Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

Słoweńcy, Erasmus i VIVE

Słoweńcy, Erasmus i VIVE

Tegoroczne obchody Dnia Szkoły w Zespole Szkół w Łącznej zbiegły się z wizytą gość ze Słowenii, którzy odwiedzili gminę dzięki podpisanemu kilka miesięcy temu Projektowi Erasmus Plus.

Młodzi Słoweńcy przyjechali do Łącznej z rewizytą. Uczniowie z Łącznej byli w Słowenii w miejscowości Cankova w maju. 

Celem wizyty uczniów ze Słowenii jest  odwiedzenie rówieśników z Polski w ramach  realizacji zadań  modułowych podjętych w programie Erasmus Plus oraz zaprezentowanie przygotowanych wcześniej materiałów przez wszystkich uczestników krajów partnerskich.

- Przyjechaliśmy do Polski w czternastoosobowym składzie. Bardzo nam się tutaj podoba – mówił Vid Ismailović koordynator projektu Erasmus Plus ze strony Słoweńskiej.

Słowa opiekuna grupy słoweńskiej potwierdza Paulina Grudniewska nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół w Łącznej. 

Słoweńcy będą gościć w Łącznej do 13 września

- Wszystko zaczęło się rok temu. W projekcie były przewidziane dwie wizyty i właśnie teraz to się dokonuje – powiedziała Jolanta Żaczek koordynator projektu Erasmus Plus ze strony polskiej.

Organizatorzy święta szkoły zrobili ogromną niespodziankę gościom ze Słowenii. Podczas uroczystej akademii pojawili się szczypiorniści PGE VIVE Kielce, którzy pochodzą ze Słowenii. Uros Zorman, Dean Bombac i Blaz Janc wzbudzili ogromny entuzjazm wśród uczniów z obu krajów.

- Bardzo chętnie odpowiadamy na tego typu zaproszenia. Ta wizyta jest wyjątkowa, bo oprócz polskich fanów zespołu PGE VIVE Kielce, mamy jeszcze fanów szczypiorniaka ze Słowenii, a to spowodowało  ogromną radość wśród naszych słoweńskich graczy – powiedział Sebastian Kozubek rzecznik prasowy PGE VIVE Kielce.

Po chwilowym zamieszaniu związanym z autografami i robieniem zdjęć z gwiazdami VIVE, wszyscy wysłuchali część artystycznej przygotowanej przez uczniów Zespołu Szkół w Łącznej.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy