Poseł Tarczyński wzywa na solówki.... Wałęsę i Lisa: „Zapraszam Cię na solo, bydlaku” odpowiada agresywnie świętokrzyski poseł PiS, Dominik Tarczyński prezydentowi Wałęsie, który włącza się w działania KOD-u. I tak zaczyna się burza na portalach społecznościowych. Dostaje się również Tomaszowi Lisowi, który stając w obronie Wałęsy, zaprasza posła na solówkę, w zamian za to zostaje nazwany „bezrobotnym leszczem”. Absolutorium bez zastrzeżeń: Burmistrz Krzysztof Obratański otrzymał dzisiaj na sesji Rady Miasta od radnych absolutorium. Rada po wysłuchaniu sprawozdań z realizacji programu współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi oraz sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wyniku wykonania budżetu za 2015 rok i opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej, postanowiła udzielić jednogłośnie absolutorium za 2015 roku, burmistrzowi Końskich Krzysztofowi Obratańskiemu. Oto zapis obrad. Marzena Okła - Drewnowicz odpowiada Prawu i Sprawiedliwości: „To stek bzdur i kłamstw” mówi poseł Marzena Okła – Drewnowicz w odpowiedzi na zarzuty Prawa i Sprawiedliwości, które padły podczas poniedziałkowej konferencji. Paweł Buryło od września pokieruje "Mickiewiczem": W maju ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora II Liceum im. Adama Mickiewicza w Skarżysku – Kamiennej. Miasto pyta mieszkańców o dworzec PKS: W przyszłym tygodniu odbędzie się w Kielcach debata publiczna dotycząca dworca PKS. Słowacki najpopularniejszy. Co się dzieje z Żeromskim?: Zakończyła się rekrutacja do kieleckich szkół ponadgimnazjalnych. Dla młodzieży przygotowano łącznie ponad 3 tys. miejsc w liceach, technikach i szkołach zawodowych. Najwięcej chętnych zgłosiło się do VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego. O 330 miejsc walczy tu ponad 500 absolwentów gimnazjów. Śmiertelny wypadek w Bliżynie: Do śmiertelnego w skutkach zdarzenia doszło w godzinach przedpołudniowych w Bliżynie. Solidarność przeciwna reformie edukacji!: Świętokrzyska Solidarność krytykuje reformę szkolnictwa przygotowaną przez rząd. Między innymi na ten temat rozmawiali podczas Walnego Zjazdu Delegaci świętokrzyskiego NSZZ Solidarność. Głównym celem spotkania były jednak wybory uzupełniające do Zarządu Regionu. Moc letnich atrakcji w gminie Zagnańsk: Warsztaty folkloru, malarstwa, joga, rajd rowerowy i wiele atrakcji czeka w te wakacje na mieszkańców i turystów w gminie Zagnańsk. Zamiast siedzieć przed komputerem, warto skorzystać chociażby z oferty Gminnej Biblioteki Publicznej w Samsonowie.  Sołtysi opanowali Wąchock: Tylko w stolicy humoru, jaką z całą pewnością jest Wąchock, nikogo nie dziwi konkurencja toczenia koła do wygódki.
Menu
reklama
reklama

Wigilia powiatowych struktur PSL

Wigilia powiatowych struktur PSL

W sobotę w hotelu Promień odbyła się wigilia powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego. W wigilii uczestniczyli starsi członkowie ludowców, jak również ci, którzy właśnie do tego ugrupowania przystępują. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wicewojewoda marszałek województwa Adam Jarubas, ksiądz Marian Mężyk, nie zabrakło oczywiście członków Polskiego Stronnictwa Ludowego z terenu powiatu. Zgromadzonych gości powitał szef powiatowych struktur PSL Wojciech Płusa.

Ksiądz dziekan Marian Mężyk odczytał fragmenty Pisma Świętego, zaraz potem wszyscy zgromadzeni na wigilii składali sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Zdrowie, sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym – to te najważniejsze.

Głos zabrał marszałek Adam Jarubas .W imieniu wicewojewody Grzegorza Dziubka list odczytał Andrzej Brzeziński. PSL to partia zgody, gotowa na współpracę z każdym ugrupowaniem. Spróbujmy działać ponad podziałami, a przed świętami spróbujmy być dla siebie lepsi, przebaczać osobom, które wyrządziły nam krzywdę. W takim tonie wypowiadali się zaproszeni goście.

Adam Jarubas liczy również na poprawę sytuacji gospodarczej regionu w nadchodzącym roku. Zanosi się na to, że najtrudniejsze już za nami. Kryzys dobiega końca – mówił Jarubas.

Jak na prawdziwą wigilię przystało, nie mogło zabraknąć kolęd. Wszyscy chętnie przystąpili do wspólnego śpiewania. Obecność marszałka Jarubasa była również okazją do wręczenia legitymacji partyjnych nowo przyjętym członkom. Partie polityczne, organizacje, instytucje, samorządy będą w najbliższych dniach urządzać wigilie, składać sobie świąteczne życzenia. Nie oszukujmy się jednak, przynajmniej jeśli chodzi o politykę, dużo będzie się mówić o pojednaniu w poprzedzających Boże Narodzenie dniach.

Później wszystko wróci do normy.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy