Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny.  Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym.
Menu
reklama
reklama

Street Food Festiwal ponownie zagości w Skarżysku

Street Food Festiwal ponownie zagości w Skarżysku

Pierwsze trzy dni września uczynią ze Skarżyska kulinarną stolicę kraju. W mieście nad  Kamienną będzie można dobrze zjeść, dlatego już proponujemy Państwu zawiesić dietę na trzy dni.

Od 1 do 3 września Skarżyskiem zawładnie II Street Food Festiwal. Będzie to jedna z imprez towarzyszących II Międzynarodowemu Forum Inwestycyjnemu. Prezydent Skarżyska przyznał, że ani na moment nie wahał się by ponownie zorganizowano festiwal w Skarżysku. Zdaniem włodarza miasta jest to doskonałe uzupełnienie II Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego, które w tym czasie będzie się odbywało w mieście.

Oprócz Street Food Festiwalu w tym czasie w Skarżysku odbędzie się także wieczór muzyki.

- Zaproponowaliśmy w ramach współpracy z MCK cały wieczór, który będzie miał charakter performatywny. Rozpocznie się tzw. Kręgiem bębnów – poinformował Piotr Stefański.

2 września w ramach II Street Food Festiwalu w Skarżysku odbędzie się akcja Motoserce.

- Od godziny 10:00 planujemy podstawić autokar do poboru krwi. Przy okazji tej akcji odbędą się pokazy ratownictwa medycznego, a także pokazy jazdy na motorze – powiedziała Sylwester Woźniak z Klubu Motocyklowego Road Runners

Jednak II Street Food Festiwalu to przede wszystkim jedzenie, którego w Skarżysku nie zabraknie.

- Przygotowaliśmy ciekawą ofertę. Będą lody, gofry bąbelkowe, klasyczny toskański street food, kanapki bostońskie, Quesadilla, tacos, pierogi z pieca, kugiel, burritos, przepyszne langosze, a to jeszcze nie wszystko  - powiedział Michał Skoczek z Street Food Polska.

Szykuje się niesamowity weekend w Skarżysku. Już dzisiaj zachęcamy Państwa do tego by ten ostatni akord wakacji zarezerwować sobie i zostać w mieście, bo każdy znajdzie coś dla siebie.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy