Prima Aprilis – telewizja od kulis: Z okazji Prima Aprilis prezentujemy Państwu pracę naszej redakcji z przymrużeniem oka. II Koncert Pieśni Wielkopostnych: Na tydzień przed Świętami Wielkanocnymi, w hali "Pod Basztami" w Chęcinach odbył się II Koncert Pieśni Wielkopostnych. Wydarzenie idealnie wpisało się klimat Wielkiego Postu oraz oczekiwania na nadchodzące święta. Wichury dały o sobie znać: Porywisty wiatr dał o sobie znać ubiegłej nocy w całym kraju. W naszym regionie, w wielu powiatach doszło do uszkodzeń budynków i powaleń drzew. Służby porządkowe i energetyczne miały pełne ręce roboty. Wielkanocnie w ratuszu: Święta Wielkanocne to czas spotkań z najbliższymi, przyjaciółmi i rodziną. W tym okresie też, symbolicznym jajeczkiem dzielą się ci, którzy na co dzień stoją po dwóch stronach mikrofonów. W środę w kieleckim ratuszu odbyło się tradycyjne spotkanie świąteczne władz miasta i dziennikarzy. MKS zakupiła autobusy z Niemiec, są ambitne plany rozwoju firmy: Dzisiaj w siedzibie Miejskiej Komunikacji Samochodowej odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydenta Skarżyska, Konrada Kroniga, wiceprezydenta Andrzeja Brzezińskiego i prezesa spółki, Bartosza Iskry. Podczas konferencji przedstawiono założenia i plany dla działalności spółki. Dzięki poczynionym zmianom udało się wygenerować oszczędności i zakupić używane, ale w dobrym stanie autobusy. Krystyna Górnaś - Salata o konieczności wprowadzania niepopularnych decyzji: Krystyna Górnaś-Salata, to jedna z tych radnych miejskich, która podpisuje się pod działaniami gminy. Dzięki Bogu i ludziom: Już z daleka widzimy prace remontowe na kościele w Stąporkowie. Stare poszycie dachowe zastępuje nowe, z blachy. Prace dobiegają końca. Koszt inwestycji to 130 tysięcy złotych. Szóstoklasiści zmierzyli się ze sprawdzianem: Blisko 11 tysięcy szóstoklasistów zmierzyło się dziś ze sprawdzianem na zakończenie szkoły podstawowej. To był pierwszy w ich życiu tak ważny egzamin. Sprawdziliśmy, jak sobie z nim poradzili. Targi dla młodych: Praca, Kariera, Rozwój: W województwie świętokrzyskim jest 14,5 tysiąca osób bezrobotnych do 25 roku życia. Problem ze znalezieniem zatrudnienia mają też osoby w wieku powyżej 25 lat, które skończyły studia. To m.in. dla nich po raz IX zorganizowano Targi Praca, Kariera, Rozwój. W kieleckim ośrodku wystawienniczym, wystawcy proponowali pracę w kraju i zagranicą. Młodzież ze Skarżyska zabiera głos w ważnej dla siebie sprawie: Aktywna młodzież w Skarżysku-Kamiennej spotkała się z przedstawicielami władz miasta na debacie, podczas której dyskutowano, czy w centrum miasta młodzi ludzie mają gdzie spędzać czas po szkole. Zobaczmy, do jakich wniosków doszli uczestnicy debaty.
Menu

Karta Dużej Rodziny - prezydent zachęca do współpracy

Karta Dużej Rodziny - prezydent zacheca do współpracy Karta Dużej Rodziny - prezydent zacheca do współpracy

Gmina Skarżysko-Kamienna podjęła uchwałę wspierającą rodziny wielodzietne poprzez wprowadzenie Skarżyskiej Karty Dużej Rodziny dla rodzin posiadających troje i więcej dzieci tzw. 3+. Karta będzie umożliwiała tym rodzinom korzystanie z oferty kulturalnej, edukacyjnej, sportowej oraz komunikacji zbiorowej, z której - ze względu na koszty - rodziny wielodzietne nie zawsze mają dostęp. Dzięki karcie i ofercie wejścia do wybranych placówek np. na basen, czy kulturalnych będą tańsze.

Prezydent Roman Wojcieszek zaprasza również lokalnych przedsiębiorców, właścicieli firm, sklepów, lekarzy, stomatologów itp. do włączania się do programu Skarżyskiej Karty Dużej Rodziny w charakterze partnera poprzez udzielenie bonifikaty na zakup towarów bądź usługi w swoich placówkach. Lista partnerów oraz oferowane zniżki znajdą się na stronie Urzędu Miasta w zakładce „Skarżyska Karta Dużej Rodziny”. Logo partnerów zostanie zamieszczone na Karcie Dużej Rodziny. Więcej na ten temat będziemy mówić kiedy Karta Dużej Rodziny zostanie wprowadzona. Do tej inicjatywy radni nie mieli praktycznie zastrzeżeń.

Rozwiązanie takie przyjęto już w wielu polskich samorządach.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy