Pierwszy kilometr kanalizacji prawie gotowy: Pierwszy kilometr kanalizacji sanitarnej na ul. Sandomierskiej już prawie gotowy. Choć pojawiają się pewne utrudnienia, budowa metr po metrze idzie naprzód. To ważna inwestycja nie tylko dla Wodociągów Kieleckich, ale również dla miasta. Ta część Kielc zyska na atrakcyjności. Wymusiła pierwszeństwo i uderzyła w radiowóz: W czwartek około godz. 12.00 doszło do zderzenia dwóch aut na skrzyżowaniu ul. Sokolej i Spółdzielczej. Jednym z aut uczestniczących w zdarzeniu był policyjny radiowóz. Porażka Komorowskiego to porażka Platformy – komentuje poseł Cedzyński: Porażka Bronisława Komorowskiego, to porażka Platformy Obywatelskiej – mówił w naszym studiu poseł Jan Cedzyński. Nasz gość podsumował wygraną Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Zdradził również, czy będzie ubiegał się o poselski mandat w jesiennych wyborach parlamentarnych. Zapraszam na fragment rozmowy. Dzień Dziecka w Hermesie: 1 czerwca swoje święto będą miały wszystkie dzieci. Dwa dni wcześniej centrum handlowe Hermes zamieni się w krainę dla najmłodszych. Zabawy z ciastoliną, budowanie kartonowych zamków i eko skarbonek to tylko część atrakcji przygotowanych dla maluchów. W ramach obchodów połączono przyjemne z pożytecznym – organizowana jest zbiórka okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych dla dzieci z Afryki. Koncert Galowy Młodych Artystów: W środę w Państwowej Szkole Muzycznej w Skarżysku odbył się Koncert Galowy Młodych Artystów. Najzdolniejsi uczniowie zaprezentowali swoje muzyczne umiejętności zgromadzonej publiczności. Znów budzą Sienkiewkę: Kupcy z Centrum Kielc po raz kolejny będą Budzić Sienkiewkę. Nie żyje Piotr Szczerski. Miał 62 lata: Zmarł Piotr Szczerski. Kieleckim Teatrem im. Stefana Żeromskiego kierował od przeszło 20 lat. Od kilku zmagał się z chorobą nowotworową. Zmarł w nocy ze środy na czwartek w wieku 62 lat. Dostojna jubilatka zaprasza: Już 17 października I Liceum Ogólnokształcące w Końskich będzie obchodzić jubileusz 100 lecie istnienia. Trwają intensywne przygotowania do tego święta. Organizatorzy obchodów jubileuszu 100 lecia szkoły, chcą, żeby 17 października na stałe zapadł w pamięci wszystkim zaproszonym absolwentom, którzy już zapowiedzieli swój udział w obchodach. Prezydent i kibice pożegnali Vive: Drużyna Vive Tauron Kielce wyjechała do Kolonii. W sobotę, meczem z FC Barceloną kielczanie rozpoczną rywalizację w Final Four Ligi Mistrzów. Przed wyjazdem powodzenia żółto-biało-niebieskim życzyły władze miasta i kibice. Shapeles walczą o Scyzoryka: W naszym cotygodniowym cyklu artystów przedstawiamy kolejny zespół biorący udział w festiwalu Scyzoryki. Dziś naszym widzom przybliżymy zespół Shapeles ze Skarżyska-Kamiennej.
Menu

Po zwycięstwie powiatowym, powalczą o laury w województwie

Po zwycięstwie powiatowym, powalczą o laury w województwie

W powiecie skarżyskim nie brakuje młodych ludzi, którzy autentycznie interesują się strażą pożarną i jej działalnością. Dali temu wyraz w czasie piątkowych eliminacji powiatowych Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się najlepsi z najlepszych: Wiktor Smulczyński, Adam Niziołek i Marcin Kołek.

Do konkursu stanęli przedstawiciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu skarżyskiego – najlepsi z najlepszych, zwycięzcy eliminacji szkolnych.

– Uczestnicy napiszą test wielokrotnego wyboru. W tym roku mamy 24 pytania. Następnym etapem będą egzaminy ustne. Na koniec przygotowano wartościowe nagrody, po to, aby pokazać dzieciom i młodzieży, że warto się uczyć – mówił przed rozpoczęciem konkursu Michał Ślusarczyk, rzecznik prasowy skarżyskich strażaków.

Uczestnicy eliminacji powiatowych walczyli jednak nie tylko o nagrody, ale także – a może przede wszystkim - o udział w kolejnym etapie konkursu.

– Po dzisiejszym teście wyłonimy reprezentantów powiatu do konkursu wojewódzkiego. Będą to osoby, które zajmą pierwsze miejsca – dodaje Michał Ślusarczyk.

Piątkowe eliminacje wyłoniły naszych reprezentantów do etapu wojewódzkiego. Szkoły podstawowe będzie reprezentował Wiktor Smulczyński, z grupy gimnazjalistów najlepszy okazał się Adam Niziołek, a wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych - Marcin Kołek. Trzymamy kciuki! Etap wojewódzki odbędzie się pod koniec kwietnia. Po eliminacjach wojewódzkich, najlepsi wezmą udział w finale ogólnopolskim.

WYNIKI ELIMINACJI POWIATOWYCH
Szkoły Podstawowe:
1. Wiktor Smulczyński
2. Jakub Karpeta
3. Wojciech Sadza

Gimnazja:
1. Adam Niziołek
2. Wiktoria Kużdub
3. Karolina Chyb

Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Marcin Kołek
2. Mateusz Ulewiński
3. Karolina Pląsek

Nagrody dla zwycięzców ufundowało Starostwo Powiatowe oraz Statoil.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy