Tylko u nas: komentarz polityczny Adama Jarubasa, PSL: - Ubolewam na tym, że koledzy z Prawa i Sprawiedliwości widzą tylko zło wokół siebie, widzą spisek. Oto jest jakaś masoneria, która steruje wszystkim i tak naprawdę człowiek pojedynczy jest tylko narzędziem. Ta filozofia nie trafia do mnie – mówi przed naszą kamerą Adam Jarubas z PSL i dodaje: Najważniejsze są pierwsze 4,5 godziny: Do Skarżyska po raz drugi przyjechali przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego z akcją wojewody „Zdążyć przed udarem”. Można było zmierzyć sobie ciśnienie i zasięgnąć informacji. Kampania „Zdążyć przed udarem” ma przede wszystkim uświadomić, jakie są przyczyny i objawy udaru oraz, jak ważną są pierwsze godziny po wystąpieniu objawów na wdrożenie skutecznego leczenia. Artur Gierada: Wychodzimy z cienia Donalda Tuska: Pierwszym symptomem zmiany w polskim parlamencie może być podanie ręki przez Jarosława Kaczyńskiego Donaldowi Tuskowi. Jednak, czy to jest tylko jeden gest, czy długotrwała zmiana? Nie daj się oszukać: Koneccy kryminalni zatrzymali trójkę obywateli Słowacji podejrzewanych o oszustwo. 84-letnia kobieta, która chciała pomóc obcokrajowcom w potrzebie, straciła 1000 złotych. Całe zdarzenie miało miejsce w poniedziałkowy poranek. Wypadek na S7 (uakt.): Dziś rano doszło do wypadku w okolicach Góry Baranowskiej. Zdjęcia z wypadku w materiale filmowym. Rusza remont drogi gminnej Trochowiny - Mirocice: Jeszcze w tym tygodniu ruszą prace przy drodze gminnej w miejscowości Mirocice prowadzącej do przysiółka Trochowiny na długości 1200 metrów. Świętokrzyskie liderem inwestycji: Województwo Świętokrzyskie zajęło I miejsce w Rankingu Inwestycyjnym Województw. Wyróżniono w nim regiony, które w latach 2007-2013 dokonały największych inwestycji w sektorze infrastruktury technicznej. Zieleń Żelisławice-Secemin. Remis z samorządowcami: Zieleń Żelisławice- Secemin to klub piłkarski z powiatu włoszczowskiego z dużymi tradycjami. Odwiedziliśmy jego członków podczas meczu z samorządowcami z gminy Secemin. Wynik meczu można uznać za zaskakujący. PiS pokazało swoich ludzi. Liczą na pewną wygraną!: Znamy już reprezentantów PiS z powiatu koneckiego, którzy będą startować w listopadowych wyborach samorządowych. Konecki PiS liczy na wygraną i wcale tego nie kryje! TYLKO U NAS! Stop agresji drogowej!: Policjanci od lat poszukują skutecznego sposobu na walkę z piratami drogowymi. Nadal najskuteczniejsze jest po prostu zatrzymywanie ich na gorącym uczynku na drodze. Ale od niedawna mundurowi mają jeszcze jedno oręże, które mogą wykorzystać do zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pomóc mają im w tym sami kierowcy.
Menu

Kotwica: "Nie było fałszowania dokumentów, pozywam Jana Gajdę do sądu"

Kotwica: "Nie było fałszowania dokumentów, pozywam Jana Gajdę do sądu"

Po głośnej wypowiedzi radnego powiatowego Jana Gajdy, jakoby zastępca dyrektora ds. medycznych Zbigniew Kotwica miał fałszować dokumentację lekarską, wpisując przy protokołach pooperacyjnych nazwiska lekarzy, którzy mieli w ogóle nie uczestniczyć w operacjach sprawa trafiła już do prokuratury. Tymczasem Zbigniew Kotwica na zwołanej dzisiaj konferencji prasowej odnosi się do tych zarzutów.

Pierwszą część konferencji wypełniło dokładne opisanie tego jakie – pozytywne zdaniem Zbigniewa Kotwicy – zmiany zaszły w skarżyskim szpitalu. Zbigniew Kotwica twierdzi, że wprowadzono specjalistyczne zabiegi neurochirurgiczne, które on wykonuje. Kotwica przytacza liczby, jakie kwoty przekazał Narodowy Fundusz Zdrowia z tytułu wykonywania takich specjalistycznych procedur, których wcześniej w skarżyskim szpitalu nie było (zobacz wideo).

Zbigniew Kotwica nie przyszedł na tą konferencję jak osoba winna. Wręcz przeciwnie. Bardzo ostro zaatakował doktora Jana Gajdę, nazywając go miernym ortopedą. Doktor Gajda wykonuje tylko proste zabiegi, poważnych procedur medycznych w tym momencie się uczy – twierdzi Zbigniew Kotwica. Pytany o to czy cała sytuacja nie jest aktem zemsty ze strony Jana Gajdy, że ten nie sprawuje już funkcji ordynatora oddziału ortopedycznego, Kotwica odpowiada: Jan Gajda sam poprosił o zwolnienie go z pełnienia tej funkcji, bo nie dawał sobie rady z prowadzeniem oddziału (zobacz wideo).

Zdaniem Zbigniewa kotwicy działania Jana Gajdy szkodzą skarżyskiemu szpitalowi. Obecnie zabiegi neurochirurgiczne nie są w szpitalu wykonywane. Kotwica przed naszymi kamerami twierdzi, że jeżeli zostanie przywrócony na funkcję zastępcy dyrektora szpitala, to nie wyobraża sobie dalszej współpracy z Janem Gajdą. Twierdzi, że nie dochodziło do żadnego fałszownia dokumentów, a jeżeli już to do pomyłek, które są nie tylko w dokumentach wypełnianych przez lekarzy, ale również pielęgniarki (zobacz wideo).

Kotwica złożył już doniesienie do prokuratury i pozywa w procesie cywilnym Jana Gajdę za pomówienia.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy