Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym. Święto osób niewidomych i niedowidzących: Na 15 października przypada Międzynarodowy Dzień Białej Laski – święto osób niewidomych i niedowidzących. W czwartek w hotelu Promień spotkały się z tej okazji osoby zrzeszone w Polskim Związku Niewidomych w Skarżysku. Takiego musicalu w Skarżysku jeszcze nie było. Premiera już w środę: Od 28 sierpnia roku uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 2 pod opieką Anny Chojnackiej i Małgorzaty Skuzy realizują projekt „Się staję – wielopłaszczyznowy kontakt z kulturą – od świadomego odbiorcy do twórcy”. Finalnie powstał spektakl, który będzie można obejrzeć już 25 października. To jeden z pięciu zwycięskich wniosków, które otrzymały dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury w tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Projekt wspólnie realizują Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej i Gimnazjum nr 2.
Menu
reklama
reklama

"Nasze działania przyczyniły się znacząco do przyśpieszenia prac"

"Nasze działania przyczyniły się znacząco do przyśpieszenia prac"

We wtorek podpisano umowę z wykonawcą, firmą Budimex S.A., na budowę trasy S7. W czwartek w związku z tym faktem konferencję prasową zorganizowali prezydenci Konrad Krönig i Andrzej Brzeziński.

Na realizację tej inwestycji trzeba było czekać dziesięć lat. Niebawem ruszy budowa ostatniego brakującego odcinka trasy S7. Umowę wykonawca i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisali we wtorek, w przyszłym tygodniu oddany zostanie plac budowy.

Nowy odcinek drogi ekspresowej o długości prawie 8 kilometrów połączy wybudowany w tym roku fragment S7 od Radomia do granicy województw mazowieckiego i świętokrzyskiego z węzłem kolejowo-drogowym w Skarżysku-Kamiennej. Tej inwestycji poświęcona była czwartkowa konferencja prasowa.

- Samorząd od początku bardzo aktywnie włączał się w procedurę związaną z budową tej drogi. W ubiegłym roku z mojej inicjatywy oraz inicjatywy rady gospodarczej działającej przy moim boku zebraliśmy 16 tysięcy podpisów za budową obwodnicy. Myślę, że przyczyniło się to znacząco do przyśpieszenia prac – mówił prezydent Konrad Krönig.

Inwestycja ma być zakończona za około 2 lata a jej realizacja wymagać będzie odpowiedniej organizacji ruchu. Daje to furtkę do rozwiązania problemu skrzyżowania ulicy Paryskiej z S7.

- Zleciłem już pracownikom przygotowanie pisma do wykonawcy, GDDKiA oraz do wiadomości Komendy Wojewódzkiej Policji z prośbą o zamontowanie tymczasowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Paryskiej i S7 oraz na osiedlu Pogorzałe – wyjaśniał wiceprezydent Andrzej Brzeziński.

Jak dodaje wiceprezydent, w piśmie znalazło się też wskazanie, by każda zmiana organizacji ruchu w czasie budowy była konsultowana ze skarżyskim samorządem. A pierwsze prace mają się rozpocząć niebawem.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy