Bezpieczne Wakacje z UKS Celsium: Na boisku szkolnym w Skarżysku, przy ul. Sezamkowej miał miejsce rodzinny festyn pod nazwą „Bezpieczne wakacje”, zorganizowany przez Fundację PZU, Uczniowski Klub Sportowy „Celsium” oraz Zespół Szkół Publicznych nr 1. Założeniem akcji, było przekazanie uczestniczącym w niej dzieciom i ich rodzicom, jak najwięcej informacji na temat bezpiecznego spędzania wolnego, wakacyjnego czasu. Już w weekend Kuźnice Koneckie: W najbliższą sobotę i w niedzielę po raz szesnasty odbędą się Koneckie Kuźnice. Jak zwykle organizator imprezy Starostwo Powiatowe w Końskich,  przygotowało szereg atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie. "Możesz to zmienić" - kampania społeczna z udziałem Skarżyszczanina: „Możesz to zmienić” to kampania społeczna, której inicjatorem jest Skarżyszczanin – Paweł Dąbrowa, który był świadkiem napadu na młodą dziewczynę. Zareagował jako jedyny i to było impulsem do nagłośnienia sprawy reagowania na przemoc. Nadkomisarz Jarosz interweniował po służbie: W sobotę tuż przed godziną 14 w miejscowości Brody, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Końskich zatrzymał nietrzeźwego rowerzystę. Mężczyzna był tak pijany, że zasnął w radiowozie interweniujących policjantów. Wpadli w sieć "Trzeźwego poranka": Wczoraj rano na terenie powiatu koneckiego, policjanci wydziału ruchu drogowego podczas działań "Trzeźwy poranek", zatrzymali trzech kierujących na "podwójnym gazie" oraz nietrzeźwego 20-latka, będącego pod wpływem narkotyków. "Dni Włoszczowy" - relacja: Powracamy do corocznego święta, odbywającego się na zakończenie wakacji w gminie Włoszczowa. Jakie plany na wakacje mają Skarżyszczanie?: Można powiedzieć, że wakacje ruszyły pełną parą. Świadectwa odebrane, urlopy ustalone często już na kilka miesięcy przed latem. Zapytaliśmy mieszkańców Skarżyska, jakie plany mają na tegoroczne wakacje.  „Ostatni dyżur”. Pielęgniarki apelują i oskarżają rządzących o trudną sytuację: Pod hasłem „Ostatni dyżur” we wtorek ruszyła ogólnopolska kampania społeczna, która ma na celu uświadomienie społeczeństwa o zagrożeniach społecznych wynikających ze spadającej liczby pielęgniarek i położnych w Polsce. Na specjalnie zorganizowanej przez konferencji pojawili się świętokrzyscy parlamentarzyści jedynie z Prawa i Sprawiedliwości. Podczas spotkania pielęgniarki jasno przedstawiły, w jak dramatycznej sytuacji się znajdują. Wielki bal charytatywny: 4 lipca w gminnym Ośrodku Sportowo-Wypoczynkowym w Łopusznie odbędzie się Wielki Bal. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc rodzinom bezrobotnym. Poznaliśmy wyniki matur w Skarżysku: Tegoroczni maturzyści odebrali swoje maturalne świadectwa. Jedni się cieszą, inni trochę mniej, niektórzy muszą przygotować się do poprawek w drugim terminie lub za rok. Jak wypadły szkoły w świętokrzyskim i w samym Skarżysku? Sprawdźmy.
Menu

Po zwycięstwie powiatowym, powalczą o laury w województwie

Po zwycięstwie powiatowym, powalczą o laury w województwie

W powiecie skarżyskim nie brakuje młodych ludzi, którzy autentycznie interesują się strażą pożarną i jej działalnością. Dali temu wyraz w czasie piątkowych eliminacji powiatowych Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się najlepsi z najlepszych: Wiktor Smulczyński, Adam Niziołek i Marcin Kołek.

Do konkursu stanęli przedstawiciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu skarżyskiego – najlepsi z najlepszych, zwycięzcy eliminacji szkolnych.

– Uczestnicy napiszą test wielokrotnego wyboru. W tym roku mamy 24 pytania. Następnym etapem będą egzaminy ustne. Na koniec przygotowano wartościowe nagrody, po to, aby pokazać dzieciom i młodzieży, że warto się uczyć – mówił przed rozpoczęciem konkursu Michał Ślusarczyk, rzecznik prasowy skarżyskich strażaków.

Uczestnicy eliminacji powiatowych walczyli jednak nie tylko o nagrody, ale także – a może przede wszystkim - o udział w kolejnym etapie konkursu.

– Po dzisiejszym teście wyłonimy reprezentantów powiatu do konkursu wojewódzkiego. Będą to osoby, które zajmą pierwsze miejsca – dodaje Michał Ślusarczyk.

Piątkowe eliminacje wyłoniły naszych reprezentantów do etapu wojewódzkiego. Szkoły podstawowe będzie reprezentował Wiktor Smulczyński, z grupy gimnazjalistów najlepszy okazał się Adam Niziołek, a wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych - Marcin Kołek. Trzymamy kciuki! Etap wojewódzki odbędzie się pod koniec kwietnia. Po eliminacjach wojewódzkich, najlepsi wezmą udział w finale ogólnopolskim.

WYNIKI ELIMINACJI POWIATOWYCH
Szkoły Podstawowe:
1. Wiktor Smulczyński
2. Jakub Karpeta
3. Wojciech Sadza

Gimnazja:
1. Adam Niziołek
2. Wiktoria Kużdub
3. Karolina Chyb

Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Marcin Kołek
2. Mateusz Ulewiński
3. Karolina Pląsek

Nagrody dla zwycięzców ufundowało Starostwo Powiatowe oraz Statoil.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy