Siedmiu z Vive na Mundial: Piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce: Karol Bielecki, Sławomir Szmal, Piotr Grabarczyk, Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski, Piotr Chrapkowski oraz Mateusz Jachlewski znaleźli się wśród zawodników powołanych na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Katarze. Rozwijanie aktywności kulturalnej: W gminie Zagnańsk zrealizowano projekt „Rozwijanie aktywności kulturalnej poprzez warsztaty teatralne i fotograficzne oraz zakup sprzętu scenicznego i fotograficznego”. Projekt wsparł warsztaty teatralne i fotograficzne dla uczestników z gminy Zagnańsk. Kierowca busa pobił kierowcę MPK: Uszkodzone ucho wewnętrzne, opuchnięta twarz. To efekt pobicia kierowcy autobusu komunikacji miejskiej przez innego kierowcę z busa. Do zdarzenia doszło w środę po południu na ul. Żelaznej. Sprawę bada już policja. „Co z naszymi dziećmi?” Pytali na sesji rodzice przedszkolaków: W ratuszu odbyła się w czwartek kolejna sesja Rady Miasta nowej kadencji. Radni zajmowali się ustalaniem składów komisji stałych, ale pojawił się również temat jednego z kieleckich przedszkoli i przyszłości uczęszczających do niego dzieci. Opłatkowo u marszałka. Spotkanie mediów z zarządem województwa: Tym razem przed, a nie po świętach tradycyjne spotkanie z mediami zorganizował marszałek województwa świętokrzyskiego. "Rejowiaki" w uroczystym pochodzie: Świąteczne pochody w Jędrzejowie nie mają końca. W grudniu ulicami miasta razem ze Świętym Mikołajem przeszedł nie tylko burmistrz Marcin Piszczek, ale i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w dniu patrona szkoły. Jan Maćkowiak komentuje bieżące wydarzenia, nie tylko polityczne: Nowa funkcja w zarządzie województwa świętokrzyskiego, Pendolino wreszcie na torach, świętokrzyskie drogi i kolei. To tematy, które poruszamy w politycznej rozmowie z nowym wicemarszałkiem województwa. Zapraszamy na fragment programu. Groźny wypadek w Koziej Woli pod Stąporkowem: Około godziny 10:30 w miejscowości Kozia Wola w gminie Stąporków doszło do groźnego zdarzenia drogowego, w którym wzięły udział trzy pojazdy: Fiat Ducato, Hyundai Tucson oraz Toyota Avensis. Konferencja prezydenta Skarżyska dotycząca planów inwestycyjnych gminy: Dzisiaj w siedzibie Skarżyskiego Inkubatora Technologicznego odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezydenta Skarżyska, Konrada Kroniga i prezesa Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Łukasz Bilskiego. Bomb(k)owe warsztaty w Muzeum Zabawek i Zabawy: W sobotę, 20 grudnia w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach odbędą się warsztaty strojenia ozdób choinkowych.
Menu

Po zwycięstwie powiatowym, powalczą o laury w województwie

Po zwycięstwie powiatowym, powalczą o laury w województwie

W powiecie skarżyskim nie brakuje młodych ludzi, którzy autentycznie interesują się strażą pożarną i jej działalnością. Dali temu wyraz w czasie piątkowych eliminacji powiatowych Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się najlepsi z najlepszych: Wiktor Smulczyński, Adam Niziołek i Marcin Kołek.

Do konkursu stanęli przedstawiciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu skarżyskiego – najlepsi z najlepszych, zwycięzcy eliminacji szkolnych.

– Uczestnicy napiszą test wielokrotnego wyboru. W tym roku mamy 24 pytania. Następnym etapem będą egzaminy ustne. Na koniec przygotowano wartościowe nagrody, po to, aby pokazać dzieciom i młodzieży, że warto się uczyć – mówił przed rozpoczęciem konkursu Michał Ślusarczyk, rzecznik prasowy skarżyskich strażaków.

Uczestnicy eliminacji powiatowych walczyli jednak nie tylko o nagrody, ale także – a może przede wszystkim - o udział w kolejnym etapie konkursu.

– Po dzisiejszym teście wyłonimy reprezentantów powiatu do konkursu wojewódzkiego. Będą to osoby, które zajmą pierwsze miejsca – dodaje Michał Ślusarczyk.

Piątkowe eliminacje wyłoniły naszych reprezentantów do etapu wojewódzkiego. Szkoły podstawowe będzie reprezentował Wiktor Smulczyński, z grupy gimnazjalistów najlepszy okazał się Adam Niziołek, a wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych - Marcin Kołek. Trzymamy kciuki! Etap wojewódzki odbędzie się pod koniec kwietnia. Po eliminacjach wojewódzkich, najlepsi wezmą udział w finale ogólnopolskim.

WYNIKI ELIMINACJI POWIATOWYCH
Szkoły Podstawowe:
1. Wiktor Smulczyński
2. Jakub Karpeta
3. Wojciech Sadza

Gimnazja:
1. Adam Niziołek
2. Wiktoria Kużdub
3. Karolina Chyb

Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Marcin Kołek
2. Mateusz Ulewiński
3. Karolina Pląsek

Nagrody dla zwycięzców ufundowało Starostwo Powiatowe oraz Statoil.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy