Vive gotowe na inaugurację Ligi Mistrzów: Drużyna Vive Tauron Kielce rozpoczyna zmagania w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Pierwszy przeciwnikiem Żółto-biało-niebieskich będzie szwajcarski zespół Kadetten Schaffhausen. Niekwestionowanym faworytem są kielczanie. Świętokrzyskie pogotowie z nowymi karetkami: Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego wzbogaciło się o sześć nowych karetek. Ambulanse trafią do Kielc jeszcze w tym tygodniu. Sojka seceminianom!: Stanisław Sojka odwiedził Secemin. Miejscowi nie pamiętają u siebie takiej gwiazdy. Niezwykły gość pojawił się w stolicy gminy z okazji otwarcia rynku. Operacje laparoskopowe na ginekologii w Skarżysku: Do grona personelu medycznego na oddziale ginekologiczno-położniczym w skarżyskim Szpitalu Powiatowym dołączyli trzej nowi lekarze, którzy mają doświadczenie w prowadzeniu operacji laparoskopowych i wprowadzają tę technikę także w skarżyskim szpitalu. W środę kolejna sesja Rady Miasta: Jutro, w środę o godzinie 9 rozpocznie się kolejna sesja Rady Miasta. W programie obrad m.in. przyjęcie oświadczenia Rady Miasta Skarżyska w sprawie ustanowienia godności Bazyliki Mniejszej dla Kościoła pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej. Radny Robert Plech zostaje w Radzie Powiatu w Końskich: Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu w Końskich podjęto próbę wygaszenia mandatu radnego SLD, Roberta Plecha. Po gorącej dyskusji głosami opozycji, która zagłosowała przeciw oraz koalicji, która wstrzymała się od głosu, zdecydowano o niewygaszaniu mandatu. Zdrowie Polaków pod lupą: W województwie świętokrzyskim ruszyły badania ankietowe, których celem jest ocena stanu zdrowia Polaków. Ankieterzy przepytają mieszkańców regionu na temat chorób, na które cierpią, prowadzonego stylu życia, czy przyjmowanych leków. Z zebranych danych stworzone zostanie opracowanie, które pozwoli sprawdzić, czy jesteśmy zdrowsi niż mieszkańcy innych krajów Unii Europejskiej. Nowy rząd Ewy Kopacz rozpoczyna pracę: Prezydent Bronisław Komorowski powołał Ewę Kopacz na premiera i wręczył akty nominacyjne 18 ministrom jej gabinetu. – Życzę odwagi i rozwagi w podejmowaniu najważniejszych wyzwań – mówił prezydent. Nowa premier obiecała „solidną, codzienną pracę”. Grunwaldzka w remoncie: Jeśli pogoda nie pokrzyżuje planów drogowcom, być może jeszcze w tym roku uda się zakończyć prace na nowej, budowanej właśnie jezdni południowej ulic Grunwaldzkiej i Szajnowicza-Iwanowa i przepiąć na nią ruch. Ale nie będzie to wcale oznaczało końca utrudnień w tej części miasta, bo remont ma potrwać do połowy 2015 roku. Były radny miejski poznał tajniki "Art of Living". Będzie nauczał sztuki oddechu: Jerzy Stopa, mieszkaniec Skarżyska, jako jedna z kilku osób zamieszkujących nasz region, ukończył kurs „Art of Living”. Kurs umożliwia naukę oddechu. Spotkania takie odbywać się będą w Zespole Szkół Publicznych nr 1.
Menu

Szpital powiatowy się zmienia

Szpital powiatowy się zmienia

Szpital Powiatowy w Skarżysku rozszerza ofertę usług medycznych. W nowej ofercie znajdziemy szpitalne laboratorium diagnostyczne oferujące lekarzom i pacjentom szybki dostęp do wyników badań przez internet. Rozwija się chirurgia, a w planach jest utworzenie oddziału neurochirurgicznego. Realizacja programu naprawczego pozwoliła ustabilizować finanse szpitala. Teraz przyszła pora na kolejny krok – profesjonalizację działań szpitala i wprowadzanie nowych usług medycznych.

- Jesteśmy na etapie modyfikacji zakresu usług medycznych tak, aby lepiej dostosować zakres świadczonych usług do aktualnych potrzeb pacjentów – potwierdza Andrzej Jarzębowski - dyrektor szpitala . Do korzystania z nowej oferty dyrektor szpitala zachęcał przedstawicieli podstawowej opieki zdrowotnej na spotkaniu zorganizowanym w Starostwie. W spotkaniu uczestniczyli także Zbigniew Kotwica – dyrektor ds. medycznych, jednocześnie wybitny neurochirurg, Waldemar Mąkosa – kierownik Oddziału Chirurgii i Izabela Harnicka – kierownik Laboratorium Diagnostycznego i wicestarosta Waldemar Mazur.

Nowa jakość w szpitalu to usługi świadczone drogą elektroniczną i z wykorzystaniem nowoczesnych technik operacyjnych. Przykładem, gdzie zastosowanie znalazł system informatyczny jest Laboratorium Diagnostyczne. Od marca laboratorium z powrotem prowadzi szpital. Dzięki integracji systemu laboratoryjnego z systemem medycznym szpitala jest możliwość zlecania badań i odczytu wyników drogą elektroniczną. Ponadto zaletą przeprowadzonej informatyzacji jest to, że lekarz  ma dostęp do całej historii badań pacjenta.

W planach związanych z rozwojem szpitala istotna rolę odgrywa rozszerzenie leczenia chirurgicznego, m.in. poprzez wprowadzenie nowoczesnych technik operacyjnych przy wykorzystaniu profesjonalnej aparatury i bloku operacyjnego. Na oddziale chirurgii obecnie pracuje pięciu specjalistów. Wykonywane są głównie operacje przewodu pokarmowego przy zastosowaniu nowoczesnego laparoskopu. Ponadto w ostatnim czasie w szpitalu przeprowadzone zostały pierwsze operacje pacjentów z urazami czaszkowo-mózgowymi i urazami kręgosłupa. W najbliższym czasie w szpitalu planowane jest utworzenie oddziału neurochirurgii. Dyrektor Andrzej Jarzębowski prowadzi już w tym temacie rozmowy z NFZ. Negocjacje dotyczą też zawarcia kontraktu na specjalizujące się w leczeniu jednego dnia oddziały okulistyki i laryngologii – oraz poradni neurochirurgicznej, okulistycznej, urazowo-ortopedycznej. Rozszerzony będzie również zakres rehabilitacji.

Propozycje rozszerzenia oferty medycznej szpitala cieszą władze powiatu skarżyskiego. Jak mówi wicestarosta Waldemar Mazur, możliwości proponowane przez szpital są ważne przede wszystkim dla pacjenta. Zamiast poszukiwać wysokospecjalistycznych usług medycznych poza powiatem, pacjenci będą mogli leczyć się w swoim szpitalu w Skarżysku-Kamiennej. Te działania, poprawią też wynik ekonomiczny placówki – dodaje wicestarosta.

Jak widać przed szpitalem kolejny etap i ambitne cele do zrealizowania. Ale dyrektor Andrzej Jarzębowski, zapowiada, że chętnie podejmie te wyzwania po to, by szpital mógł oferować swoim pacjentom wysokospecjalistyczne usługi i wzmocnić swoją kondycję finansową.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy