Niebezpieczne miejsce: Znaki z ograniczeniem prędkości w niektórych miejscach najwyraźniej nie spełniają swojej roli. Przykładem może być jedno z przejść dla pieszych w Skarżysku. Więcej na ten temat w materiale filmowym. Poszukiwani świadkowie zdarzenia w Bliżynie: Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku- Kamiennej poszukuje świadków zdarzenia drogowego, do którego doszło w dniu 24 sierpnia 2016 roku przy ulicy Kościuszki 147 w Bliżynie. 22 pompki dla 22 weteranów: Nowe, internetowe wyzwanie opanowało także Skarżysko. Jak wynika z badań, codziennie na świecie 22 weteranów popełnia samobójstwo. Akcja rozpoczęta przez amerykańskich żołnierzy, ma zwrócić uwagę na ten problem. Wyzwanie podjęli też skarżyscy samorządowcy. Ostatnie w tym roku targi pod chmurką: Na kieleckim Rynku po raz ostatni w tym roku odbyły się plenerowe targi pracy. Do dyspozycji bezrobotnych oddano setki ofert zatrudnienia w wielu branżach. Na miejscu porad udzielali również doradcy zawodowi. Pluli i gryźli na pediatrii! Kolejni nastolatkowie po dopalaczach: Pluli, gryźli, skakali po łóżkach, szarpali osoby, które usiłowały się nimi zająć – tak szpital na Czarnowie relacjonuje zachowanie trójki nastolatków, którzy w weekend trafili na pediatrię. Budżet województwa ma się dobrze?: „Budżet i jego realizacja idzie pozytywnie” - tak za I półrocze 2016 roku ocenia wykonanie budżetu województwa marszałek Adam Jarubas. Są pewne przesunięcia, bo jak się okazuje wydatki były na znacznie niższym poziomie niż dochody. Ale marszałek uspokaja i zapowiada, że w trzecim i czwartym kwartale będzie sporo inwestycji. Marian Gąszcz musi odejść!: Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Końskich radni zdecydowali, że Marian Gąszcz, dyrektor pływalni w Końskich straci pracę. Geneza batalii o rozwiązanie stosunku pracy z radnym Gąszczem sięga rządów Michała Cichockiego, byłego burmistrza. Dary świętokrzyskich lasów: Las ma wiele do zaoferowania. W naszych świętokrzyskich występuje dużo różnych gatunków zwierząt, ciekawe okazy roślin i szeroki wachlarz grzybów. Podczas corocznego święta leśników organizowanego przez Lasy Państwowe uczestnicy mogli liczyć na moc atrakcji. „Moja komenda” w Twoim telefonie: Aby mieć lepszy kontakt z policją i dzielnicowym oraz w każdym miejscu znaleźć najbliższy komisariat Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji stworzyło dla wszystkich użytkowników smartfonów aplikację „Moja komenda”. Proponuje ona kilka rozwiązań kontaktu z posterunkami w razie potrzeby. Aplikacja jest bezpłatna i co ciekawe działa w trybie offline Europejski Dzień Języków w SP 5 w Skarżysku: Uczmy się języków obcych od najmłodszych lat! Z tego założenia wychodzą na co dzień w Szkole Podstawowej nr 5 w Skarżysku. Bardzo dobrze widać to było, podczas obchodów Europejskiego Dnia Języków, który obchodziliśmy w poniedziałek.
Menu
reklama
reklama

Karta Dużej Rodziny - prezydent zachęca do współpracy

Karta Dużej Rodziny - prezydent zacheca do współpracy Karta Dużej Rodziny - prezydent zacheca do współpracy

Gmina Skarżysko-Kamienna podjęła uchwałę wspierającą rodziny wielodzietne poprzez wprowadzenie Skarżyskiej Karty Dużej Rodziny dla rodzin posiadających troje i więcej dzieci tzw. 3+. Karta będzie umożliwiała tym rodzinom korzystanie z oferty kulturalnej, edukacyjnej, sportowej oraz komunikacji zbiorowej, z której - ze względu na koszty - rodziny wielodzietne nie zawsze mają dostęp. Dzięki karcie i ofercie wejścia do wybranych placówek np. na basen, czy kulturalnych będą tańsze.

Prezydent Roman Wojcieszek zaprasza również lokalnych przedsiębiorców, właścicieli firm, sklepów, lekarzy, stomatologów itp. do włączania się do programu Skarżyskiej Karty Dużej Rodziny w charakterze partnera poprzez udzielenie bonifikaty na zakup towarów bądź usługi w swoich placówkach. Lista partnerów oraz oferowane zniżki znajdą się na stronie Urzędu Miasta w zakładce „Skarżyska Karta Dużej Rodziny”. Logo partnerów zostanie zamieszczone na Karcie Dużej Rodziny. Więcej na ten temat będziemy mówić kiedy Karta Dużej Rodziny zostanie wprowadzona. Do tej inicjatywy radni nie mieli praktycznie zastrzeżeń.

Rozwiązanie takie przyjęto już w wielu polskich samorządach.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy