Biegali w parku: W parku miejskim w Jędrzejowie odbył się Powiatowy Mityng Olimpiad Specjalnych organizowany przez jędrzejowski klub Strzała. Rywalizowano na dwóch dystansach i mimo, że ważne było samo uczestnictwo w zawodach, to każdy chciał wygrać. Wspaniałe metamorfozy: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 na chwilę zamienił się w „Studio Metamorfoz”. Wszystko za sprawą pomysłowej akcji, o której więcej w materiale filmowym. Podsumowano inwestycje: Po jedenastu latach przygotowań i realizacji projektu pod nazwą Uporządkowanie Gospodarki Wodno-Ściekowej Na Terenie Miasta i Gminy Końskie, podsumowano tę ogromną inwestycję. Zespół Sound Rash walczy o Scyzoryka: Festiwal Scyzoryki zbliża się już powoli do finału. Na naszej antenie prezentujemy kolejnego uczestnika. Jest nim zespół Sound Rash, w którego pięcioosobowym składzie są aż cztery dziewczyny. Ogólnopolski Turniej Tańca w Skarżysku: Z inicjatywy Szkoły Tańca Respect Dance, Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta, MCK – u i MCSiRu w Skarżysku odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego. Kulinarne zmagania gimnazjalistów: W środę, 24 maja w Zespole Szkół Samochodowo - Usługowych im. Władysława "Oseta" Wasilewskiego w Skarżysku-Kamiennej odbył się II Powiatowy konkurs kulinarny pt. „Festiwal Roladek”. Organizatorami byli: Agnieszka Dąda, Katarzyna Myszka i Alicja Fusik – nauczycielki Gimnazjum Nr 2 oraz Artur Szumielewicz – wicedyrektor ZSS-U. Zderzenie pociągu z osobówką w Połańcu: Po godz. 19.00 w Połańcu doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Na drodze krajowej 79 samochód osobowy zderzył się z pociągiem. Motocyklista wjechał do rowu. Trafił do szpitala: W poniedziałek na terenie powiatu włoszczowskiego 30-letni motocyklista, nie posiadając uprawnień, najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu i bez kasku stracił panowanie nad jednośladem i wjechał do rowu. Rzecznik Prawo Obywatelskich wraca do Kielc: W Kielcach wznowione zostają dyżury w Punkcie Przyjęć Interesantów Rzecznika Praw Obywatelskich. Stało się to na mocy porozumienia marszałka Adama Jarubasa oraz Adama Bodnara.  "Efekt Domina". Nowy film zdolnego siedemnastolatka: W poniedziałek w kieleckim kinie Moskwa miała miejsce premiera nowego filmu Mikołaja Wróbla ze Stąporkowa. Ten 17-letni chłopak ma na swoim koncie już kilka obrazów.
Menu
reklama
reklama

XV bal charytatywny za nami

XV bal charytatywny za nami

W sobotę w auli Zespołu Szkół Transportowo Mechatronicznych w Skarżysku odbył się już piętnasty Bal Charytatywny organizowany przez Komitet Honorowy przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku. Patronat honorowy nad XV Wielkim Balem Charytatywnym w Skarżysku objęła - obecna na balu - prezes Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska.

Podobnie jak w latach poprzednich na balu bawiło się kilkadziesiąt par. Samej zabawie towarzyszy szczytny cel, czyli wsparcie działalności Domu Miłosierdzia, który zapewnia noclegi i wyżywienie dla osób bezdomnych i biednych. Na balu bawili się przedstawiciele władz samorządowych, biznesu i kultury. Wśród gości nie zabrało również działaczy społecznych i politycznych. Uroczystego otwarcia balu dokonali ksiądz kustosz Jerzy Karbownik, prezydent Skarżyska Roman Wojcieszek i patronująca tegorocznej edycji balu Janina Ochojska.

Po przemówieniach okolicznościowych przyszedł czas na tradycyjnego walca, a po nim wszyscy zgromadzeni mieli okazję zobaczyć pokaz tańca towarzyskiego. Tradycją balu charytatywnego jest również udział popularnych wokalistów i wokalistek. W tym roku na balu zaśpiewała Justyna Steczkowska. Wzorem z lat ubiegłych podczas balu przeprowadzono również aukcję prac artystycznych i przedmiotów przekazanych przez znane osoby.

Dochód z balu i zorganizowanej na nim aukcji jest przeznaczany działalność charytatywną Domu Miłosierdzia działającego przy sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej. O efektach balu będziemy rozmawiać w tym tygodniu z księdzem Jerzym Karbownikiem.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy