Nabór uzupełniający w szkłach ponadgimnazjalnych trwa: Zakończyła się rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat skarżyski. Większość uczniów już podjęła decyzję, gdzie kontynuować swoją edukację. Ci jeszcze niezdecydowani mają czas do końca sierpnia. W niektórych szkołach są jeszcze wolne miejsca. Regionalne Centrum Krwiodawstwa zostanie rozbudowane?: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach może zostać rozbudowane. Kieleckie MPK rusza z linią na Święty Krzyż: Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Kielcach rusza 27 lipca z linią 200, która będzie kursować z Kielc do Huty Szklanej, u podnóża Łyśca. To już koniec KKSM?: Na czwartkowym zgromadzeniu wierzycieli Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych nie został przyjęty układ. W związku z tym wkrótce sąd ma ogłosić zmianę postępowania upadłościowego z układowego na likwidacyjny. Modernizacja drogi wojewódzkiej: Gmina Chęciny, z myślą o remoncie drogi krajowej numer 762, postanowiła na własny koszt wykonać jej dokumentację techniczna. Ma to na celu przyspieszenie prac modernizacyjnych, a co za tym idzie - jej szybsze oddanie do użytku w nowej, lepszej odsłonie. Oj dana dana… nagroda murowana!: Na tegorocznych „Kuźnicach Koneckich” zespół ludowy „Korniczanka”, reprezentujący gminę Końskie, nie miał sobie równych. Artyści ludowi wygrali konkurs "Kuźnice Folk Fest – Sielpia 2014”. Czytali dzieciom Tuwima: Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Kazimierz Kotowski oraz I Wicemiss Polonia Ziemi Świętokrzyskiej Monika Świerczyńska czytali przedszkolakom wiersze Juliana Tuwima. W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” uczestnicy mieli za zadanie rozpoznać tytuł wiersza, który wybrali dla nich goście. Na koniec dzieci otrzymały słodkości. Strefy "Tempo 30" wzorem z innych miast również w Skarżysku: Wczoraj przed miejską halą sportową zorganizowano konferencję prasową prezydenta Skarżyska Romana Wojcieszka. Głównym tematem było planowane wprowadzenie od 1 sierpnia zmian organizacji ruchu pojazdów w niektórych dzielnicach miasta. „Razem możemy więcej w biznesie energetycznym!”: „Razem możemy więcej w biznesie energetycznym” - powtarzają wójtowie Miedzianej Góry, Mniowa, Łopuszna, Zagnańska i Piekoszowa. Miedziana Góra już od dłuższego czasu korzysta z doradztwa energetycznego firmy „New Power”. Nie tylko nie zamierza z niej rezygnować, ale do współpracy namawia inne gminy. Ekolodzy odnoszą się do ostatnich decyzji odnośnie budowy "siódemki": W środę informowaliśmy, że Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska utrzymał w mocy zaskarżoną przez Stowarzyszenie"Pracownia na rzecz Wszystkich Istot"  decyzję środowiskową dotyczącą rozbudowy drogi krajowej nr 7 do parametrów drogi ekspresowej na odcinku od Skarżyska do granicy województwa mazowieckiego.
Menu

Wigilia powiatowych struktur PSL

  • Napisał 
Wigilia powiatowych struktur PSL

W sobotę w hotelu Promień odbyła się wigilia powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego. W wigilii uczestniczyli starsi członkowie ludowców, jak również ci, którzy właśnie do tego ugrupowania przystępują. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wicewojewoda marszałek województwa Adam Jarubas, ksiądz Marian Mężyk, nie zabrakło oczywiście członków Polskiego Stronnictwa Ludowego z terenu powiatu. Zgromadzonych gości powitał szef powiatowych struktur PSL Wojciech Płusa.

Ksiądz dziekan Marian Mężyk odczytał fragmenty Pisma Świętego, zaraz potem wszyscy zgromadzeni na wigilii składali sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Zdrowie, sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym – to te najważniejsze.

Głos zabrał marszałek Adam Jarubas .W imieniu wicewojewody Grzegorza Dziubka list odczytał Andrzej Brzeziński. PSL to partia zgody, gotowa na współpracę z każdym ugrupowaniem. Spróbujmy działać ponad podziałami, a przed świętami spróbujmy być dla siebie lepsi, przebaczać osobom, które wyrządziły nam krzywdę. W takim tonie wypowiadali się zaproszeni goście.

Adam Jarubas liczy również na poprawę sytuacji gospodarczej regionu w nadchodzącym roku. Zanosi się na to, że najtrudniejsze już za nami. Kryzys dobiega końca – mówił Jarubas.

Jak na prawdziwą wigilię przystało, nie mogło zabraknąć kolęd. Wszyscy chętnie przystąpili do wspólnego śpiewania. Obecność marszałka Jarubasa była również okazją do wręczenia legitymacji partyjnych nowo przyjętym członkom. Partie polityczne, organizacje, instytucje, samorządy będą w najbliższych dniach urządzać wigilie, składać sobie świąteczne życzenia. Nie oszukujmy się jednak, przynajmniej jeśli chodzi o politykę, dużo będzie się mówić o pojednaniu w poprzedzających Boże Narodzenie dniach.

Później wszystko wróci do normy.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy