Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

Kiedy iść z dzieckiem do psychologa?

Kiedy iść z dzieckiem do psychologa?

Wizyta z dzieckiem u psychologa to ten aspekt, który niekiedy budzi w rodzicach pewien niepokój czy sprzeciw. Tymczasem niektóre trudności czy problemy wymagają konsultacji. Poradnictwo psychologiczne jest coraz łatwiej dostępne i o tym mówią specjaliści z „Dobrego Miejsca” w Skarżysku-Kamiennej.

Głównym źródłem informacji o dziecku jest uważny rodzic. To on zazwyczaj pierwszy dostrzega niepokojące sygnały, które mogą świadczyć o potrzebie konsultacji ze specjalistą. Uwagi i spostrzeżenia może przekazać też przedszkolny wychowawca czy później, nauczyciel. A pomocy psychologicznej można szukać już od wczesnych lat. Taki proces może przejść już trzylatek.

Diagnoza jest pierwszym, koniecznym elementem konsultacji, kiedy udajemy się to specjalisty. Dla dziecka jest to raczej zabawa, dla psychologa źródło istotnych dla procesu informacji koniecznych do rozwiązania problemu.

Przyczyn i pretekstów do wizyty u specjalisty może być wiele, zaczynając od prawidłowego przebiegu rozwoju, mogą to też być problemy wychowawcze, szkolne, w kontaktach z rówieśnikami. Nie każdy objaw zauważony przez rodzica będzie argumentem do podjęcia terapii, warto jednak konsultować to, co niepokoi.

Poradnia „Dobre Miejsce” udziela pomocy i wsparcia nie tylko najmłodszym. Z usług psychologów korzystać mogą także dorośli. Więcej informacji o ofercie można znaleźć na stronie http://www.poradnia-skarzysko.pl (tutaj).

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy