#NowoczesnyPatriotyzm w Skarżysku: 2 maja, w Święto Flagi działacze Nowoczesnej Ryszarda Petru rozdawali mieszkańcom biało – czerwone chorągiewki. Akcja przeprowadzona była w Skarżysku i w Kielcach oraz w Suchedniowie. Matury czas zacząć! Na początek język polski: W środę, 4 maja rozpoczął się maturalny maraton. Na początek język polski na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Odwiedziliśmy tego dnia skarżyskiego „Mickiewicza”. Vivat 3 Maj! (uakt.): Od uroczystej mszy świętej w skarżyskiej Bazylice Mniejszej rozpoczęły się tegoroczne obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W obecności przedstawicieli władz gminy i powiatu, a także skarżyszczan celebrans wygłosił homilię, w której wiele mówił o patriotyzmie wczoraj i dziś. Świat jest teatrem…koniec roku szkolnego i matura!: „Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają, każdy aktor niejedną gra rolę…” Tymi słowami dyrektor ZSP nr 1 im. ks. S. Konarskiego w Jędrzejowie, Władysław Równicki, rozpoczął uroczystość zakończenia roku szkolnego zorganizowaną dla klas maturalnych. Piłkarska Akademia Skarżyska sprawdziła swoich podopiecznych: Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja była doskonałą okazją dla trenerów Piłkarskiej Akademii Skarżyska do przeglądu swoich kadr. Jak to najlepiej zrobić? Oczywiście organizując turniej. V Biało - Czerwony Rajd Rowerowy: Tradycją już w Skarżysku jest Biało – Czerwony Rajd Rowerowy, organizowany 2 maja z inicjatywy poseł Marzeny Okły – Drewnowicz. W tym roku odbyła się piąta edycja wydarzenia. Cześć i chwała: Konstytucja to najważniejszy akt prawny, na którym opierają się pozostałe ustawy. W wielu krajach określa ona podstawowe zasady funkcjonowania państwa, prawa i obowiązki obywateli - sprawia, że postępując według zawartych w niej przepisów jesteśmy członkami danej społeczności. Wehikuł czasu: Magia, średniowieczne stroje, dworski kunszt i wyjątkowe tańce - miedzy innymi właśnie to czekało na turystów, którzy przybyli na chęciński zamek nocą. Koneckie obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja: Uroczystości upamiętnienia uchwalenia Konstytucji 3 Maja to doroczna tradycja w całej Polsce. W miastach i miasteczkach władze i mieszkańcy świętują ten szczególny dzień. O 225. Rocznicy uchwalenia pierwszej ustawy zasadniczej w Europie pamiętano także w Końskich. 14 maja w Kielcach I Świętokrzyski DOGtrekking: Fundacja DOGadanka zaprasza wszystkich miłośników psów na I Świętokrzyski DOGtrekking. Uczestnicy będą mieli do pokonania jedną z trzech tras prowadzących przez tereny Nadleśnictwa Kielce, o różnej długości i stopniu trudności. Najkrótsza liczy 6 km, najdłuższa zaś 21 km.
Menu
reklama
reklama

Wigilia powiatowych struktur PSL

Wigilia powiatowych struktur PSL

W sobotę w hotelu Promień odbyła się wigilia powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego. W wigilii uczestniczyli starsi członkowie ludowców, jak również ci, którzy właśnie do tego ugrupowania przystępują. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wicewojewoda marszałek województwa Adam Jarubas, ksiądz Marian Mężyk, nie zabrakło oczywiście członków Polskiego Stronnictwa Ludowego z terenu powiatu. Zgromadzonych gości powitał szef powiatowych struktur PSL Wojciech Płusa.

Ksiądz dziekan Marian Mężyk odczytał fragmenty Pisma Świętego, zaraz potem wszyscy zgromadzeni na wigilii składali sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Zdrowie, sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym – to te najważniejsze.

Głos zabrał marszałek Adam Jarubas .W imieniu wicewojewody Grzegorza Dziubka list odczytał Andrzej Brzeziński. PSL to partia zgody, gotowa na współpracę z każdym ugrupowaniem. Spróbujmy działać ponad podziałami, a przed świętami spróbujmy być dla siebie lepsi, przebaczać osobom, które wyrządziły nam krzywdę. W takim tonie wypowiadali się zaproszeni goście.

Adam Jarubas liczy również na poprawę sytuacji gospodarczej regionu w nadchodzącym roku. Zanosi się na to, że najtrudniejsze już za nami. Kryzys dobiega końca – mówił Jarubas.

Jak na prawdziwą wigilię przystało, nie mogło zabraknąć kolęd. Wszyscy chętnie przystąpili do wspólnego śpiewania. Obecność marszałka Jarubasa była również okazją do wręczenia legitymacji partyjnych nowo przyjętym członkom. Partie polityczne, organizacje, instytucje, samorządy będą w najbliższych dniach urządzać wigilie, składać sobie świąteczne życzenia. Nie oszukujmy się jednak, przynajmniej jeśli chodzi o politykę, dużo będzie się mówić o pojednaniu w poprzedzających Boże Narodzenie dniach.

Później wszystko wróci do normy.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy