Pieszy, pamiętaj o odblasku!: Włoszczowska policja przypomina o konieczności noszenia elementów odblaskowych przez pieszych, który wynika z obowiązującego od 31 sierpnia tego roku przepisu Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. "Budynek jest scecyficzny" - komentarz Miejskiego Zarządu Budynków w sprawie bloku na Młodej 4: Powracamy do tematu pożaru budynku socjalnego przy ulicy Młodej 4 w Kielcach. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy zastępcę dyrektora Miejskiego Zarządu Budynków w Kielcach, Krzysztofa Miernika. "Dzisiaj prawdziwych ludowców w tym Stronnictwie już nie ma. Jest ich tyle, ile wymarłego gatunku żółwia błotnego". Świętokrzyski konwent PiS: 20 października w Targa Kielce odbył się świętokrzyski konwent Prawa i Sprawiedliwości. Nie zabrakło ostrych słów krytyki dla opozycji rządzącej, a swoje agitacje wygłosili prezes Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro, Jarosław Gowin i prezydent Wojciech Lubawski. Plebiscyt "Złota Kamera 2014" trwa. Sprawdzamy notowania samorządowców: Koniec kadencji rad miast, gmin i rad powiatu powoduje u wyborców chęć oceny działań samorządowców. TV Świętokrzyska na wszystkich swoich portalach i antenach udostępnia specjalną platformę do głosowania. Samo głosowanie jest bardzo proste. Wystarczy wysłać SMS pod numer telefonu 7148, w treści wpisując tvs.sk.ImięNazwisko radnego. Np.: tvs.sk.JanKowalski. Konferencja prasowa członków Prawa i Sprawiedliwości: Wczoraj w okolicach dworca PKP odbyła się konferencja prasowa z udziałem kandydatów w wyborach samorządowych z Prawa i Sprawiedliwości, a także z udziałem europarlamentarzysty Andrzeja Dudy i kandydata na prezydenta z tego ugrupowania Romana Wojcieszka. Duda udzielił poparcia obecnie urzędującemu prezydentowi miasta. Sto lat "Mickiewicza" już w przyszłym roku: II Liceum Ogólnokształcące – popularny „Mickiewicz” - w przyszłym roku obchodzi 100-lecie istnienia. To będzie wyjątkowa rocznica. Połączenie szpitali ma same plusy: Połączenie szpitalika dziecięcego z lecznicą na Czarnowie będzie jedną z pierwszych spraw, jaką zajmą się radni Sejmiku w nowej kadencji. Zwolennikiem takiego pomysłu jest wicemarszałek Grzegorz Świercz. Rozmawialiśmy z nim na ten temat w naszym studiu. Debata prezydencka w dzielnicy Pogorzałe: Wczoraj w dzielnicy Pogorzałe odbyła się debata z udziałem kandydatów na prezydenta Skarżyska. Nowe boiska już dostępne!: W miniony weekend w Rudkach, w gminie Nowa Słupia oficjalnie oddano do użytku nowe boiska do piłki nożnej. Obiekty spełniają wymagania licencyjne czwartej ligi, do której niedawno zakwalifikowała się drużyna z Rudek. Tytoń bez akcyzy: Skarżyscy policjanci zatrzymali 49-letnią mieszkankę Skarżyska-Kamiennej podejrzewaną o nielegalne posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze w czasie przeszukania posesji zabezpieczyli 17 kilogramów tytoniu. Za to przestępstwo ustawodawca przewidział karę do 3 lat więzienia.
Menu

Po zwycięstwie powiatowym, powalczą o laury w województwie

  • Napisane przez 
Po zwycięstwie powiatowym, powalczą o laury w województwie

W powiecie skarżyskim nie brakuje młodych ludzi, którzy autentycznie interesują się strażą pożarną i jej działalnością. Dali temu wyraz w czasie piątkowych eliminacji powiatowych Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się najlepsi z najlepszych: Wiktor Smulczyński, Adam Niziołek i Marcin Kołek.

Do konkursu stanęli przedstawiciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu skarżyskiego – najlepsi z najlepszych, zwycięzcy eliminacji szkolnych.

– Uczestnicy napiszą test wielokrotnego wyboru. W tym roku mamy 24 pytania. Następnym etapem będą egzaminy ustne. Na koniec przygotowano wartościowe nagrody, po to, aby pokazać dzieciom i młodzieży, że warto się uczyć – mówił przed rozpoczęciem konkursu Michał Ślusarczyk, rzecznik prasowy skarżyskich strażaków.

Uczestnicy eliminacji powiatowych walczyli jednak nie tylko o nagrody, ale także – a może przede wszystkim - o udział w kolejnym etapie konkursu.

– Po dzisiejszym teście wyłonimy reprezentantów powiatu do konkursu wojewódzkiego. Będą to osoby, które zajmą pierwsze miejsca – dodaje Michał Ślusarczyk.

Piątkowe eliminacje wyłoniły naszych reprezentantów do etapu wojewódzkiego. Szkoły podstawowe będzie reprezentował Wiktor Smulczyński, z grupy gimnazjalistów najlepszy okazał się Adam Niziołek, a wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych - Marcin Kołek. Trzymamy kciuki! Etap wojewódzki odbędzie się pod koniec kwietnia. Po eliminacjach wojewódzkich, najlepsi wezmą udział w finale ogólnopolskim.

WYNIKI ELIMINACJI POWIATOWYCH
Szkoły Podstawowe:
1. Wiktor Smulczyński
2. Jakub Karpeta
3. Wojciech Sadza

Gimnazja:
1. Adam Niziołek
2. Wiktoria Kużdub
3. Karolina Chyb

Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Marcin Kołek
2. Mateusz Ulewiński
3. Karolina Pląsek

Nagrody dla zwycięzców ufundowało Starostwo Powiatowe oraz Statoil.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy