Wandale zniszczyli miejsce do grillowania: Wandale podpalili miejsce do grillowania na kieleckim Stadionie. Niestety, nie po raz pierwszy. Teraz nie ma ani stołu, ani ławek. Altan była odnawiana dwa lata temu. Straty są szacowane, a Urząd Miasta chce po raz kolejny przeprowadzić  tam remont. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach z Certyfikatem Akredytacyjnym: Po dwuletniej przerwie Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach znów uzyskał Certyfikat Akredytacyjny. Dokument w czwartek przekazał wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Podczas tego wydarzenia dokonano także uroczystego otwarcia wyremontowanej Klinki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej. Nie żyje Wojciech Płusa. Tak zapamiętają go współpracownicy: Ta przykra informacja pojawiła się w środę wieczorem. Zmarł Wojciech Płusa, szef powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w Skarżysku – Kamiennej. Miał 44 lata. Wypadek na DK nr 78: W czwartek po godz. 13.00 doszło do niebezpiecznego wypadku na drodze krajowej nr 78 Jędrzejów - Chmielnik, w miejscowości Lipnik. Zderzyły się dwa auta - osobowy oraz dostawczy. II etap rekrutacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego: Ponad cztery tysiące miejsc czeka na chętnych. Na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wolne miejsca są między innymi na pedagogice, filologii angielskiej, historii, geografii, biologii, chemii, turystyce i rekreacji, politologii i studiach skandynawskich w języku angielskim. Nowy Zarząd WFOŚiGW w Kielcach: Ryszard Gliwiński i Mariusz Goraj zostali zaakceptowani  przez Zarząd Województwa na stanowiska prezesa oraz wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe miejsca w świętokrzyskich przedszkolach i żłobkach: W regionie powstanie ponad  400 nowych miejsc w przedszkolach i około 150 w żłobkach. Zarząd województwa przekazał na ten cel ponad 10 milionów złotych unijnych dotacji. Trwają inwestycje w mieście: W planie tegorocznego budżetu miasta znalazło się ponad 30 zadań inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 12 milionów złotych. Część z nich właśnie trwa, m.in. budowa ulicy Kościelnej. Więcej na ten temat w materiale filmowym. Kiedy skorzystać z porady fizjoterapeuty?: W wakacje rodzice ze swoimi pociechami spędzają o wiele więcej czasu niż podczas roku szkolnego, tym samym mogą dokładniej przyjrzeć się rozwojowi dziecka. Fizjoterapeutka Kinga Kasprzyk – Wiktorzak radzi, na co zwrócić uwagę i wyjaśnia, jakie sygnały mogą świadczyć o konieczności rozpoczęcia terapii. Temat budowy spalarni dla zwierząt znów odłożony: Wciąż nie wiadomo gdzie dokładnie i czy w ogóle powstanie w Kielcach spalarnia dla zwierząt. Temat ten miał być poruszany podczas czwartkowej sesji Rady Miasta, jednak prezydent zaproponował, aby projekt wycofać z porządku obrad i ponownie go przeanalizować przez odpowiednią komisję Rady Miasta.
Menu
reklama
reklama

Pierwsze z cyklu spotkań w Miasteczku Ruchu Drogowego

Pierwsze z cyklu spotkań w Miasteczku Ruchu Drogowego

W Skarżysku po raz kolejny w wakacje w Miasteczku Ruchu Drogowego zorganizowano akcję edukacyjną dla najmłodszych. Ma ona za zadanie uczyć dzieci i młodzież w zakresie przepisów oraz świadomości właściwego poruszania się po drogach. Latem najmłodsi w tym miejscu czas spędzają chętnie.

Wakacje też mogą być dobrym czasem na naukę. Zwłaszcza, jeśli ta odbywa się poprzez zabawę. Jeśli tylko dopisuje pogoda, w skarżyskim miasteczku ruchu drogowego dzieci z opiekunami spędzają wolny czas – na rolkach, na rowerze czy na desce. Najmłodsi może nie do końca zwracają uwagę na znaki i sygnalizację w Miasteczku Ruchu Drogowego, nie zmienia to jednak faktu, że w jego obrębie jest bezpieczniej.

Jednym z wydarzeń przygotowanych na wakacje przez miejskie jednostki są cykliczne spotkania właśnie w Miasteczku, gdzie m.in. Policja wyjaśnia najmłodszym, jak zachowywać się na drodze.

Tegoroczna edycja wydarzenia została wzbogacona o specjalne rowerki dla osób niepełnosprawnych, przekazane przez fundację Eco Tekstil i PCK.

W programie, oprócz profilaktyki bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym, jest także jazda na rowerkach biegowych, znakowanie rowerów, malowanie buziek oraz liczne konkursy z nagrodami.

Kolejne spotkania w miasteczku zaplanowano na 12 lipca, 2 i 9 sierpnia w godzinach od 12.00 do 15.00.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy