Stracił panowanie nad kierownicą i wjechał w budynek: Nietypowe zdarzenie miało miejsce przed 16.00 w Skarżysku - Kamieniej. Kierujący wjechał w ścianę budynku. Człowieku! Bóg wszedł między ludzi: Tysiące skarżyszczan wzięło udział w procesji Bożego Ciała. Przy czterech ołtarzach kapłani czytali słowo boże, a homilia w tym dniu przypominała o Ostatniej wieczerzy i przeistoczeniu chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa. Boże Ciało w Stąporkowie: Święto Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, najczęściej nazywane Bożym Ciałem, jest w Kościele Katolickim manifestacją wiary, co podkreślał podczas kazania ks. Rafał Jaworski. Eucharystyczne procesje wyszły na ulice parafii: Dziś Boże Ciało, święto w którym wierni wspominają ustanowienie Sakramentu Eucharystii oraz przemienienie Chleba i Wina w Ciało i Krew Jezusa. Lekcja historii w Bodzentynie: „Bitwy i Potyczki w regionie świętokrzyskim w XIX i XX wieku” pod taką nazwą w Bodzentynie odbyła się żywa lekcja historii dla miejscowej młodzieży. Konferencja studencko – doktorancka przybliżyła wszystkim m.in. miejsca pamięci z lat I wojny światowej, czy bitwy, które na lata odbiły piętno na naszym regionie. Wielka feta Vive we wtorek na Rynku: W ten weekend drużynę Vive Tauron Kielce czekają najważniejsze mecze w sezonie. W sobotę kielczanie zmierzą się w Kolonii z francuskim Paris Saint Germain. Stawką spotkania jest finał Ligi Mistrzów. Trzymamy mocno kciuki za Żółto-biało-niebieskich i wierzymy, że we wtorek na Rynku będziemy świętować, oprócz mistrzostwa i Pucharu Polski, kolejny sukces. Przebudowa drogi Kurzelów - Komparzów trwa: Trwa remont drogi Kurzelów – Komparzów. Prace polegają na przebudowie odcinka o długości 2,5 km. "Świętokrzyska Akademia Sportu" wznawia działanie: Po dwóch latach przerwy ponownie rozpoczyna działanie „Świętokrzyska Akademia Sportu”. Na realizację programu przeznaczonych będzie 170 tys. zł. Pieniądze trafią do mniejszych miejscowości naszego regionu. Miasto odzyskało pałacyk przy ul. Ogrodowej: Pałacyk przy ul. Ogrodowej to jeden z bardziej charakterystycznych obiektów w Kielcach. Kiedyś był siedzibą Sanepidu. Od kilkudziesięciu lat mieszczą się tam gabinety stomatologiczne. Dom Pomocy Społecznej aktywizuje swoich podopiecznych: Podopieczni Domów Pomocy Społecznej wykonują wiele różnych prac. Malują, haftują, rzeźbią lub próbują nowoczesnych, niekonwencjonalnych technik. Ich pomysłowość i talent zostały docenione. W środę nagrodzono dzieła osób biorących udział w konkursie „Jan Paweł II w sercach polskich rodzin”.
Menu
reklama
reklama

Wigilia powiatowych struktur PSL

Wigilia powiatowych struktur PSL

W sobotę w hotelu Promień odbyła się wigilia powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego. W wigilii uczestniczyli starsi członkowie ludowców, jak również ci, którzy właśnie do tego ugrupowania przystępują. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wicewojewoda marszałek województwa Adam Jarubas, ksiądz Marian Mężyk, nie zabrakło oczywiście członków Polskiego Stronnictwa Ludowego z terenu powiatu. Zgromadzonych gości powitał szef powiatowych struktur PSL Wojciech Płusa.

Ksiądz dziekan Marian Mężyk odczytał fragmenty Pisma Świętego, zaraz potem wszyscy zgromadzeni na wigilii składali sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Zdrowie, sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym – to te najważniejsze.

Głos zabrał marszałek Adam Jarubas .W imieniu wicewojewody Grzegorza Dziubka list odczytał Andrzej Brzeziński. PSL to partia zgody, gotowa na współpracę z każdym ugrupowaniem. Spróbujmy działać ponad podziałami, a przed świętami spróbujmy być dla siebie lepsi, przebaczać osobom, które wyrządziły nam krzywdę. W takim tonie wypowiadali się zaproszeni goście.

Adam Jarubas liczy również na poprawę sytuacji gospodarczej regionu w nadchodzącym roku. Zanosi się na to, że najtrudniejsze już za nami. Kryzys dobiega końca – mówił Jarubas.

Jak na prawdziwą wigilię przystało, nie mogło zabraknąć kolęd. Wszyscy chętnie przystąpili do wspólnego śpiewania. Obecność marszałka Jarubasa była również okazją do wręczenia legitymacji partyjnych nowo przyjętym członkom. Partie polityczne, organizacje, instytucje, samorządy będą w najbliższych dniach urządzać wigilie, składać sobie świąteczne życzenia. Nie oszukujmy się jednak, przynajmniej jeśli chodzi o politykę, dużo będzie się mówić o pojednaniu w poprzedzających Boże Narodzenie dniach.

Później wszystko wróci do normy.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy