Zderzenie pociągu z osobówką w Połańcu: Po godz. 19.00 w Połańcu doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Na drodze krajowej 79 samochód osobowy zderzył się z pociągiem. Motocyklista wjechał do rowu. Trafił do szpitala: W poniedziałek na terenie powiatu włoszczowskiego 30-letni motocyklista, nie posiadając uprawnień, najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu i bez kasku stracił panowanie nad jednośladem i wjechał do rowu. Rzecznik Prawo Obywatelskich wraca do Kielc: W Kielcach wznowione zostają dyżury w Punkcie Przyjęć Interesantów Rzecznika Praw Obywatelskich. Stało się to na mocy porozumienia marszałka Adama Jarubasa oraz Adama Bodnara.  "Efekt Domina". Nowy film zdolnego siedemnastolatka: W poniedziałek w kieleckim kinie Moskwa miała miejsce premiera nowego filmu Mikołaja Wróbla ze Stąporkowa. Ten 17-letni chłopak ma na swoim koncie już kilka obrazów. Uroczysta sesja: wręczono "Powiatowe Dęby" i "Jaskółki Biznesu": Poniedziałkowa sesja rady powiatu skarżyskiego była nieco inna niż wszystkie. Rozpoczęła ją część oficjalna, podczas której wręczono nagrody „Powiatowe Dęby”, „Jaskółki Biznesu” i inne odznaczenia. Brosz odchodzi z Korony. Kto go zastąpi?: Marcin Brosz nie będzie trenerem Korony Kielce w kolejnym sezonie. Władze klubu jako powód tej decyzji podają inną wizję działania Żółto-czerwonych. Nazwisko następcy poznamy najpóźniej w poniedziałek. Na giełdzie nazwisk najczęściej powtarzają się kandydatury Jose Rojo Martina i Leszka Ojrzyńskiego. Z Kielc do Sandomierza pociągiem? Już wkrótce: Pociągiem z Kielc do Sandomierza? Od 25 czerwca będzie to możliwe. Co prawda tylko w weekendy, ale na tę możliwość turyści czekali od dawna. Linię obsługiwać będzie Świętokrzyski Oddział Spółki „Przewozy Regionalne”. "Rodzina - Twój Przyjazny Świat" konkurs profilaktyczny: We wtorek  w koneckim Domu Kultury odbył się konkurs profilaktyczny na scenkę rodzajową pn. "Rodzina - Twój Przyjazny Świat". Konkurs odbył się w ramach XI Koneckich Dni Profilaktyki. Piknik motocyklowy na Spacerowej: W poniedziałek w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 przy ulicy Spacerowej w Skarżysku zorganizowano Piknik Motocyklowy. Dla wychowanków i ich rodzin oraz przyjaciół przygotowano kilka ciekawych atrakcji. W szkole nie musi być nudno: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego im. Macieja Rataja w Krzelowie w powiecie jędrzejowskim to niesamowita placówka. Co odróżnia szkołę od innych szkół o podobnym profilu? Prawie wszystko, ale przede wszystkim rodzinna atmosfera, która na każdym kroku towarzyszy uczniom.
Menu
reklama
reklama

Szpital powiatowy się zmienia

Szpital powiatowy się zmienia

Szpital Powiatowy w Skarżysku rozszerza ofertę usług medycznych. W nowej ofercie znajdziemy szpitalne laboratorium diagnostyczne oferujące lekarzom i pacjentom szybki dostęp do wyników badań przez internet. Rozwija się chirurgia, a w planach jest utworzenie oddziału neurochirurgicznego. Realizacja programu naprawczego pozwoliła ustabilizować finanse szpitala. Teraz przyszła pora na kolejny krok – profesjonalizację działań szpitala i wprowadzanie nowych usług medycznych.

- Jesteśmy na etapie modyfikacji zakresu usług medycznych tak, aby lepiej dostosować zakres świadczonych usług do aktualnych potrzeb pacjentów – potwierdza Andrzej Jarzębowski - dyrektor szpitala . Do korzystania z nowej oferty dyrektor szpitala zachęcał przedstawicieli podstawowej opieki zdrowotnej na spotkaniu zorganizowanym w Starostwie. W spotkaniu uczestniczyli także Zbigniew Kotwica – dyrektor ds. medycznych, jednocześnie wybitny neurochirurg, Waldemar Mąkosa – kierownik Oddziału Chirurgii i Izabela Harnicka – kierownik Laboratorium Diagnostycznego i wicestarosta Waldemar Mazur.

Nowa jakość w szpitalu to usługi świadczone drogą elektroniczną i z wykorzystaniem nowoczesnych technik operacyjnych. Przykładem, gdzie zastosowanie znalazł system informatyczny jest Laboratorium Diagnostyczne. Od marca laboratorium z powrotem prowadzi szpital. Dzięki integracji systemu laboratoryjnego z systemem medycznym szpitala jest możliwość zlecania badań i odczytu wyników drogą elektroniczną. Ponadto zaletą przeprowadzonej informatyzacji jest to, że lekarz  ma dostęp do całej historii badań pacjenta.

W planach związanych z rozwojem szpitala istotna rolę odgrywa rozszerzenie leczenia chirurgicznego, m.in. poprzez wprowadzenie nowoczesnych technik operacyjnych przy wykorzystaniu profesjonalnej aparatury i bloku operacyjnego. Na oddziale chirurgii obecnie pracuje pięciu specjalistów. Wykonywane są głównie operacje przewodu pokarmowego przy zastosowaniu nowoczesnego laparoskopu. Ponadto w ostatnim czasie w szpitalu przeprowadzone zostały pierwsze operacje pacjentów z urazami czaszkowo-mózgowymi i urazami kręgosłupa. W najbliższym czasie w szpitalu planowane jest utworzenie oddziału neurochirurgii. Dyrektor Andrzej Jarzębowski prowadzi już w tym temacie rozmowy z NFZ. Negocjacje dotyczą też zawarcia kontraktu na specjalizujące się w leczeniu jednego dnia oddziały okulistyki i laryngologii – oraz poradni neurochirurgicznej, okulistycznej, urazowo-ortopedycznej. Rozszerzony będzie również zakres rehabilitacji.

Propozycje rozszerzenia oferty medycznej szpitala cieszą władze powiatu skarżyskiego. Jak mówi wicestarosta Waldemar Mazur, możliwości proponowane przez szpital są ważne przede wszystkim dla pacjenta. Zamiast poszukiwać wysokospecjalistycznych usług medycznych poza powiatem, pacjenci będą mogli leczyć się w swoim szpitalu w Skarżysku-Kamiennej. Te działania, poprawią też wynik ekonomiczny placówki – dodaje wicestarosta.

Jak widać przed szpitalem kolejny etap i ambitne cele do zrealizowania. Ale dyrektor Andrzej Jarzębowski, zapowiada, że chętnie podejmie te wyzwania po to, by szpital mógł oferować swoim pacjentom wysokospecjalistyczne usługi i wzmocnić swoją kondycję finansową.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy