Komitet Polityczny PiS poparł Romana Wojcieszka jako kandydata na prezydenta: W czwartek Komitet Polityczny PiS pod przewodnictwem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, zatwierdził listę 60 nazwisk, którym udzielone zostanie partyjne poparcie w najbliższych wyborach samorządowych na prezydentów, burmistrzów miast. Komitet Polityczny PiS zdecydował o udzieleniu poparcia w wyborach na prezydenta Skarżyska obecnemu prezydentowi - Romanowi Wojcieszkowi. Bełchatów za mocny. Druga porażka Korony w sezonie: Drugą porażkę w sezonie zanotowali piłkarze Korony Kielce. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza ulegli na wyjeździe GKS-owi Bełchatów 0:2. Szkoleniowiec Złocisto-krwistych jest jednak dobrej myśli i wierzy, że wkrótce kielczanie zaczną wreszcie wygrywać. Afrykański pomór świń - Główny Lekarz Weterynarii informuje: Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kielcach przekazuje komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie wystąpienia na terytorium Polski pierwotnego ogniska afrykańskiego pomoru świń. Szukał adrenaliny i się utopił: W rzece między miejscowościami Cieklińsko a Ruda Maleniecka w sobotę utopił się młody chłopak. Zgłoszenie do służb policyjnych i strażackich dotarło około godziny 18 od jego kolegów. Radny powiatu kieleckiego pyta o S74: Radny powiatu kieleckiego, Tomasz Zbróg, skierował w środę do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska pismo z prośbą o podanie informacji na temat stanu zaawansowania prac nad wydaniem decyzji środowiskowej dla budowy drogi ekspresowej S 74 na odcinku Przełom/Mniów - Węzeł Niewachlów/Kostomłoty. Z tańszą energią: Gmina Mniów podobnie, jak kilka innych w powiecie kieleckim, przystąpiła do wspólnego przetargu. Razem z Łopusznem, Miedzianą Górą, Zagnańskiem i Piekoszowem kupują tańszą energię za sprawą podpisania umowy z firmą „New Power”. Patrycja Zarychta zaśpiewa z Eweliną Lisowską: Skarżyszczanka Patrycja Zarychta, którą już kilka razy wsparli widzowie TV Świętokrzyskiej, również i tym razem liczy na pomoc. „Młodzi na start”: Od teorii do praktyki. W Staszowie odwiedziliśmy młodych ludzi podczas szkolenia przeprowadzanego w ramach projektu „Młodzi na start” Krajowego Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości. Szkolenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Europeada trwa. Finał w niedzielę: Trwa festiwal Europeada. Do Kielc zjechali miłośnicy sztuki ludowej z całego kontynentu. Wypalanie garnków w Hucie Szklanej: Już w niedzielę, 27 lipca w Hucie Szklanej w gminie Bieliny będzie można zobaczyć, jak w średniowieczu wypalano garnki.
Menu

Szpital powiatowy się zmienia

Szpital powiatowy się zmienia

Szpital Powiatowy w Skarżysku rozszerza ofertę usług medycznych. W nowej ofercie znajdziemy szpitalne laboratorium diagnostyczne oferujące lekarzom i pacjentom szybki dostęp do wyników badań przez internet. Rozwija się chirurgia, a w planach jest utworzenie oddziału neurochirurgicznego. Realizacja programu naprawczego pozwoliła ustabilizować finanse szpitala. Teraz przyszła pora na kolejny krok – profesjonalizację działań szpitala i wprowadzanie nowych usług medycznych.

- Jesteśmy na etapie modyfikacji zakresu usług medycznych tak, aby lepiej dostosować zakres świadczonych usług do aktualnych potrzeb pacjentów – potwierdza Andrzej Jarzębowski - dyrektor szpitala . Do korzystania z nowej oferty dyrektor szpitala zachęcał przedstawicieli podstawowej opieki zdrowotnej na spotkaniu zorganizowanym w Starostwie. W spotkaniu uczestniczyli także Zbigniew Kotwica – dyrektor ds. medycznych, jednocześnie wybitny neurochirurg, Waldemar Mąkosa – kierownik Oddziału Chirurgii i Izabela Harnicka – kierownik Laboratorium Diagnostycznego i wicestarosta Waldemar Mazur.

Nowa jakość w szpitalu to usługi świadczone drogą elektroniczną i z wykorzystaniem nowoczesnych technik operacyjnych. Przykładem, gdzie zastosowanie znalazł system informatyczny jest Laboratorium Diagnostyczne. Od marca laboratorium z powrotem prowadzi szpital. Dzięki integracji systemu laboratoryjnego z systemem medycznym szpitala jest możliwość zlecania badań i odczytu wyników drogą elektroniczną. Ponadto zaletą przeprowadzonej informatyzacji jest to, że lekarz  ma dostęp do całej historii badań pacjenta.

W planach związanych z rozwojem szpitala istotna rolę odgrywa rozszerzenie leczenia chirurgicznego, m.in. poprzez wprowadzenie nowoczesnych technik operacyjnych przy wykorzystaniu profesjonalnej aparatury i bloku operacyjnego. Na oddziale chirurgii obecnie pracuje pięciu specjalistów. Wykonywane są głównie operacje przewodu pokarmowego przy zastosowaniu nowoczesnego laparoskopu. Ponadto w ostatnim czasie w szpitalu przeprowadzone zostały pierwsze operacje pacjentów z urazami czaszkowo-mózgowymi i urazami kręgosłupa. W najbliższym czasie w szpitalu planowane jest utworzenie oddziału neurochirurgii. Dyrektor Andrzej Jarzębowski prowadzi już w tym temacie rozmowy z NFZ. Negocjacje dotyczą też zawarcia kontraktu na specjalizujące się w leczeniu jednego dnia oddziały okulistyki i laryngologii – oraz poradni neurochirurgicznej, okulistycznej, urazowo-ortopedycznej. Rozszerzony będzie również zakres rehabilitacji.

Propozycje rozszerzenia oferty medycznej szpitala cieszą władze powiatu skarżyskiego. Jak mówi wicestarosta Waldemar Mazur, możliwości proponowane przez szpital są ważne przede wszystkim dla pacjenta. Zamiast poszukiwać wysokospecjalistycznych usług medycznych poza powiatem, pacjenci będą mogli leczyć się w swoim szpitalu w Skarżysku-Kamiennej. Te działania, poprawią też wynik ekonomiczny placówki – dodaje wicestarosta.

Jak widać przed szpitalem kolejny etap i ambitne cele do zrealizowania. Ale dyrektor Andrzej Jarzębowski, zapowiada, że chętnie podejmie te wyzwania po to, by szpital mógł oferować swoim pacjentom wysokospecjalistyczne usługi i wzmocnić swoją kondycję finansową.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy