Majowe śluby na Wzgórzu Zamkowym zamiast w USC: Urząd Stanu Cywilnego w Kielcach informuje, że, zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Kielc, Wojciecha Lubawskiego, śluby cywilne, które miały się odbyć 9, 23 i 30 maja, przeprowadzone zostaną nie w dotychczasowej sali w Ratuszu, a w sali konferencyjnej Centrum Kultur na Wzgórzu Zamkowym. Zmiana miejsca wiąże się z wyborami prezydenckimi. Bal Staszicowski w III Liceum Ogólnokształcącym: Piątkowy wieczór w III Liceum Ogólnokształcącym im. S. Staszica w Skarżysku upłynął pod znakiem dobrej zabawy. Z medalami i o medale!: W sobotę, 11 kwietnia w Kobierzycach pod Wrocławiem już 5 raz odbył się międzynarodowy turniej Kobierzyce CUP. Wystartowało w min ponad 400 zawodników z 38 ośrodków z Polski i zagranicy. Kolejna akcja skarbówki w galeriach: Zgodnie z zapowiedziami przez cały weekend, w kieleckich galeriach handlowych dyżury prowadzić będą pracownicy kieleckich urzędów skarbowych. W godzinach od 10 do 18 będzie można złożyć deklaracje podatkowe. 29-latek usłyszał zarzuty za napad na SKOK: 29-letni Łukasz F., który w czwartkowe popołudnie napadł na placówkę SKOK-u usłyszał już zarzuty. Mężczyzna będzie odpowiadał za rozbój, nielegalne posiadanie i kradzież broni, a także za zmuszenie dwóch osób do określonego zachowania. Korona (tylko) zremisowała z Ruchem: Korona Kielce zremisowała z Ruchem Chorzów 0:0. Mecz z "Niebieskimi" otwierał 28. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy. Kielczanie nadal mają szansę na awans do pierwszej ósemki, ale pozostałe dwa spotkania muszą wygrać. Kolejny mecz Korona rozegra w niedzielę 26 kwietnia w Krakowie z Wisłą. Butik Raut w Galerii Echo: Butki Raut będzie znajdował się na poziomie 0 Galerii Echo. Sprzedawane w nim będą marki z linii casual, premium i tzw. streetwear czołowych polskich projektantów. Na tej liście są m.in. ŁUKASZ JEMIOŁ, MMC, TOMAOTOMO BY TOMASZ OLEJNICZAK, NATASHA PAVLUCHENKO, 303 AVENUE. Jak zapowiadają przedstawiciele butiku, sukcesywnie dołączać będą kolejne znane nazwiska. Nowoczesne Centrum Sportu na UJK już otwarte: Uniwersytet Jana Kochanowskiego wzbogacił się o nowoczesną halę sportową. To nie tylko udogodnienie dla obecnych już studentów, ale dla przyszłych, w tym także tych, którzy rozpoczną naukę na nowym kierunku – wychowanie fizyczne. Obiekt powstał w rekordowo szybkim tempie. Zagrają w finale województwa: Bardzo miłą niespodziankę sprawiła Prywatna Szkoła Podstawowa ze Skarżyska. W rozegranym Półfinale Mistrzostw Województwa w Mini Siatkówce Szkół Podstawowych, skarżyska placówka nie miała sobie równych i wygrała. Podopieczni Tomasza Frąckiewicza będą reprezentować Skarżysko w finale województwa. Dni Patrona w Zespole Szkół Samochodowo-Usługowych w Skarżysku: Zespół Szkół Samochodowo – Usługowych w Skarżysku obchodzi Dni Patrona. W „samochodówce” odbyła się uroczysta akademia, w trakcie której przypomniano biografię Władysława Wasilewskiego.
Menu

Po zwycięstwie powiatowym, powalczą o laury w województwie

Po zwycięstwie powiatowym, powalczą o laury w województwie

W powiecie skarżyskim nie brakuje młodych ludzi, którzy autentycznie interesują się strażą pożarną i jej działalnością. Dali temu wyraz w czasie piątkowych eliminacji powiatowych Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się najlepsi z najlepszych: Wiktor Smulczyński, Adam Niziołek i Marcin Kołek.

Do konkursu stanęli przedstawiciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu skarżyskiego – najlepsi z najlepszych, zwycięzcy eliminacji szkolnych.

– Uczestnicy napiszą test wielokrotnego wyboru. W tym roku mamy 24 pytania. Następnym etapem będą egzaminy ustne. Na koniec przygotowano wartościowe nagrody, po to, aby pokazać dzieciom i młodzieży, że warto się uczyć – mówił przed rozpoczęciem konkursu Michał Ślusarczyk, rzecznik prasowy skarżyskich strażaków.

Uczestnicy eliminacji powiatowych walczyli jednak nie tylko o nagrody, ale także – a może przede wszystkim - o udział w kolejnym etapie konkursu.

– Po dzisiejszym teście wyłonimy reprezentantów powiatu do konkursu wojewódzkiego. Będą to osoby, które zajmą pierwsze miejsca – dodaje Michał Ślusarczyk.

Piątkowe eliminacje wyłoniły naszych reprezentantów do etapu wojewódzkiego. Szkoły podstawowe będzie reprezentował Wiktor Smulczyński, z grupy gimnazjalistów najlepszy okazał się Adam Niziołek, a wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych - Marcin Kołek. Trzymamy kciuki! Etap wojewódzki odbędzie się pod koniec kwietnia. Po eliminacjach wojewódzkich, najlepsi wezmą udział w finale ogólnopolskim.

WYNIKI ELIMINACJI POWIATOWYCH
Szkoły Podstawowe:
1. Wiktor Smulczyński
2. Jakub Karpeta
3. Wojciech Sadza

Gimnazja:
1. Adam Niziołek
2. Wiktoria Kużdub
3. Karolina Chyb

Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Marcin Kołek
2. Mateusz Ulewiński
3. Karolina Pląsek

Nagrody dla zwycięzców ufundowało Starostwo Powiatowe oraz Statoil.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy