II Pieszy Rajd "Piekielników": 11 października odbył się II Rajd „Piekielników”, który przebiegał odcinkami Piekielnego Szlaku. Sympatycy pieszych wędrówek mieli do wyboru trzy trasy. Piechurzy przeszli przez Miedzierzę do Sielpi. Druga trasa liczyła 14 kilometrów, a rozpoczęła się w Pile na leśnym parkingu za wsią, przy trasie Końskie – Skarżysko-Kamienna. Wędrowcy przeszli przez Kamienny Krzyż, Niebo, Gatniki do Sielpi. Trzecia trasa o długości 10 kilometrów rozpoczynała się w Cieklińsku. TYLKO U NAS: Pożar bloku socjalnego przy ulicy Młodej 4: - O 17.28 otrzymaliśmy zgłoszenie, że na ulicy Młodej 4 ma miejsce pożar mieszkania. Najprawdopodobniej było to zaprószenie lub podpalenie. To mieszkanie, które uległo spaleniu to pustostan, tam nikt nie mieszkał. Zakończona sukcesem akcja kryminalnych!: Stróże prawa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach i Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie zatrzymali trzech przestępców. Akcja nie powiodłaby się, gdyby nie wsparcie Sekcji Antyterrorystycznej. Pałac Biskupów zmienił się nie do poznania: Niecodzienny pokaz iluminacji na budynku Muzeum Narodowego w Kielcach można było oglądać w czwartek wieczorem. Do tego przedsięwzięcia wykorzystano najnowszą technikę oświetleniową i wideoprojekcji. Kapitał Ludzki sukcesem w regionie: Program Kapitał Ludzki w świętokrzyskim wdrażany jest od 2007 roku. Jak mówi gość naszego naszego studia, to realna pomoc, która trafiła do setek tysięcy uczestników. Koniec głosowania w Budżecie Obywatelskim: W piątek, 17 października o północy minęło głosowanie na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Do ostatecznej rywalizacji trafiło 25 małych i 40 dużych przedsięwzięć. Potencjał geoinwestycyjny gminy Chęciny: W ostatnim czasie w gminie Chęciny zakończono wiele inwestycji związanych z infrastrukturą, turystyką, nauką i sportem. Kolejnym etapem jest poszerzenie potencjału geoturystycznego bazującego na obiektach geologicznych związanych z geologia stosowaną oraz kształceniu i wychowywaniu społeczeństwa w świadomości ekologicznej. Ostatnie szkolenia projektu "Młodzi na start": W ubiegłym tygodniu w Staszowie odbyły się ostatnie szkolenia w ramach projektu „Młodzi na start” zorganizowanego przez Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości. Tym razem dotyczyły one nauki wizażu połączonego z podstawami savoir-vivre oraz udzielania pierwszej pomocy. "Dziwna Para" w Filharmonii Świętokrzyskiej!: Za nieco ponad tydzień, 26 października w Filharmonii Świętokrzyskiej „Dziwna Para” - czyli wyjątkowy spektakl teatralny w reżyserii Wojciecha Adamczyka. W sztuce występuje doskonały duet komediowy: Cezary Żak i Artur Barciś. Światowy Dzień Turystyki w Kielcach: W czwartek w Kielcach obchodzono Światowy Dzień Turystyki. Podczas uroczystości zorganizowanej w Muzeum Dialogu Kultur, podsumowano miniony sezon w świętokrzyskiej turystyce, a także wręczono nagrody najbardziej zasłużonym osobom i instytucjom.
Menu

Karta Dużej Rodziny - prezydent zachęca do współpracy

Karta Dużej Rodziny - prezydent zacheca do współpracy Karta Dużej Rodziny - prezydent zacheca do współpracy

Gmina Skarżysko-Kamienna podjęła uchwałę wspierającą rodziny wielodzietne poprzez wprowadzenie Skarżyskiej Karty Dużej Rodziny dla rodzin posiadających troje i więcej dzieci tzw. 3+. Karta będzie umożliwiała tym rodzinom korzystanie z oferty kulturalnej, edukacyjnej, sportowej oraz komunikacji zbiorowej, z której - ze względu na koszty - rodziny wielodzietne nie zawsze mają dostęp. Dzięki karcie i ofercie wejścia do wybranych placówek np. na basen, czy kulturalnych będą tańsze.

Prezydent Roman Wojcieszek zaprasza również lokalnych przedsiębiorców, właścicieli firm, sklepów, lekarzy, stomatologów itp. do włączania się do programu Skarżyskiej Karty Dużej Rodziny w charakterze partnera poprzez udzielenie bonifikaty na zakup towarów bądź usługi w swoich placówkach. Lista partnerów oraz oferowane zniżki znajdą się na stronie Urzędu Miasta w zakładce „Skarżyska Karta Dużej Rodziny”. Logo partnerów zostanie zamieszczone na Karcie Dużej Rodziny. Więcej na ten temat będziemy mówić kiedy Karta Dużej Rodziny zostanie wprowadzona. Do tej inicjatywy radni nie mieli praktycznie zastrzeżeń.

Rozwiązanie takie przyjęto już w wielu polskich samorządach.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy