Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

Suchedniowska „jedynka” będzie gotowa na czas

Suchedniowska „jedynka” będzie gotowa na czas

Jak już informowaliśmy Suchedniów pozyskał duże środki na termomodernizację Szkoły Podstawowej nr 1. Pieniądze pochodzą z dofinansowania z Unii Europejskiej, a Szkoła Podstawowa nr 1 w Suchedniowie znalazła się w gronie 53 placówek w województwie, na które urząd marszałkowski przeznaczył 128 milionów złotych.

Obecnie w Szkoła Podstawowa nr 1 w Suchedniowie to jeden wielki plac budowy. Jeszcze do niedawna w budynku znajdowało się gimnazjum. Od 4 września w szkole będą przebywać także uczniowie z klas 1-7. Budynek szkoły zmienia swoje oblicze i z zewnątrz i wewnątrz.

- 1 milion 492 tysiące złotych udało się pozyskać ze środków unijnych na termomodernizację szkoły. Kwota ta stanowi 85% całej inwestycji – wyjaśnił przed naszą kamera burmistrz Suchedniowa Cezary Błach.

To nie całość inwestycji związana z tym miejscem.

- Cała inwestycja została podzielona na kilka etapów. Obecny wykonawca realizuje dwa pierwsze etapy inwestycji tj. termomodernizację i przebudowę. Rozbudowa tej szkoły nastąpi w kolejnym etapie, który się jeszcze projektuje – powiedział burmistrz Błach.

Rozmiar prac nasuwa pytanie o termin zakończenia robót.

- Zdążymy – mówi Zdzisław Wojnarski dyrektor SP 1 w Suchedniowie i dodaje - Firma, która prowadzi prace ma doświadczenie. Jestem przekonamy, że zakres prac, który był zaplanowany zostanie na czas ukończony, a dzieci  4 września rozpoczną naukę w odnowionej szkole.

Chcemy przy okazji uspokoić rodziców najmłodszych dzieci, które po raz pierwszy przekroczą mury szkolne. To właśnie zerówka jako jedna z pierwszych będzie miała piękną salę.

- Będzie kolorowo i przyjaźnie. Dzieci będą miały do swojej dyspozycji toaletę. Będzie nowy sprzęt dydaktyczny. Niczego nie zabraknie – zapewnił dyrektor Wojnarski.

Placówkę w przyszłości czeka jeszcze trzeci etap remontowy, który ma pochłonąć około 3 milionów złotych. Projekt obecnie znajduje się na liście rezerwowej, ale jest duża szansa, że uda się go zrealizować. 

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy