Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

Dożynki Łączna 2017 r.

W gminie Łączna podziękowali za plony. Tegoroczne Dożynki pokrzyżowała pogoda, ale i tak organizatorzy nie powinni narzekać na frekwencję. Na wysokości zadania stanęły koła gospodyń Wiejskich, a ludowe kapele próbowały odganiać nieprzychylną aurę.

Czytaj dalej...

Dzień Dziecka w Łącznej

Sobota upłynęła dzieciom z gminy Łączna pod znakiem wspaniałej zabawy. Festyn, który zorganizowała Biblioteka w Łącznej przyciągnął tłumy najmłodszych mieszkańców gminy. Były gry, zabawy i konkursy. Nie zabrakło ciekawych nagród.

Czytaj dalej...

Przy „Mickiewiczu” i „Elektryku” powstanie hala sportowa, a w Łącznej boisko wielofunkcyjne

W Łącznej w tamtejszej bibliotece zostały podpisane umowy z włodarzami gmin, powiatów i stowarzyszeń województwa świętokrzyskiego na dofinansowanie zadań w ramach działania „Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Czytaj dalej...

Dwa lata szybko minęły

Gościem naszej stacji był wójt gminy Łączna Romuald Kowaliński. Z wieloletnim włodarzem gminy rozmawialiśmy na temat inwestycji, które udało się przeprowadzić w pierwszych dwóch latach obecnej kadencji.

Czytaj dalej...

Uczniowie z ZS w Łącznej na wycieczce w Bodzentynie

Urok małych świętokrzyskich miasteczek został doskonale zachowany w Zagrodzie Czernikiewiczów w Bodzentynie. Doskonale zachowany dom i obejście przyciąga cały czas turystów. Jest to doskonała lekcja historii dla młodych ludzi, którzy cały czas odwiedzają zagrodę. Nie inaczej było z uczniami Zespołu Szkół w Łącznej, którzy wybrali się do Bodzentyna na Wycieczkę.

Czytaj dalej...

Dziękowali za plony

Dożynki gminne w Łącznej pokazały, że najbardziej rolnicza gmina powiatu skarżyskiego, potrafi i chce kultywować tradycje, które tylko w naszym kraju są w taki sposób pielęgnowane.

Czytaj dalej...

To był wspaniały czas

Zakończyły się wakacje zorganizowane dla dzieci przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Łącznej. Przez kilkanaście dni, dzieci w trzech miejscowościach uczęszczały na zajęcia, wyjeżdżały na wycieczki, a wszystko pod okiem wyspecjalizowanej kadry.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy