XI Świętokrzyska Niezapominajka: Konkursy z nagrodami, prezentacje szkół i przedszkoli, atrakcje dla dzieci i mam – na to oraz o wiele więcej mogą liczyć uczestnicy XI Świętokrzyskiej Niezapominajki. Młodość broni się sama!: Pierwszy polski dance musical został zaprezentowany skarżyskiej publiczności. Przy wypełnionej po brzegi sali, przy owacji na stojąco widzieliśmy premierę Art Factory, dzieło Macieja Pawłowskiego i Anny Nowak. Piotrowska Majówka w gminie Łagów już po raz ósmy: Już po raz ósmy w gminie Łagów odbyła się Piotrowska Majówka. Imprezę zorganizowały panie z miejscowego koła gospodyń wiejskich. W programie znalazły się m.in. występy zespołów ludowych oraz mnóstwo konkursów. Najlepsi z najlepszych sportowców: 34 wybitnie uzdolnionych sportowców z regionu otrzymało w tym roku wsparcie finansowe, przyznawane przez samorząd województwa. Śladami świętokrzyskich smaków: Nasz region pod względem kulinarnym jest niesamowity! Do takiego wniosku można dojść, przemierzając mapę kulinarną, która właśnie ujrzała światło dzienne. Mapa zawiera wszystkie miejsca w województwie świętokrzyskim, w których możemy liczyć na ekologiczną żywność. Proszę nam wierzyć, od samego przeglądania przepisów, człowiek robi się głodny. "Raj" do rozbudowy: Świętokrzyski klub abstynentów „Raj” doczeka się modernizacji. Siedziba klubu zostanie powiększona, bo dotychczasowy budynek przy ul. Jagiellońskiej o powierzchni 120 m2 jest po prostu zbyt mały na potrzeby organizacji. Vive z Pucharem Polski: Drużyna Vive Tauron Kielce zdobyła Puchar Polski. W finale kielczanie pokonali odwiecznego rywala, Wisłę Płock, 33:26. Dla żółto-biało-niebieskich wygrana oznacza nie tylko zdobycie kolejnego dubletu. Może nie być wody. Sprawdź gdzie: Kielecka spółka wodociągowa modernizuje sieć w kilku miejscach w mieście. W związku z tym, okoliczni mieszkańcy mogą mieć utrudniony dostęp do wody.  Przedsiębiorcy wyróżnieni: Na terenie powiatu kieleckiego istenieje wiele firm i przedsiębiorstw znanych w całej Polsce i Europie. Każde wyspecjalizowane w innej dziedzinie. W samym Masłowie jest ich około 800. Muzea oficjalnie skonsolidowane: Muzeum Regionalne w Wiślicy oficjalnie zostało włączone w struktury Muzeum Narodowego w Kielcach.
Menu
reklama
reklama

Karta Dużej Rodziny - prezydent zachęca do współpracy

Karta Dużej Rodziny - prezydent zacheca do współpracy Karta Dużej Rodziny - prezydent zacheca do współpracy

Gmina Skarżysko-Kamienna podjęła uchwałę wspierającą rodziny wielodzietne poprzez wprowadzenie Skarżyskiej Karty Dużej Rodziny dla rodzin posiadających troje i więcej dzieci tzw. 3+. Karta będzie umożliwiała tym rodzinom korzystanie z oferty kulturalnej, edukacyjnej, sportowej oraz komunikacji zbiorowej, z której - ze względu na koszty - rodziny wielodzietne nie zawsze mają dostęp. Dzięki karcie i ofercie wejścia do wybranych placówek np. na basen, czy kulturalnych będą tańsze.

Prezydent Roman Wojcieszek zaprasza również lokalnych przedsiębiorców, właścicieli firm, sklepów, lekarzy, stomatologów itp. do włączania się do programu Skarżyskiej Karty Dużej Rodziny w charakterze partnera poprzez udzielenie bonifikaty na zakup towarów bądź usługi w swoich placówkach. Lista partnerów oraz oferowane zniżki znajdą się na stronie Urzędu Miasta w zakładce „Skarżyska Karta Dużej Rodziny”. Logo partnerów zostanie zamieszczone na Karcie Dużej Rodziny. Więcej na ten temat będziemy mówić kiedy Karta Dużej Rodziny zostanie wprowadzona. Do tej inicjatywy radni nie mieli praktycznie zastrzeżeń.

Rozwiązanie takie przyjęto już w wielu polskich samorządach.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy