Od niedzieli nie zaparkujemy przy dworcu PKP!: Miejski Zarząd Dróg informuje, że w dniach od 24 lipca wystąpią utrudnienia w okolicach dworca PKP. Całkowicie zamknięty zostanie parking na Placu Niepodległości. Podział punktów w Szczecinie: Korona Kielce zremisowała z Pogonią Szczecin 1:1 w meczu 2. kolejki Lotto Ekstraklasy. Gola na wagę jednego punktu zdobył Serhij Pylypczuk. Bramkę dla gospodarzy strzelił Dawid Kort. Toruńskie pierniki i inne ciekawostki: W Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku można zobaczyć ciekawą wystawę czasową w ramach cyklu „Miasto i ludzie”. Otwarcie odbyło się w piątek, 22 lipca. Pokemon Go - czy już wszystkie masz?: Kiedyś oglądaliśmy pokemony, teraz w nie gramy. Wcześniej potrzeba było nam dużo miejsca na zabawki z tym związane, dziś wystarczy tylko telefon. O powrót fenomenu Pokemonów po latach zapytaliśmy mieszkańców Kielc. Trwa nabór do programu "Wyprawka szkolna": Trwa nabór wniosków do rządowego programu „Wyprawka szkolna”. Ile powinni zarabiać najwyżsi urzędnicy?: Ile powinien zarabiać poseł, minister, premier i prezydent ? Czy pierwszej damie należy się pensja i jakiej wysokości? Co prawda Prawo i Sprawiedliwość wycofało się z zaskakującego projektu ustawy o podwyżkach dla najważniejszych urzędników w kraju, to echo tego pomysłu pozostało. Byłego posła pytamy, czy obecna pensja posła jest adekwatna do wykonywanej pracy. W sobotę finał Festiwalu Harcerskiego: Dobiega końca 43. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Kompromis ws. powołania Młodzieżowej Rady Miasta?: Prawdopodobnie, na najbliższej sesji Rady Miasta, zostanie ponownie podjęty temat utworzenia w Kielcach młodzieżowej rady. Kieleckie przystanki do naprawy: Na każdym z 81 nowych przystanków znaleziono mniejsze lub większe usterki. Wynika to z ekspertyzy przygotowanej przez Naczelną Organizację Techniczną. Naprawą zająć ma się wykonawca. Wakacyjne atrakcje w Skarżysku: Lato w Skarżysku-Kamiennej upływa pod znakiem licznych atrakcji i dobrej zabawy. Wakacyjna oferta, przygotowana przez miejskie jednostki i Urząd Miasta jest tak bogata, że każdy z pewnością znajdzie coś interesującego dla siebie...
Menu
reklama
reklama

Karta Dużej Rodziny - prezydent zachęca do współpracy

Karta Dużej Rodziny - prezydent zacheca do współpracy Karta Dużej Rodziny - prezydent zacheca do współpracy

Gmina Skarżysko-Kamienna podjęła uchwałę wspierającą rodziny wielodzietne poprzez wprowadzenie Skarżyskiej Karty Dużej Rodziny dla rodzin posiadających troje i więcej dzieci tzw. 3+. Karta będzie umożliwiała tym rodzinom korzystanie z oferty kulturalnej, edukacyjnej, sportowej oraz komunikacji zbiorowej, z której - ze względu na koszty - rodziny wielodzietne nie zawsze mają dostęp. Dzięki karcie i ofercie wejścia do wybranych placówek np. na basen, czy kulturalnych będą tańsze.

Prezydent Roman Wojcieszek zaprasza również lokalnych przedsiębiorców, właścicieli firm, sklepów, lekarzy, stomatologów itp. do włączania się do programu Skarżyskiej Karty Dużej Rodziny w charakterze partnera poprzez udzielenie bonifikaty na zakup towarów bądź usługi w swoich placówkach. Lista partnerów oraz oferowane zniżki znajdą się na stronie Urzędu Miasta w zakładce „Skarżyska Karta Dużej Rodziny”. Logo partnerów zostanie zamieszczone na Karcie Dużej Rodziny. Więcej na ten temat będziemy mówić kiedy Karta Dużej Rodziny zostanie wprowadzona. Do tej inicjatywy radni nie mieli praktycznie zastrzeżeń.

Rozwiązanie takie przyjęto już w wielu polskich samorządach.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy