"Gryf" dla mieszkańców na wakacje: Lokalne Grupy Działania działają w Polsce jako jednostki, które pozyskując środki z Unii Europejskiej, wspierają społeczeństwa lokalne. Sprawdziliśmy, czy Jędrzejowska LGD „Gryf” ma coś dla mieszkańców na wakacje? Zmiany w Tokarni: Znane w całej Polsce Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni nie poprzestaje na eksponatach, które są w jego posiadaniu. Park Etnograficzny zasiliła kolejna chałupa. Na tym nie koniec. Co? Gdzie? Kiedy?: W najbliższą sobotę, 2 sierpnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się kolejny Maraton Zumba fitness. Poprowadzi go jedna z najlepszych instruktorek w kraju. To świetna okazja do tego, by aktywnie spędzić czas w rytm energetycznej muzyki. Początek o godzinie 16. Bilety do nabycia przed imprezą. „Jedz jabłka na złość Putinowi”: Od 1 sierpnia Rosja ogłosiła embargo na polskie owoce i warzywa. Decyzja ta jest wynikiem sankcji wobec Rosji, jakie wprowadziła Unia. A skutkiem tego - załamanie gospodarczej sytuacji polskich sadowników. Z tego względu w Internecie aż szumi od społecznej akcji „Jedz jabłka na złość Putinowi”. „Janusz Korwin – Mikke jest 100% dżentelmenem” – mówi Jacek Wójcicki, kandydat na senatora: W czwartek Kongres Nowej Prawicy zainaugurował kampanię wyborczą w jesiennych wyborach do Senatu. O fotel po Beacie Gosiewskiej będzie ubiegał się Jacek Wójcicki, któremu zaproponowano walkę o to stanowisko. W naszym studiu przedstawił plan kampanii wyborczej, cel ubiegania się o fotel senatora, a także swoje poglądy. Czy powielają się one z poglądami szefa partii? Szybciej po mieście?: Na Krakowskiej pojedziemy szybciej. Miejski Zarząd Dróg w Kielcach zgodził się, by kierowcy jeździli po wyremontowanej niedawno ulicy 70 km/h. Seans pod chmurką: 2 sierpnia Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Przeciwdziałaniu Patologią Społecznym „Plusik” zaprasza na letnie kino plenerowe pod chmurką. Zaprezentowany zostanie wielokrotnie nagradzany film „Chce się żyć”. Michał Jędrys przedstawił swój komitet wyborczy: W czwartek w Restauracji Viva w Skarżysku zorganizowano konferencję prasową kandydata na prezydenta Skarżyska, Michała Jędrysa. Podczas konferencji prasowej Jędrys poinformował, że w najbliższych wyborach samorządowych wystartuje z list Komitetu Wyborczego Wyborców Michała Jędrysa, przedstawił również osoby ze swojego komitetu. Konferencja rozpoczęła się od krótkiego wystąpienia Michała Jędrysa. PiS-u kampania wyborcza: Wiemy już, jak będą wyglądały kampanie wyborcze PiS w niemal całym regionie świętokrzyskim. Pora zapoznać Państwa z planami PiS w Końskich. Po raz trzeci o urząd burmistrza będzie się ubiegał się lokalny lider PiS, Andrzej Lenart. Czy tym razem uda się pozostawić w pokonanym polu aż siedmiu konkurentów i zasiąść w fotelu burmistrza? "Złota Rybka" w Wilkowie: Samorząd miasta i gminy Bodzentyn oraz Stowarzyszenie "Wilków – Nasz Dom" zapraszają na II Festiwal Zupy Rybnej "Złota Rybka", który odbędzie się 3 sierpnia od godziny 15.00 nad zalewem w Wilkowie.
Menu

Po zwycięstwie powiatowym, powalczą o laury w województwie

  • Napisane przez 
Po zwycięstwie powiatowym, powalczą o laury w województwie

W powiecie skarżyskim nie brakuje młodych ludzi, którzy autentycznie interesują się strażą pożarną i jej działalnością. Dali temu wyraz w czasie piątkowych eliminacji powiatowych Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się najlepsi z najlepszych: Wiktor Smulczyński, Adam Niziołek i Marcin Kołek.

Do konkursu stanęli przedstawiciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu skarżyskiego – najlepsi z najlepszych, zwycięzcy eliminacji szkolnych.

– Uczestnicy napiszą test wielokrotnego wyboru. W tym roku mamy 24 pytania. Następnym etapem będą egzaminy ustne. Na koniec przygotowano wartościowe nagrody, po to, aby pokazać dzieciom i młodzieży, że warto się uczyć – mówił przed rozpoczęciem konkursu Michał Ślusarczyk, rzecznik prasowy skarżyskich strażaków.

Uczestnicy eliminacji powiatowych walczyli jednak nie tylko o nagrody, ale także – a może przede wszystkim - o udział w kolejnym etapie konkursu.

– Po dzisiejszym teście wyłonimy reprezentantów powiatu do konkursu wojewódzkiego. Będą to osoby, które zajmą pierwsze miejsca – dodaje Michał Ślusarczyk.

Piątkowe eliminacje wyłoniły naszych reprezentantów do etapu wojewódzkiego. Szkoły podstawowe będzie reprezentował Wiktor Smulczyński, z grupy gimnazjalistów najlepszy okazał się Adam Niziołek, a wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych - Marcin Kołek. Trzymamy kciuki! Etap wojewódzki odbędzie się pod koniec kwietnia. Po eliminacjach wojewódzkich, najlepsi wezmą udział w finale ogólnopolskim.

WYNIKI ELIMINACJI POWIATOWYCH
Szkoły Podstawowe:
1. Wiktor Smulczyński
2. Jakub Karpeta
3. Wojciech Sadza

Gimnazja:
1. Adam Niziołek
2. Wiktoria Kużdub
3. Karolina Chyb

Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Marcin Kołek
2. Mateusz Ulewiński
3. Karolina Pląsek

Nagrody dla zwycięzców ufundowało Starostwo Powiatowe oraz Statoil.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy