Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

Siatkarskie emocje w Skarżysku

Siatkarskie emocje w Skarżysku

Społem Kielce i Zaksa Kędzięrzyn Koźle – drużyny grające w siatkarskiej PlusLidze – rozegrały w sobotę mecz pokazowy w Skarżysku-Kamiennej. Hala sportowa wypełniła się kibicami. Mecz był jednym z wydarzeń towarzyszących II Międzynarodowemu Forum Inwestycyjnemu, które trwało w naszym mieście w piątek i sobotę.

Mecz rozpoczął się o godzinie 16.00, jednak już kilkadziesiąt minut wcześniej na hali pojawiali się pierwsi kibice. Wydarzenie przyciągnęło wielu skarżyszczan. Mecz obejrzeli również goście z miasta partnerskiego Żmerynka na Ukrainie. Towarzyszył im Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej.

Mecz rozpoczął prezydent miasta, Konrad Krönig, który przywitał obie drużyny i kibiców. Mecz sparingowy dostarczył spodziewanych, sportowych emocji. W spotkaniu lepsza okazała się drużyna ZAKSA Kędzierzyn Koźle - Mistrz Polski w sezonie 2016/2017 oraz zdobywca Pucharu Polski 2017.

Obie drużyny po zakończonym spotkaniu otrzymały z rąk Krzysztofa Myszki, zastępcy prezydenta Skarżyska, pamiątkowe statuetki z podziękowaniami. Mecz odbywał się w ramach II Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego Skarżysko-Kamienna 2017. Był jednym z wydarzeń towarzyszących.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy