PUP pomoże przy zmianie kwalifikacji zawodowych: Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. Tym razem mowa jest o szkoleniach w trybie indywidualnym. To nie będzie pechowa "trzynastka". Przed nami XIII Suchedniowski Rajd Rowerowy: Już w niedzielę, 28 maja odbędzie się 13. edycja Suchedniowskiego Rajdu Rowerowego. Organizator -  Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów – zapewnia, że nie będzie to pechowa „trzynastka”. Dyrektorzy do szkół i przedszkoli poszukiwani: Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek ogłasza konkurs na stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy, Przedszkola Samorządowego Nr 2 we Włoszczowie oraz Przedszkola Samorządowego Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie. Porozmawiaj z komendantem... przez internet: „Wirtualnie – realnie”, czyli możliwość rozmowy z komendantem policji, to element szerszej kampanii zainaugurowanej w marcu „Służąc – niesiemy bezpieczeństwo”. Wszystkie działania podejmowane w jej ramach mają przybliżać społeczeństwu pracę policji, specyfikę zawodu, mają te ż kształtować postawy negujące przemoc i łamanie praw człowieka. 115 km/h w obszarze zabudowanym: Skarżyscy policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który kierując pojazdem marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 65 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny oraz zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dzień Dziecka z Domem Kultury w Końskich: Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza 28 maja na Dzień Dziecka. W Parku Miejskim już od godziny 14.00 na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji. Piotr Żyła opowiada o planach na kolejny sezon. Zdradza też kim chciał zostać w młodości: Piotr Żyła wylądował w Kielcach! Jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich gościł w środę w stolicy województwa świętokrzyskiego z okazji targów Plastpol. Nam udało się porozmawiać z popularnym „Wiewiórem”, który zdradził m.in. plany na kolejny sezon. Innowacyjne projekty z ministerialnym dofinansowaniem: Naukowcy z Politechniki Świętokrzyskiej docenieni przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Otrzymali pieniądze na realizacje swoich badań w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności+”. To szansa na wdrożenie pomysłów do masowej produkcji i wzmocnienie współpracy z biznesem.   W Kielcach trwają Targi PLASTPOL: We wtorek w Kielcach rozpoczęły się 21. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. "Kubuś" szykuje kolejną premierę: Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” szykuje się do kolejnej premiery. W najbliższą sobotę, widzowie będą mieli okazję po raz pierwszy obejrzeć sztukę „My się mamy nie słuchamy”. Opowiada ona o Mrówie, która ma dość ciężkiej pracy i życia w gromadzie. Wyrusza więc w podróż w poszukiwaniu szczęścia. Reżyserem widowiska jest Ireneusz Maciejewski. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 4.
Menu
reklama
reklama

Zmiany w konstytucji? Samorządowcy i politycy oceniają

Zmiany w konstytucji? Samorządowcy i politycy oceniają

Prezydent Andrzej Duda ogłasza i zapowiada referendum w sprawie zmian w konstytucji, proponuje też termin – 11 listopada, w dniu wyborów samorządowych i obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Pomysł ten szeroko komentują politycy i samorządowcy.

- Ja, jako pro-obywatelski przedstawiciel jestem za każdym referendum. Jest to mechanizm sprawdzony we wszystkich krajach świata. Wszystko zależy od tego, jak będą postawione pytania – mówił poseł Liroy-Marzec.

- Nasza konstytucja ma 20 lat. Można by się zastanawiać, czy to dużo, czy to mało. Jednak z bieżącego punktu widzenia i sytuacji, kiedy potrzebujemy pewnego bastionu, do którego można się odwołać, to konstytucja spełnia swoją rolę – tak z kolei pomysł prezydenta podsumowuje Katarzyna Bilska, członek zarządu powiatu skarżyskiego.

- Zdecydowanie popieram inicjatywę pana prezydenta by przeprowadzić referendum poprzedzone szeroką społeczną dyskusją. Jak ta dyskusja powinna przebiegać to nie doradzać panu prezydentowi, zwłaszcza za pośrednictwem mediów – ocenił z kolei wicepremier Jarosław Gowin.

Ostrzej o próbie zmiany zapisów konstytucji mówi prezydent Skarżyska Konrad Krönig.

- Jeśli Prawo i Sprawiedliwość, mówiąc kolokwialnie, zacznie dłubać przy konstytucji, to ja widzę w tym realne zagrożenie dla demokracji. Może się okazać, że następnego dnia po jej zmianie żyjemy w państwie o nazwie "Kaczystan", w którym podstawowymi zasadami ustrojowymi będą brak swobody wypowiedzi czy wyznania.

Zachęcamy do obejrzenia materiału.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy