Gmina Łączna wsparła szpital w Skarżysku: Rada Gminy Łącznej podjęła  jednogłośnie decyzję dotyczącą wsparcia Szpitala Powiatowego w Skarżysku kwotą 10 tysięcy złotych na zakup sprzętu medycznego. Sekulski dołącza do Diawa. Napastnik nie zagra do końca roku?: Korona Kielce nie ma ostatnio dobrej passy. Złej atmosfery spowodowanej wynikami nie poprawia z pewnością sytuacja kadrowa w zespole. Coraz bliżej przebudowy dworca PKS: Rozpoczął się konkurs na rozbudowę dworca autobusowego w Kielcach. Do głównego etapu zakwalifikowano 22 zespoły, które przygotują koncepcję budowy „Centrum Komunikacyjnego wraz z systemem informacji dla pasażerów”. Lipiec, Krupka, a może ktoś inny? Kto przewodniczącym PiS w regionie?: Poznaliśmy datę wyborów na przewodniczącego Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim. Odbędą się one 27 listopada. Olimpijczycy nagrodzeni przez władze Kielc: Prezydent Lubawski i Rada Miasta uhonorowali trzech olimpijczyków i paraolimpijczyków z Rio. Cała trójka była lub nadal jest związana z Kielcami. Co z drugim SOR-em w Kielcach? Burzliwa debata radnych: Dobro mieszkańców regionu czy populizm? Radny Dawid Kędziora złożył na czwartkowej sesji rezolucję ws. uruchomienia drugiego SOR-u w Kielcach. Jan Gierada zarzucił mu, że przypisuje sobie zasługi komisji rodziny i polityki społecznej. Na sesji o tunelu: Jak bumerang wraca sprawa przejścia podziemnego w Skarżysku. Na czwartkowej sesji rady powiatu radni debatowali na ten temat. Przedstawiono dwie koncepcje. Koszt inwestycji ma się zamknąć w kwocie 40 milionów złotych.  Dobre połączenie komunikacyjne podstawą rozwoju: Peron Włoszczowa Północ ma już 10 lat. Choć jego budowę uważano za zupełnie niepotrzebną dla miasta inwestycję, teraz okazuje się, że był to trafny strzał. Dzięki niemu w godzinę można dotrzeć do Warszawy. Co więcej planowane jest kolejne przedsięwzięcie. Być może powstanie także drugi peron. Dwa wypadki i trudne warunki na drogach powiatu skarżyskiego: Minionej doby na terenie powiatu skarżyskiego doszło do dwóch groźnych zdarzeń drogowych. Na ulicy 1 Maja samochód osobowy wjechał w słup energetyczny, a na skrzyżowaniu Spółdzielczej i Sokolej opel zderzył się z karetką pogotowia. Ekoświętokrzyskie III - zapowiedź piątego odcinka: Zapraszamy do obejrzenia odcinka
Menu
reklama
reklama

XV bal charytatywny za nami

XV bal charytatywny za nami

W sobotę w auli Zespołu Szkół Transportowo Mechatronicznych w Skarżysku odbył się już piętnasty Bal Charytatywny organizowany przez Komitet Honorowy przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku. Patronat honorowy nad XV Wielkim Balem Charytatywnym w Skarżysku objęła - obecna na balu - prezes Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska.

Podobnie jak w latach poprzednich na balu bawiło się kilkadziesiąt par. Samej zabawie towarzyszy szczytny cel, czyli wsparcie działalności Domu Miłosierdzia, który zapewnia noclegi i wyżywienie dla osób bezdomnych i biednych. Na balu bawili się przedstawiciele władz samorządowych, biznesu i kultury. Wśród gości nie zabrało również działaczy społecznych i politycznych. Uroczystego otwarcia balu dokonali ksiądz kustosz Jerzy Karbownik, prezydent Skarżyska Roman Wojcieszek i patronująca tegorocznej edycji balu Janina Ochojska.

Po przemówieniach okolicznościowych przyszedł czas na tradycyjnego walca, a po nim wszyscy zgromadzeni mieli okazję zobaczyć pokaz tańca towarzyskiego. Tradycją balu charytatywnego jest również udział popularnych wokalistów i wokalistek. W tym roku na balu zaśpiewała Justyna Steczkowska. Wzorem z lat ubiegłych podczas balu przeprowadzono również aukcję prac artystycznych i przedmiotów przekazanych przez znane osoby.

Dochód z balu i zorganizowanej na nim aukcji jest przeznaczany działalność charytatywną Domu Miłosierdzia działającego przy sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej. O efektach balu będziemy rozmawiać w tym tygodniu z księdzem Jerzym Karbownikiem.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy