Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym. Święto osób niewidomych i niedowidzących: Na 15 października przypada Międzynarodowy Dzień Białej Laski – święto osób niewidomych i niedowidzących. W czwartek w hotelu Promień spotkały się z tej okazji osoby zrzeszone w Polskim Związku Niewidomych w Skarżysku. Takiego musicalu w Skarżysku jeszcze nie było. Premiera już w środę: Od 28 sierpnia roku uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 2 pod opieką Anny Chojnackiej i Małgorzaty Skuzy realizują projekt „Się staję – wielopłaszczyznowy kontakt z kulturą – od świadomego odbiorcy do twórcy”. Finalnie powstał spektakl, który będzie można obejrzeć już 25 października. To jeden z pięciu zwycięskich wniosków, które otrzymały dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury w tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Projekt wspólnie realizują Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej i Gimnazjum nr 2.
Menu
reklama
reklama

Oddali krew po raz piętnasty

  • Napisane przez  Weronika Kępa
Oddali krew po raz piętnasty

Akcja "Młoda krew ratuje życie" organizowana przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża odbyła się w środę w Skarżysku-Kamiennej już po raz 15, tym razem w Zespole Szkół Transportowo-Mechatronicznych. Tego dnia pełnoletnia młodzież szkół ponadgimnazjalnych oddawała krew.

Głównym celem konkursu jest zachęcenie uczniów i studentów do upowszechniania idei honorowego oddawania krwi oraz zebranie jak największej ilości krwi w danej placówce szkolnej. Chętnych do wzięcia udziału w tej akcji nie brakowało. Zgłosiło się 60 uczniów z pięciu skarżyskich szkół ponadgimnazjalnych. Ostatecznie krew oddało 35 osób (15, 750 ml krwi pełnej), w nadziei, że to właśnie ich krew uratuje czyjeś życie. Wszyscy dawcy otrzymali 8 czekolad, sok oraz ciepły posiłek. Dodatkową zachętą do wzięcia udziału w konkursie są nagrody. A te, są rozdawane na zakończeniu i podsumowaniu turnieju "Młoda krew ratuje życie", który odbędzie się w czerwcu 2018 r. w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej. Młodzież rywalizuje przede wszystkim o puchar Prezydenta Miasta. Krew można oddawać również w Oddziale Terenowym RCKiK.

Co zrobić aby oddać krew? Wystarczy mieć ukończone 18 lat, być osobą zdrową, ważącą ponad 50 kg i taką która w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miała operacji, nie robiła tatuażu ani przekłucia uszu lub innych części ciała. Przedsięwzięcie realizowane było przez Polski Czerwony Krzyż przy współudziale środków finansowych z Gminnego Programu Profilaktyki  i  Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy