Sezon budowlany już trwa!: W piątek odwiedziliśmy Hurtownię Max, gdzie odbyło się otwarcie sezonu budowlanego. Oprócz konkursów i licznych atrakcji, w trakcie festynu odbyły się targi budowlane, a na wszystkich gości czekały smaczne przekąski. Wspomnień czar: Dzieci ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Skarżysku we współpracy ze swoimi nauczycielami wystawili musical „Wspomnień czar”. Występ porwał publiczność, a młodzi aktorzy wcielili się w seniorów rodu. Wjechał Polonezem w słup: Tuż po godzinie 13.00 na wysokości ulicy Legionów 87 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem Poloneza, który wjechał w słup. Jak doszło do wypadku? Vive znów z Pucharem Polski: Drużyna Vive Tauron Kielce po raz kolejny obroniła Puchar Polski. Kielczanie w finałowym starciu na warszawskim Torwarze pokonali Orlen Wisłę Płock 26:23. Korona straciła szanse na awans do ósemki: Korona Kielce przegrała na wyjeździe z Wisłą Kraków 2:0. Tym samym kielczanie stracili szanse na awans do pierwszej ósemki. Paweł Kukiz weźmie udział w debacie na UJK: Jednym z głównych postulatów, jakie proponuje niezależny kandydat na prezydenta są Jednomandatowe Okręgi Wyborcze. Tego tematu dotyczyć będzie wtorkowa debata na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego, organizowana przez Studenckie Koło Naukowe "Homo Politicus". Vive z Płockiem w finale Pucharu Polski: Nie było niespodzianki podczas turnieju Final Four Pucharu Polski. Piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce bez problemów pokonali Górnika Zabrze 38:28. Najwięcej bramek dla kielczan, bo aż osiem, rzucił Karol Bielecki. Policja poszukuje wolontariuszy: Kielecka policja rusza z nową, wyjątkową w skali kraju inicjatywą. „Ochotnicy dla Kielc” to pierwszy w Polsce program wolontariatu dla policji, w ramach którego chętni będą mogli pomagać funkcjonariuszom przy zabezpieczaniu imprez masowych czy poszukiwaniach osób zaginionych. Już w niedzielę 36. Wiosenny Koncert Charytatywny: Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na 36. Koncert Charytatywny fundacji „Daj Szansę”, który odbędzie się w niedzielę, 26 kwietnia o godz. 18.00 w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej.  Komorowski strzelił gola Szmalowi. Wizyta prezydenta w Kielcach: Bronisław Komorowski odwiedził Kielce. Prezydent spotkał się w Hali przy ul. Krakowskiej z piłkarzami ręcznymi Vive Tauron Kielce i pogratulował im sukcesu, jakim jest awans do Final Four Ligi Mistrzów.
Menu

Kotwica: "Nie było fałszowania dokumentów, pozywam Jana Gajdę do sądu"

Kotwica: "Nie było fałszowania dokumentów, pozywam Jana Gajdę do sądu"

Po głośnej wypowiedzi radnego powiatowego Jana Gajdy, jakoby zastępca dyrektora ds. medycznych Zbigniew Kotwica miał fałszować dokumentację lekarską, wpisując przy protokołach pooperacyjnych nazwiska lekarzy, którzy mieli w ogóle nie uczestniczyć w operacjach sprawa trafiła już do prokuratury. Tymczasem Zbigniew Kotwica na zwołanej dzisiaj konferencji prasowej odnosi się do tych zarzutów.

Pierwszą część konferencji wypełniło dokładne opisanie tego jakie – pozytywne zdaniem Zbigniewa Kotwicy – zmiany zaszły w skarżyskim szpitalu. Zbigniew Kotwica twierdzi, że wprowadzono specjalistyczne zabiegi neurochirurgiczne, które on wykonuje. Kotwica przytacza liczby, jakie kwoty przekazał Narodowy Fundusz Zdrowia z tytułu wykonywania takich specjalistycznych procedur, których wcześniej w skarżyskim szpitalu nie było (zobacz wideo).

Zbigniew Kotwica nie przyszedł na tą konferencję jak osoba winna. Wręcz przeciwnie. Bardzo ostro zaatakował doktora Jana Gajdę, nazywając go miernym ortopedą. Doktor Gajda wykonuje tylko proste zabiegi, poważnych procedur medycznych w tym momencie się uczy – twierdzi Zbigniew Kotwica. Pytany o to czy cała sytuacja nie jest aktem zemsty ze strony Jana Gajdy, że ten nie sprawuje już funkcji ordynatora oddziału ortopedycznego, Kotwica odpowiada: Jan Gajda sam poprosił o zwolnienie go z pełnienia tej funkcji, bo nie dawał sobie rady z prowadzeniem oddziału (zobacz wideo).

Zdaniem Zbigniewa kotwicy działania Jana Gajdy szkodzą skarżyskiemu szpitalowi. Obecnie zabiegi neurochirurgiczne nie są w szpitalu wykonywane. Kotwica przed naszymi kamerami twierdzi, że jeżeli zostanie przywrócony na funkcję zastępcy dyrektora szpitala, to nie wyobraża sobie dalszej współpracy z Janem Gajdą. Twierdzi, że nie dochodziło do żadnego fałszownia dokumentów, a jeżeli już to do pomyłek, które są nie tylko w dokumentach wypełnianych przez lekarzy, ale również pielęgniarki (zobacz wideo).

Kotwica złożył już doniesienie do prokuratury i pozywa w procesie cywilnym Jana Gajdę za pomówienia.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy