Młody piosenkarz z Włoszczowy z kolejnymi nagrodami: Kilkunastolatek z Włoszczowy, Paweł Rydz jest utalentowanym piosenkarzem. Co rusz potwierdza to także zdobywaniem kolejnych nagród. Bilski wraca do Korony: To już pewne. Od 1 stycznia nowym pełnomocnikiem zarządu ds. sportowych w Koronie Kielce będzie Arkadiusz Bilski, były kapitan Żółto-czerwonych. Gwałciciel ze świętokrzyskiego zatrzymany: Świętokrzyska policja we współpracy z komendą powiatową w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymała 30-letniego mieszkańca powiatu opatowskiego, podejrzanego o gwałt na 55-latce w Ostrowcu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Zdzisław Wrzałka - nowy wójt Miedzianej Góry: Emocje po ostatnich wyborach samorządowych powoli słabną. Zarówno pierwsze, jak i drugie tury przyniosły spore zmiany na stanowiskach włodarzy gminy w powiecie kieleckim. Nowym wójtem Miedzianej Góry został Zdzisław Wrzałka, były starosta kielecki oraz szef struktur Platformy Obywatelskiej w powiecie. Wigilia u prezydenta: W kieleckim ratuszu prezydent Wojciech Lubawski spotkał się na Wigilii z dziennikarzami, radnymi i przedstawicieli miejskich instytucji oraz pracownikami magistratu. Drogowcy podsumowali rok i zaplanowali kolejny: Sporo ważnych inwestycji drogowych udało się rozpocząć lub w całości zrealizować w Kielcach w kończącym się właśnie roku. Drogowcy mają już także skonkretyzowane plany na 2015 rok i określony na te działania budżet. Pieniędzy na drogi ma być nieco mniej niż w roku obecnym. Czy jesteśmy przygotowani na pakiet onkologiczny?: Świętokrzyskie Centrum Onkologii z początkiem nowego roku uruchamia specjalny serwis internetowy, gdzie będzie można zgłaszać swoje uwagi do tzw. pakietu onkologicznego. Onko-line ma służyć usprawnieniu współpracy i komunikacji na linii lekarze-pacjenci. Serwis powstaje w związku z wchodzącym w życie systemem szybkiej terapii onkologicznej. Wigilijna pomoc potrzebującym: Wigilia to dzień, w którym wszyscy się jednoczą, w którym nierzadko pomagamy tym najbardziej potrzebującym. Tradycyjnie w Wojewódzkim Domu Kultury zorganizowana będzie Wigilia dla bezdomnych i samotnych. W akcję wsparcia najuboższych włączają się też inne firmy. Inwestycje, inwestycje i jeszcze raz inwestycje: Burmistrz Jędrzejowa, Marcin Piszczek po sukcesie wyborczym nie zamierza spocząć na laurach. Wygląda na to, że druga kadencja włodarza - tak, jak poprzednia - upłynie pod znakiem inwestycji. Ostrzeżenie o silnym wietrze: Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego na terenie województwa świętokrzyskiego 22 i 23 grudnia mogą wystąpić silne wiatry o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h w porywach do 80 km/h z kierunków zachodnich.
Menu

XV bal charytatywny za nami

XV bal charytatywny za nami

W sobotę w auli Zespołu Szkół Transportowo Mechatronicznych w Skarżysku odbył się już piętnasty Bal Charytatywny organizowany przez Komitet Honorowy przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku. Patronat honorowy nad XV Wielkim Balem Charytatywnym w Skarżysku objęła - obecna na balu - prezes Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska.

Podobnie jak w latach poprzednich na balu bawiło się kilkadziesiąt par. Samej zabawie towarzyszy szczytny cel, czyli wsparcie działalności Domu Miłosierdzia, który zapewnia noclegi i wyżywienie dla osób bezdomnych i biednych. Na balu bawili się przedstawiciele władz samorządowych, biznesu i kultury. Wśród gości nie zabrało również działaczy społecznych i politycznych. Uroczystego otwarcia balu dokonali ksiądz kustosz Jerzy Karbownik, prezydent Skarżyska Roman Wojcieszek i patronująca tegorocznej edycji balu Janina Ochojska.

Po przemówieniach okolicznościowych przyszedł czas na tradycyjnego walca, a po nim wszyscy zgromadzeni mieli okazję zobaczyć pokaz tańca towarzyskiego. Tradycją balu charytatywnego jest również udział popularnych wokalistów i wokalistek. W tym roku na balu zaśpiewała Justyna Steczkowska. Wzorem z lat ubiegłych podczas balu przeprowadzono również aukcję prac artystycznych i przedmiotów przekazanych przez znane osoby.

Dochód z balu i zorganizowanej na nim aukcji jest przeznaczany działalność charytatywną Domu Miłosierdzia działającego przy sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej. O efektach balu będziemy rozmawiać w tym tygodniu z księdzem Jerzym Karbownikiem.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy