Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

Będzie kanalizacja przy ulicach Warszawskiej i Kieleckiej w Suchedniowie

Będzie kanalizacja przy ulicach Warszawskiej i Kieleckiej w Suchedniowie

Mamy dobra wiadomość dla mieszkańców ulic Warszawskiej i Kieleckiej w Suchedniowie. W poniedziałek burmistrz Suchedniowa Cezary Błach i Agata Bińkowska członek zarządu województwa świętokrzyskiego podpisali umowę, która dofinansuje inwestycję w osiemdziesięciu procentach.

Gmina Suchedniów otrzymała kolejne dofinansowania na budowę sieci kanalizacyjnej w ciągu ulicy Kieleckiej i Warszawskiej. Znajdą się także pieniądze na przebudowę kanalizacji w ciągu ulic Powstańców i Krótkiej.

- Gmina Suchedniów otrzymała 80% dofinansowania. Są to odpowiednio kwoty 1 mln 900 tysięcy złotych i 1 mln 100 tysięcy złotych – powiedział burmistrz Suchedniowa Cezary Błach.

- Gratuluje burmistrzowi dobrej współpracy z zarządem województwa, bo to pokazuje, że podnosicie cały czas standard życia mieszkańców, ale także zachowane są wszelkie wymogi ochrony środowiska – powiedziała Agata Bińkowska członek zarządu województwa świętokrzyskiego.

Ogromne pieniądze, które trafią do Suchedniowa na inwestycje wodno – ściekowe , są tym cenniejsze, że w tej perspektywie o dotacje unijne było bardzo ciężko. 

Nim rozpoczną  się prace, mieszkańcy wskazanych ulic muszą się uzbroić w cierpliwość. Optymistyczny scenariusz zakłada dwuletnie oczekiwanie na pierwsze prace.

- Jesteśmy dopiero na wstępnym etapie projektowania. To zadanie może ruszyć za około dwa lata. Wcześniej wybudujemy kanalizację w ulicy Żeromskiego i Cmentarnej, Jodłowej i częściowo Warszawskiej – wyjaśnił burmistrz Cezary Błach.

Na dzień dzisiejszy suchedniowski magistrat szacuje, że gmina skanalizowana jest w siedemdziesięciu procentach.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy