Bal Staszicowski w III Liceum Ogólnokształcącym: Piątkowy wieczór w III Liceum Ogólnokształcącym im. S. Staszica w Skarżysku upłynął pod znakiem dobrej zabawy. Z medalami i o medale!: W sobotę, 11 kwietnia w Kobierzycach pod Wrocławiem już 5 raz odbył się międzynarodowy turniej Kobierzyce CUP. Wystartowało w min ponad 400 zawodników z 38 ośrodków z Polski i zagranicy. Kolejna akcja skarbówki w galeriach: Zgodnie z zapowiedziami przez cały weekend, w kieleckich galeriach handlowych dyżury prowadzić będą pracownicy kieleckich urzędów skarbowych. W godzinach od 10 do 18 będzie można złożyć deklaracje podatkowe. 29-latek usłyszał zarzuty za napad na SKOK: 29-letni Łukasz F., który w czwartkowe popołudnie napadł na placówkę SKOK-u usłyszał już zarzuty. Mężczyzna będzie odpowiadał za rozbój, nielegalne posiadanie i kradzież broni, a także za zmuszenie dwóch osób do określonego zachowania. Korona (tylko) zremisowała z Ruchem: Korona Kielce zremisowała z Ruchem Chorzów 0:0. Mecz z "Niebieskimi" otwierał 28. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy. Kielczanie nadal mają szansę na awans do pierwszej ósemki, ale pozostałe dwa spotkania muszą wygrać. Kolejny mecz Korona rozegra w niedzielę 26 kwietnia w Krakowie z Wisłą. Butik Raut w Galerii Echo: Butki Raut będzie znajdował się na poziomie 0 Galerii Echo. Sprzedawane w nim będą marki z linii casual, premium i tzw. streetwear czołowych polskich projektantów. Na tej liście są m.in. ŁUKASZ JEMIOŁ, MMC, TOMAOTOMO BY TOMASZ OLEJNICZAK, NATASHA PAVLUCHENKO, 303 AVENUE. Jak zapowiadają przedstawiciele butiku, sukcesywnie dołączać będą kolejne znane nazwiska. Nowoczesne Centrum Sportu na UJK już otwarte: Uniwersytet Jana Kochanowskiego wzbogacił się o nowoczesną halę sportową. To nie tylko udogodnienie dla obecnych już studentów, ale dla przyszłych, w tym także tych, którzy rozpoczną naukę na nowym kierunku – wychowanie fizyczne. Obiekt powstał w rekordowo szybkim tempie. Zagrają w finale województwa: Bardzo miłą niespodziankę sprawiła Prywatna Szkoła Podstawowa ze Skarżyska. W rozegranym Półfinale Mistrzostw Województwa w Mini Siatkówce Szkół Podstawowych, skarżyska placówka nie miała sobie równych i wygrała. Podopieczni Tomasza Frąckiewicza będą reprezentować Skarżysko w finale województwa. Dni Patrona w Zespole Szkół Samochodowo-Usługowych w Skarżysku: Zespół Szkół Samochodowo – Usługowych w Skarżysku obchodzi Dni Patrona. W „samochodówce” odbyła się uroczysta akademia, w trakcie której przypomniano biografię Władysława Wasilewskiego. Przywieźli garść medali z Kobierzyc: Skarżyski Klub Sportów Walki z turnieju Kobierzyce Cup przywiózł sześć medali. Zdobycz to cenna, biorąc pod uwagę obsadę turnieju.
Menu

Karta Dużej Rodziny - prezydent zachęca do współpracy

Karta Dużej Rodziny - prezydent zacheca do współpracy Karta Dużej Rodziny - prezydent zacheca do współpracy

Gmina Skarżysko-Kamienna podjęła uchwałę wspierającą rodziny wielodzietne poprzez wprowadzenie Skarżyskiej Karty Dużej Rodziny dla rodzin posiadających troje i więcej dzieci tzw. 3+. Karta będzie umożliwiała tym rodzinom korzystanie z oferty kulturalnej, edukacyjnej, sportowej oraz komunikacji zbiorowej, z której - ze względu na koszty - rodziny wielodzietne nie zawsze mają dostęp. Dzięki karcie i ofercie wejścia do wybranych placówek np. na basen, czy kulturalnych będą tańsze.

Prezydent Roman Wojcieszek zaprasza również lokalnych przedsiębiorców, właścicieli firm, sklepów, lekarzy, stomatologów itp. do włączania się do programu Skarżyskiej Karty Dużej Rodziny w charakterze partnera poprzez udzielenie bonifikaty na zakup towarów bądź usługi w swoich placówkach. Lista partnerów oraz oferowane zniżki znajdą się na stronie Urzędu Miasta w zakładce „Skarżyska Karta Dużej Rodziny”. Logo partnerów zostanie zamieszczone na Karcie Dużej Rodziny. Więcej na ten temat będziemy mówić kiedy Karta Dużej Rodziny zostanie wprowadzona. Do tej inicjatywy radni nie mieli praktycznie zastrzeżeń.

Rozwiązanie takie przyjęto już w wielu polskich samorządach.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy