Oświadczenia Z. Chaby i R. Wojcieszka. Panowie zarzucają sobie mówienie nieprawdy: Zenon Chaba, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Związku Zawodowego Konfederacja Pracy, przesłał do nas oświadczenie dotyczące sytuacji w skarżyskiej oświacie. Odniósł się do niego prezydent Roman Wojcieszek. W oświadczeniu Zenona Chaby czytamy: Oświadczenie Konrada Kroniga odnośnie sytuacji finansowej gminy: Dzisiaj Konrad Kronig wydał oświadczenie dla mediów, w którym mówi o sytuacji budżetu skarżyskiego, problemach z wypłatami dla nauczycieli. Chiński inwestor zapowiada uruchomienie produkcji magnesów w Skarżysku: Firma Strong Magnets – międzynarodowy producent magnesów i urządzeń magnetycznych – zamierza uruchomić produkcję w Skarżysku. Tę informację przekazał wczoraj na spotkaniu prasowym przedstawiciel firmy w obecności prezydenta Skarżyska i dziekana wydziału elektrycznego Politechniki Warszawskiej. 151 rocznicy bitwy pod Ormanichą: W ubiegłym tygodniu na polanie leśnej zwanej Ormanichą w gminie Ruda Maleniecka świętowano 151 rocznicę bitwy, która miała miejsce w czasie powstania styczniowego. W tym miejscu znajduje się mogiła powstańców styczniowych dowodzonych przez Hipolita Zawadzkiego. Pościg przez trzy gminy: Przez trzy godziny – od Sukowa po Chęciny Świętokrzyscy - policjanci ścigali kierowcę volkswagena golfa, który minionej nocy nie zatrzymał się do kontroli. Jak się okazało, 33-latek poruszał się skradzionym samochodem. Dodatkowo był poszukiwany listem gończym do odbycia kary ponad dwóch lat pozbawienia wolności. Takiego widowiska jeszcze nie było – „Życie jest światłem” w MCK: „Życie jest światłem” - spektakl pod takim tytułem odbędzie się już w piątek o godzinie 19.00 w Miejskim Centrum Kultury. Jest to widowisko interdyscyplinarne w oprawie multimedialnej. Wstęp jest bezpłatny. Zapraszamy. Konferencja Konrada Kroniga i potencjalnych inwestorów: Wczoraj odbyła się kolejna konferencja z udziałem kandydata na prezydenta Konrada Kroniga. Kronig zaprezentował potencjalnych inwestorów, którzy zadeklarowali, że stworzą w Skarżysku zakład pracy. W grę wchodzi m.in. przemysł rolno-spożywczy. Wenta o pracy w komisjach: Raport na temat filmu europejskiego to jedno z pierwszych dużych zadań, jakie powierzono Bogdanowi Wencie. Poseł do Parlamentu Europejskiego pracę w Komisjach sobie chwali i - jak mówi - szybko uczy się nowych zadań. Śmiertelny wypadek w Skarżysku Kościelnym: We wtorek około godziny 18.00 w Skarżysku Kościelnym na skrzyżowaniu obok Urzędu Gminy doszło do tragicznego wypadku, w którym śmierć poniosły trzy osoby, a czwarta przebywa w Szpitalu Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej. Pracownik Domu Kultury nagrodzony przez minister edukacji!: Mateusz Piątkiewicz z włoszczowskiego Domu Kultury zwyciężył w konkursie EDUinspirator, organizowanym przez europejski program ERASMUS + i Fundację Rozwoju Systemu Edukacji.
Menu

XV bal charytatywny za nami

XV bal charytatywny za nami

W sobotę w auli Zespołu Szkół Transportowo Mechatronicznych w Skarżysku odbył się już piętnasty Bal Charytatywny organizowany przez Komitet Honorowy przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku. Patronat honorowy nad XV Wielkim Balem Charytatywnym w Skarżysku objęła - obecna na balu - prezes Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska.

Podobnie jak w latach poprzednich na balu bawiło się kilkadziesiąt par. Samej zabawie towarzyszy szczytny cel, czyli wsparcie działalności Domu Miłosierdzia, który zapewnia noclegi i wyżywienie dla osób bezdomnych i biednych. Na balu bawili się przedstawiciele władz samorządowych, biznesu i kultury. Wśród gości nie zabrało również działaczy społecznych i politycznych. Uroczystego otwarcia balu dokonali ksiądz kustosz Jerzy Karbownik, prezydent Skarżyska Roman Wojcieszek i patronująca tegorocznej edycji balu Janina Ochojska.

Po przemówieniach okolicznościowych przyszedł czas na tradycyjnego walca, a po nim wszyscy zgromadzeni mieli okazję zobaczyć pokaz tańca towarzyskiego. Tradycją balu charytatywnego jest również udział popularnych wokalistów i wokalistek. W tym roku na balu zaśpiewała Justyna Steczkowska. Wzorem z lat ubiegłych podczas balu przeprowadzono również aukcję prac artystycznych i przedmiotów przekazanych przez znane osoby.

Dochód z balu i zorganizowanej na nim aukcji jest przeznaczany działalność charytatywną Domu Miłosierdzia działającego przy sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej. O efektach balu będziemy rozmawiać w tym tygodniu z księdzem Jerzym Karbownikiem.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy