Słodkie życie bywa gorzkie: Katarzyna Gębska mieszka w Stąporkowie w województwie świętokrzyskim. Od urodzenia zmaga się z okropną chorobą, dziecięcym porażeniem mózgowym i niewydolnością oddechową. Mimo swojej choroby jest niesłychanie pogodną 24-letnią kobietą. Ma prozaiczne marzenia. Pomóżmy jej je spełnić. Plan dla Korony: oszczędności: Władze Korony Kielce realizują obecnie program restrukturyzacji klubu. Zmiany będą dotyczyły przede wszystkim oszczędności, a co za tym idzie, wysokości wynagrodzeń i premii dla piłkarzy. Tematem numer jeden jest również przejęcie klubu przez inwestora lub kilku inwestorów. „Mieszkanie dla młodych” po zmianach: Zmiany w ustawie o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi czekają na podpis prezydenta. Na jakie udogodnienia można liczyć po wejściu ustawy w życie? Kolorowe i bardziej widoczne: W Skarżysku pojawiło się nowe przejście dla pieszych, którego celem ma być zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. To dobry sygnał dla innych, niebezpiecznych miejsc w mieście. Uwaga na utrudnienia w ruchu drogowym: 30 lipca na włoszczowskim rynku odbędą się Wojewódzkie Obchody Święta Policji, ze względu na które mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym. Gmina i GOPS wspierają bezrobotnych: Gmina Zagnańsk wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej realizują projekt „Pomoc w aktywności zawodowej i funkcjonowaniu osób z rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym w Gminie Zagnańsk”. Szykuje się dobra zabawa: Już w najbliższą niedzielę, 2 sierpnia w Odrowążu na Placu Integracyjnym odbędzie się IV Festyn Rodzinny organizowany przez Parafię Rzymsko - Katolicką pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego. Straż miejska schwytała węża Boa: Nietypową interwencję mieli w ubiegłym tygodniu kieleccy strażnicy miejscy. W pobliżu pętli autobusowej przy ul. Obrzeżnej pełzał 1,5 metrowy wąż Boa dusiciel. Strażnikom udało się go schwytać i przekazać osobie specjalizującej się w opiece nad zwierzętami egzotycznymi.  Biegali wokół Bartka. Padł rekord!: W minioną niedzielę odbyła się druga edycja Biegu Wokół Bartka. Podczas wydarzenia pobito ubiegłoroczny rekord. W sumie staruszka Bartka udało się obiec 540 razy. Prace w budynku po gimnazjum nr 3 blisko finiszu: W gimnazjum nr 3 w Skarżysku trwają prace remontowe. Wszystko po to, by przygotować budynek do przeniesienia gimnazjum nr 2.
Menu

Szpital powiatowy się zmienia

Szpital powiatowy się zmienia

Szpital Powiatowy w Skarżysku rozszerza ofertę usług medycznych. W nowej ofercie znajdziemy szpitalne laboratorium diagnostyczne oferujące lekarzom i pacjentom szybki dostęp do wyników badań przez internet. Rozwija się chirurgia, a w planach jest utworzenie oddziału neurochirurgicznego. Realizacja programu naprawczego pozwoliła ustabilizować finanse szpitala. Teraz przyszła pora na kolejny krok – profesjonalizację działań szpitala i wprowadzanie nowych usług medycznych.

- Jesteśmy na etapie modyfikacji zakresu usług medycznych tak, aby lepiej dostosować zakres świadczonych usług do aktualnych potrzeb pacjentów – potwierdza Andrzej Jarzębowski - dyrektor szpitala . Do korzystania z nowej oferty dyrektor szpitala zachęcał przedstawicieli podstawowej opieki zdrowotnej na spotkaniu zorganizowanym w Starostwie. W spotkaniu uczestniczyli także Zbigniew Kotwica – dyrektor ds. medycznych, jednocześnie wybitny neurochirurg, Waldemar Mąkosa – kierownik Oddziału Chirurgii i Izabela Harnicka – kierownik Laboratorium Diagnostycznego i wicestarosta Waldemar Mazur.

Nowa jakość w szpitalu to usługi świadczone drogą elektroniczną i z wykorzystaniem nowoczesnych technik operacyjnych. Przykładem, gdzie zastosowanie znalazł system informatyczny jest Laboratorium Diagnostyczne. Od marca laboratorium z powrotem prowadzi szpital. Dzięki integracji systemu laboratoryjnego z systemem medycznym szpitala jest możliwość zlecania badań i odczytu wyników drogą elektroniczną. Ponadto zaletą przeprowadzonej informatyzacji jest to, że lekarz  ma dostęp do całej historii badań pacjenta.

W planach związanych z rozwojem szpitala istotna rolę odgrywa rozszerzenie leczenia chirurgicznego, m.in. poprzez wprowadzenie nowoczesnych technik operacyjnych przy wykorzystaniu profesjonalnej aparatury i bloku operacyjnego. Na oddziale chirurgii obecnie pracuje pięciu specjalistów. Wykonywane są głównie operacje przewodu pokarmowego przy zastosowaniu nowoczesnego laparoskopu. Ponadto w ostatnim czasie w szpitalu przeprowadzone zostały pierwsze operacje pacjentów z urazami czaszkowo-mózgowymi i urazami kręgosłupa. W najbliższym czasie w szpitalu planowane jest utworzenie oddziału neurochirurgii. Dyrektor Andrzej Jarzębowski prowadzi już w tym temacie rozmowy z NFZ. Negocjacje dotyczą też zawarcia kontraktu na specjalizujące się w leczeniu jednego dnia oddziały okulistyki i laryngologii – oraz poradni neurochirurgicznej, okulistycznej, urazowo-ortopedycznej. Rozszerzony będzie również zakres rehabilitacji.

Propozycje rozszerzenia oferty medycznej szpitala cieszą władze powiatu skarżyskiego. Jak mówi wicestarosta Waldemar Mazur, możliwości proponowane przez szpital są ważne przede wszystkim dla pacjenta. Zamiast poszukiwać wysokospecjalistycznych usług medycznych poza powiatem, pacjenci będą mogli leczyć się w swoim szpitalu w Skarżysku-Kamiennej. Te działania, poprawią też wynik ekonomiczny placówki – dodaje wicestarosta.

Jak widać przed szpitalem kolejny etap i ambitne cele do zrealizowania. Ale dyrektor Andrzej Jarzębowski, zapowiada, że chętnie podejmie te wyzwania po to, by szpital mógł oferować swoim pacjentom wysokospecjalistyczne usługi i wzmocnić swoją kondycję finansową.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy