tego na 100 najlepszych uczniów czekają płatne staże i kurs prawa jazdy dla najlepszych, jednostka współpracuje też z wieloma pracodawcami, organizuje również praktyki zagraniczne. Jak podkreśla kadra szkoły, absolwenci Zespołu Szkół Ekonomicznych po ukończeniu tego stopnia edukacji mają być przede wszystkim samodzielni i gotowi na wyzwania stojące przed nimi.

Podczas dni otwartych gimnazjaliści na poszczególnych stoiskach mogli porozmawiać z uczniami Ekonomika, poznać specyfikę poszczególnych kierunków i zwiedzić szkołę. Zespół Szkół Ekonomicznych ma do zaproponowania absolwentom gimnazjów w tym roku sześć kierunków – technik informatyk, technik organizacji reklamy, technik ekonomista, technik spedytor, technik handlowiec i technik hotelarstwa.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy