Blog to dopiero początek...: Czwarta edycja Blogotoku za nami. Tym razem wydarzenie zorganizowano pod hasłem „Blog to dopiero początek...”. Prelegenci mówili o tym, jak wyjść ze swoją działalnością poza pisanie w sieci. Chlewska Wola z nową drogą: Niespełna dwa miesiące temu rozpoczęły się prace remontowe drogi powiatowej w miejscowości Chlewska Wola w powiecie włoszczowskim. Nadaj nazwę ulicy i ronda: Władze gminy Łopuszno zapraszają wszystkich mieszkańców do wyrażenia swojej opinii na temat planowanych nazw ulicy i ronda na terenie miejscowości. O mediach w Polsce... w czwartek na UJK konferencja i panel dyskusyjny: W czwartek, 3 grudnia Instytut Dziennikarstwa i Informacji Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach organizuje III Ogólnopolską Konferencję Naukową z cyklu „Współczesny polski system medialny”. Tytułem tegorocznej edycji są „Procesy tabloidyzacji i komodyfikacji polskich mediów”. 50 osób chce dobrowolnie odejść ze szpitala na Czarnowie: Do 31 grudnia realizowany będzie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach Program Dobrowolnych Odejść. Kazimierza Wielka ma prawdziwą "perełkę": Kazimierza Wielka to malowniczy teren. Ostatnio zyskała również prawdziwą „perełkę”. W Cudzynowicach w powiecie kazimierskim odkryto złoża wód termalnych. W poniedziałek wspólnie z inwestorami rozważano różne pomysły wykorzystania tego terenu. Najprawdopodobniej w okolicy odwiertu powstanie infrastruktura wypoczynkowo – uzdrowiskowa. Program opieki nad zabytkami dobrze oceniony: Ponad 100 milionów złotych kosztowała realizacja „Programu opieki nad zabytkami województwa świętokrzyskiego”. Dzięki niemu możliwe było zabezpieczenie i rewitalizacja wielu obiektów w naszym regionie. Galeria Komes otwarta: Skarżysko wzbogaciło się o nową galerię. Otwarcie galerii w Hotelu Komes jest pewnego rodzaju uzupełnieniem usług świadczonych przez hotel, a spotkanie świata kuchni i świata sztuki jest bardzo ciekawą propozycją. Osiem lat wojewody. Czas na podsumowanie: Nowa kadencja sejmu i zmiana partii rządzącej wiąże się również z nową osobą na stanowisku wojewody świętokrzyskiego. Na ostatnim spotkaniu z mediami, Bożentyna Pałka-Koruba podsumowała osiem lat swojej działalności oraz poinformowała opinię społeczną o swoich dalszych planach. Plakaty i Dary w jędrzejowskim muzeum: Kilka tysięcy przedmiotów, w tym książki, fotografie, meble, płyty i obrazy, trafiło do jędrzejowskiego Muzeum im. Przypkowskich. To dary przekazane w testamencie przez Ewę Makomaską – Mozer, wnuczkę założyciela muzeum. Powstała z nich wyjątkowa wystawa, którą można już zwiedzać.
Menu
reklama
reklama

Kotwica: "Nie było fałszowania dokumentów, pozywam Jana Gajdę do sądu"

Kotwica: "Nie było fałszowania dokumentów, pozywam Jana Gajdę do sądu"

Po głośnej wypowiedzi radnego powiatowego Jana Gajdy, jakoby zastępca dyrektora ds. medycznych Zbigniew Kotwica miał fałszować dokumentację lekarską, wpisując przy protokołach pooperacyjnych nazwiska lekarzy, którzy mieli w ogóle nie uczestniczyć w operacjach sprawa trafiła już do prokuratury. Tymczasem Zbigniew Kotwica na zwołanej dzisiaj konferencji prasowej odnosi się do tych zarzutów.

Pierwszą część konferencji wypełniło dokładne opisanie tego jakie – pozytywne zdaniem Zbigniewa Kotwicy – zmiany zaszły w skarżyskim szpitalu. Zbigniew Kotwica twierdzi, że wprowadzono specjalistyczne zabiegi neurochirurgiczne, które on wykonuje. Kotwica przytacza liczby, jakie kwoty przekazał Narodowy Fundusz Zdrowia z tytułu wykonywania takich specjalistycznych procedur, których wcześniej w skarżyskim szpitalu nie było (zobacz wideo).

Zbigniew Kotwica nie przyszedł na tą konferencję jak osoba winna. Wręcz przeciwnie. Bardzo ostro zaatakował doktora Jana Gajdę, nazywając go miernym ortopedą. Doktor Gajda wykonuje tylko proste zabiegi, poważnych procedur medycznych w tym momencie się uczy – twierdzi Zbigniew Kotwica. Pytany o to czy cała sytuacja nie jest aktem zemsty ze strony Jana Gajdy, że ten nie sprawuje już funkcji ordynatora oddziału ortopedycznego, Kotwica odpowiada: Jan Gajda sam poprosił o zwolnienie go z pełnienia tej funkcji, bo nie dawał sobie rady z prowadzeniem oddziału (zobacz wideo).

Zdaniem Zbigniewa kotwicy działania Jana Gajdy szkodzą skarżyskiemu szpitalowi. Obecnie zabiegi neurochirurgiczne nie są w szpitalu wykonywane. Kotwica przed naszymi kamerami twierdzi, że jeżeli zostanie przywrócony na funkcję zastępcy dyrektora szpitala, to nie wyobraża sobie dalszej współpracy z Janem Gajdą. Twierdzi, że nie dochodziło do żadnego fałszownia dokumentów, a jeżeli już to do pomyłek, które są nie tylko w dokumentach wypełnianych przez lekarzy, ale również pielęgniarki (zobacz wideo).

Kotwica złożył już doniesienie do prokuratury i pozywa w procesie cywilnym Jana Gajdę za pomówienia.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy