Europeada znów w Kielcach?: W 2014 roku Kielce były gospodarzem Europejskiego Festiwalu Miłośników Kultury Ludowej Europeada. Niewykluczone, że impreza już wkrótce powróci do stolicy województwa świętokrzyskiego. Wasze podróże na naszej antenie: Zapraszamy Państwa do udziału w redagowaniu naszego programu. Trwają wakacje. Część z nas jest już po urlopie. Inni już pakują walizki. Czarny Ląd w przedszkolu i bibliotece: W Publicznym Przedszkolu numer 16 w Skarżysku, a także w filii biblioteki przy ulicy Sezamkowej zrobiło się dzisiaj bardzo egzotycznie. Dzieci, które wakacje spędzają w przedszkolu, bez paszportów, odwiedziły Afrykę. Jak to możliwe? Ruszyła druga rekrutacja na UJK: Na kieleckich uczelniach rozpoczęła się druga tura rekrutacji na studia. Były szef MZD został wicedyrektorem Geoparku: Piotr Wójcik, który w ubiegłym tygodniu zrezygnował z pełnienia funkcji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach znów pracuje dla miasta. W poniedziałek został zastępcą dyrektora kieleckiego Geoparku. Fundusz Pożyczkowy pomaga lokalnym przedsiębiorcom: Od 6 lat Fundusz Pożyczkowy założony przez samorząd województwa świętokrzyskiego pomaga mikro i małym przedsiębiorstwom z naszego regionu. Pomoc jaką udziela Fundusz dla przedsiębiorców jest nieoceniona, bo jak sami przyznają warunki pożyczek są tak korzystne, że banki przegrywają już na starcie. Bez kasków, bez świateł i do tego pijani... jechali motorowerem: Bez kasków, bez świateł i do tego nietrzeźwi. Taką jazdę motorowerem urządzili sobie dwaj mieszkańcy Secemina. W nocy zostali oni zatrzymani przez włoszczowskich funkcjonariuszy. Zielone! Czerwone! Żółte!: We wtorkowe przedpołudnie w Miasteczku Ruchu Drogowego przy ulicy Południowej w Skarżysku spotkały się tłumy dziec. Chciały one wiedzieć jak najwięcej, a policjanci odpowiadali na każde pytanie. Nie zabrakło także gier i zabaw. Wszystko po to, by nasze pociechy były bezpieczne na drogach publicznych. Turniej o puchar burmistrza: Dla pasjonatów koszykówki, jak i każdego innego sportu ważna jest możliwość sprawdzenia swoich umiejętności z innymi graczami. Turnieje są do tego świetną okazją. Najbliższy, o puchar burmistrza Jędrzejowa odbędzie się 7 sierpnia. Policjanci się sprawdzili: Koneccy policjanci zabezpieczali uroczystości związane z Dniami Diecezjalnymi na terenie powiatu. W tym wydarzeniu wzięło udział około 300 osób, a policja stanęła na wysokości zadania.
Menu
reklama
reklama

Wigilia powiatowych struktur PSL

Wigilia powiatowych struktur PSL

W sobotę w hotelu Promień odbyła się wigilia powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego. W wigilii uczestniczyli starsi członkowie ludowców, jak również ci, którzy właśnie do tego ugrupowania przystępują. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wicewojewoda marszałek województwa Adam Jarubas, ksiądz Marian Mężyk, nie zabrakło oczywiście członków Polskiego Stronnictwa Ludowego z terenu powiatu. Zgromadzonych gości powitał szef powiatowych struktur PSL Wojciech Płusa.

Ksiądz dziekan Marian Mężyk odczytał fragmenty Pisma Świętego, zaraz potem wszyscy zgromadzeni na wigilii składali sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Zdrowie, sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym – to te najważniejsze.

Głos zabrał marszałek Adam Jarubas .W imieniu wicewojewody Grzegorza Dziubka list odczytał Andrzej Brzeziński. PSL to partia zgody, gotowa na współpracę z każdym ugrupowaniem. Spróbujmy działać ponad podziałami, a przed świętami spróbujmy być dla siebie lepsi, przebaczać osobom, które wyrządziły nam krzywdę. W takim tonie wypowiadali się zaproszeni goście.

Adam Jarubas liczy również na poprawę sytuacji gospodarczej regionu w nadchodzącym roku. Zanosi się na to, że najtrudniejsze już za nami. Kryzys dobiega końca – mówił Jarubas.

Jak na prawdziwą wigilię przystało, nie mogło zabraknąć kolęd. Wszyscy chętnie przystąpili do wspólnego śpiewania. Obecność marszałka Jarubasa była również okazją do wręczenia legitymacji partyjnych nowo przyjętym członkom. Partie polityczne, organizacje, instytucje, samorządy będą w najbliższych dniach urządzać wigilie, składać sobie świąteczne życzenia. Nie oszukujmy się jednak, przynajmniej jeśli chodzi o politykę, dużo będzie się mówić o pojednaniu w poprzedzających Boże Narodzenie dniach.

Później wszystko wróci do normy.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy