„Piękny” finał na Rynku: Ewa Kuras została Miss Lata 2015. W Wiadomościach Świętokrzyskich powracamy do finału konkursu na najpiękniejszą dziewczynę wakacji. W tym roku, po raz pierwszy udało się wybrać także Mistera. Zapraszamy na relację z tego „pięknego” konkursu. Festiwalowe zmagania zakończone: W piątek, na kieleckim rynku odbył się IV Finał Karaoke Summer Festiwal. Publika dopisała, a uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. Rolnicy świętowali w powiecie jędrzejowskim: Miniona niedziela w powiecie jędrzejowskim upłynęła pod znakiem dożynek. Święto rolników i plonów przyciągnęło do Nagłowic tłumy mieszkańców. I nic dziwnego, bo na ten dzień przygotowano szereg atrakcji, nagród i wyróżnień za trudną pracę na roli. Ostatni dzień wakacji - lato oczami przedszkolaków z "Planety Dziecka": Mamy dzisiaj ostatni dzień wakacji. Przedszkolaki letnie miesiące spędziły głównie w swoich przedszkolach, nie zabrakło też wyjazdów z rodzicami. Najmłodsi mieszkańcy Skarżyska opowiadają nam o tym, jak minął im wakacyjny czas. (Nie)bezpieczny ostatni weekend wakacji: Przez trzy ostatnie dni policjanci, w ramach akcji „Bezpieczny ostatni weekend wakacji”, w większej ilości patrolowali drogi województwa świętokrzyskiego. Wspominali zabitych w Fanisławicach: Apel Pamięci, Salwa Honorowa, złożenie kwiatów i wieńców oraz przypomnienie historii i losu tych, którzy zginęli. Tak wyglądały niedzielne uroczystości w lesie w Fanisławicach w gminie Łopuszno. „Ta historia, to wskazówka, jak żyć” mówiła podczas spotkania wójt gminy, Irena Marcisz. Nowa twarz PiS? Pytamy w Kwadransie: W politycznym studiu Telewizji Świętokrzyskiej gościmy senatora Krzysztofa Słonia. W programie oczywiście o listach PiS na jesienne wybory, wizycie Beaty Szydło w regionie oraz o świętokrzyskiej odsłonie konkursu, promującego aktywne, niepełnosprawne kobiety. Zapraszamy na fragment. Szpitalik się przenosi: Szpital Dziecięcy przenosi się z Langiewicza na Czarnów. Przetransportowanie pacjentów, którzy nie mogą być leczeni w domach zaplanowano na dzień 1. września. W akcji pomoże m.in. pięć karetek świętokrzyskiego pogotowia. Podziękowali za plony. Dożynki 2015 w Skarżysku za nami: Można powiedzieć, wprawdzie tylko symbolicznie, że zbiory w Skarżysku zakończone. W niedzielę na placu Staffa odbyły się Powiatowo – Gminne Dożynki. Czy skarżyszczanie wybierają się na referendum?: Już w niedzielę, 6 września, Polacy będą mieli okazję zabrać głos w trzech sprawach – JOW – ów, finansowania partii z budżetu państwa i rozstrzygania przepisów podatkowych na korzyść podatnika. Sprawdziliśmy, czy skarżyszczanie wybierają się tego dnia do urn.
Menu

Wigilia powiatowych struktur PSL

Wigilia powiatowych struktur PSL

W sobotę w hotelu Promień odbyła się wigilia powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego. W wigilii uczestniczyli starsi członkowie ludowców, jak również ci, którzy właśnie do tego ugrupowania przystępują. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wicewojewoda marszałek województwa Adam Jarubas, ksiądz Marian Mężyk, nie zabrakło oczywiście członków Polskiego Stronnictwa Ludowego z terenu powiatu. Zgromadzonych gości powitał szef powiatowych struktur PSL Wojciech Płusa.

Ksiądz dziekan Marian Mężyk odczytał fragmenty Pisma Świętego, zaraz potem wszyscy zgromadzeni na wigilii składali sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Zdrowie, sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym – to te najważniejsze.

Głos zabrał marszałek Adam Jarubas .W imieniu wicewojewody Grzegorza Dziubka list odczytał Andrzej Brzeziński. PSL to partia zgody, gotowa na współpracę z każdym ugrupowaniem. Spróbujmy działać ponad podziałami, a przed świętami spróbujmy być dla siebie lepsi, przebaczać osobom, które wyrządziły nam krzywdę. W takim tonie wypowiadali się zaproszeni goście.

Adam Jarubas liczy również na poprawę sytuacji gospodarczej regionu w nadchodzącym roku. Zanosi się na to, że najtrudniejsze już za nami. Kryzys dobiega końca – mówił Jarubas.

Jak na prawdziwą wigilię przystało, nie mogło zabraknąć kolęd. Wszyscy chętnie przystąpili do wspólnego śpiewania. Obecność marszałka Jarubasa była również okazją do wręczenia legitymacji partyjnych nowo przyjętym członkom. Partie polityczne, organizacje, instytucje, samorządy będą w najbliższych dniach urządzać wigilie, składać sobie świąteczne życzenia. Nie oszukujmy się jednak, przynajmniej jeśli chodzi o politykę, dużo będzie się mówić o pojednaniu w poprzedzających Boże Narodzenie dniach.

Później wszystko wróci do normy.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy