Siatkarska rywalizacja w hali I Liceum Ogólnokształcącego: Wczoraj w Hali Sportowej I Liceum Ogólnokształcącym odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce Dziewcząt. Dziewczyny ze wszystkich zespołów ostro rywalizowały o punkty. "Malowanie z mistrzem" w I Liceum Ogólnokształcącym: Wczoraj w I Liceum Ogólnokształcącym w Skarżysku odbyło się zakończenie projektu "Malowanie z mistrzem", podczas którego uczniowie zaprezentowali wspólne dzieło - obraz inspirowany pracą Caspara Davida Friedricha "Opactwo w Dąbrowie". Jutro radni ustalą wysokość uposażenia dla nowego prezydenta Skarżyska: Jutro w patio Miejskiego Centrum Kultury odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta. Jednym z jej punktów będzie ustalenie przez radnych Rady Miasta wynagrodzenia dla nowo wybranego prezydenta miasta. Szczęśliwy finał poszukiwań: W środę wieczorem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Końskich otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 50-letniego mieszkańca gminy Końskie. Prowadzone działania z udziałem wielu policjantów oraz innych służb przyniosły efekt - mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy. Zaświeciło słońce nad skarżyskim Granatem: Środowy Nadzwyczajny Walny Zjazd członków Granatu Skarżysko przyjął oficjalną rezygnację z funkcji prezesa klubu Marka Wojteczka. Podczas zjazdu wybrano także nowego sternika klubu. Nowym prezesem Granatu został 41-letni prawnik, Grzegorz Żuk. Regionalny raport o narkotykach: Co piąty uczeń z województwa świętokrzyskiego ma za sobą doświadczenia z narkotykami - wynika z przyjętego przez Zarząd Województwa raportu dotyczącego monitorowania problemów narkotykowych w województwie świętokrzyskim w 2013 roku. Niestety aż 90% badanych uczniów potwierdziło znajomość marihuany, kokainy i amfetaminy. Pisali listy w obronie praw człowieka: Między innymi ukraińskiego reżysera i kobiet z RPA walczących o dostęp do opieki zdrowotnej bronili w tym roku ci, którzy wzięli udział w Maratonie Pisania Listów Amnesty International. W akcję, podobnie jak w roku ubiegłym, zaangażowało się kieleckie Gimnazjum nr 7. Pierwsza powtórka wyborów w świętokrzyskim: W gminie Słupia w powiecie jędrzejowskim zostaną powtórzone wybory do Rady Gminy. Tak zdecydował Sąd Okręgowy w Kielcach. Kolejne protesty wyborcze czekają na rozstrzygnięcie. Walka o Krzyże - wspomnienia sprzed 30 lat: We wtorek minęło 30 lat, odkąd włoszczowscy uczniowie dzisiejszego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Stanisława Staszica protestowali przeciwko decyzji władz komunistycznych, które postanowiły, że krzyże nie powinny wisieć na ścianach szkoły. Uczniowie wygrali tamtą walkę. Uczniowie ZDZ oddawali krew: W Zakładzie Doskonalenia Zawodowego przy ul. Paderewskiego w Kielcach, w środę w godzinach od 8.00 do 13.00 zorganizowano kolejną edycję akcji oddawania krwi. Poprzednie zbiórki cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Menu

Szpital powiatowy się zmienia

Szpital powiatowy się zmienia

Szpital Powiatowy w Skarżysku rozszerza ofertę usług medycznych. W nowej ofercie znajdziemy szpitalne laboratorium diagnostyczne oferujące lekarzom i pacjentom szybki dostęp do wyników badań przez internet. Rozwija się chirurgia, a w planach jest utworzenie oddziału neurochirurgicznego. Realizacja programu naprawczego pozwoliła ustabilizować finanse szpitala. Teraz przyszła pora na kolejny krok – profesjonalizację działań szpitala i wprowadzanie nowych usług medycznych.

- Jesteśmy na etapie modyfikacji zakresu usług medycznych tak, aby lepiej dostosować zakres świadczonych usług do aktualnych potrzeb pacjentów – potwierdza Andrzej Jarzębowski - dyrektor szpitala . Do korzystania z nowej oferty dyrektor szpitala zachęcał przedstawicieli podstawowej opieki zdrowotnej na spotkaniu zorganizowanym w Starostwie. W spotkaniu uczestniczyli także Zbigniew Kotwica – dyrektor ds. medycznych, jednocześnie wybitny neurochirurg, Waldemar Mąkosa – kierownik Oddziału Chirurgii i Izabela Harnicka – kierownik Laboratorium Diagnostycznego i wicestarosta Waldemar Mazur.

Nowa jakość w szpitalu to usługi świadczone drogą elektroniczną i z wykorzystaniem nowoczesnych technik operacyjnych. Przykładem, gdzie zastosowanie znalazł system informatyczny jest Laboratorium Diagnostyczne. Od marca laboratorium z powrotem prowadzi szpital. Dzięki integracji systemu laboratoryjnego z systemem medycznym szpitala jest możliwość zlecania badań i odczytu wyników drogą elektroniczną. Ponadto zaletą przeprowadzonej informatyzacji jest to, że lekarz  ma dostęp do całej historii badań pacjenta.

W planach związanych z rozwojem szpitala istotna rolę odgrywa rozszerzenie leczenia chirurgicznego, m.in. poprzez wprowadzenie nowoczesnych technik operacyjnych przy wykorzystaniu profesjonalnej aparatury i bloku operacyjnego. Na oddziale chirurgii obecnie pracuje pięciu specjalistów. Wykonywane są głównie operacje przewodu pokarmowego przy zastosowaniu nowoczesnego laparoskopu. Ponadto w ostatnim czasie w szpitalu przeprowadzone zostały pierwsze operacje pacjentów z urazami czaszkowo-mózgowymi i urazami kręgosłupa. W najbliższym czasie w szpitalu planowane jest utworzenie oddziału neurochirurgii. Dyrektor Andrzej Jarzębowski prowadzi już w tym temacie rozmowy z NFZ. Negocjacje dotyczą też zawarcia kontraktu na specjalizujące się w leczeniu jednego dnia oddziały okulistyki i laryngologii – oraz poradni neurochirurgicznej, okulistycznej, urazowo-ortopedycznej. Rozszerzony będzie również zakres rehabilitacji.

Propozycje rozszerzenia oferty medycznej szpitala cieszą władze powiatu skarżyskiego. Jak mówi wicestarosta Waldemar Mazur, możliwości proponowane przez szpital są ważne przede wszystkim dla pacjenta. Zamiast poszukiwać wysokospecjalistycznych usług medycznych poza powiatem, pacjenci będą mogli leczyć się w swoim szpitalu w Skarżysku-Kamiennej. Te działania, poprawią też wynik ekonomiczny placówki – dodaje wicestarosta.

Jak widać przed szpitalem kolejny etap i ambitne cele do zrealizowania. Ale dyrektor Andrzej Jarzębowski, zapowiada, że chętnie podejmie te wyzwania po to, by szpital mógł oferować swoim pacjentom wysokospecjalistyczne usługi i wzmocnić swoją kondycję finansową.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy