Wandale zniszczyli miejsce do grillowania: Wandale podpalili miejsce do grillowania na kieleckim Stadionie. Niestety, nie po raz pierwszy. Teraz nie ma ani stołu, ani ławek. Altan była odnawiana dwa lata temu. Straty są szacowane, a Urząd Miasta chce po raz kolejny przeprowadzić  tam remont. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach z Certyfikatem Akredytacyjnym: Po dwuletniej przerwie Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach znów uzyskał Certyfikat Akredytacyjny. Dokument w czwartek przekazał wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Podczas tego wydarzenia dokonano także uroczystego otwarcia wyremontowanej Klinki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej. Nie żyje Wojciech Płusa. Tak zapamiętają go współpracownicy: Ta przykra informacja pojawiła się w środę wieczorem. Zmarł Wojciech Płusa, szef powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w Skarżysku – Kamiennej. Miał 44 lata. Wypadek na DK nr 78: W czwartek po godz. 13.00 doszło do niebezpiecznego wypadku na drodze krajowej nr 78 Jędrzejów - Chmielnik, w miejscowości Lipnik. Zderzyły się dwa auta - osobowy oraz dostawczy. II etap rekrutacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego: Ponad cztery tysiące miejsc czeka na chętnych. Na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wolne miejsca są między innymi na pedagogice, filologii angielskiej, historii, geografii, biologii, chemii, turystyce i rekreacji, politologii i studiach skandynawskich w języku angielskim. Nowy Zarząd WFOŚiGW w Kielcach: Ryszard Gliwiński i Mariusz Goraj zostali zaakceptowani  przez Zarząd Województwa na stanowiska prezesa oraz wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe miejsca w świętokrzyskich przedszkolach i żłobkach: W regionie powstanie ponad  400 nowych miejsc w przedszkolach i około 150 w żłobkach. Zarząd województwa przekazał na ten cel ponad 10 milionów złotych unijnych dotacji. Trwają inwestycje w mieście: W planie tegorocznego budżetu miasta znalazło się ponad 30 zadań inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 12 milionów złotych. Część z nich właśnie trwa, m.in. budowa ulicy Kościelnej. Więcej na ten temat w materiale filmowym. Kiedy skorzystać z porady fizjoterapeuty?: W wakacje rodzice ze swoimi pociechami spędzają o wiele więcej czasu niż podczas roku szkolnego, tym samym mogą dokładniej przyjrzeć się rozwojowi dziecka. Fizjoterapeutka Kinga Kasprzyk – Wiktorzak radzi, na co zwrócić uwagę i wyjaśnia, jakie sygnały mogą świadczyć o konieczności rozpoczęcia terapii. Temat budowy spalarni dla zwierząt znów odłożony: Wciąż nie wiadomo gdzie dokładnie i czy w ogóle powstanie w Kielcach spalarnia dla zwierząt. Temat ten miał być poruszany podczas czwartkowej sesji Rady Miasta, jednak prezydent zaproponował, aby projekt wycofać z porządku obrad i ponownie go przeanalizować przez odpowiednią komisję Rady Miasta.
Menu
reklama
reklama

Ostry komentarz posłów PO w sprawie podwyżek cen paliwa

Ostry komentarz posłów PO w sprawie podwyżek cen paliwa

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej przenoszą biuro w plener i spotykają się z mieszkańcami miast województwa świętokrzyskiego w ramach akcji „Lato z Twoim posłem”. Marzena Okła – Drewnowicz i Artur Gierada we wtorek odwiedzili Skarżysko. Przy tej okazji skomentowali także planowane przez rząd podwyżki cen paliwa. Projekt ustawy w tej sprawie podpisało trzech świętokrzyskich posłów. 

W poniedziałek parlamentarzyści świętokrzyskiej PO zainaugurowali akcję „Lato z Twoim posłem” w Kielcach. Marzena Okła – Drewnowicz i Artur Gierada zamiast w biurach poselskich, chcą rozmawiać z mieszkańcami w plenerze. We wtorek posłowie odwiedzili Skarżysko. 

Posłowie przy okazji spotkania w Skarżysku skrytykowali też planowaną przez polski rząd podwyżkę cen paliwa, bezpośrednio odnosząc się do działań m.in. Marii Zuby i Krzysztofa Lipca w regionie. „Chciałabym zaapelować do posłów PiS, którzy tak ochoczo robią konferencje prasowe, także w naszym mieście często dotyczące infrastruktury drogowej, jeszcze częściej podpinając się pod czyjąś pracę” - mówiła Marzena Okła – Drewnowicz. Przypomina jednocześnie drogowe inwestycje, które zostały zrealizowane za czasów PO, jak podkreślała, bez dodatkowej daniny.  

Pod projektem ustawy podpisało się trzech świętokrzyskich posłów – Maria Zuba, Krzysztof Lipiec i Marek Kwitek. Po konferencji prasowej posłowie PO przenieśli się na ulicę Krasińskiego.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy