Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

Nastoletni sprawca zatrzymany

  • Napisane przez  Weronika Kępa
Nastoletni sprawca zatrzymany

Skarżyskiej policji udało się zidentyfikować i zatrzymać 17- letniego sprawcę podejrzanego o kilka przestępstw. Nastolatek został już przesłuchany i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Pierwszym przestępstwem było skradzenie torebki 61- letniej kobiecie, co miało miejsce 12 sierpnia w Skarżysku- Kamiennej. Wtedy wiadomo było, że zrobił to młody mężczyzna, który dzięki tej kradzieży zyskał ponad tysiąc złotych i telefon komórkowy. 

Niedługo potem znów doszło do przestępstwa w Skarżysku. Tym razem celem złodzieja był sklep. Sprawca był zamaskowany i groził ekspedientce nożem. Co ciekawe, oprócz kradzieży pieniędzy z kasy, zabrano jeszcze kilka butelek wódki i papierosy. Już wtedy policja połączyła fakty. Prawdopodobne było, że obu tych przestępstw dopuściła się jedna osoba. Niedługo potem dzięki wnikliwej analizie policja znalazła sprawcę, którym okazał się 17- letni mieszkaniec Skarżyska. Nastolatek został już aresztowany. 

Po zatrzymaniu okazało się, że przestępstw było więcej. Skarżyska policja ustaliła, że chłopak był też znalazcą portfela z kartą płatniczą. Również w tym przypadku nie okazał się uczciwy, wcale nie zamierzał oddać karty. Płacił nią zbliżeniowo za papierosy i alkohol w kilku punktach w Skarżysku.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy