Znamy już wyniki matur poprawkowych!: Znamy już wyniki matur poprawkowych w naszym województwie. Poprawka w powiecie jędrzejowskim wypadła dobrze. Interaktywny pawilon na kieleckim Rynku: W najbliższą sobotę mieszkańcy Kielc będą mogli zapoznać się z inwestycjami zrealizowanymi w naszym regionie przy udziale funduszy szwajcarskich. Wkrótce koniec utrudnień na Rogatce: Dobiega końca kolejna duża inwestycja drogowa w Kielcach. Budowa łącznika od ulicy Krakowskiej do Wojska Polskiego zakończyć ma się z końcem października. „Ekonomia społeczna – rozwój z przyszłością”: Wojewoda świętokrzyski Bożentyna Pałka-Koruba podsumowała projekt „Ekonomia społeczna- rozwój z przyszłością” realizowany w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, w partnerstwie ze szwajcarską fundacją, Stowarzyszeniem Wsparcie Społeczne „Ja-Ty-My” z Łodzi oraz Lokalną Grupą Działania „Krzemienny Krąg” z Bałtowa. Dzięki projektowi ponad 50 świętokrzyskich gmin wzięło udział w programie. Ość ryby i ziarno dożynek!: Tegoroczne święto hodowców ryb i wędkarzy „Konecka Ryba” oraz jubileuszowe XV Dożynki Powiatowe odbędą się już w najbliższy weekend. Jednak organizator tych dorocznych imprez, starosta konecki Bogdan Soboń musiał się mocno tłumaczyć przed radnymi na czwartkowej sesji Rady Powiatu. Dlaczego? "Miasto 44" od dzisiaj w Kinie Centrum: Dzisiaj w Skarżysku odbyła się premiera jednego z najważniejszych filmów ostatnich lat „Miasto 44”. Na pierwszym seansie pojawiła się m.in. młodzież ze skarżyskich gimnazjów. Ten film to doskonała lekcja historii. Będzie w najbliższych dniach wyświetlany trzykrotnie. Dotyczy wydarzeń wojennych w Warszawie w roku 1944. Siłownie na świeżym powietrzu: We wtorek zamontowano pierwszą z siłowni na świeżym powietrzu, którą dla mieszkańców miasta ufundowała spółka Celsium - dostawca ciepła systemowego w Skarżysku. Kolejne opóźnienie w budowie odcinka "siódemki"?: Zezwolenie na realizację skarżyskiego odcinka S-7 uchylone! Ponownie proponujemy okrągły stół – informuje Stowarzyszenie Pracownia na rzecz Wszystkich Istot. Wygląda na to, że budowa „siódemki” znowu się opóźni. Przed nami nadanie imienia Zespołowi Szkół Transportowo-Mechatronicznych: Zapraszamy na obchody nadania imienia Zespołowi Szkół Transportowo-Mechatronicznch, które odbędą się 17 października 2014r. Obietnica ministra spełniona – dodatkowe pieniądze dla bezrobotnych: 800 tysięcy złotych dodatkowych pieniędzy otrzymał Powiatowy Urząd Pracy w Skarżysku. Te pieniądze są poniekąd spełnieniem obietnicy, złożonej w czasie wizyty w Skarżysku przez wiceministra pracy i polityki społecznej Jacka Męcinę.
Menu

Karta Dużej Rodziny - prezydent zachęca do współpracy

Karta Dużej Rodziny - prezydent zacheca do współpracy Karta Dużej Rodziny - prezydent zacheca do współpracy

Gmina Skarżysko-Kamienna podjęła uchwałę wspierającą rodziny wielodzietne poprzez wprowadzenie Skarżyskiej Karty Dużej Rodziny dla rodzin posiadających troje i więcej dzieci tzw. 3+. Karta będzie umożliwiała tym rodzinom korzystanie z oferty kulturalnej, edukacyjnej, sportowej oraz komunikacji zbiorowej, z której - ze względu na koszty - rodziny wielodzietne nie zawsze mają dostęp. Dzięki karcie i ofercie wejścia do wybranych placówek np. na basen, czy kulturalnych będą tańsze.

Prezydent Roman Wojcieszek zaprasza również lokalnych przedsiębiorców, właścicieli firm, sklepów, lekarzy, stomatologów itp. do włączania się do programu Skarżyskiej Karty Dużej Rodziny w charakterze partnera poprzez udzielenie bonifikaty na zakup towarów bądź usługi w swoich placówkach. Lista partnerów oraz oferowane zniżki znajdą się na stronie Urzędu Miasta w zakładce „Skarżyska Karta Dużej Rodziny”. Logo partnerów zostanie zamieszczone na Karcie Dużej Rodziny. Więcej na ten temat będziemy mówić kiedy Karta Dużej Rodziny zostanie wprowadzona. Do tej inicjatywy radni nie mieli praktycznie zastrzeżeń.

Rozwiązanie takie przyjęto już w wielu polskich samorządach.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy