Stutysięczny turysta na zamku w Chęcinach: Bartek Kaczmarek, na co dzień mieszkający w okolicach Manchesteru w Wielkiej Brytanii, jako stutysięczny turysta przekroczył bramki Zamku Królewskiego w Chęcinach. Z tej okazji został uhonorowany prezentami oraz hucznymi wystrzałami z muszkietów. "Quo vadis świętokrzyskie województwo?" - SLD głosi postulaty: W ostatni piątek pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza w Kielcach odbyła się konferencja prasowa z udziałem parlamentarzystów Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Była to okazja do zaprezentowania postulatów partii przed nadchodzącymi wyborami oraz spotkania się z mieszkańcami miasta. Policjanci przestrzegali przed dopalaczami: Policjanci z Jędrzejowa spotkali się z młodzieżą na plenerowej imprezie „Techno – Party”, która miała miejsce w okolicach miejscowości Mnichów. Mundurowi uświadamiali młodych uczestników, jak duże zagrożenie niosą ze sobą dopalacze oraz rozdali ulotki, zawierające informacje na temat tych niebezpiecznych substancji.   Włoszczowa bez wody: Z końcem lipca wygasła umowa pomiędzy spółdzielnią i wspólnotami mieszkaniowymi we Włoszczowie, a Stolbudem – firmą dostarczającą ciepło. Pomimo rozmów dotyczących zasad przedłużenia umowy, nie osiągnięto kompromisu, dlatego kilka bloków we Włoszczowie, nie będzie mieć dostępu do ciepłej wody. Mieszkania przy ul. Hutniczej oddane do użytku: Zespół socjalnych lokali mieszkalnych przy ul. Hutniczej w Kielcach został oficjalnie oddany do użytku. Klucze do swoich mieszkań w poniedziałkowe południe odebrały pierwsze rodziny. Inwestycja kosztowała ponad 2,5 mln zł. Kielczanie ku chwale powstańców: W minioną sobotę obchodziliśmy 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Z tej okazji na Skwerze Harcerskim imienia Szarych Szeregów w Kielcach odbył się uroczysty apel oraz złożenie wieńców pod pomnikiem Harcerzy Poległych za Ojczyznę. Znamy dyrektora Centrum Obsługi Inwestora: Dyrektorem Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku została Ewelina Kaczorowska. O powodach takiego wyboru mówi prezydent Konrad Krönig. Centrum Obsługi Inwestora zaczęło działać 1 lipca.  Maleo Reggae Rockers zagrają w Skarżysku!: Już 5 sierpnia w Skarżysku wystąpi zespół Maleo Reggae Rockers. Koncert organizowany jest w Ostrej Bramie przez Obwód Świętokrzyski Związku Harcerstwa Polskiego. Jest ostrzeżenie. Będzie naprawdę gorąco!: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed upałami, które do końca tygodnia będą się utrzymywać w regionie. Tworzą budżet obywatelski: Już tylko do 10 sierpnia mieszkańcy Końskich mogą składać wnioski do budżetu obywatelskiego. Do rozdysponowana jest pół miliona złotych. Jeden projekt nie powinien przekraczać 100 tysięcy złotych.
Menu

Karta Dużej Rodziny - prezydent zachęca do współpracy

Karta Dużej Rodziny - prezydent zacheca do współpracy Karta Dużej Rodziny - prezydent zacheca do współpracy

Gmina Skarżysko-Kamienna podjęła uchwałę wspierającą rodziny wielodzietne poprzez wprowadzenie Skarżyskiej Karty Dużej Rodziny dla rodzin posiadających troje i więcej dzieci tzw. 3+. Karta będzie umożliwiała tym rodzinom korzystanie z oferty kulturalnej, edukacyjnej, sportowej oraz komunikacji zbiorowej, z której - ze względu na koszty - rodziny wielodzietne nie zawsze mają dostęp. Dzięki karcie i ofercie wejścia do wybranych placówek np. na basen, czy kulturalnych będą tańsze.

Prezydent Roman Wojcieszek zaprasza również lokalnych przedsiębiorców, właścicieli firm, sklepów, lekarzy, stomatologów itp. do włączania się do programu Skarżyskiej Karty Dużej Rodziny w charakterze partnera poprzez udzielenie bonifikaty na zakup towarów bądź usługi w swoich placówkach. Lista partnerów oraz oferowane zniżki znajdą się na stronie Urzędu Miasta w zakładce „Skarżyska Karta Dużej Rodziny”. Logo partnerów zostanie zamieszczone na Karcie Dużej Rodziny. Więcej na ten temat będziemy mówić kiedy Karta Dużej Rodziny zostanie wprowadzona. Do tej inicjatywy radni nie mieli praktycznie zastrzeżeń.

Rozwiązanie takie przyjęto już w wielu polskich samorządach.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy