Budżet Obywatelski 2017. Znamy już zwycięskie projekty: Poznaliśmy wyniki głosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2017. Ogłosił je podczas briefingu prasowego prezydent Konrad Krönig. Powiat podsumował projekt na ludowo: Powiat kielecki podsumował projekt „Góry Świętokrzyskie kolebką tradycji”, który finansowany był ze środków szwajcarskich. Bez niego nasi regionalni artyści i kulinarni i muzyki ludowej nie mieli by szansy zaprezentować nam dorobku świętokrzyskiej kultury. Darmowa pensja? Czemu nie: Kto z nas nie marzy o dodatkowej pensji bez żadnego wysiłku? I choć wydawałoby się, że to niemożliwe, bo nic w życiu nie jest za darmo, grając w gry totalizatora sportowego mamy taką możliwość. Od początku września natomiast nasza wygrana może być nawet 10-krotnie zwiększona. 6. runda Super Rally Stąporków 2016 r.: Po raz pierwszy  Super Rally trafił do Stąporkowa. Jak to się stało: W sobotę w KCK "Pozory mylą": Powiedzenie „pozory mylą” jest bardzo często używane w języku codziennym. To jednak również tytuł sztuki w reżyserii Gabriela Getzky. Nie będzie wyborów na młodzieżowych radnych: Nie odbędą się zapowiadane na czwartek wybory do młodzieżowej rady miasta w Kielcach. Preumowa na nową siedzibę "Kubusia" podpisana: W środę oficjalnie podpisana została preumowa na dofinansowanie przebudowy budynków przy ul. Zamkowej na nową siedzibę Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. Młodzi adepci piłki ćwiczą w akademii... pod okiem Leszka Ojrzyńskiego!: Leszek Ojrzyński jeszcze niedawno trenował Koronę Kielce, Podbeskidzie czy Górnika Zabrze. Obecnie szkoleniowiec czeka na propozycje od klubów z naszej ligi, ale nie czeka bezczynnie. Pod jego okiem ćwiczą młodzi piłkarze Akademii Doskonalenia Piłkarskiego. Rusza Uniwersytet Dziecięcy w skarżyskim muzeum: Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku – Kamiennej zaprasza serdecznie dzieci do zapisów na zajęcia w Małym Uniwersytecie Dziecięcym im. Orła Białego. Szykuje się rowerowe szaleństwo w targach: W najbliższy czwartek Kielce staną się kolebką rowerowych nowości. To za sprawą VII Międzynarodowych Targów Rowerowych Bike Expo. W halach wystawienniczych będzie można znaleźć wiele premierowych produktów, zarówno rowerów, jak i wyposażenia.
Menu
reklama
reklama

Wigilia powiatowych struktur PSL

Wigilia powiatowych struktur PSL

W sobotę w hotelu Promień odbyła się wigilia powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego. W wigilii uczestniczyli starsi członkowie ludowców, jak również ci, którzy właśnie do tego ugrupowania przystępują. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wicewojewoda marszałek województwa Adam Jarubas, ksiądz Marian Mężyk, nie zabrakło oczywiście członków Polskiego Stronnictwa Ludowego z terenu powiatu. Zgromadzonych gości powitał szef powiatowych struktur PSL Wojciech Płusa.

Ksiądz dziekan Marian Mężyk odczytał fragmenty Pisma Świętego, zaraz potem wszyscy zgromadzeni na wigilii składali sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Zdrowie, sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym – to te najważniejsze.

Głos zabrał marszałek Adam Jarubas .W imieniu wicewojewody Grzegorza Dziubka list odczytał Andrzej Brzeziński. PSL to partia zgody, gotowa na współpracę z każdym ugrupowaniem. Spróbujmy działać ponad podziałami, a przed świętami spróbujmy być dla siebie lepsi, przebaczać osobom, które wyrządziły nam krzywdę. W takim tonie wypowiadali się zaproszeni goście.

Adam Jarubas liczy również na poprawę sytuacji gospodarczej regionu w nadchodzącym roku. Zanosi się na to, że najtrudniejsze już za nami. Kryzys dobiega końca – mówił Jarubas.

Jak na prawdziwą wigilię przystało, nie mogło zabraknąć kolęd. Wszyscy chętnie przystąpili do wspólnego śpiewania. Obecność marszałka Jarubasa była również okazją do wręczenia legitymacji partyjnych nowo przyjętym członkom. Partie polityczne, organizacje, instytucje, samorządy będą w najbliższych dniach urządzać wigilie, składać sobie świąteczne życzenia. Nie oszukujmy się jednak, przynajmniej jeśli chodzi o politykę, dużo będzie się mówić o pojednaniu w poprzedzających Boże Narodzenie dniach.

Później wszystko wróci do normy.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy