Wandale zniszczyli miejsce do grillowania: Wandale podpalili miejsce do grillowania na kieleckim Stadionie. Niestety, nie po raz pierwszy. Teraz nie ma ani stołu, ani ławek. Altan była odnawiana dwa lata temu. Straty są szacowane, a Urząd Miasta chce po raz kolejny przeprowadzić  tam remont. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach z Certyfikatem Akredytacyjnym: Po dwuletniej przerwie Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach znów uzyskał Certyfikat Akredytacyjny. Dokument w czwartek przekazał wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Podczas tego wydarzenia dokonano także uroczystego otwarcia wyremontowanej Klinki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej. Nie żyje Wojciech Płusa. Tak zapamiętają go współpracownicy: Ta przykra informacja pojawiła się w środę wieczorem. Zmarł Wojciech Płusa, szef powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w Skarżysku – Kamiennej. Miał 44 lata. Wypadek na DK nr 78: W czwartek po godz. 13.00 doszło do niebezpiecznego wypadku na drodze krajowej nr 78 Jędrzejów - Chmielnik, w miejscowości Lipnik. Zderzyły się dwa auta - osobowy oraz dostawczy. II etap rekrutacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego: Ponad cztery tysiące miejsc czeka na chętnych. Na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wolne miejsca są między innymi na pedagogice, filologii angielskiej, historii, geografii, biologii, chemii, turystyce i rekreacji, politologii i studiach skandynawskich w języku angielskim. Nowy Zarząd WFOŚiGW w Kielcach: Ryszard Gliwiński i Mariusz Goraj zostali zaakceptowani  przez Zarząd Województwa na stanowiska prezesa oraz wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe miejsca w świętokrzyskich przedszkolach i żłobkach: W regionie powstanie ponad  400 nowych miejsc w przedszkolach i około 150 w żłobkach. Zarząd województwa przekazał na ten cel ponad 10 milionów złotych unijnych dotacji. Trwają inwestycje w mieście: W planie tegorocznego budżetu miasta znalazło się ponad 30 zadań inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 12 milionów złotych. Część z nich właśnie trwa, m.in. budowa ulicy Kościelnej. Więcej na ten temat w materiale filmowym. Kiedy skorzystać z porady fizjoterapeuty?: W wakacje rodzice ze swoimi pociechami spędzają o wiele więcej czasu niż podczas roku szkolnego, tym samym mogą dokładniej przyjrzeć się rozwojowi dziecka. Fizjoterapeutka Kinga Kasprzyk – Wiktorzak radzi, na co zwrócić uwagę i wyjaśnia, jakie sygnały mogą świadczyć o konieczności rozpoczęcia terapii. Temat budowy spalarni dla zwierząt znów odłożony: Wciąż nie wiadomo gdzie dokładnie i czy w ogóle powstanie w Kielcach spalarnia dla zwierząt. Temat ten miał być poruszany podczas czwartkowej sesji Rady Miasta, jednak prezydent zaproponował, aby projekt wycofać z porządku obrad i ponownie go przeanalizować przez odpowiednią komisję Rady Miasta.
Menu
reklama
reklama

XX Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dolna Kamienna 2017 za nami

XX Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dolna Kamienna 2017 za nami

W niedzielę 16 lipca zakończył się XX Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej o Mistrzostwo Skarżyska Kamiennej - Dolna Kamienna. Rozgrywki rozpoczęły się 2 lipca, w turnieju wystąpiło ponad 20 drużyn w 3 kategoriach: Młodzik, Junior i Senior. Patronat nad turniejem sprawował prezydent miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig.

W kategorii Młodzik zwyciężyła drużyna CLS, drugie miejsce przypadło ekipie Ciemniejsza Strona Pomidora, a trzecie FC Po Nalewce. Najlepszym zawodnikiem w kategorii młodzików został wybrany Jacek Safian z CLS, najlepszym bramkarzem wybrano Antka Gryza (Ciemniejsza Strona Pomidora).

Klasyfikacja młodzików: 

1. CLS
2. Ciemniejsza Strona Pomidora
3. FC Po Nalewce

Zwycięską ekipą w kategorii Junior została drużyna FC Sternicy, która pokonała w finale Pozytywnych 7:4, zaś w meczu o najniższe miejsce na „pudle” triumfowała ekipa Zenit Kościelne, która wygrała z FC Bobry 8:4. Królem strzelców został Konrad Majos z drużyny Pozytywnych, który strzelił 18 bramek. Najlepszym bramkarzem został wybrany Bartłomiej Sieczka (Zenit Kościelne).

Klasyfikacja juniorów

1. FC Sternicy
2. Pozytywni 
3. Zenit Kościelne

Wszyscy zebrani kibice z niecierpliwością czekali na mecz Finałowy WTPN w którym zmierzyły się Ajax-Dziki i Skarnews, zanim do tego doszło w meczu o 3 miejsce zagrały ekipy Hyundai Wózki-Widłowe z Witex-WanMięs, w którym to Hyundai pokonał 10:5 Witex i zajął trzecie miejsce.

Punktualnie o 17:30 rozpoczął się najważniejszy w tym dniu mecz finałowy, Naprzeciw siebie stanęły drużyny Ajax-Dziki i Skarnews. Po zaciętym i emocjonującym meczu w regulaminowym czasie gry padł remis 6:6.

O mistrzostwie decydowała seria rzutów karnych, które to lepiej wykonywali piłkarze Ajax-Dziki. Królem strzelców w kategorii senior został Patryk Czarnota który zdobył 20 bramki. Najlepszym bramkarzem został wybranych Maciej Niziołek (Ajax-Dziki).

Klasyfikacja seniorów:

1. Ajax - Dziki
2. Skarnews
3. Hyundai Wózki Widłowe

Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i medale nagrody, które wręczali: Posłanka Marzena Okła - Drewnowicz, wiceprezydent Andrzej Brzeziński, radni miejscy i zarazem organizatorzy turnieju Marek Gąska, Adam Ciok, przedstawiciel sponsorów Grzegorz Miernik i Katarzyna Borek.

Organizatorem turnieju jest Rada Osiedla Dolna Kamienna I i Stowarzyszenie Kultury Fizycznej a Patronat Honorowy nad turniejem objął Prezydent Miasta Konrad Krönig.

Końcowa Klasyfikacja turnieju:

WYNIKI SPOTKAŃ FINAŁOWYCH:

Junior 
III miejsce FC Bobry 4:8(2:4) Zenit Kościelne

Junior
FINAŁ Pozytywni 4:7 (3:1) FC Sternicy 

Senior
III miejsce Wanmięs Witex 5:10(2:4) Hyundai Wózki Widłowe 

Senior 
FINAŁ Skarnews 6:6(3:2) karne 1:3 Ajax - Dziki

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy