"Red Lips" gwiazdą tegorocznego sylwestra na Rynku: Choć do sylwestra jeszcze trochę czasu, poznajemy pierwsze szczegóły propozycji, którą przygotowuje dla kielczan Urząd Miasta. Kielecki e-podręcznik w polskich szkołach!: W piątek w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyło się spotkanie warsztatowe dla nauczycieli, które dotyczyło bezpłatnego e -podręcznika. Od początku tego roku szkolnego jest on dostępny dla uczniów klas pierwszych w polskich szkołach. Nowa partia na lewicy? „Ja tego nie wykluczam” - mówi Henryk Milcarz z SLD: Ostatnio Zjednoczona Lewica przedstawiła swoją liderkę i prawdopodobnie kandydatkę na premiera, Barbarę Nowacką. W kuluarach mówi się, że Nowacka odratuje Zjednoczoną Lewicę, być może zajmie ona nawet miejsce szefa SLD, Leszka Millera. Nasz gość zdradza, że po wyborach parlamentarnych lewa strona sceny politycznej odrodzi się na nowo. "Lewica powinna być dla ludzi" przekonuje Jan Szostak: Pomoc socjalna i rozwiązywanie problemów przedsiębiorców i pracowników – takie powinny być zadania lewicy, przekonuje Jan Szostak. Były prezydent Ostrowca świętokrzyskiego chce doświadczenie zdobyte w samorządzie, przełożyć na pracę w parlamencie. Krzysztof Słoń: „debaty nie będzie”!: Nie będzie debaty Krzysztof Słoń kontra Kamil Suchański. W piątek w naszym studiu senator Słoń podał powody swojej odmowy. Jakie? O tym w materialne filmowym. Wystawa rzeźby Władysława Trzpiota: W najbliższą niedzielę, 11 października odbędzie się kolejna wystawa rzeźby autorstwa Władysława Trzpiota. Zorganizowana będzie ona w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach. Początek zaplanowano na godzinę 15. Casting do "Art Factory" już w niedzielę: Świętokrzyski oddział Autorskiej Szkoły Musicalowej zaprasza uzdolnioną młodzież w wieku 14+ zarówno chłopców, jak i dziewczynki do udziału w castingu do musicalu Art Factory, którego światowa premiera przewidywana jest na czerwiec 2016 roku. Witamy w Jędrzejowie!: Od 1 października Telewizja Świętokrzyska jest już dostępna w paśmie Vectry na terenie Jędrzejowa. Z tej okazji, w miniony czwartek, gościliśmy na jędrzejowskim rynku z mobilnym studiem. Dożynki w przedszkolu nr 16: Sezon dożynkowy kończymy nie byle jakim wydarzeniem. Pożegnać lato i przywitać jesień postanowiły maluchy z przedszkola nr 16 w Skarżysku. Przedszkolaki podziękowały za plony już po raz 11. Kolarstwo ma we krwi: Marcina Jabłońskiego najłatwiej spotkać na rowerze. Dość powiedzieć, ze chłopak w tym roku przejechał więcej kilometrów, niż statystyczny samochód. Gościliśmy Marcina w naszym studiu, bo kończący się 2015 rok stał się jego najlepszym w dotychczasowej karierze.
Menu
reklama
reklama

Wigilia powiatowych struktur PSL

Wigilia powiatowych struktur PSL

W sobotę w hotelu Promień odbyła się wigilia powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego. W wigilii uczestniczyli starsi członkowie ludowców, jak również ci, którzy właśnie do tego ugrupowania przystępują. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wicewojewoda marszałek województwa Adam Jarubas, ksiądz Marian Mężyk, nie zabrakło oczywiście członków Polskiego Stronnictwa Ludowego z terenu powiatu. Zgromadzonych gości powitał szef powiatowych struktur PSL Wojciech Płusa.

Ksiądz dziekan Marian Mężyk odczytał fragmenty Pisma Świętego, zaraz potem wszyscy zgromadzeni na wigilii składali sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Zdrowie, sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym – to te najważniejsze.

Głos zabrał marszałek Adam Jarubas .W imieniu wicewojewody Grzegorza Dziubka list odczytał Andrzej Brzeziński. PSL to partia zgody, gotowa na współpracę z każdym ugrupowaniem. Spróbujmy działać ponad podziałami, a przed świętami spróbujmy być dla siebie lepsi, przebaczać osobom, które wyrządziły nam krzywdę. W takim tonie wypowiadali się zaproszeni goście.

Adam Jarubas liczy również na poprawę sytuacji gospodarczej regionu w nadchodzącym roku. Zanosi się na to, że najtrudniejsze już za nami. Kryzys dobiega końca – mówił Jarubas.

Jak na prawdziwą wigilię przystało, nie mogło zabraknąć kolęd. Wszyscy chętnie przystąpili do wspólnego śpiewania. Obecność marszałka Jarubasa była również okazją do wręczenia legitymacji partyjnych nowo przyjętym członkom. Partie polityczne, organizacje, instytucje, samorządy będą w najbliższych dniach urządzać wigilie, składać sobie świąteczne życzenia. Nie oszukujmy się jednak, przynajmniej jeśli chodzi o politykę, dużo będzie się mówić o pojednaniu w poprzedzających Boże Narodzenie dniach.

Później wszystko wróci do normy.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy