Robert Bodo - kolejny były radny powalczy o mandat: Robert Bodo z poparciem PSL powalczy o mandat radnego Rady Miasta. W obecnej kadencji nie udało mu się dostać do Rady Miasta, w poprzedniej był radnym. Usługa Vectra VOD dostępna w Skarżysku: Łowicz, Ostrowiec Świętokrzyski, Skarżysko-Kamienna, Starachowice i ŻARY -  to kolejne miasta, które od 15 lipca za pośrednictwem sieci Vectra proponują nową usługę Vectra VOD (Video on Demand – dostęp do darmowych i płatnych programów oraz filmów). Co zaproponujemy turystom?: Kontynuujemy cykl ulicznych sond. Okres wakacyjny to dobry czas, by spytać skarżyszczan, czy nasze miasto może być atrakcyjne dla turystów i co – ich zdaniem – warto w Skarżysku zobaczyć. Klub Integracji Społecznej w Bodzentynie zaprasza: Wszystkie osoby bezrobotne, nieaktywne zawodowo i poszukujące pracy zamieszkujące gminę Bodzentyn zapraszamy na zajęcia w Klubie Integracji Społecznej w Bodzentynie przy ulicy Langiewicza 13. Nie będzie dopingu na Koronie. Brak porozumienia na linii kibice - klub: Zarząd Korony Kielce i Stowarzyszenie Kibiców Korony Kielce nie doszły do porozumienia. We wtorek, mimo negocjacji, nie udało się osiągnąć konsensusu. 70 tys. zł na renowację zabytków. Można składać wnioski: Do 20 sierpnia można składać wnioski o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy świętokrzyskich zabytkach. Firma z Krakowa stworzy Energetyczne Centrum Nauki: Kielecki Park Technologiczny ostatecznie wybrał firmę, która zaprojektuje i wyposaży niezwykłe miejsce na mapie Kielc – Energetyczne Centrum Nauki, które już za rok będzie można odwiedzić. W środę oficjalnie podpisano umowę z konsorcjum firm z Krakowa. Inwestycja będzie kosztować 3 mln 600 tys. zł. W Kielcach rusza Europeada: W Kielcach rusza Europeada - europejski festiwal miłośników kultury ludowej. Około 3,5 tysiąca artystów będzie uczestniczyć w tym wydarzeniu. Występom towarzyszyć będzie jarmark produktów regionalnych i tradycyjnych. Koniec zapisów na „Nasz Elementarz”: Do 23 lipca dyrektorzy świętokrzyskich placówek mogli składać zapotrzebowanie na bezpłatne egzemplarze „Naszego Elementarza”. Przypomnijmy, w całym kraju wchodzi nowa podstawa programowa dla pierwszoklasistów. Najmłodsi uczniowie będą się uczyć z jednej, bezpłatnej  książki. Koniec zapisów na „Nasz Elementarz”: Do 23 lipca dyrektorzy świętokrzyskich placówek mogli składać zapotrzebowanie na bezpłatne egzemplarze „Naszego Elementarza”. Przypomnijmy, w całym kraju wchodzi nowa podstawa programowa dla pierwszoklasistów. Najmłodsi uczniowie będą się uczyć z jednej, bezpłatnej książki.
Menu

Po zwycięstwie powiatowym, powalczą o laury w województwie

  • Napisane przez 
Po zwycięstwie powiatowym, powalczą o laury w województwie

W powiecie skarżyskim nie brakuje młodych ludzi, którzy autentycznie interesują się strażą pożarną i jej działalnością. Dali temu wyraz w czasie piątkowych eliminacji powiatowych Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się najlepsi z najlepszych: Wiktor Smulczyński, Adam Niziołek i Marcin Kołek.

Do konkursu stanęli przedstawiciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu skarżyskiego – najlepsi z najlepszych, zwycięzcy eliminacji szkolnych.

– Uczestnicy napiszą test wielokrotnego wyboru. W tym roku mamy 24 pytania. Następnym etapem będą egzaminy ustne. Na koniec przygotowano wartościowe nagrody, po to, aby pokazać dzieciom i młodzieży, że warto się uczyć – mówił przed rozpoczęciem konkursu Michał Ślusarczyk, rzecznik prasowy skarżyskich strażaków.

Uczestnicy eliminacji powiatowych walczyli jednak nie tylko o nagrody, ale także – a może przede wszystkim - o udział w kolejnym etapie konkursu.

– Po dzisiejszym teście wyłonimy reprezentantów powiatu do konkursu wojewódzkiego. Będą to osoby, które zajmą pierwsze miejsca – dodaje Michał Ślusarczyk.

Piątkowe eliminacje wyłoniły naszych reprezentantów do etapu wojewódzkiego. Szkoły podstawowe będzie reprezentował Wiktor Smulczyński, z grupy gimnazjalistów najlepszy okazał się Adam Niziołek, a wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych - Marcin Kołek. Trzymamy kciuki! Etap wojewódzki odbędzie się pod koniec kwietnia. Po eliminacjach wojewódzkich, najlepsi wezmą udział w finale ogólnopolskim.

WYNIKI ELIMINACJI POWIATOWYCH
Szkoły Podstawowe:
1. Wiktor Smulczyński
2. Jakub Karpeta
3. Wojciech Sadza

Gimnazja:
1. Adam Niziołek
2. Wiktoria Kużdub
3. Karolina Chyb

Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Marcin Kołek
2. Mateusz Ulewiński
3. Karolina Pląsek

Nagrody dla zwycięzców ufundowało Starostwo Powiatowe oraz Statoil.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy