Coraz więcej osób zapina pasy bezpieczeństwa: Pasy bezpieczeństwa, jak sama nazwa wskazuje, mają chronić nasze życie i zdrowie przy wypadkach. Jeszcze kilka lat temu nagminna była jazda bez zapiętych pasów. Dziś statystyki są już znacznie lepsze. Szereg inwestycji na drogach powiatowych: W bieżącym roku gmina Miedziana Góra planuje szereg inwestycji związanych z drogami powiatowymi. Jest to efekt rozmów wójta gminy z zarządem województwa o zagospodarowaniu środków finansowych na infrastrukturę drogową. Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami rusza we Włoszczowie: Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami w Polsce serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Włoszczowy na zebranie założycielskie oddziału włoszczowskiego. Młodziczki UKS Victoria wicemistrzem województwa świętokrzyskiego: W Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w sezonie 2014/2015 młodziczki z UKS Victoria Włoszczowa zajęły zaszczytne drugie miejsce, otrzymując tytuł wicemistrza. Policja szuka świadków: Kielecka policja poszukuje świadków zdarzenia drogowego, do jakiego doszło w Kielcach na ul. Źródłowej, 18 lutego 2015 roku o godz. 10:00. Bez dofinansowań na zakup wózka: Od tego roku niepełnosprawni nie mogą liczyć na dofinansowanie do kupna elektrycznego wózka inwalidzkiego. Powodem jest, jak można się domyślać, brak pieniędzy na tego rodzaju wsparcie. Dla niepełnosprawnych w wielu przypadkach oznacza to, zdanie się na czyjąś pomoc i utratę samodzielności. Zapytania radnych miejskich: Zapraszamy do obejrzenia interpelacji i zapytań radnych Rady Miasta i mieszkańców Skarżyska z wczorajszej sesji Rady Miasta. PiS broni wolności mediów. Świętokrzyskich...: Świętokrzyskie Prawo i Sprawiedliwość zapowiada kolejne marsze w obronie demokracji i wolności mediów. Jest to efekt utrudnień, jakie napotkali dziennikarze na ostatniej konferencji prasowej z Ewą Kopacz w Kielcach. Skorzystaj z basenu za darmo w ramach akcji "Płynę po zdrowie": Już od najbliższego weekendu, w wyznaczonych godzinach, będzie można za darmo korzystać z miejskich pływalni. Najnowszy repertuar Moskwy: Przed nami czas „Disco Polo”, ale nie o muzykę tu chodzi, a o najnowszy film, który właśnie wchodzi na ekrany kin, w tym kieleckiej Moskwy. To opowieść o chłopakach z prowincji, którzy ruszają na podbój discopolowego świata. Czy im się to uda? Odpowiedź znajdą Państwo w kinie, a u nas fragment polskiej produkcji.
Menu

Po zwycięstwie powiatowym, powalczą o laury w województwie

Po zwycięstwie powiatowym, powalczą o laury w województwie

W powiecie skarżyskim nie brakuje młodych ludzi, którzy autentycznie interesują się strażą pożarną i jej działalnością. Dali temu wyraz w czasie piątkowych eliminacji powiatowych Konkursu Wiedzy Pożarniczej. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się najlepsi z najlepszych: Wiktor Smulczyński, Adam Niziołek i Marcin Kołek.

Do konkursu stanęli przedstawiciele szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu skarżyskiego – najlepsi z najlepszych, zwycięzcy eliminacji szkolnych.

– Uczestnicy napiszą test wielokrotnego wyboru. W tym roku mamy 24 pytania. Następnym etapem będą egzaminy ustne. Na koniec przygotowano wartościowe nagrody, po to, aby pokazać dzieciom i młodzieży, że warto się uczyć – mówił przed rozpoczęciem konkursu Michał Ślusarczyk, rzecznik prasowy skarżyskich strażaków.

Uczestnicy eliminacji powiatowych walczyli jednak nie tylko o nagrody, ale także – a może przede wszystkim - o udział w kolejnym etapie konkursu.

– Po dzisiejszym teście wyłonimy reprezentantów powiatu do konkursu wojewódzkiego. Będą to osoby, które zajmą pierwsze miejsca – dodaje Michał Ślusarczyk.

Piątkowe eliminacje wyłoniły naszych reprezentantów do etapu wojewódzkiego. Szkoły podstawowe będzie reprezentował Wiktor Smulczyński, z grupy gimnazjalistów najlepszy okazał się Adam Niziołek, a wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych - Marcin Kołek. Trzymamy kciuki! Etap wojewódzki odbędzie się pod koniec kwietnia. Po eliminacjach wojewódzkich, najlepsi wezmą udział w finale ogólnopolskim.

WYNIKI ELIMINACJI POWIATOWYCH
Szkoły Podstawowe:
1. Wiktor Smulczyński
2. Jakub Karpeta
3. Wojciech Sadza

Gimnazja:
1. Adam Niziołek
2. Wiktoria Kużdub
3. Karolina Chyb

Szkoły ponadgimnazjalne:
1. Marcin Kołek
2. Mateusz Ulewiński
3. Karolina Pląsek

Nagrody dla zwycięzców ufundowało Starostwo Powiatowe oraz Statoil.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy