Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny.  Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym.
Menu
reklama
reklama

Z kar i opóźnień będzie oświetlenie

Z kar i opóźnień będzie oświetlenie

Pieniądze z kar naliczonych wykonawcy za nieterminowe wykonanie inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego na osiedlu Bór oraz na osiedlu Piłsudskiego przeznaczone będą na doinwestowanie tych właśnie miejsc. Szczegóły w materiale filmowym.

Jak podaje Urząd Miasta w Skarżysku decyzję taką podjął w środę prezydent miasta, Konrad Krönig Na osiedlu Bór w ramach budżetu obywatelskiego powstało miejsce do rekreacji i aktywnego wypoczynku, zaś na osiedlu Piłsudskiego (ul. Orkana) powstał active park. Ponieważ wykonawca nie wykonał prac w terminie, zostały mu naliczone kary umowne.

- Wczoraj w czasie roboczego spotkania z kierownikami w Urzędzie Miasta podjąłem decyzję, by zaoszczędzone w ten sposób pieniądze wykorzystać na rozbudowanie oświetlenia przy obu tych inwestycjach, wykonanych w ramach budżetu obywatelskiego – wyjaśnia prezydent miasta, Konrad Krönig.

- W ten sposób wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców osiedli Bór oraz Piłsudskiego – dodaje.

Projekt uchwały w sprawie wprowadzenia tego zadania do budżetu zostanie przedstawiony radnym w czasie najbliższej sesji Rady Miasta.

Źródło: UM w Skarżysku

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy