Rodzina zastępcza? Warto! - PCPR ogłasza konkurs: Prace plastyczne i fotograficzne można zgłaszać do konkursu pod hasłem „Rodzina zastępca? Warto!”, organizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Skarżysku. XXII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego: W dniach 1-4 września w Kielcach odbędzie się XXII edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Targi będą dotyczyły takich branży jak: urządzenia i sprzęt infrastruktury obronnej, przedmioty mundurowe, sprzęt specjalistyczny Straży Granicznej. Nowe linie komunikacji miejskiej: Od 1 września ruszą dwie nowe linie komunikacji miejskiej: 41 oraz 42. Linia numer 41 będzie kursowała jedynie w dni robocze. Autobusy jeżdżące na tej linii będą pokonywały trasę Bukówka - Krajno Zagórze. Przystanek końcowy umiejscowiony zostanie na obszarze parkingu „Parku Rozrywki i Miniatur – Sabat Krajno”. Darmowe szczepienia przeciw grypie: Od września do 20 grudnia bieżącego roku mieszkańcy Kielc, którzy ukończyli 55 rok życia będą mogli skorzystać z programu szczepień przeciw grypie. "Wyprawka szkolna": Przypominamy, że trwa nabór wniosków do rządowego programu „Wyprawka szkolna”. Pierwszy termin naboru wniosków upływa z dniem 9 września 2014 r. Realizacja programu odbywa się na podstawie refundacji kosztów. Informator kulturalny. Wygraj bilet do kina!: Nowością w Kinie Moskwa jest film dla nieco młodszych fanów dużego ekranu. „Dzwoneczek i tajemnica piratów” to opowieść spod znaku płaszcza i szpady, osadzona w świecie Piotrusia Pana. Jej główną bohaterką jest Zarina, inteligentna i ambitna wróżka z zastępu strażniczek magicznego błękitnego pyłku, którego właściwości zawracają jej nieco w głowie. Wodociągi zamiast Morza Chęcińskiego: Miejscowość Mosty w gminie Chęciny doczeka się sieci wodociągowej. W ubiegłym tygodniu podpisano umowę z wykonawcą i lada chwila prace budowlane powinny ruszyć pełną parą. Będzie modernizacja linii 25?: Linia kolejowa 25 Dębica – Łódź, przebiegająca przez Skarżysko, ma szansę na modernizację. Będzie to możliwe, dzięki wpisaniu linii 25 w korytarz najważniejszych sieci transportowych UE. Lewicki kandydatem Nowej Prawicy na prezydenta Kielc: Kampania przed wyborami samorządowymi dopiero startuje. Partie powoli prezentują swoich kandydatów na prezydentów miast. W Kielcach o fotel włodarza miasta z ramienia Kongresu Nowej Prawicy powalczy Dawid Lewicki, przewodniczący świętokrzyskich struktur. Korona z Jagą na przełamanie: Jak nie z Jagiellonią to z kim? To pytanie przed sobotnią potyczką w T-Mobile Ekstraklasie zadaje sobie w Kielcach każdy. Korona Kielce po słabym początku sezonu będzie chciała powalczyć o komplet punktów na własnym stadionie.
Menu

XV bal charytatywny za nami

XV bal charytatywny za nami

W sobotę w auli Zespołu Szkół Transportowo Mechatronicznych w Skarżysku odbył się już piętnasty Bal Charytatywny organizowany przez Komitet Honorowy przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku. Patronat honorowy nad XV Wielkim Balem Charytatywnym w Skarżysku objęła - obecna na balu - prezes Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska.

Podobnie jak w latach poprzednich na balu bawiło się kilkadziesiąt par. Samej zabawie towarzyszy szczytny cel, czyli wsparcie działalności Domu Miłosierdzia, który zapewnia noclegi i wyżywienie dla osób bezdomnych i biednych. Na balu bawili się przedstawiciele władz samorządowych, biznesu i kultury. Wśród gości nie zabrało również działaczy społecznych i politycznych. Uroczystego otwarcia balu dokonali ksiądz kustosz Jerzy Karbownik, prezydent Skarżyska Roman Wojcieszek i patronująca tegorocznej edycji balu Janina Ochojska.

Po przemówieniach okolicznościowych przyszedł czas na tradycyjnego walca, a po nim wszyscy zgromadzeni mieli okazję zobaczyć pokaz tańca towarzyskiego. Tradycją balu charytatywnego jest również udział popularnych wokalistów i wokalistek. W tym roku na balu zaśpiewała Justyna Steczkowska. Wzorem z lat ubiegłych podczas balu przeprowadzono również aukcję prac artystycznych i przedmiotów przekazanych przez znane osoby.

Dochód z balu i zorganizowanej na nim aukcji jest przeznaczany działalność charytatywną Domu Miłosierdzia działającego przy sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej. O efektach balu będziemy rozmawiać w tym tygodniu z księdzem Jerzym Karbownikiem.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy