Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym. Święto osób niewidomych i niedowidzących: Na 15 października przypada Międzynarodowy Dzień Białej Laski – święto osób niewidomych i niedowidzących. W czwartek w hotelu Promień spotkały się z tej okazji osoby zrzeszone w Polskim Związku Niewidomych w Skarżysku. Takiego musicalu w Skarżysku jeszcze nie było. Premiera już w środę: Od 28 sierpnia roku uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 2 pod opieką Anny Chojnackiej i Małgorzaty Skuzy realizują projekt „Się staję – wielopłaszczyznowy kontakt z kulturą – od świadomego odbiorcy do twórcy”. Finalnie powstał spektakl, który będzie można obejrzeć już 25 października. To jeden z pięciu zwycięskich wniosków, które otrzymały dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury w tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Projekt wspólnie realizują Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej i Gimnazjum nr 2.
Menu
reklama
reklama

Przypominają kobietom o profilaktyce

Przypominają kobietom o profilaktyce

Od ośmiu lat przekonują, że profilaktyka ratuje życie. Marsz Różowej Wstążeczki ponownie przeszedł ulicami Skarżyska po to, by przypomnieć kobietom, że należy się badać.

Wsparcie dla kobiet chorujących na raka piersi i zachęcanie do wykonywania badań profilaktycznych. Ta idea przyświeca Marszom Różowej Wstążeczki, które organizowane są w wielu miastach. Termin nie jest przypadkowy, bo październik od wielu lat jest miesiącem walki z tym nowotworem. W miniony piątek taki Marsz odbył się w Skarżysku.

Marsz Różowej Wstążeczki to wspólna inicjatywa skarżyskiego Sanepidu, MOPS – u, szpitala powiatowego, ale też klubu Amazonek i Miejskiego Centrum Kultury. Współorganizatorami są też Centrum Integracji Społecznej i Stowarzyszenie „Chcieć znaczy móc”.

Finał imprezy odbył się w Miejskim Centrum Kultury, gdzie oficjalnie przywitano wszystkich uczestników, głos zabrali też przedstawiciele organizatorów i zaproszeni goście.

W inicjatywę chętnie włączają się też władze samorządowe.

Obecny był też burmistrz Suchedniowa, który zaprosił do uczestnictwa w Suchedniowskim Biegu Kobiet, któremu przyświeca podobna idea.

Marsz Różowej Wstążeczki jest jedną z wielu akcji przypominających o konieczności badań. Kampanie informacyjne, zdaniem Elżbieta Waglowska, powoli osiągają swój cel. 

Finał Marszu uświetnili też lokalni artyści, m.in. Piotr "Stiff" Stefański, który imprezę wspiera kolejny raz.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy