Sołtysi opanowali Wąchock: Tylko w stolicy humoru, jaką z całą pewnością jest Wąchock, nikogo nie dziwi konkurencja toczenia koła do wygódki. Platforma przeciwko zmianom w edukacji: W poniedziałek Minister Edukacji Narodowej przedstawiła szczegóły reformy szkolnictwa. Likwidacja gimnazjów spotkała się z falą krytyki ze strony opozycji. Platforma Obywatelska zapowiada, że nie da za wygraną. Mobilność szansą dla pracowników: „Kompetentna kadra – potencjałem rozwojowym świętokrzyskich firm”. Pod takim hasłem odbyła się we wtorek konferencja w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach. Podczas niej rozmawiano na temat zmian, jakie w ostatnim czasie zaszły na świętokrzyskim rynku pracy. Noc Świętojańska z atrakcjami: Chęciny w całej Polsce słyną z Zamku Królewskiego, przechadzającej się po jego murach Białej Damy i wielu innych turystycznych atrakcji. Klimat tego miejsca idealnie pasował więc do dawnych, słowiańskich obrzędów, związanych z letnim przesileniem słońca. Zobaczmy, jak mieszkańcy gminy bawili się w Noc Świętojańską w Chęcinach. Pieniądze trafią do młodych szczypiornistów KSSPR Końskie: Jak już informowaliśmy na naszej antenie, Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Końskich napisało projekt, który miał na celu pozyskanie środków dla młodych szczypiornistów KSSPR. Był jeden warunek. Projekt był wystawiany na konkurs i o jego losach decydowali klienci jednego z supermarketów. Udana biesiada w gminie Masłów: W niedzielę mieszkańcy Masłowa z pewnością nie narzekali na nudę. A to za sprawą organizowanej tam cyklicznie biesiady. Była dobra muzyka, regaty wodne, pokaz pirotechniczny i dziecięcy spektakl, w którym główne role zagrali rodzice... Sejmik wsparł Dymarki Świętokrzyskie: W sierpniu tego roku odbędą się jubileuszowe, 50. Dymarki Świętokrzyskie. Na ten cel, radni sejmiku, przekazali w poniedziałek 70 tys. zł z budżetu województwa świętokrzyskiego. Zbliża się 70. rocznica Pogromu Kieleckiego: Zbliża się 70. rocznica Pogromu Kieleckiego. Obchody upamiętniające największą powojenną tragedię w naszym mieście rozpoczną się w sobotę, 2 lipca. W piątek do Kielc wjadą uczestnicy Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków: W środę z Radomia wystartują kolarze biorący udział w 27. już Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w tym roku na trasie cyklistów znalazły się Kielce. PiS: krytyka Konrada Kröniga i pochwała "dobrej zmiany": Radni PiS Mariusz Bodo i Marcin Piętak ze wsparciem pełnomocnika PiS w regionie, Krzysztofa Lipca i posłanki Marii Zuby oraz wicewojewody Andrzeja Bętkowskiego w poniedziałek postanowili odnieść się zarówno do absolutorium dla prezydenta Konrada Kröniga, jak i inwestycji w powiecie skarżyskim. Czy to początek przygotowań do wyborów samorządowych?
Menu
reklama
reklama

Kotwica: "Nie było fałszowania dokumentów, pozywam Jana Gajdę do sądu"

Kotwica: "Nie było fałszowania dokumentów, pozywam Jana Gajdę do sądu"

Po głośnej wypowiedzi radnego powiatowego Jana Gajdy, jakoby zastępca dyrektora ds. medycznych Zbigniew Kotwica miał fałszować dokumentację lekarską, wpisując przy protokołach pooperacyjnych nazwiska lekarzy, którzy mieli w ogóle nie uczestniczyć w operacjach sprawa trafiła już do prokuratury. Tymczasem Zbigniew Kotwica na zwołanej dzisiaj konferencji prasowej odnosi się do tych zarzutów.

Pierwszą część konferencji wypełniło dokładne opisanie tego jakie – pozytywne zdaniem Zbigniewa Kotwicy – zmiany zaszły w skarżyskim szpitalu. Zbigniew Kotwica twierdzi, że wprowadzono specjalistyczne zabiegi neurochirurgiczne, które on wykonuje. Kotwica przytacza liczby, jakie kwoty przekazał Narodowy Fundusz Zdrowia z tytułu wykonywania takich specjalistycznych procedur, których wcześniej w skarżyskim szpitalu nie było (zobacz wideo).

Zbigniew Kotwica nie przyszedł na tą konferencję jak osoba winna. Wręcz przeciwnie. Bardzo ostro zaatakował doktora Jana Gajdę, nazywając go miernym ortopedą. Doktor Gajda wykonuje tylko proste zabiegi, poważnych procedur medycznych w tym momencie się uczy – twierdzi Zbigniew Kotwica. Pytany o to czy cała sytuacja nie jest aktem zemsty ze strony Jana Gajdy, że ten nie sprawuje już funkcji ordynatora oddziału ortopedycznego, Kotwica odpowiada: Jan Gajda sam poprosił o zwolnienie go z pełnienia tej funkcji, bo nie dawał sobie rady z prowadzeniem oddziału (zobacz wideo).

Zdaniem Zbigniewa kotwicy działania Jana Gajdy szkodzą skarżyskiemu szpitalowi. Obecnie zabiegi neurochirurgiczne nie są w szpitalu wykonywane. Kotwica przed naszymi kamerami twierdzi, że jeżeli zostanie przywrócony na funkcję zastępcy dyrektora szpitala, to nie wyobraża sobie dalszej współpracy z Janem Gajdą. Twierdzi, że nie dochodziło do żadnego fałszownia dokumentów, a jeżeli już to do pomyłek, które są nie tylko w dokumentach wypełnianych przez lekarzy, ale również pielęgniarki (zobacz wideo).

Kotwica złożył już doniesienie do prokuratury i pozywa w procesie cywilnym Jana Gajdę za pomówienia.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy