500 zł na (nie)każde dziecko: W sejmie zakończyły się prace nad rządowym programem „500 Plus”. Zakłada on, że rodzice otrzymają 500 zł na drugie i kolejne dziecko. Na pierwsze wyłącznie w przypadku niższych dochodów. Sprawdzamy, czy Kielce są już przygotowane na przyjmowanie wniosków i co mieszkańcy sądzą o obecnym kształcie programu. Ruszyły targi Kielce Sport Expo 2016: Narty, snowboard, buty i wszystko to, co potrzebne jest do białego szaleństwa można spotkać w Targach Kielce. W czwartek rozpoczęła się impreza Kielce Sport Expo. Fani aktywności fizycznej znajdą tam wszystko, czego potrzebują. Oczywiście oprócz pogody... Ponad 70% fałszywych zgłoszeń pod numerem 112: Problemy z telefonem komórkowym, porady sercowe czy po prostu głupie żarty. Ponad 70% połączeń z numerem alarmowym 112 wykonywanych jest niepotrzebnie. O tym, jakie jest jego przeznaczenie i kiedy należy pod niego dzwonić mówili pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Międzynarodowym Dniu Numeru 112. Piękny, choć niebezpieczny. Skutki śnieżycy zostały już usunięte: Opady śniegu, które od czwartkowej nocy nawiedzają województwo świętokrzyskie spowodowały brak światła na ulicach oraz w gospodarstwach domowych. Strażacy oraz służby odpowiadające za dostawę prądu od rana mieli ręce pełne roboty. Na walentynki dla każdego coś dobrego: 14 luty to dzień, w którym każdy zakochany planuje wyjście do restauracji, kupuje kwiaty lub zabiera ukochaną osobę do kina. Tych, którzy nie przyłączają się do wspólnego świętowania, często przytłacza ogrom przesłodzonych rzeczy. Znalazły się jednak i takie miejsca, które pamiętały również o przeciwnikach walentynek. Znamy harmonogram budżetu obywatelskiego: Od 22 lutego do 7 marca można zgłaszać zadania do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Listę nadesłanych propozycji poznamy do 18 marca. Dzień otwarty na dzień chorego: W ramach obchodzonego w czwartek Światowego Dnia Chorego, w świętokrzyskim oddziale NFZ-u przy ul. Jana Pawła II w Kielcach zorganizowano dzień otwarty w ramach kampanii: „NFZ bliżej pacjenta”. Gigantyczne zainteresowanie małą przebudową: Rekordowa liczba firm zainteresowanych przebudową ulicy Oficerskiej w Kielcach. Do remontu blisko 200-metrowego odcinka drogi zgłosiło się aż 17 przedsiębiorstw.  Trwają konsultacje społeczne w sprawie Krajowej Mapy Zagrożeń: W komendzie powiatowej w Skarżysku odbyły się już drugi raz konsultacje społeczne w sprawie tworzenia Mapy Zagrożeń. Swoją opinię i wskazówki przekazali tym razem przedstawiciele rad osiedlowych i spółdzielni mieszkaniowych. Krajowa Mapa Zagrożeń powstaje na terenie Jędrzejowa: Komenda Powiatowa Policji w Jędrzejowie zaprasza mieszkańców powiatu do udziału w konsultacjach społecznych, których celem jest powstanie Krajowej Mapy Zagrożeń. Projekt ma na celu planowanie bezpieczeństwa w poszczególnych rejonach, poprzez odpowiednio dopasowane środki zapobiegawcze.
Menu
reklama
reklama

Po zwycięstwie powiatowym, powalczą o laury w województwie

Po zwycięstwie powiatowym, powalczą o laury w województwie

W powiecie skarżyskim nie brakuje młodych ludzi, którzy autentycznie interesują się strażą pożarną i jej działalnością. Dali temu wyraz w czasie piątkowych eliminacji powiatowych Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się najlepsi z najlepszych: Wiktor Smulczyński, Adam Niziołek i Marcin Kołek.

Do konkursu stanęli przedstawiciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu skarżyskiego – najlepsi z najlepszych, zwycięzcy eliminacji szkolnych.

– Uczestnicy napiszą test wielokrotnego wyboru. W tym roku mamy 24 pytania. Następnym etapem będą egzaminy ustne. Na koniec przygotowano wartościowe nagrody, po to, aby pokazać dzieciom i młodzieży, że warto się uczyć – mówił przed rozpoczęciem konkursu Michał Ślusarczyk, rzecznik prasowy skarżyskich strażaków.

Uczestnicy eliminacji powiatowych walczyli jednak nie tylko o nagrody, ale także – a może przede wszystkim - o udział w kolejnym etapie konkursu.

– Po dzisiejszym teście wyłonimy reprezentantów powiatu do konkursu wojewódzkiego. Będą to osoby, które zajmą pierwsze miejsca – dodaje Michał Ślusarczyk.

Piątkowe eliminacje wyłoniły naszych reprezentantów do etapu wojewódzkiego. Szkoły podstawowe będzie reprezentował Wiktor Smulczyński, z grupy gimnazjalistów najlepszy okazał się Adam Niziołek, a wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych - Marcin Kołek. Trzymamy kciuki! Etap wojewódzki odbędzie się pod koniec kwietnia. Po eliminacjach wojewódzkich, najlepsi wezmą udział w finale ogólnopolskim.

WYNIKI ELIMINACJI POWIATOWYCH
Szkoły Podstawowe:
1. Wiktor Smulczyński
2. Jakub Karpeta
3. Wojciech Sadza

Gimnazja:
1. Adam Niziołek
2. Wiktoria Kużdub
3. Karolina Chyb

Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Marcin Kołek
2. Mateusz Ulewiński
3. Karolina Pląsek

Nagrody dla zwycięzców ufundowało Starostwo Powiatowe oraz Statoil.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy