Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

Udany III Skarżyski Piknik Historyczny

Udany III Skarżyski Piknik Historyczny

W sobotę mieszkańcy Skarżyska bawili się na trzecim już Pikniku Historycznym przy Muzeum im. Orła Białego. Atrakcji nie brakowało. Więcej na ten temat w materiale filmowym.

III Piknik Historyczny w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku można uznać za bardzo udany. Przez większość soboty na tych, którzy zdecydowali się tego dnia odwiedzić placówkę, czekało wiele atrakcji.

Występ Żuawów Śmierci i Wikingów, goszczących w muzeum po raz pierwszy, cieszył się największym zainteresowaniem. Zwiedzający zobaczyli m.in. Pokaz walki w szyku, Epizod z dziejów oddziału AK Zbigniewa Kruszelnickiego ps. „Wilk”. Zamach na szefa żandarmerii kieleckiej (maj 1944 r.) czy pokaz szermierki na bagnety

Ale oprócz grup rekonstrukcyjnych na pikniku prezentowali się m.in. przedstawiciele straży pożarnej, policji oraz nadleśnictwa.

Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejną edycję wydarzenia, w przyszłym roku.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy