Młodość broni się sama!: Pierwszy polski dance musical został zaprezentowany skarżyskiej publiczności. Przy wypełnionej po brzegi sali, przy owacji na stojąco widzieliśmy premierę Art Factory, dzieło Macieja Pawłowskiego i Anny Nowak. Piotrowska Majówka w gminie Łagów już po raz ósmy: Już po raz ósmy w gminie Łagów odbyła się Piotrowska Majówka. Imprezę zorganizowały panie z miejscowego koła gospodyń wiejskich. W programie znalazły się m.in. występy zespołów ludowych oraz mnóstwo konkursów. Najlepsi z najlepszych sportowców: 34 wybitnie uzdolnionych sportowców z regionu otrzymało w tym roku wsparcie finansowe, przyznawane przez samorząd województwa. Śladami świętokrzyskich smaków: Nasz region pod względem kulinarnym jest niesamowity! Do takiego wniosku można dojść, przemierzając mapę kulinarną, która właśnie ujrzała światło dzienne. Mapa zawiera wszystkie miejsca w województwie świętokrzyskim, w których możemy liczyć na ekologiczną żywność. Proszę nam wierzyć, od samego przeglądania przepisów, człowiek robi się głodny. "Raj" do rozbudowy: Świętokrzyski klub abstynentów „Raj” doczeka się modernizacji. Siedziba klubu zostanie powiększona, bo dotychczasowy budynek przy ul. Jagiellońskiej o powierzchni 120 m2 jest po prostu zbyt mały na potrzeby organizacji. Vive z Pucharem Polski: Drużyna Vive Tauron Kielce zdobyła Puchar Polski. W finale kielczanie pokonali odwiecznego rywala, Wisłę Płock, 33:26. Dla żółto-biało-niebieskich wygrana oznacza nie tylko zdobycie kolejnego dubletu. Może nie być wody. Sprawdź gdzie: Kielecka spółka wodociągowa modernizuje sieć w kilku miejscach w mieście. W związku z tym, okoliczni mieszkańcy mogą mieć utrudniony dostęp do wody.  Przedsiębiorcy wyróżnieni: Na terenie powiatu kieleckiego istenieje wiele firm i przedsiębiorstw znanych w całej Polsce i Europie. Każde wyspecjalizowane w innej dziedzinie. W samym Masłowie jest ich około 800. Muzea oficjalnie skonsolidowane: Muzeum Regionalne w Wiślicy oficjalnie zostało włączone w struktury Muzeum Narodowego w Kielcach. Rowerowa sobota w Suchedniowie: Mimo zmiany terminu, frekwencja na XII Suchedniowskim Rajdzie Rowerowym "Góry Świętokrzyskie 2016" dopisała. Wzięło w nim udział niemal 150 osób.
Menu
reklama
reklama

Kotwica: "Nie było fałszowania dokumentów, pozywam Jana Gajdę do sądu"

Kotwica: "Nie było fałszowania dokumentów, pozywam Jana Gajdę do sądu"

Po głośnej wypowiedzi radnego powiatowego Jana Gajdy, jakoby zastępca dyrektora ds. medycznych Zbigniew Kotwica miał fałszować dokumentację lekarską, wpisując przy protokołach pooperacyjnych nazwiska lekarzy, którzy mieli w ogóle nie uczestniczyć w operacjach sprawa trafiła już do prokuratury. Tymczasem Zbigniew Kotwica na zwołanej dzisiaj konferencji prasowej odnosi się do tych zarzutów.

Pierwszą część konferencji wypełniło dokładne opisanie tego jakie – pozytywne zdaniem Zbigniewa Kotwicy – zmiany zaszły w skarżyskim szpitalu. Zbigniew Kotwica twierdzi, że wprowadzono specjalistyczne zabiegi neurochirurgiczne, które on wykonuje. Kotwica przytacza liczby, jakie kwoty przekazał Narodowy Fundusz Zdrowia z tytułu wykonywania takich specjalistycznych procedur, których wcześniej w skarżyskim szpitalu nie było (zobacz wideo).

Zbigniew Kotwica nie przyszedł na tą konferencję jak osoba winna. Wręcz przeciwnie. Bardzo ostro zaatakował doktora Jana Gajdę, nazywając go miernym ortopedą. Doktor Gajda wykonuje tylko proste zabiegi, poważnych procedur medycznych w tym momencie się uczy – twierdzi Zbigniew Kotwica. Pytany o to czy cała sytuacja nie jest aktem zemsty ze strony Jana Gajdy, że ten nie sprawuje już funkcji ordynatora oddziału ortopedycznego, Kotwica odpowiada: Jan Gajda sam poprosił o zwolnienie go z pełnienia tej funkcji, bo nie dawał sobie rady z prowadzeniem oddziału (zobacz wideo).

Zdaniem Zbigniewa kotwicy działania Jana Gajdy szkodzą skarżyskiemu szpitalowi. Obecnie zabiegi neurochirurgiczne nie są w szpitalu wykonywane. Kotwica przed naszymi kamerami twierdzi, że jeżeli zostanie przywrócony na funkcję zastępcy dyrektora szpitala, to nie wyobraża sobie dalszej współpracy z Janem Gajdą. Twierdzi, że nie dochodziło do żadnego fałszownia dokumentów, a jeżeli już to do pomyłek, które są nie tylko w dokumentach wypełnianych przez lekarzy, ale również pielęgniarki (zobacz wideo).

Kotwica złożył już doniesienie do prokuratury i pozywa w procesie cywilnym Jana Gajdę za pomówienia.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy