Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

W lesie nietrudno się zgubić. Policja apeluje o rozwagę

W lesie nietrudno się zgubić. Policja apeluje o rozwagę

Skarżyscy policjanci apelują do mieszkańców powiatu o ostrożność i rozwagę podczas pobytu w lesie. Tylko w ostatnich dniach na terenie powiatu skarżyskiego w różnych jego częściach, drogę w lesie zgubiło aż pięć osób. Czworo grzybiarzy zostało szczęśliwie odnalezionych. Poszukiwania piątego niestety cały czas trwają.

Pierwsze zdarzenie dotyczyło mężczyzny, który wszedł do lasu od strony ulicy Żeromskiego w Suchedniowie. Grzybiarz po pewnym czasie stracił orientację w terenie. Nie wiedział gdzie się znajduje. Zaniepokojony zadzwonił na numer 112. Informacja natychmiast została przekazana do skarżyskich policjantów. Funkcjonariusze rozpoczęli jego poszukiwania. Po dwóch godzinach mężczyzna został odnaleziony przez policjantów kilka kilometrów od miejsca, w którym pozostawił swój samochód.

W czasie kiedy trwały poszukiwania za grzybiarzem z Suchedniowa, dyżurny skarżyskiej komendy otrzymał kolejne zgłoszenia o zaginięciu. Od strony miejscowości Jastrzębia weszły do lasu dwie kobiety. Zgłaszające nie mogły znaleźć drogi powrotnej do domu. Na jednym z drzew widziały namalowany biały pas. Na szczęście i tym razem wszystko skończyło się pomyślnie. Kobiety zostały odnalezione.

Czwartym zaginionym okazał się mężczyzna, który wszedł do lasu od strony Zalewu Bernatka. Policjanci w rozmowie telefonicznej ze zgłaszającym szybko ustalili jego przybliżoną pozycję. Kilkadziesiąt minut później, na jednym z duktów leśnych znaleźli grzybiarza.

Wczorajszego wieczoru policjanci otrzymali jeszcze jedno zgłoszenie dotyczące prawdopodobnego zaginięcia w lesie. Jak wynika z przekazanych informacji, 80-letni mieszkaniec gminy Bliżyn około godziny 10.00 udał się do lasu na grzyby i do chwili obecnej nie powrócił. Obecnie trwają jego poszukiwania. W akcji bierze udział kilkudziesięciu policjantów i strażaków.

W związku ze zdarzeniami Policja apeluje mieszkańców powiatu skarżyskiego o rozwagę i ostrożność podczas pobytu w lesie.

· Wybierajmy się do lasu najlepiej z drugą osobą, gdyż w razie jakiegokolwiek wypadku możemy liczyć na pomoc,

· Zabierajmy ze sobą naładowany telefon komórkowy, aby móc wezwać pomoc,

· Zadbajmy o odpowiedni ekwipunek w postaci wody, jedzenia, materiałów opatrunkowych czy kurtki przeciwdeszczowej,

· Gdy już stracimy orientację w terenie obserwujmy przyrodę wokół nas, co pomoże w określeniu kierunków. Mech porasta północne strony pni drzew, mrowiska są bardziej łagodne od strony południowej, a najlepszym drogowskazem jest słońce,

· Nie pozwalajmy osobom starszym z zanikami pamięci, schorowanym na samotne wycieczki do lasu. Taka wyprawa może zakończyć się dla nich tragicznie.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy