Norowirus przyczyną zachorowań na zielonej szkole: Wiemy już, co było przyczyną zachorowań na zielonej szkole w podkieleckich Mąchocicach Kapitulnych. Sprawca włamania zatrzymany: Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali 54 –letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna podejrzewany jest o dokonanie dwóch włamań do tego samego budynku mieszkalnego. Rozbój na nieletnim. Sprawcy zatrzymani: Przed południem w piątek policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich oraz komisariatu w Stąporkowie zatrzymali 17- i 24–letnich mężczyzn. Podejrzewani są oni o dokonanie rozboju na 13–letnim chłopcu, którego pobili, a następnie ukradli buty i telefon komórkowy. Za to przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. 30 ekip powalczy w rywalizacji łazików marsjańskich: Już we wrześniu po raz kolejny w Podzamczu Chęcińskim rywalizować będą łaziki marsjańskie. Korona blisko utrzymania. Arcyważne zwycięstwo z Piastem: Korona Kielce pokonała Piasta Gliwice 2:1 w meczu 35. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Gola na wagę trzech punktów strzelił w doliczonym czasie gry Vlastimir Jovanović. Piątkowe zwycięstwo dało ważne punkty w kontekście utrzymania kielczan w Ekstraklasie. Ponad 26 mln zł na pomoc społeczną: Ponad 26 mln 600 tys zł dostanie system pomocy społecznej w naszym województwie. Dodatkowe pieniądze pochodzą z budżetu państwa. Jak się okazuje potrzeby są bardzo duże. W Kielcach z dofinansowania skorzysta Miejski Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności. Koniec walki o "angliki": Po kilkuletniej walce z biurokracją Grzegorz Dorobek dopiął swego. Kielczanin znany z walki o możliwość rejestracji w Polsce auta z kierownicą po prawej stronie przekonuje, że rozporządzenie podpisane przez minister infrastruktury, daje mu taką możliwość. Kino Moskwa na Dzień Dziecka: Kino Moskwa zaprasza w ten weekend wszystkie maluchy. Z okazji Dnia Dziecka pociechy będą miały okazję obejrzeć filmy na podstawie powieści Astrid Lindgren, z Dziećmi z Bullerbyn na czele. Po IX Sesji Rady Miasta: W czwartek odbyła się kolejna, IX sesja Rady Miasta Skarżyska. Interpelacje radnych dotyczyły między innymi budowy placu zabaw czy powierzenia prowadzenia SP Nr 9 Stowarzyszeniu "Nasze Pogorzałe". Platforma bije się w pierś. Poseł Gierada naszym gościem: Podsumowanie wyborów prezydenckich zdominowało rozmowę polityczną z naszym gościem, posłem Arturem Gieradą. Parlamentarzysta przyznał, że porażka Bronisława Komorowskiego, jest zarazem porażką Platformy. Zapraszamy na fragment programu.
Menu

Karta Dużej Rodziny - prezydent zachęca do współpracy

Karta Dużej Rodziny - prezydent zacheca do współpracy Karta Dużej Rodziny - prezydent zacheca do współpracy

Gmina Skarżysko-Kamienna podjęła uchwałę wspierającą rodziny wielodzietne poprzez wprowadzenie Skarżyskiej Karty Dużej Rodziny dla rodzin posiadających troje i więcej dzieci tzw. 3+. Karta będzie umożliwiała tym rodzinom korzystanie z oferty kulturalnej, edukacyjnej, sportowej oraz komunikacji zbiorowej, z której - ze względu na koszty - rodziny wielodzietne nie zawsze mają dostęp. Dzięki karcie i ofercie wejścia do wybranych placówek np. na basen, czy kulturalnych będą tańsze.

Prezydent Roman Wojcieszek zaprasza również lokalnych przedsiębiorców, właścicieli firm, sklepów, lekarzy, stomatologów itp. do włączania się do programu Skarżyskiej Karty Dużej Rodziny w charakterze partnera poprzez udzielenie bonifikaty na zakup towarów bądź usługi w swoich placówkach. Lista partnerów oraz oferowane zniżki znajdą się na stronie Urzędu Miasta w zakładce „Skarżyska Karta Dużej Rodziny”. Logo partnerów zostanie zamieszczone na Karcie Dużej Rodziny. Więcej na ten temat będziemy mówić kiedy Karta Dużej Rodziny zostanie wprowadzona. Do tej inicjatywy radni nie mieli praktycznie zastrzeżeń.

Rozwiązanie takie przyjęto już w wielu polskich samorządach.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy