W Galerii Hermes wspominamy studniówki sprzed lat: Odwiedziliśmy Galerię Hermes, by zapytać mieszkańców Skarżyska, jak wspominają swoje studniówki. Styczeń i luty to czas studniówkowych bali. Minęły bezpowrotnie czasy, kiedy ten bal odbywał się w szkole. Sekretarz Stanu w MON odnośnie sytuacji "Mesko": W „Mesko” odbyła się konferencja z udziałem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, Czesława Mroczka i prezesa „Mesko”, Waldemara Skowrona. Odprawa roczna policjantów. Statystyki: W ubiegłym tygodniu w Komendzie Powiatowej Policji we Włoszczowie zebrano się, by podsumować roczną pracę włoszczowskich policjantów. W spotkaniu uczestniczyli wysocy rangą stróże prawa i lokalni samorządowcy. Kolejne potrącenie na przejściu dla pieszych: Wczoraj rano na ulicy Piłsudskiego w Skarżysku-Kamiennej doszło do kolejnego potrącenia osoby znajdującej się na przejściu dla pieszych. 67-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. To już kolejne tego rodzaju zdarzenie w ostatnim czasie. W tym konkretnym przypadku, okolicznością, która mogła mieć wpływ na zaistnienie wypadku były oszronione szyby w pojeździe, które znacznie ograniczały widoczność kierującemu. Policjanci zatrzymali trzech sprawców rozboju: Skarżyscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 24 i 34 lat oraz 28-latkę, podejrzewanych o dokonanie rozboju. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionych w wyniku przestępstwa rzeczy. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 12 lat więzienia. Raport zdawalności szkół jazdy za II połowę 2014 roku: Miasto Kielce opublikowało raport dotyczący zdawalności egzaminów na prawo jazdy kategorii B. Coraz więcej przypadków podejrzeń grypy w świętokrzyskim: Rośnie liczba podejrzeń grypy i chorób grypopodobnych w regionie świętokrzyskim. W ubiegłym tygodniu do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zgłoszono ponad 1300 przypadków zachorowań. Protestują przeciwko ewentualnemu odwołaniu ze stanowiska dyrektora MCK, Krzysztofa Szczygła: Do naszej redakcji wpłynął list otwarty w sprawie obecnie kierującego Miejskim Centrum Kultury, Krzysztofa Szczygła. List kierowany jest do urzędującego prezydenta, Konrada Kroniga. Oto jego treść: Zapraszamy na Bal Dobrych Serc: Już 7 lutego w koneckim Markizie odbędzie się Bal Dobrych Serc. Stowarzyszenie Powiatowe Konto Pomocy przygotowało dla gości mnóstwo atrakcji. Coraz więcej szkół do zamknięcia?: To zły okres dla szkolnictwa w naszym regionie. Coraz więcej jest planów zamykania szkół, również w powiecie kieleckim. Zaniepokojone taką sytuacją jest świętokrzyskie kuratorium oświaty. Również samorządowcy apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek przy podejmowaniu decyzji.
Menu

Kotwica: "Nie było fałszowania dokumentów, pozywam Jana Gajdę do sądu"

Kotwica: "Nie było fałszowania dokumentów, pozywam Jana Gajdę do sądu"

Po głośnej wypowiedzi radnego powiatowego Jana Gajdy, jakoby zastępca dyrektora ds. medycznych Zbigniew Kotwica miał fałszować dokumentację lekarską, wpisując przy protokołach pooperacyjnych nazwiska lekarzy, którzy mieli w ogóle nie uczestniczyć w operacjach sprawa trafiła już do prokuratury. Tymczasem Zbigniew Kotwica na zwołanej dzisiaj konferencji prasowej odnosi się do tych zarzutów.

Pierwszą część konferencji wypełniło dokładne opisanie tego jakie – pozytywne zdaniem Zbigniewa Kotwicy – zmiany zaszły w skarżyskim szpitalu. Zbigniew Kotwica twierdzi, że wprowadzono specjalistyczne zabiegi neurochirurgiczne, które on wykonuje. Kotwica przytacza liczby, jakie kwoty przekazał Narodowy Fundusz Zdrowia z tytułu wykonywania takich specjalistycznych procedur, których wcześniej w skarżyskim szpitalu nie było (zobacz wideo).

Zbigniew Kotwica nie przyszedł na tą konferencję jak osoba winna. Wręcz przeciwnie. Bardzo ostro zaatakował doktora Jana Gajdę, nazywając go miernym ortopedą. Doktor Gajda wykonuje tylko proste zabiegi, poważnych procedur medycznych w tym momencie się uczy – twierdzi Zbigniew Kotwica. Pytany o to czy cała sytuacja nie jest aktem zemsty ze strony Jana Gajdy, że ten nie sprawuje już funkcji ordynatora oddziału ortopedycznego, Kotwica odpowiada: Jan Gajda sam poprosił o zwolnienie go z pełnienia tej funkcji, bo nie dawał sobie rady z prowadzeniem oddziału (zobacz wideo).

Zdaniem Zbigniewa kotwicy działania Jana Gajdy szkodzą skarżyskiemu szpitalowi. Obecnie zabiegi neurochirurgiczne nie są w szpitalu wykonywane. Kotwica przed naszymi kamerami twierdzi, że jeżeli zostanie przywrócony na funkcję zastępcy dyrektora szpitala, to nie wyobraża sobie dalszej współpracy z Janem Gajdą. Twierdzi, że nie dochodziło do żadnego fałszownia dokumentów, a jeżeli już to do pomyłek, które są nie tylko w dokumentach wypełnianych przez lekarzy, ale również pielęgniarki (zobacz wideo).

Kotwica złożył już doniesienie do prokuratury i pozywa w procesie cywilnym Jana Gajdę za pomówienia.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy