Nietrzeźwy kierowca uciekał przed policją. Uderzył w radiowóz. Trafił do aresztu: 24-latek z powiatu skarżyskiego został tymczasowo aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu i bez prawa jazdy. Uciekał przed policją – chciał staranować policyjny radiowóz. Otwarto kolejne mieszkania chronione: 16 września przy ulicy Nowowiejskiej 14 w Kielcach otwarto kolejne lokale aktywizujące. Mieszkania przeznaczone będą dla osób z niepełnosprawnością intelektualna, fizyczną i sprzężoną. Ideą projektu jest dążenie do zmniejszenia różnic społeczno-gospodarczych w obrębie rozszerzonej Unii Europejskiej. To generuje koszty – Maria Zuba mówi o wyborach uzupełniających w okręgach jednomandatowych: O wyborach: tych, co za nami – czyli uzupełniających do Senatu i tych, co przed nami – czyli samorządowych, rozmawiamy z gościem Kwadransu Politycznego, Marią Zubą. Posłanka PiS odnosi się w czasie rozmowy między innymi do bardzo niskiej frekwencji w czasie wyborów uzupełniających. Niezapomniane wakacje dzięki akcji "Podziel się sercem": Z inicjatywy przyjaciół Zespołu Placówek Opieki, Wychowania i Interwencji Kryzysowej Przystań w Skarżysku, Komendy Powiatowej Policji i Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych w auli tej szkoły zorganizowano już po raz dziesiąty imprezę pod tytułem "Podziel się sercem". Projekt "Młodzi na start" dla opiekunek: Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w ramach projektu "Młodzi na start" przeprowadziło w Staszowie kolejne szkolenie. Tym razem chodziło o poszerzenie umiejętności i kwalifikacji zawodowych dla opiekunek osób chorych, starszych, niepełnosprawnych lub dzieci. Nowa akcja edukacyjna dla najmłodszych: Ruszyła nowa akcja edukacyjna na temat bezpiecznego i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej, skierowana do przedszkolaków oraz dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych. 74-latek ugrzązł na leśnej drodze: 12 września, w piątek, koło godziny 20 włoszczowska policja otrzymała telefon od 74-latka, proszącego o pomoc w wydostaniu się z lasu. Nawigacja, którą kierował się mężczyzna, poprowadziła go przez leśną drogę. Teatr im. Żeromskiego dla mieszkańców Stąporkowa i regionu! Relacja z przedpremierowej próby. Tylko u nas!: Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, jedyny państwowy teatr dramatyczny w naszym województwie rusza w objazd po regionie i Polsce! Zagości także do Stąporkowa, w powiecie koneckim. Kolejne utrudnienia drogowe w centrum Kielc: Od wtorku przez tydzień potrwają utrudnienia w ruchu w okolicy Galerii Korona. Drogowcy rozpoczęli remont ulicy Polnej. Korona wreszcie zwycięska (uakt.): Chciałoby się powiedzieć: wreszcie! Korona Kielce zanotowała pierwsze zwycięstwo w tym sezonie T-Mobile Ekstraklasy. Żółto-czerwoni pokonali na Kolporter Arenie Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1.
Menu

XV bal charytatywny za nami

XV bal charytatywny za nami

W sobotę w auli Zespołu Szkół Transportowo Mechatronicznych w Skarżysku odbył się już piętnasty Bal Charytatywny organizowany przez Komitet Honorowy przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku. Patronat honorowy nad XV Wielkim Balem Charytatywnym w Skarżysku objęła - obecna na balu - prezes Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska.

Podobnie jak w latach poprzednich na balu bawiło się kilkadziesiąt par. Samej zabawie towarzyszy szczytny cel, czyli wsparcie działalności Domu Miłosierdzia, który zapewnia noclegi i wyżywienie dla osób bezdomnych i biednych. Na balu bawili się przedstawiciele władz samorządowych, biznesu i kultury. Wśród gości nie zabrało również działaczy społecznych i politycznych. Uroczystego otwarcia balu dokonali ksiądz kustosz Jerzy Karbownik, prezydent Skarżyska Roman Wojcieszek i patronująca tegorocznej edycji balu Janina Ochojska.

Po przemówieniach okolicznościowych przyszedł czas na tradycyjnego walca, a po nim wszyscy zgromadzeni mieli okazję zobaczyć pokaz tańca towarzyskiego. Tradycją balu charytatywnego jest również udział popularnych wokalistów i wokalistek. W tym roku na balu zaśpiewała Justyna Steczkowska. Wzorem z lat ubiegłych podczas balu przeprowadzono również aukcję prac artystycznych i przedmiotów przekazanych przez znane osoby.

Dochód z balu i zorganizowanej na nim aukcji jest przeznaczany działalność charytatywną Domu Miłosierdzia działającego przy sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej. O efektach balu będziemy rozmawiać w tym tygodniu z księdzem Jerzym Karbownikiem.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy