Budżet Obywatelski 2017. Znamy już zwycięskie projekty: Poznaliśmy wyniki głosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2017. Ogłosił je podczas briefingu prasowego prezydent Konrad Krönig. Powiat podsumował projekt na ludowo: Powiat kielecki podsumował projekt „Góry Świętokrzyskie kolebką tradycji”, który finansowany był ze środków szwajcarskich. Bez niego nasi regionalni artyści i kulinarni i muzyki ludowej nie mieli by szansy zaprezentować nam dorobku świętokrzyskiej kultury. Darmowa pensja? Czemu nie: Kto z nas nie marzy o dodatkowej pensji bez żadnego wysiłku? I choć wydawałoby się, że to niemożliwe, bo nic w życiu nie jest za darmo, grając w gry totalizatora sportowego mamy taką możliwość. Od początku września natomiast nasza wygrana może być nawet 10-krotnie zwiększona. 6. runda Super Rally Stąporków 2016 r.: Po raz pierwszy  Super Rally trafił do Stąporkowa. Jak to się stało: W sobotę w KCK "Pozory mylą": Powiedzenie „pozory mylą” jest bardzo często używane w języku codziennym. To jednak również tytuł sztuki w reżyserii Gabriela Getzky. Nie będzie wyborów na młodzieżowych radnych: Nie odbędą się zapowiadane na czwartek wybory do młodzieżowej rady miasta w Kielcach. Preumowa na nową siedzibę "Kubusia" podpisana: W środę oficjalnie podpisana została preumowa na dofinansowanie przebudowy budynków przy ul. Zamkowej na nową siedzibę Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. Młodzi adepci piłki ćwiczą w akademii... pod okiem Leszka Ojrzyńskiego!: Leszek Ojrzyński jeszcze niedawno trenował Koronę Kielce, Podbeskidzie czy Górnika Zabrze. Obecnie szkoleniowiec czeka na propozycje od klubów z naszej ligi, ale nie czeka bezczynnie. Pod jego okiem ćwiczą młodzi piłkarze Akademii Doskonalenia Piłkarskiego. Rusza Uniwersytet Dziecięcy w skarżyskim muzeum: Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku – Kamiennej zaprasza serdecznie dzieci do zapisów na zajęcia w Małym Uniwersytecie Dziecięcym im. Orła Białego. Szykuje się rowerowe szaleństwo w targach: W najbliższy czwartek Kielce staną się kolebką rowerowych nowości. To za sprawą VII Międzynarodowych Targów Rowerowych Bike Expo. W halach wystawienniczych będzie można znaleźć wiele premierowych produktów, zarówno rowerów, jak i wyposażenia.
Menu
reklama
reklama

Kotwica: "Nie było fałszowania dokumentów, pozywam Jana Gajdę do sądu"

Kotwica: "Nie było fałszowania dokumentów, pozywam Jana Gajdę do sądu"

Po głośnej wypowiedzi radnego powiatowego Jana Gajdy, jakoby zastępca dyrektora ds. medycznych Zbigniew Kotwica miał fałszować dokumentację lekarską, wpisując przy protokołach pooperacyjnych nazwiska lekarzy, którzy mieli w ogóle nie uczestniczyć w operacjach sprawa trafiła już do prokuratury. Tymczasem Zbigniew Kotwica na zwołanej dzisiaj konferencji prasowej odnosi się do tych zarzutów.

Pierwszą część konferencji wypełniło dokładne opisanie tego jakie – pozytywne zdaniem Zbigniewa Kotwicy – zmiany zaszły w skarżyskim szpitalu. Zbigniew Kotwica twierdzi, że wprowadzono specjalistyczne zabiegi neurochirurgiczne, które on wykonuje. Kotwica przytacza liczby, jakie kwoty przekazał Narodowy Fundusz Zdrowia z tytułu wykonywania takich specjalistycznych procedur, których wcześniej w skarżyskim szpitalu nie było (zobacz wideo).

Zbigniew Kotwica nie przyszedł na tą konferencję jak osoba winna. Wręcz przeciwnie. Bardzo ostro zaatakował doktora Jana Gajdę, nazywając go miernym ortopedą. Doktor Gajda wykonuje tylko proste zabiegi, poważnych procedur medycznych w tym momencie się uczy – twierdzi Zbigniew Kotwica. Pytany o to czy cała sytuacja nie jest aktem zemsty ze strony Jana Gajdy, że ten nie sprawuje już funkcji ordynatora oddziału ortopedycznego, Kotwica odpowiada: Jan Gajda sam poprosił o zwolnienie go z pełnienia tej funkcji, bo nie dawał sobie rady z prowadzeniem oddziału (zobacz wideo).

Zdaniem Zbigniewa kotwicy działania Jana Gajdy szkodzą skarżyskiemu szpitalowi. Obecnie zabiegi neurochirurgiczne nie są w szpitalu wykonywane. Kotwica przed naszymi kamerami twierdzi, że jeżeli zostanie przywrócony na funkcję zastępcy dyrektora szpitala, to nie wyobraża sobie dalszej współpracy z Janem Gajdą. Twierdzi, że nie dochodziło do żadnego fałszownia dokumentów, a jeżeli już to do pomyłek, które są nie tylko w dokumentach wypełnianych przez lekarzy, ale również pielęgniarki (zobacz wideo).

Kotwica złożył już doniesienie do prokuratury i pozywa w procesie cywilnym Jana Gajdę za pomówienia.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy