Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym. Święto osób niewidomych i niedowidzących: Na 15 października przypada Międzynarodowy Dzień Białej Laski – święto osób niewidomych i niedowidzących. W czwartek w hotelu Promień spotkały się z tej okazji osoby zrzeszone w Polskim Związku Niewidomych w Skarżysku. Takiego musicalu w Skarżysku jeszcze nie było. Premiera już w środę: Od 28 sierpnia roku uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 2 pod opieką Anny Chojnackiej i Małgorzaty Skuzy realizują projekt „Się staję – wielopłaszczyznowy kontakt z kulturą – od świadomego odbiorcy do twórcy”. Finalnie powstał spektakl, który będzie można obejrzeć już 25 października. To jeden z pięciu zwycięskich wniosków, które otrzymały dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury w tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Projekt wspólnie realizują Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej i Gimnazjum nr 2.
Menu
reklama
reklama

"Segreguj, dbaj, żyj świadomie"

"Segreguj, dbaj, żyj świadomie"

System segregacji śmieci i właściwej gospodarki odpadami funkcjonuje w Polsce już od lat. Wydawać by się mogło, że taki czas pozwolił na wdrożenie i przyswojenie zasad tak, by stało się to codziennym nawykiem.

Nadal jednak napotykamy sytuacje, w których śmieci wyrzucane są do lasów, pod blokami zalegają odpady poremontowe, a papiery walają się po rzadziej uczęszczanych ulicach. Kupujemy coraz więcej, a im więcej kupujemy, tym więcej śmieci produkujemy. Ta ilość to setki kilogramów przypadająca na statystycznego Polaka. Jak się przed tym ustrzec? Jak zadbać o środowisko tak, by nie było to zbytnio uciążliwe w codziennym życiu? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w programie „Segreguj, dbaj, żyj świadomie”.

Świadomość ekologiczna zaczyna się już w domu i to w swoim najbliższym otoczeniu najłatwiej zacząć wprowadzać proekologiczne nawyki. By w pełni zrozumieć konieczność zadbania o środowisko, należy uświadomić sobie, jak wielki wpływ mają nasze działania na jego stan.

W programie pokażemy państwu także przykłady przedsiębiorstw, które dbałość o środowisko mają wpisaną w swoją działalność , sprawdzimy ile o eko życiu wiedzą najmłodsi, przedstawimy też zasady, jakimi należy się kierować przy segregacji odpadów.

Zapraszamy do oglądania.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy