Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny.  Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym.
Menu
reklama
reklama

Przed nam XVII Półmaraton Wtórpol 2017r.

Przed nam XVII Półmaraton Wtórpol 2017r.

 Skarżyski Półmaraton Wtórpol, to impreza sportowa na którą czekamy przez cały rok. Tegoroczna impreza będzie się nieco różnić od poprzednich

Pierwsza zmiana dotyczy terminu. W tym roku półmaraton rozegrany zostanie w niedzielę 20 sierpnia, a nie jak bywało w latach poprzednich w sobotę. Organizatorzy zdecydowali się po raz pierwszy na organizację biegu na dystansie 10 kilometrów. I Dycha Wtórpol rozegrana zostanie o godzinie 10:00.

Start do biegu głównego nastąpi o godzinie 11:00. Organizatorzy spodziewają się czołowych zawodników z Kenii, Etiopii, Węgier, Albanii, Ukrainy i Hiszpanii. W skarżyskim półmaratonie start zapowiedział również rekordzista Polski w maratonie Henryk Szost.

Sponsorem tytularnym półmaratonu jak zwykle jest Wtórpol, a organizatorzy Tomasz Wąsowski, Karol Mochocki i Gerard Magdziarz zapowiedzieli niespodzianki dla kibiców. W Skarżysku oprócz Jacka Wszoły, pojawi się jeszcze medalista trwających w Londynie Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce.

TV Świętokrzyska jest patronem medialny skarżyskiego Półmaratonu Wtórpol 2017 r.Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy