Stypendia szkolne 2017/2018: Od 1 września będzie można składać o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów na rok szkolny 2017/2018. Miesięczny dochód uprawniający do ubiegania się o wsparcie nie może przekroczyć  514,00 zł na osobę w rodzinie. Dotacje do wymiany pieców CO znów dostępne: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach  wznawia  nabór wniosków  o dotację na wymianę pieców centralnego ogrzewania na bardziej ekologiczne, a także na przyłączenie domowej instalacji do sieci ciepłowniczej lub gazowej. Były budynek UJK przy ulicy Leśnej do remontu: Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę byłego budynku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ulicy Leśnej.  Gmina kupiła tę nieruchomość w 2015 roku i docelowo mają się tam przenieść urzędnicy z kilku wydziałów. Za 2 tygodnie dzieci wrócą do szkół. Jak wygląda poziom przygotowań w świętokrzyskich placówkach?: Już za nieco ponad 2 tygodnie w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Ostatnie tygodnie wakacji to czas wytężonej pracy i przygotowań do nowego roku szkolnego, który będzie nieco inny niż w latach poprzednich. Wszystko za sprawą reformy edukacji. Na Przydworcowym poćwiczymy street workout: Do już istniejącej siłowni plenerowej na osiedlu Przydworcowe w Skarżysku, dołączy już niebawem specjalistyczna „siłownia” do street workoutu. To odpowiedź na wiele petycji od skarżyszczan mówi prezydent Skarżyska. Volkswagen nie miał szans: Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich interweniowali wobec 62 –latka, który spowodował kolizję z zaparkowanym volkswagenem i odjechał z miejsca zdarzenia. Okazało się, że mieszkaniec gminy Stąporków nie posiada prawa jady i był nietrzeźwy. „Szczęście” według Patrycji Zarychty: Gościem Dnia na antenie naszej stacji była skarżyszczanka Patrycja Zarychta. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, specjalność wokalistyka jazzowa. Profilaktyka jest zdrowa, ŚCO zachęca do badań: Świętokrzyskie Centrum Onkologii  stawia na profilaktykę i rusza z nową kampanią wizerunkową. Ulotki, bilbordy i nowa grafika na cytomammobusie. Do akcji promującej badania wczesnego wykrywania raka włączyli się  kieleccy aktorzy. Wszystko po to, by kobiety chętniej korzystały z mammografii i cytologii.   Liczba kobiet zgłaszających się w tym roku na badania spadła o połowę. Sędziszów gospodarzem dożynek powiatowych: Tegoroczne dożynki powiatu jędrzejowskiego odbędą się 27 sierpnia w Sędziszowie w Bazie Turystyczno – Kulturalno - Rekreacyjnej. Termin upłynął. Teraz czekamy na głosowanie: Upłynął termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. W sumie skarżyszczanie zgłosili 20 wniosków na łączną kwotę ponad 950 tysięcy złotych.
Menu
reklama
reklama

Zmiany w konstytucji? Samorządowcy i politycy oceniają

Zmiany w konstytucji? Samorządowcy i politycy oceniają

Prezydent Andrzej Duda ogłasza i zapowiada referendum w sprawie zmian w konstytucji, proponuje też termin – 11 listopada, w dniu wyborów samorządowych i obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pomysł ten szeroko komentują politycy i samorządowcy.

- Ja, jako pro-obywatelski przedstawiciel jestem za każdym referendum. Jest to mechanizm sprawdzony we wszystkich krajach świata. Wszystko zależy od tego, jak będą postawione pytania – mówił poseł Liroy-Marzec.

- Nasza konstytucja ma 20 lat. Można by się zastanawiać, czy to dużo, czy to mało. Jednak z bieżącego punktu widzenia i sytuacji, kiedy potrzebujemy pewnego bastionu, do którego można się odwołać, to konstytucja spełnia swoją rolę – tak z kolei pomysł prezydenta podsumowuje Katarzyna Bilska, członek zarządu powiatu skarżyskiego.

- Zdecydowanie popieram inicjatywę pana prezydenta by przeprowadzić referendum poprzedzone szeroką społeczną dyskusją. Jak ta dyskusja powinna przebiegać to nie doradzać panu prezydentowi, zwłaszcza za pośrednictwem mediów – ocenił z kolei wicepremier Jarosław Gowin.

Ostrzej o próbie zmiany zapisów konstytucji mówi prezydent Skarżyska Konrad Krönig.

- Jeśli Prawo i Sprawiedliwość, mówiąc kolokwialnie, zacznie dłubać przy konstytucji, to ja widzę w tym realne zagrożenie dla demokracji. Może się okazać, że następnego dnia po jej zmianie żyjemy w państwie o nazwie "Kaczystan", w którym podstawowymi zasadami ustrojowymi będą brak swobody wypowiedzi czy wyznania.

Zachęcamy do obejrzenia materiału.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy