Budżet Obywatelski 2017. Znamy już zwycięskie projekty: Poznaliśmy wyniki głosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego 2017. Ogłosił je podczas briefingu prasowego prezydent Konrad Krönig. Powiat podsumował projekt na ludowo: Powiat kielecki podsumował projekt „Góry Świętokrzyskie kolebką tradycji”, który finansowany był ze środków szwajcarskich. Bez niego nasi regionalni artyści i kulinarni i muzyki ludowej nie mieli by szansy zaprezentować nam dorobku świętokrzyskiej kultury. Darmowa pensja? Czemu nie: Kto z nas nie marzy o dodatkowej pensji bez żadnego wysiłku? I choć wydawałoby się, że to niemożliwe, bo nic w życiu nie jest za darmo, grając w gry totalizatora sportowego mamy taką możliwość. Od początku września natomiast nasza wygrana może być nawet 10-krotnie zwiększona. 6. runda Super Rally Stąporków 2016 r.: Po raz pierwszy  Super Rally trafił do Stąporkowa. Jak to się stało: W sobotę w KCK "Pozory mylą": Powiedzenie „pozory mylą” jest bardzo często używane w języku codziennym. To jednak również tytuł sztuki w reżyserii Gabriela Getzky. Nie będzie wyborów na młodzieżowych radnych: Nie odbędą się zapowiadane na czwartek wybory do młodzieżowej rady miasta w Kielcach. Preumowa na nową siedzibę "Kubusia" podpisana: W środę oficjalnie podpisana została preumowa na dofinansowanie przebudowy budynków przy ul. Zamkowej na nową siedzibę Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. Młodzi adepci piłki ćwiczą w akademii... pod okiem Leszka Ojrzyńskiego!: Leszek Ojrzyński jeszcze niedawno trenował Koronę Kielce, Podbeskidzie czy Górnika Zabrze. Obecnie szkoleniowiec czeka na propozycje od klubów z naszej ligi, ale nie czeka bezczynnie. Pod jego okiem ćwiczą młodzi piłkarze Akademii Doskonalenia Piłkarskiego. Rusza Uniwersytet Dziecięcy w skarżyskim muzeum: Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku – Kamiennej zaprasza serdecznie dzieci do zapisów na zajęcia w Małym Uniwersytecie Dziecięcym im. Orła Białego. Szykuje się rowerowe szaleństwo w targach: W najbliższy czwartek Kielce staną się kolebką rowerowych nowości. To za sprawą VII Międzynarodowych Targów Rowerowych Bike Expo. W halach wystawienniczych będzie można znaleźć wiele premierowych produktów, zarówno rowerów, jak i wyposażenia.
Menu
reklama
reklama

Po zwycięstwie powiatowym, powalczą o laury w województwie

Po zwycięstwie powiatowym, powalczą o laury w województwie

W powiecie skarżyskim nie brakuje młodych ludzi, którzy autentycznie interesują się strażą pożarną i jej działalnością. Dali temu wyraz w czasie piątkowych eliminacji powiatowych Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się najlepsi z najlepszych: Wiktor Smulczyński, Adam Niziołek i Marcin Kołek.

Do konkursu stanęli przedstawiciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu skarżyskiego – najlepsi z najlepszych, zwycięzcy eliminacji szkolnych.

– Uczestnicy napiszą test wielokrotnego wyboru. W tym roku mamy 24 pytania. Następnym etapem będą egzaminy ustne. Na koniec przygotowano wartościowe nagrody, po to, aby pokazać dzieciom i młodzieży, że warto się uczyć – mówił przed rozpoczęciem konkursu Michał Ślusarczyk, rzecznik prasowy skarżyskich strażaków.

Uczestnicy eliminacji powiatowych walczyli jednak nie tylko o nagrody, ale także – a może przede wszystkim - o udział w kolejnym etapie konkursu.

– Po dzisiejszym teście wyłonimy reprezentantów powiatu do konkursu wojewódzkiego. Będą to osoby, które zajmą pierwsze miejsca – dodaje Michał Ślusarczyk.

Piątkowe eliminacje wyłoniły naszych reprezentantów do etapu wojewódzkiego. Szkoły podstawowe będzie reprezentował Wiktor Smulczyński, z grupy gimnazjalistów najlepszy okazał się Adam Niziołek, a wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych - Marcin Kołek. Trzymamy kciuki! Etap wojewódzki odbędzie się pod koniec kwietnia. Po eliminacjach wojewódzkich, najlepsi wezmą udział w finale ogólnopolskim.

WYNIKI ELIMINACJI POWIATOWYCH
Szkoły Podstawowe:
1. Wiktor Smulczyński
2. Jakub Karpeta
3. Wojciech Sadza

Gimnazja:
1. Adam Niziołek
2. Wiktoria Kużdub
3. Karolina Chyb

Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Marcin Kołek
2. Mateusz Ulewiński
3. Karolina Pląsek

Nagrody dla zwycięzców ufundowało Starostwo Powiatowe oraz Statoil.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy