Świt zagrozi Lubawskiemu?: A jednak Grzegorz Świt będzie kandydatem Platformy Świętokrzyskiej na prezydenta Kielc. Nietrzeźwy kierowca uciekał przed policją. Uderzył w radiowóz. Trafił do aresztu: 24-latek z powiatu skarżyskiego został tymczasowo aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu i bez prawa jazdy. Uciekał przed policją – chciał staranować policyjny radiowóz. Otwarto kolejne mieszkania chronione: 16 września przy ulicy Nowowiejskiej 14 w Kielcach otwarto kolejne lokale aktywizujące. Mieszkania przeznaczone będą dla osób z niepełnosprawnością intelektualna, fizyczną i sprzężoną. Ideą projektu jest dążenie do zmniejszenia różnic społeczno-gospodarczych w obrębie rozszerzonej Unii Europejskiej. To generuje koszty – Maria Zuba mówi o wyborach uzupełniających w okręgach jednomandatowych: O wyborach: tych, co za nami – czyli uzupełniających do Senatu i tych, co przed nami – czyli samorządowych, rozmawiamy z gościem Kwadransu Politycznego, Marią Zubą. Posłanka PiS odnosi się w czasie rozmowy między innymi do bardzo niskiej frekwencji w czasie wyborów uzupełniających. Niezapomniane wakacje dzięki akcji "Podziel się sercem": Z inicjatywy przyjaciół Zespołu Placówek Opieki, Wychowania i Interwencji Kryzysowej Przystań w Skarżysku, Komendy Powiatowej Policji i Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych w auli tej szkoły zorganizowano już po raz dziesiąty imprezę pod tytułem "Podziel się sercem". Projekt "Młodzi na start" dla opiekunek: Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w ramach projektu "Młodzi na start" przeprowadziło w Staszowie kolejne szkolenie. Tym razem chodziło o poszerzenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych dla opiekunek osób chorych, starszych, niepełnosprawnych lub dzieci. Nowa akcja edukacyjna dla najmłodszych: Ruszyła nowa akcja edukacyjna na temat bezpiecznego i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej, skierowana do przedszkolaków oraz dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. 74-latek ugrzązł na leśnej drodze: 12 września, w piątek, koło godziny 20 włoszczowska policja otrzymała telefon od 74-latka, proszącego o pomoc w wydostaniu się z lasu. Nawigacja, którą kierował się mężczyzna, poprowadziła go przez leśną drogę. Teatr im. Żeromskiego dla mieszkańców Stąporkowa i regionu! Relacja z przedpremierowej próby. Tylko u nas!: Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, jedyny państwowy teatr dramatyczny w naszym województwie rusza w objazd po regionie i Polsce! Zagości także do Stąporkowa, w powiecie koneckim. Kolejne utrudnienia drogowe w centrum Kielc: Od wtorku przez tydzień potrwają utrudnienia w ruchu w okolicy Galerii Korona. Drogowcy rozpoczęli remont ulicy Polnej.
Menu

Wigilia powiatowych struktur PSL

  • Napisał 
Wigilia powiatowych struktur PSL

W sobotę w hotelu Promień odbyła się wigilia powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego. W wigilii uczestniczyli starsi członkowie ludowców, jak również ci, którzy właśnie do tego ugrupowania przystępują. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wicewojewoda marszałek województwa Adam Jarubas, ksiądz Marian Mężyk, nie zabrakło oczywiście członków Polskiego Stronnictwa Ludowego z terenu powiatu. Zgromadzonych gości powitał szef powiatowych struktur PSL Wojciech Płusa.

Ksiądz dziekan Marian Mężyk odczytał fragmenty Pisma Świętego, zaraz potem wszyscy zgromadzeni na wigilii składali sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Zdrowie, sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym – to te najważniejsze.

Głos zabrał marszałek Adam Jarubas .W imieniu wicewojewody Grzegorza Dziubka list odczytał Andrzej Brzeziński. PSL to partia zgody, gotowa na współpracę z każdym ugrupowaniem. Spróbujmy działać ponad podziałami, a przed świętami spróbujmy być dla siebie lepsi, przebaczać osobom, które wyrządziły nam krzywdę. W takim tonie wypowiadali się zaproszeni goście.

Adam Jarubas liczy również na poprawę sytuacji gospodarczej regionu w nadchodzącym roku. Zanosi się na to, że najtrudniejsze już za nami. Kryzys dobiega końca – mówił Jarubas.

Jak na prawdziwą wigilię przystało, nie mogło zabraknąć kolęd. Wszyscy chętnie przystąpili do wspólnego śpiewania. Obecność marszałka Jarubasa była również okazją do wręczenia legitymacji partyjnych nowo przyjętym członkom. Partie polityczne, organizacje, instytucje, samorządy będą w najbliższych dniach urządzać wigilie, składać sobie świąteczne życzenia. Nie oszukujmy się jednak, przynajmniej jeśli chodzi o politykę, dużo będzie się mówić o pojednaniu w poprzedzających Boże Narodzenie dniach.

Później wszystko wróci do normy.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy