Tylko u nas! Dodatkowe pieniądze dla Michniowa: Komisja Finansów Publicznych podjęła decyzję o przyznaniu 1,5 miliona złotych na dokończenie prac związanych z rozbudową Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. Fundacja „Daj Szansę” wyróżniła zdolną młodzież: Z inicjatywy Fundacji „Daj Szansę” w poniedziałek nagrodzono skarżyską młodzież, która wyróżniła się w wojewódzkich konkursach przedmiotowych i Igrzyskach Sportowych Młodzieży Szkolnej, a także ich opiekunów i szkoły. Dobry występ w Limanowej: 23 maja w Limanowej został rozegrany turniej karate "One World One Kyokushin". Była to już 5. edycja turnieju organizowanego przez ARS Klub Kyokushinkai z Limanowej. Poseł Bętkowski o nowym prezydencie: W poniedziałek z inicjatywy Andrzeja Bętkowskiego odbyła się konferencja prasowa, na której poseł odniósł się do wyborów prezydenckich i wówczas jeszcze sondażowych wyników. Rozpatrzenie sprawozdania finansowego powiatu włoszczowskiego: 27 maja o godzinie 13.00 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Włoszczowie przy ul. Wiśniowej 10 odbędzie się VII sesja Rady Powiatu Włoszczowskiego. Andrzej Duda wybrany w powiecie włoszczowskim: Zwycięzcą II tury wyborów prezydenckich w powiecie włoszczowskim, bezkonkurencyjnie, okazał się Andrzej Duda. Zostań dawcą szpiku. Cała prawda o dawcach!: 31 maja w Stąporkowie podczas festynu z okazji Dnia Dziecka koordynatorzy fundacji DKMS: Małgorzata Maciejczyk, Barbara Więcław oraz konecki ratownik medyczny Marcin Pytlos będą szukać potencjalnych dawców szpiku. Akcja zostanie przeprowadzona pod hasłem "Podaruj cząstkę Siebie". Rejestracja będzie prowadzona przez wymaz z pałeczki. Zachęcamy Państwa do udziału w tej szlachetnej akcji. 25 lat samorządności gminy Zagnańsk: 27 maja o godzinie 16.00 w kościele pod wezwaniem Świętego Józefa Oblubieńca NMP w Zagnańsku odbędzie się uroczysta msza święta w intencji samorządowców. Kosmos bliżej nas: 22 maja w Małej Galerii Muzeum imienia Przypkowskich w Jędrzejowie zainaugurowana została wystawa fotografii zbiorów NASA pod hasłem „Wszechświat wokół nas”. Otwarcie poprzedziła prelekcja astronoma i autora wystawy Rafała Zaczkowskiego. Strefa Kibica Vive Tauron Kielce na Rynku: W sobotę drużyna Vive Tauron Kielce rozpoczyna zmagania w Final Four Ligi Mistrzów.
Menu

Kotwica: "Nie było fałszowania dokumentów, pozywam Jana Gajdę do sądu"

Kotwica: "Nie było fałszowania dokumentów, pozywam Jana Gajdę do sądu"

Po głośnej wypowiedzi radnego powiatowego Jana Gajdy, jakoby zastępca dyrektora ds. medycznych Zbigniew Kotwica miał fałszować dokumentację lekarską, wpisując przy protokołach pooperacyjnych nazwiska lekarzy, którzy mieli w ogóle nie uczestniczyć w operacjach sprawa trafiła już do prokuratury. Tymczasem Zbigniew Kotwica na zwołanej dzisiaj konferencji prasowej odnosi się do tych zarzutów.

Pierwszą część konferencji wypełniło dokładne opisanie tego jakie – pozytywne zdaniem Zbigniewa Kotwicy – zmiany zaszły w skarżyskim szpitalu. Zbigniew Kotwica twierdzi, że wprowadzono specjalistyczne zabiegi neurochirurgiczne, które on wykonuje. Kotwica przytacza liczby, jakie kwoty przekazał Narodowy Fundusz Zdrowia z tytułu wykonywania takich specjalistycznych procedur, których wcześniej w skarżyskim szpitalu nie było (zobacz wideo).

Zbigniew Kotwica nie przyszedł na tą konferencję jak osoba winna. Wręcz przeciwnie. Bardzo ostro zaatakował doktora Jana Gajdę, nazywając go miernym ortopedą. Doktor Gajda wykonuje tylko proste zabiegi, poważnych procedur medycznych w tym momencie się uczy – twierdzi Zbigniew Kotwica. Pytany o to czy cała sytuacja nie jest aktem zemsty ze strony Jana Gajdy, że ten nie sprawuje już funkcji ordynatora oddziału ortopedycznego, Kotwica odpowiada: Jan Gajda sam poprosił o zwolnienie go z pełnienia tej funkcji, bo nie dawał sobie rady z prowadzeniem oddziału (zobacz wideo).

Zdaniem Zbigniewa kotwicy działania Jana Gajdy szkodzą skarżyskiemu szpitalowi. Obecnie zabiegi neurochirurgiczne nie są w szpitalu wykonywane. Kotwica przed naszymi kamerami twierdzi, że jeżeli zostanie przywrócony na funkcję zastępcy dyrektora szpitala, to nie wyobraża sobie dalszej współpracy z Janem Gajdą. Twierdzi, że nie dochodziło do żadnego fałszownia dokumentów, a jeżeli już to do pomyłek, które są nie tylko w dokumentach wypełnianych przez lekarzy, ale również pielęgniarki (zobacz wideo).

Kotwica złożył już doniesienie do prokuratury i pozywa w procesie cywilnym Jana Gajdę za pomówienia.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy