Świętokrzyskie potrawy czarują smakiem: I Festiwal Świętokrzyskich Smaków należy uznać za udany. Blisko 12 tysięcy osób odwiedziło tego dnia Skansen w Tokarni. Było smacznie, swojsko i tradycyjnie. To nie był spokojny weekend: Ponad 10 wypadków, kilkanaście osób rannych i jedna zabita, to bilans długiego, majowego weekendu na świętokrzyskich drogach. Więcej niż przed rokiem było również kierowców, którzy siedli za kółko pod wpływem alkoholu. #NowoczesnyPatriotyzm w Skarżysku: 2 maja, w Święto Flagi działacze Nowoczesnej Ryszarda Petru rozdawali mieszkańcom biało – czerwone chorągiewki. Akcja przeprowadzona była w Skarżysku i w Kielcach oraz w Suchedniowie. Przemysław Wipler w Kielcach i regionie: W czwartek i piątek z mieszkańcami województwa świętokrzyskiego spotka się Przemysław Wipler. Wiceprezes partii KORWiN odwiedzi Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice, Sandomierz i Kielce. Matury czas zacząć! Na początek język polski: W środę, 4 maja rozpoczął się maturalny maraton. Na początek język polski na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Odwiedziliśmy tego dnia skarżyskiego „Mickiewicza”. Wszystkiego najlepszego dla wszystkich strażaków: Strażacy cieszą się w naszym kraju największym zaufaniem społecznym. Według danych z 2014 roku, aż 94 proc. Polaków wskazało właśnie tę grupę. Teatr Kubuś szykuje się na kolejną premierę: Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” przygotowuje się do kolejnej premiery. Już wkrótce na deskach przedstawiony zostanie spektakl „Historia znikania”. Mickiewicz i Herbert. Rozpoczęły się matury: Czwarta część "Dziadów" i wiersz Zbigniewa Herberta „Dałem słowo”. Z tymi tematami zmagali się w środę absolwenci szkół średnich w całej Polsce. Rozpoczęły się egzaminy maturalne. Vive Tauron Kielce kontra Paris Saint-Germain w półfinale Final Four: We wtorek odbyło się losowanie do Final Four Ligi Mistrzów. Kielecki zespół Vive Tauron Kielce zmierzy się w półfinale z Paris Saint-Germain. Vivat 3 Maj! (uakt.): Od uroczystej mszy świętej w skarżyskiej Bazylice Mniejszej rozpoczęły się tegoroczne obchody 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W obecności przedstawicieli władz gminy i powiatu, a także skarżyszczan celebrans wygłosił homilię, w której wiele mówił o patriotyzmie wczoraj i dziś.
Menu
reklama
reklama

XV bal charytatywny za nami

XV bal charytatywny za nami

W sobotę w auli Zespołu Szkół Transportowo Mechatronicznych w Skarżysku odbył się już piętnasty Bal Charytatywny organizowany przez Komitet Honorowy przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku. Patronat honorowy nad XV Wielkim Balem Charytatywnym w Skarżysku objęła - obecna na balu - prezes Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska.

Podobnie jak w latach poprzednich na balu bawiło się kilkadziesiąt par. Samej zabawie towarzyszy szczytny cel, czyli wsparcie działalności Domu Miłosierdzia, który zapewnia noclegi i wyżywienie dla osób bezdomnych i biednych. Na balu bawili się przedstawiciele władz samorządowych, biznesu i kultury. Wśród gości nie zabrało również działaczy społecznych i politycznych. Uroczystego otwarcia balu dokonali ksiądz kustosz Jerzy Karbownik, prezydent Skarżyska Roman Wojcieszek i patronująca tegorocznej edycji balu Janina Ochojska.

Po przemówieniach okolicznościowych przyszedł czas na tradycyjnego walca, a po nim wszyscy zgromadzeni mieli okazję zobaczyć pokaz tańca towarzyskiego. Tradycją balu charytatywnego jest również udział popularnych wokalistów i wokalistek. W tym roku na balu zaśpiewała Justyna Steczkowska. Wzorem z lat ubiegłych podczas balu przeprowadzono również aukcję prac artystycznych i przedmiotów przekazanych przez znane osoby.

Dochód z balu i zorganizowanej na nim aukcji jest przeznaczany działalność charytatywną Domu Miłosierdzia działającego przy sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej. O efektach balu będziemy rozmawiać w tym tygodniu z księdzem Jerzym Karbownikiem.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy