Prezydent i kibice pożegnali Vive: Drużyna Vive Tauron Kielce wyjechała do Kolonii. W sobotę, meczem z FC Barceloną kielczanie rozpoczną rywalizację w Final Four Ligi Mistrzów. Przed wyjazdem powodzenia żółto-biało-niebieskim życzyły władze miasta i kibice. Shapeles walczą o Scyzoryka: W naszym cotygodniowym cyklu artystów przedstawiamy kolejny zespół biorący udział w festiwalu Scyzoryki. Dziś naszym widzom przybliżymy zespół Shapeles ze Skarżyska-Kamiennej. 25 lat Samorządu Terytorialnego: Co roku, w rocznicę pierwszych wolnych wyborów samorządowych obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. W tym roku święto jest szczególne, bo od dnia 27 maja 1990 roku mija dokładnie 25 lat. Zmiany jakie nastąpiły przez ten czas widoczne są gołym okiem. Wiedza, edukacja i rozwój: Blisko 46 mln zł będzie kosztować aktywizacja zawodowa ponad 5,5 tys. mieszkańców województwa w wieku do 30 lat. To wszystko na mocy umowy podpisanej pomiędzy Wojewódzkim i Powiatowymi Urzędami Pracy, na realizację Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w roku 2015. O postrzeganiu świata na swój własny sposób. „Biały klaun” w Teatrze Kubuś: Jaki kolor ma miłość? Jak smakuje zielony? Czy barwy są wysokie, czy głębokie? Na takie pytania 6-latki z pewnością poznają odpowiedź podczas sobotniego spektaklu. „Biały klaun” Damira Miloša to ostatnia w tym sezonie prapremiera wyjątkowej sztuki dla najmłodszych miłośników Teatru Kubuś. Będą pieniądze na drogi lokalne: Jak informuje Urząd Marszałkowski, w drugiej połowie tego roku mają zostać ogłoszone pierwsze konkursy w ramach nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Rowerkowy wyścig dla dzieci. Jak się zapisać?: Kielecki magistrat zaprasza na niecodzienne wyścigi. W niedzielę, 31 maja „Tour Kocham Rowerek” dla dzieci od 3 do 10 lat. Jak się zapisać? Ankieta dla mieszkańców Skarżyska: Skarżysko przystąpiło do opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Skarżysko-Kamienna na lata 2016 – 2022. Plan służyć ma przede wszystkim mieszkańcom miasta. Umożliwi także ubieganie się o środki unijne w nowej perspektywie finansowej i pieniądze z Funduszów Ochrony Środowiska. Ćwicz szybko i skutecznie z Bodytech: Bodytech to nowoczesna metoda treningów, bardzo rozpowszechniona wśród profesjonalnych i zawodowych sportowców. W Niemczech tą metodą trenują, między innymi, piłkarze Bayernu Monachium. Zalety i pozytywne cechy Bodytech można już poznać w Kielcach, w nowej siłowni Krzysztofa Lijewskiego, szczypiornisty Vive Tauron Kielce. Gratka dla wszystkich mam: Centrum handlowe „Hermes” w szczególny sposób zadbało o mamy w ich święto. Panie, które odwiedziły tego dnia centrum, mogły zadbać o swoją urodę w ramach bezpłatnych usług i konsultacji.
Menu

Szpital powiatowy się zmienia

Szpital powiatowy się zmienia

Szpital Powiatowy w Skarżysku rozszerza ofertę usług medycznych. W nowej ofercie znajdziemy szpitalne laboratorium diagnostyczne oferujące lekarzom i pacjentom szybki dostęp do wyników badań przez internet. Rozwija się chirurgia, a w planach jest utworzenie oddziału neurochirurgicznego. Realizacja programu naprawczego pozwoliła ustabilizować finanse szpitala. Teraz przyszła pora na kolejny krok – profesjonalizację działań szpitala i wprowadzanie nowych usług medycznych.

- Jesteśmy na etapie modyfikacji zakresu usług medycznych tak, aby lepiej dostosować zakres świadczonych usług do aktualnych potrzeb pacjentów – potwierdza Andrzej Jarzębowski - dyrektor szpitala . Do korzystania z nowej oferty dyrektor szpitala zachęcał przedstawicieli podstawowej opieki zdrowotnej na spotkaniu zorganizowanym w Starostwie. W spotkaniu uczestniczyli także Zbigniew Kotwica – dyrektor ds. medycznych, jednocześnie wybitny neurochirurg, Waldemar Mąkosa – kierownik Oddziału Chirurgii i Izabela Harnicka – kierownik Laboratorium Diagnostycznego i wicestarosta Waldemar Mazur.

Nowa jakość w szpitalu to usługi świadczone drogą elektroniczną i z wykorzystaniem nowoczesnych technik operacyjnych. Przykładem, gdzie zastosowanie znalazł system informatyczny jest Laboratorium Diagnostyczne. Od marca laboratorium z powrotem prowadzi szpital. Dzięki integracji systemu laboratoryjnego z systemem medycznym szpitala jest możliwość zlecania badań i odczytu wyników drogą elektroniczną. Ponadto zaletą przeprowadzonej informatyzacji jest to, że lekarz  ma dostęp do całej historii badań pacjenta.

W planach związanych z rozwojem szpitala istotna rolę odgrywa rozszerzenie leczenia chirurgicznego, m.in. poprzez wprowadzenie nowoczesnych technik operacyjnych przy wykorzystaniu profesjonalnej aparatury i bloku operacyjnego. Na oddziale chirurgii obecnie pracuje pięciu specjalistów. Wykonywane są głównie operacje przewodu pokarmowego przy zastosowaniu nowoczesnego laparoskopu. Ponadto w ostatnim czasie w szpitalu przeprowadzone zostały pierwsze operacje pacjentów z urazami czaszkowo-mózgowymi i urazami kręgosłupa. W najbliższym czasie w szpitalu planowane jest utworzenie oddziału neurochirurgii. Dyrektor Andrzej Jarzębowski prowadzi już w tym temacie rozmowy z NFZ. Negocjacje dotyczą też zawarcia kontraktu na specjalizujące się w leczeniu jednego dnia oddziały okulistyki i laryngologii – oraz poradni neurochirurgicznej, okulistycznej, urazowo-ortopedycznej. Rozszerzony będzie również zakres rehabilitacji.

Propozycje rozszerzenia oferty medycznej szpitala cieszą władze powiatu skarżyskiego. Jak mówi wicestarosta Waldemar Mazur, możliwości proponowane przez szpital są ważne przede wszystkim dla pacjenta. Zamiast poszukiwać wysokospecjalistycznych usług medycznych poza powiatem, pacjenci będą mogli leczyć się w swoim szpitalu w Skarżysku-Kamiennej. Te działania, poprawią też wynik ekonomiczny placówki – dodaje wicestarosta.

Jak widać przed szpitalem kolejny etap i ambitne cele do zrealizowania. Ale dyrektor Andrzej Jarzębowski, zapowiada, że chętnie podejmie te wyzwania po to, by szpital mógł oferować swoim pacjentom wysokospecjalistyczne usługi i wzmocnić swoją kondycję finansową.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy