„Człowiek starzeje się wtedy, kiedy nie ma planów i marzeń”: - Człowiek starzeje się wtedy, kiedy nie ma planów, ani marzeń. My je mamy - mówią członkinie Babskiego Klubu „Elita” z Włoszczowy. Stowarzyszenie prężnie działa na terenie miasta. Będą emocje! XIV Skarżyski Półmaraton: Na linii startu XIV Skarżyskiego Półmaratonu spodziewana jest rekordowa liczba uczestników. Swój start zapowiedzieli utytułowani biegacze z Ukrainy i Czarnego Lądu. Powstrzymaj pijanego kierowcę: „Powstrzymaj pijanego kierowcę” - pod takim hasłem samorząd województwa świętokrzyskiego, we współpracy z Komendą Główną Policji, rozpoczął akcję informacyjną i edukacyjną. Kampania ma na celu zmniejszenie liczby pijanych kierowców, a także zachęcenie do reagowania w przypadku, gdy widzimy osobę nietrzeźwą za kółkiem. Na ulicy Metalowców praca wre: Remont ulicy Metalowców - jednej z głównych w Skarżysku - będzie trwał jeszcze przez ponad dwa miesiące – przypomnijmy, że planowane zakończenie inwestycji to koniec października. Obecnie wykonywana jest kanalizacja deszczowa w pierwszej części drogi – to początek poważniejszych prac przy tej budowie. W szkole wszystko ok!: Nauczyciele z utęsknieniem oczekują na pierwszy dzwonek. Uczniowie - wprost przeciwnie. Jednak zbliża się koniec wakacji i dyrektorzy szkół muszą myśleć o powrocie uczniów. Fenomen na skalę całego Skarżyska: To jest niesamowite. Już od pięciu lat Zbigniew Zaborski w ramach Letniej Akademii Karate zapewnia dzieciom i młodzieży ze Skarżyska udany, bezpłatny wypoczynek w końcówce wakacji. Ruszyła Letnia Akademia Karate i jak zwykle cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem. Olivier Kapo w ogniu pytań. Pierwsza konferencja napastnika: - Nie przyjechałem do Kielc na emeryturę - mówi nowy nabytek Korony Olivier Kapo. Francuski napastnik w piątek podpisał roczny kontrakt z Żółto-czerwonymi. W tym tygodniu po raz pierwszy spotkał się z dziennikarzami. Tylko 10 procent mieszkańców regionu z OFE: Cztery miesiące mieli Polacy na wybór pomiędzy ZUS-em, a Otwartymi Funduszami Emerytalnymi. Znaczna większość zdecydowała lokować swoje oszczędności tylko w ZUS-ie. W tym tygodniu poznaliśmy już oficjalne dane. Elementarze czekają na rozpoczęcie roku: Darmowe podręczniki przygotowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej trafiają do szkół. 1 września będą przekazane swoim właścicielom – pierwszakom. „Dzień powiatu jędrzejowskiego” w Zakopanem: Od 10 do 17 sierpnia odbyły się V Europejskie Targi Produktów Regionalnych w Zakopanem. W ramach współpracy powiatów jędrzejowskiego i tatrzańskiego, jeden dzień nosił miano „Dnia powiatu jędrzejowskiego”.
Menu

Szpital powiatowy się zmienia

Szpital powiatowy się zmienia

Szpital Powiatowy w Skarżysku rozszerza ofertę usług medycznych. W nowej ofercie znajdziemy szpitalne laboratorium diagnostyczne oferujące lekarzom i pacjentom szybki dostęp do wyników badań przez internet. Rozwija się chirurgia, a w planach jest utworzenie oddziału neurochirurgicznego. Realizacja programu naprawczego pozwoliła ustabilizować finanse szpitala. Teraz przyszła pora na kolejny krok – profesjonalizację działań szpitala i wprowadzanie nowych usług medycznych.

- Jesteśmy na etapie modyfikacji zakresu usług medycznych tak, aby lepiej dostosować zakres świadczonych usług do aktualnych potrzeb pacjentów – potwierdza Andrzej Jarzębowski - dyrektor szpitala . Do korzystania z nowej oferty dyrektor szpitala zachęcał przedstawicieli podstawowej opieki zdrowotnej na spotkaniu zorganizowanym w Starostwie. W spotkaniu uczestniczyli także Zbigniew Kotwica – dyrektor ds. medycznych, jednocześnie wybitny neurochirurg, Waldemar Mąkosa – kierownik Oddziału Chirurgii i Izabela Harnicka – kierownik Laboratorium Diagnostycznego i wicestarosta Waldemar Mazur.

Nowa jakość w szpitalu to usługi świadczone drogą elektroniczną i z wykorzystaniem nowoczesnych technik operacyjnych. Przykładem, gdzie zastosowanie znalazł system informatyczny jest Laboratorium Diagnostyczne. Od marca laboratorium z powrotem prowadzi szpital. Dzięki integracji systemu laboratoryjnego z systemem medycznym szpitala jest możliwość zlecania badań i odczytu wyników drogą elektroniczną. Ponadto zaletą przeprowadzonej informatyzacji jest to, że lekarz  ma dostęp do całej historii badań pacjenta.

W planach związanych z rozwojem szpitala istotna rolę odgrywa rozszerzenie leczenia chirurgicznego, m.in. poprzez wprowadzenie nowoczesnych technik operacyjnych przy wykorzystaniu profesjonalnej aparatury i bloku operacyjnego. Na oddziale chirurgii obecnie pracuje pięciu specjalistów. Wykonywane są głównie operacje przewodu pokarmowego przy zastosowaniu nowoczesnego laparoskopu. Ponadto w ostatnim czasie w szpitalu przeprowadzone zostały pierwsze operacje pacjentów z urazami czaszkowo-mózgowymi i urazami kręgosłupa. W najbliższym czasie w szpitalu planowane jest utworzenie oddziału neurochirurgii. Dyrektor Andrzej Jarzębowski prowadzi już w tym temacie rozmowy z NFZ. Negocjacje dotyczą też zawarcia kontraktu na specjalizujące się w leczeniu jednego dnia oddziały okulistyki i laryngologii – oraz poradni neurochirurgicznej, okulistycznej, urazowo-ortopedycznej. Rozszerzony będzie również zakres rehabilitacji.

Propozycje rozszerzenia oferty medycznej szpitala cieszą władze powiatu skarżyskiego. Jak mówi wicestarosta Waldemar Mazur, możliwości proponowane przez szpital są ważne przede wszystkim dla pacjenta. Zamiast poszukiwać wysokospecjalistycznych usług medycznych poza powiatem, pacjenci będą mogli leczyć się w swoim szpitalu w Skarżysku-Kamiennej. Te działania, poprawią też wynik ekonomiczny placówki – dodaje wicestarosta.

Jak widać przed szpitalem kolejny etap i ambitne cele do zrealizowania. Ale dyrektor Andrzej Jarzębowski, zapowiada, że chętnie podejmie te wyzwania po to, by szpital mógł oferować swoim pacjentom wysokospecjalistyczne usługi i wzmocnić swoją kondycję finansową.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy