Pierwszy amant wśród aktorów, najlepszy milicjant Polski Ludowej gościł w Końskich: Z Bronisławem Cieślakiem jest tak, że znany jest bardziej pod swoim serialowym nazwiskiem porucznika Sławomira Borewicza. Kolizja w powietrzu. Dwóch mężczyzn straciło życie: Do tragicznego wypadku doszło w sobotę rano przy wyjeździe z Włoszczowy w kierunku Częstochowy. Dwóch paralotniarzy zderzyło się w powietrzu, następnie spadając na ziemię. Cztery miliony z 1% podatku w regionie: Cztery miliony złotych otrzymały w tym roku organizacje pożytku publicznego z 1 proc. podatku w naszym regionie. PO wyrusza busem w trasę po województwie. Będzie się uzupełniać, ale i trochę mijać: Platforma Obywatelska rozpoczęła swoją kampanijną trasę po całym województwie świętokrzyskim. W piątek z kieleckiego Rynku wyruszył specjalny bus z wizerunkiem premier Ewy Kopacz, a w nim lider listy, Grzegorz Schetyna. Partia chce się uzupełniać w podróży, ale już przed startem zaczyna się mijać. Z ministrem o losach jabłek: 1 października w Bilczy, w gminie Obrazów odbyło się pierwsze ze spotkań ministra spraw zagranicznych, Grzegorza Schetyny z producentami owoców. Tematem rozmów była promocja polskich sadów oraz zwiększenie eksportu jabłek za granicę. Straży nie ma, jest Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego: W Skarżysku 1 października likwidacja straży miejskiej stała się faktem. Jej obowiązki częściowo przejęło Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Kolejna odsłona Wrak Race: W sobotę odbędzie się kolejna, siódma już edycja wyścigu Wrak Race. W sobotę kolejny Ring Polityczny!: Jak zwykle w okresie przedwyborczym w  Kielcach zorganizowany zostanie cykl debat. Pierwsza odsłona „Ringu Politycznego” odbędzie się już w sobotę, 3 października. PiS chce pomóc "Kieleckim Marmurom": Zbliża się kolejna próba sprzedaży Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych. Spółkę podzielono na dwie części, osobno kopalnie i budynki administracyjne. Sprzeciwiają się temu świętokrzyscy posłowie Prawa i Sprawiedliwości. „Egzamin zdany na 3+”. Henryk Milcarz ocenia rok rządów premier Kopacz: Na 3+ ocenia rok rządów premier Ewy Kopacz nasz gość, Henryk Milcarz. Podczas rozmowy kandydat do Sejmu zwraca również szczególną uwagę na obszary, w których województwo świętokrzyskie ma największe braki. Zapraszamy na fragment rozmowy z Henrykiem Milcarzem.
Menu
reklama
reklama

Po zwycięstwie powiatowym, powalczą o laury w województwie

Po zwycięstwie powiatowym, powalczą o laury w województwie

W powiecie skarżyskim nie brakuje młodych ludzi, którzy autentycznie interesują się strażą pożarną i jej działalnością. Dali temu wyraz w czasie piątkowych eliminacji powiatowych Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się najlepsi z najlepszych: Wiktor Smulczyński, Adam Niziołek i Marcin Kołek.

Do konkursu stanęli przedstawiciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu skarżyskiego – najlepsi z najlepszych, zwycięzcy eliminacji szkolnych.

– Uczestnicy napiszą test wielokrotnego wyboru. W tym roku mamy 24 pytania. Następnym etapem będą egzaminy ustne. Na koniec przygotowano wartościowe nagrody, po to, aby pokazać dzieciom i młodzieży, że warto się uczyć – mówił przed rozpoczęciem konkursu Michał Ślusarczyk, rzecznik prasowy skarżyskich strażaków.

Uczestnicy eliminacji powiatowych walczyli jednak nie tylko o nagrody, ale także – a może przede wszystkim - o udział w kolejnym etapie konkursu.

– Po dzisiejszym teście wyłonimy reprezentantów powiatu do konkursu wojewódzkiego. Będą to osoby, które zajmą pierwsze miejsca – dodaje Michał Ślusarczyk.

Piątkowe eliminacje wyłoniły naszych reprezentantów do etapu wojewódzkiego. Szkoły podstawowe będzie reprezentował Wiktor Smulczyński, z grupy gimnazjalistów najlepszy okazał się Adam Niziołek, a wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych - Marcin Kołek. Trzymamy kciuki! Etap wojewódzki odbędzie się pod koniec kwietnia. Po eliminacjach wojewódzkich, najlepsi wezmą udział w finale ogólnopolskim.

WYNIKI ELIMINACJI POWIATOWYCH
Szkoły Podstawowe:
1. Wiktor Smulczyński
2. Jakub Karpeta
3. Wojciech Sadza

Gimnazja:
1. Adam Niziołek
2. Wiktoria Kużdub
3. Karolina Chyb

Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Marcin Kołek
2. Mateusz Ulewiński
3. Karolina Pląsek

Nagrody dla zwycięzców ufundowało Starostwo Powiatowe oraz Statoil.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy