Kolejna sesja Rady Miasta za nami: W czwartek w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku odbyła się kolejna w tej kadencji sesja Rady Miasta. Wręczono nagrody w konkursie "Pasje i Talenty": W czwartek, na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury wręczono nagrody w konkursie „Pasje i Talenty”. Laureaci otrzymali wyróżnienia w kategoriach plastyka, wokal i choreografia. Możliwości zmian w kursach linii 32: W odpowiedzi na postulaty mieszkańców, wójt gminy Miedziana Góra, Zdzisław Wrzałka, przeprowadził rozmowy z dyrekcją Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach w sprawie zmian w kursach linii 32. Korekta jest możliwa, jeśli zgodę na nią wyrazi również gmina Zagnańsk. Zdążymy się włączyć?: Coraz mniej czasu zostało mieszkańcom Kielc i gmin ościennych na przyłączenie do wodociągu i kanalizacji w ramach realizowanego przez kielecką spółkę wodociągową projektu. Zadanie opiewa na zawrotną sumę, ale, aby je zakończyć i rozliczyć, musi zostać osiągnięty efekt ekologiczny w postaci określonej liczby przyłączy, a z tym możemy mieć problem. Raj dla dzieciaków - dziecięce targi w Kielcach: W kieleckim ośrodku wystawienniczym ruszyła jedna z najważniejszych imprez branży dziecięcej w Europie, targi KID'S TIME. W halach przy Zakładowej zgromadzono najnowsze zabawki i artykuły dla matki i dziecka. Pierwsze promesy w 2015 roku przyznane: Pierwsze promesy w 2015 roku przyznane. Wojewoda świętokrzyski wręczyła samorządowcom 48 mln zł na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Bożentyna Pałka-Koruba nie wyklucza, że w tym roku powiaty, miasta i gminy będą mogły liczyć na kolejne wsparcie. Zaatakowali nożem dostawcę pizzy: Jak informuje biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, w minioną środę kieleccy policjanci zatrzymali dwóch 21-latków, którzy w celach rabunkowych grozili nożem 60-letniemu dostawcy pizzy. Komisja Ligi ukarała Koronę: Komisja Ligi ukarała Koronę Kielce za zachowanie kibiców podczas ostatniego meczu z Legią Warszawa. Odpowie za liczne kradzieże: Skarżyscy policjanci zatrzymali 22-letniego mieszkańca miasta podejrzewanego o liczne włamania i kradzieże na terenie powiatu. Kodeks karny za tego rodzaju przestępstwa przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. PiS zbierał podpisy poparcia dla Andrzeja Dudy: Ze sporym rozmachem Prawo i Sprawiedliwość zbierało w czwartek podpisy dla kandydata tej partii na prezydenta. Akcję poparcia dla Andrzeja Dudy zorganizowano na Placu Artystów. Przy okazji dowiedzieliśmy się również, kiedy sam zainteresowany odwiedzi świętokrzyskie.
Menu

XV bal charytatywny za nami

XV bal charytatywny za nami

W sobotę w auli Zespołu Szkół Transportowo Mechatronicznych w Skarżysku odbył się już piętnasty Bal Charytatywny organizowany przez Komitet Honorowy przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku. Patronat honorowy nad XV Wielkim Balem Charytatywnym w Skarżysku objęła - obecna na balu - prezes Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska.

Podobnie jak w latach poprzednich na balu bawiło się kilkadziesiąt par. Samej zabawie towarzyszy szczytny cel, czyli wsparcie działalności Domu Miłosierdzia, który zapewnia noclegi i wyżywienie dla osób bezdomnych i biednych. Na balu bawili się przedstawiciele władz samorządowych, biznesu i kultury. Wśród gości nie zabrało również działaczy społecznych i politycznych. Uroczystego otwarcia balu dokonali ksiądz kustosz Jerzy Karbownik, prezydent Skarżyska Roman Wojcieszek i patronująca tegorocznej edycji balu Janina Ochojska.

Po przemówieniach okolicznościowych przyszedł czas na tradycyjnego walca, a po nim wszyscy zgromadzeni mieli okazję zobaczyć pokaz tańca towarzyskiego. Tradycją balu charytatywnego jest również udział popularnych wokalistów i wokalistek. W tym roku na balu zaśpiewała Justyna Steczkowska. Wzorem z lat ubiegłych podczas balu przeprowadzono również aukcję prac artystycznych i przedmiotów przekazanych przez znane osoby.

Dochód z balu i zorganizowanej na nim aukcji jest przeznaczany działalność charytatywną Domu Miłosierdzia działającego przy sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej. O efektach balu będziemy rozmawiać w tym tygodniu z księdzem Jerzym Karbownikiem.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy