Sprawcy kradzieży zatrzymani: Skarżyscy policjanci zatrzymali 50-letnią kobietę oraz 60-letniego mężczyznę mieszkających w Radomiu, którzy są podejrzani o kradzież artykułów spożywczych i chemicznych w jednym z supermarketów na terenie Skarżyska-Kamiennej. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Nowy Dyrektor MPWiK w Skarżysku-Kamiennej: Łukasz Żuchowski od 2 marca został nowym dyrektorem zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Skarżysku-Kamiennej Sp. z o.o. Zastąpił on na tym stanowisku Jana Stojka. Przewrócona cysterna na rondzie w Cedzynie groziła wybuchem. Była ewakuacja!: Na rondzie w Cedzynie przewróciła się cysterna z propanem-butanem. Pojazd przewożący blisko 10 ton gazu uległ mikrorozszczelnieniu. Natychmiast odbyła się akcja ewakuacyjna w promieniu 500 metrów. Drogi w kierunku Górna, Leszczyn i Kielc wraz z obwodnicą są nieprzejezdne. Zatrzymany za handel narkotykami: Świętokrzyska Policja zatrzymała 51-letniego mężczyznę podejrzewanego o sprzedaż narkotyków. Podczas kontroli pojazdu mundurowi znaleźli 200 gramów marihuany. Świętokrzyscy gimnazjaliści w czołówce, jeśli chodzi o umiejętności komputerowe: Dziś nikt nie wyobraża sobie życia bez komputerów. Najłatwiej w wirtualnym świecie radzą sobie ludzie młodzi. W Koronie trwa kontrola: Od kilku tygodni trwa kontrola radnych w Koronie Kielce. Postanowiliśmy sprawdzić, jak ona przebiega. Póki co, trwa sprawdzanie dokumentów. Obie strony zapewniają, że współpraca wygląda dobrze. Udane adopcje w świętokrzyskim - ośrodek adopcyjny podsumowuje działalność: Świętokrzyski Ośrodek Adopcyjny z okazji trzeciego roku istnienia, podsumował swoją dotychczasową działalność. Dane są zadowalające. Dzięki pomocy placówki, nowy dom znalazło ponad 170 dzieci, a kolejni opiekunowie już czekają na możliwość przyjęcia do siebie dziecka. W przychodniach ruch. Dużo zachorowań na grypę: Zima, choć łagodna, nie daje o sobie zapomnieć. A marzec i kwiecień to najbardziej zdradliwe pod względem pogody miesiące. Najłatwiej wtedy złapać też jakąś infekcję. I niestety tak też się dzieje. Z danych świętokrzyskiego sanepidu wynika, że w regionie mamy sporo przypadków grypy. Da się to łatwo potwierdzić w przychodniach, gdzie pacjentów z niepokojącymi objawami nie brakuje. Utworzenie Rady Przedsiębiorców Łopuszna: Realizacja planów inwestycyjnych terenów gminy, szukanie pomysłów na przemysł oraz pozyskiwanie środków z zewnątrz na realizację – to jedne z głównych zamierzeń powstającej w Łopusznie Rady Przedsiębiorców. Andrzej Duda nie przyjedzie w piątek do Kielc... odwiedzi Polaków w Wielkiej Brytanii: Zaplanowane na piątek spotkanie kandydata PiS na prezydenta Polski, Andrzeja Dudy z mieszkańcami Kielc nie odbędzie się.
Menu

Karta Dużej Rodziny - prezydent zachęca do współpracy

Karta Dużej Rodziny - prezydent zacheca do współpracy Karta Dużej Rodziny - prezydent zacheca do współpracy

Gmina Skarżysko-Kamienna podjęła uchwałę wspierającą rodziny wielodzietne poprzez wprowadzenie Skarżyskiej Karty Dużej Rodziny dla rodzin posiadających troje i więcej dzieci tzw. 3+. Karta będzie umożliwiała tym rodzinom korzystanie z oferty kulturalnej, edukacyjnej, sportowej oraz komunikacji zbiorowej, z której - ze względu na koszty - rodziny wielodzietne nie zawsze mają dostęp. Dzięki karcie i ofercie wejścia do wybranych placówek np. na basen, czy kulturalnych będą tańsze.

Prezydent Roman Wojcieszek zaprasza również lokalnych przedsiębiorców, właścicieli firm, sklepów, lekarzy, stomatologów itp. do włączania się do programu Skarżyskiej Karty Dużej Rodziny w charakterze partnera poprzez udzielenie bonifikaty na zakup towarów bądź usługi w swoich placówkach. Lista partnerów oraz oferowane zniżki znajdą się na stronie Urzędu Miasta w zakładce „Skarżyska Karta Dużej Rodziny”. Logo partnerów zostanie zamieszczone na Karcie Dużej Rodziny. Więcej na ten temat będziemy mówić kiedy Karta Dużej Rodziny zostanie wprowadzona. Do tej inicjatywy radni nie mieli praktycznie zastrzeżeń.

Rozwiązanie takie przyjęto już w wielu polskich samorządach.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy