Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady. Grozili mężczyźnie, że zarażą go wirusem HIV: Do 12 lat więzienia grozi 37 oraz 24 – latkowi, którzy są podejrzewani o to, że zaatakowali mężczyznę i grozili mu strzykawką, w której miała być krew z wirusem HIV, by podpisał dokumenty świadczące o zwróceniu mu 13 tysięcy złotych długu.
Menu
reklama
reklama

Promile "za kółkiem"

  • Napisane przez  Weronika Kępa
Promile "za kółkiem"

We wtorek Skarżyska policja znów zatrzymała pijanych kierowców.

Pierwszą osobą był 38- latek, który w wydychanym powietrzu miał ponad 3 promile alkoholu. Do zatrzymania doszło na ulicy Jana Pawła II w Skarżysku po godzinie 22. Podczas kontroli okazało się też, że mężczyzna nie ma przy sobie prawa jazdy ani dokumentów pojazdu. Drugim zatrzymanym, tym razem w miejscowości Górki, był 32- latek, który w swoim organizmie miał 2 promile alkoholu.

Od dłuższego czasu organizowane są m.in akcja "Trzeźwy poranek", "Pieszy", "Alkohol- narkotyki", "Trzeźwy czwartek". Mimo tak dużego nacisku ze strony policji na ten problem wiele osób nadal jeździ po alkoholu, zagrażając w ten sposób życiu swojemu i innych użytkowników drogi.

Od początku roku na terenie powiatu pod kątem trzeźwości i nie tylko zostało skontrolowanych 23 tysiące kierowców, z których zatrzymano 76 osób w stanie po spożyciu alkoholu.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy