Policjanci złapali dwóch nietrzeźwych w Stąporkowie: W nocy ze środy na czwartek na terenie Stąporkowa funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich kierował volkswagenem mając w swoim organizmie ponad  0,7 promila alkoholu. Kolejny mężczyzna mający w organizmie ponad 2 promile alkoholu kierował motocyklem nie posiadając uprawnień do jego prowadzenia.  Sprawą obu kierowców zajmie się teraz sąd. Jędrzejów pełen atrakcji podczas wakacji: Zalew, pływalnia i Centrum Kultury. Właśnie w tych placówkach dzieci i młodzież nie powinny się nudzić podczas wakacji. Podpowiadamy, co podczas wakacji można robić w Jędrzejowie, by wolny czas od szkoły nie był stracony i nudny. Machnicki nie jest już szefem PO w Kielcach: Radny Jarosław Machnicki nie jest już szefem miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w Kielcach. 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia: W najbliższą niedzielę, 2 lipca, przypada 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się w sanktuarium w Skarżysku. Bertus Servaas nie jest już prezesem stowarzyszenia sportowego Vive: Bertus Servaas nie jest już prezesem Stowarzyszenia Sportowego Vive, które prowadził przez 15 lat. Jubileuszowy Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dolna Kamienna. Zapisy trwają: W najbliższą niedzielę rusza jubileuszowy, XX Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej „Dolna Kamienna” 2017. Jeszcze jest czas na zgłoszenie swojej drużyny. Jak radzimy sobie z upałami?: Zaczęły się wakacje, a wraz z nimi słoneczna pogoda. W związku z tym postanowiliśmy zapytać kielczan jak radzą sobie z doskwierającymi upałami. Radny sejmiku chce przyjąć uchodźców z Syrii: Wciąż sporą dyskusję wywołuje temat przyjęcia do Polski uchodźców. We wtorek radny sejmiku z PO Grigor Szaginian skierował do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji list otwarty, w którym poprosił o możliwość przyjęcia pod swój dach rodziny z Syrii. Sporo emocji wzbudził komentarz w tej sprawie posła Dominika Tarczyńskiego. Estetyka na wysokim poziomie: Harmony PRO, to platforma laserowa najnowszej generacji, oferuje rozwiązanie dla większości problemów estetycznych i dermatologicznych. Właśnie z takiego cudu techniki już lada chwilą będą mogli korzystać pacjenci Centrum Medycznego Plus Med. Promocja osobliwości regionu świętokrzyskiego: Natura Idea Człowiek w skrócie NIC, ale znaczy wiele. Projekt realizowany przez Świętokrzyskie i Nadnidziańskie Parki Krajobrazowe ma dotrzeć do turystów, którzy poszukują oryginalnych miejsc,  bazujących na ekologii i bliskości z naturą. Przewodnikiem po tych miejscach jest portal internetowy, a do współtworzenia go, zapraszane są osoby z całego świata.
Menu
reklama
reklama

Zmiany w konstytucji? Samorządowcy i politycy oceniają

Zmiany w konstytucji? Samorządowcy i politycy oceniają

Prezydent Andrzej Duda ogłasza i zapowiada referendum w sprawie zmian w konstytucji, proponuje też termin – 11 listopada, w dniu wyborów samorządowych i obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pomysł ten szeroko komentują politycy i samorządowcy.

- Ja, jako pro-obywatelski przedstawiciel jestem za każdym referendum. Jest to mechanizm sprawdzony we wszystkich krajach świata. Wszystko zależy od tego, jak będą postawione pytania – mówił poseł Liroy-Marzec.

- Nasza konstytucja ma 20 lat. Można by się zastanawiać, czy to dużo, czy to mało. Jednak z bieżącego punktu widzenia i sytuacji, kiedy potrzebujemy pewnego bastionu, do którego można się odwołać, to konstytucja spełnia swoją rolę – tak z kolei pomysł prezydenta podsumowuje Katarzyna Bilska, członek zarządu powiatu skarżyskiego.

- Zdecydowanie popieram inicjatywę pana prezydenta by przeprowadzić referendum poprzedzone szeroką społeczną dyskusją. Jak ta dyskusja powinna przebiegać to nie doradzać panu prezydentowi, zwłaszcza za pośrednictwem mediów – ocenił z kolei wicepremier Jarosław Gowin.

Ostrzej o próbie zmiany zapisów konstytucji mówi prezydent Skarżyska Konrad Krönig.

- Jeśli Prawo i Sprawiedliwość, mówiąc kolokwialnie, zacznie dłubać przy konstytucji, to ja widzę w tym realne zagrożenie dla demokracji. Może się okazać, że następnego dnia po jej zmianie żyjemy w państwie o nazwie "Kaczystan", w którym podstawowymi zasadami ustrojowymi będą brak swobody wypowiedzi czy wyznania.

Zachęcamy do obejrzenia materiału.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy