O bezpieczeństwie z włoszczowską młodzieżą: Policjanci z Komedy Powiatowej Policji we Włoszczowie spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie. Funkcjonariusze poruszali zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drodze, zaprezentowali również filmy „Życie jest zbyt cenne, nie zostawiaj go na drodze” i „Eksperyment”. Papierosy bez akcyzy: Ponad 1000 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Końskich. Kontrabanda przewożona była w samochodzie przez 44- letniego mężczyznę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karno- skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny. Kryminalni ruszyli z pomocą potrąconemu mężczyźnie: W piątek przed godziną 14 w rejonie budynku skarżyskiej policji doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych 85-letniego mężczyzny. Wypadek rozegrał się niemalże na oczach funkcjonariuszy, którzy kończyli służbę. Policjanci natychmiast ruszyli poszkodowanemu z pomocą. 85-latek trafił do szpitala. Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 5: Kolejny raz w tym roku szkolnym spotykamy się w Szkole Podstawowej nr 5 z przedszkolakami. Udany „Bal Słowackiego” w I LO: Piątkowy wieczór w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku upłynął pod znakiem dobrej zabawy. „Bal Słowackiego” przyciągnął ponad 300 osób, aż o 100 więcej niż w roku ubiegłym. Znamy kadrę Korony na obóz w Turcji: Poznaliśmy kadrę Korony Kielce na obóz przygotowawczy. Kielczanie do Turcji wylecą w 21-osobowym w składzie wraz z trójką nowych zawodników. Polacy raczej ufni w stosunku do Policji: Około 3/4 Polaków ma zaufanie do Policji, wynika z danych zaprezentowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Most zamiast łączyć dzieli? "Problem rozdmuchany przez media" - mówi wicemarszałek: Most w Połańcu, który miał połączyć Świętokrzyskie z Podkarpaciem zaczyna jednak dzielić. Wszystko przez wprowadzenie ograniczenia prędkości i tonażu na jednej z dróg dojazdowych. Władze naszego województwa przekonują jednak, że przeniesienie ruchu tranzytowego na nową drogę nie wydłuża czasu podróży. Wiktoria i Kacper pojadą do Eurodisneylandu!: Za nami kolejny finał konkursu na Małą Miss i Małego Mistera Ziemi Świętokrzyskiej. Jak przyznają organizatorzy, konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nic dziwnego, w końcu nagrodą główną dla małego zwycięzcy jest wyjazd do Eurodisneylandu. Poznać Iran – wspomnienia z podróży Marzeny Kądzieli: To było wyjątkowe spotkanie, pełne wyjątkowych wspomnień. W czwartek wieczorem w Klubie Podróżnika Domu Środowisk Twórczych w Kielcach, wieloletnia dziennikarka „Echa Dnia” i podróżniczka, Marzena Kądziela, opowiedziała o swojej wyprawie do Iranu.
Menu

Wigilia powiatowych struktur PSL

  • Napisał 
Wigilia powiatowych struktur PSL

W sobotę w hotelu Promień odbyła się wigilia powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego. W wigilii uczestniczyli starsi członkowie ludowców, jak również ci, którzy właśnie do tego ugrupowania przystępują. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wicewojewoda marszałek województwa Adam Jarubas, ksiądz Marian Mężyk, nie zabrakło oczywiście członków Polskiego Stronnictwa Ludowego z terenu powiatu. Zgromadzonych gości powitał szef powiatowych struktur PSL Wojciech Płusa.

Ksiądz dziekan Marian Mężyk odczytał fragmenty Pisma Świętego, zaraz potem wszyscy zgromadzeni na wigilii składali sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Zdrowie, sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym – to te najważniejsze.

Głos zabrał marszałek Adam Jarubas .W imieniu wicewojewody Grzegorza Dziubka list odczytał Andrzej Brzeziński. PSL to partia zgody, gotowa na współpracę z każdym ugrupowaniem. Spróbujmy działać ponad podziałami, a przed świętami spróbujmy być dla siebie lepsi, przebaczać osobom, które wyrządziły nam krzywdę. W takim tonie wypowiadali się zaproszeni goście.

Adam Jarubas liczy również na poprawę sytuacji gospodarczej regionu w nadchodzącym roku. Zanosi się na to, że najtrudniejsze już za nami. Kryzys dobiega końca – mówił Jarubas.

Jak na prawdziwą wigilię przystało, nie mogło zabraknąć kolęd. Wszyscy chętnie przystąpili do wspólnego śpiewania. Obecność marszałka Jarubasa była również okazją do wręczenia legitymacji partyjnych nowo przyjętym członkom. Partie polityczne, organizacje, instytucje, samorządy będą w najbliższych dniach urządzać wigilie, składać sobie świąteczne życzenia. Nie oszukujmy się jednak, przynajmniej jeśli chodzi o politykę, dużo będzie się mówić o pojednaniu w poprzedzających Boże Narodzenie dniach.

Później wszystko wróci do normy.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy