Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym. Święto osób niewidomych i niedowidzących: Na 15 października przypada Międzynarodowy Dzień Białej Laski – święto osób niewidomych i niedowidzących. W czwartek w hotelu Promień spotkały się z tej okazji osoby zrzeszone w Polskim Związku Niewidomych w Skarżysku. Takiego musicalu w Skarżysku jeszcze nie było. Premiera już w środę: Od 28 sierpnia roku uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 2 pod opieką Anny Chojnackiej i Małgorzaty Skuzy realizują projekt „Się staję – wielopłaszczyznowy kontakt z kulturą – od świadomego odbiorcy do twórcy”. Finalnie powstał spektakl, który będzie można obejrzeć już 25 października. To jeden z pięciu zwycięskich wniosków, które otrzymały dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury w tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Projekt wspólnie realizują Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej i Gimnazjum nr 2.
Menu
reklama
reklama

Wizyta w Kielcach zakończona w policyjnym areszcie

  • Napisał 

Kieleccy policjanci zatrzymali wczoraj w centrum miasta dwóch mieszkańców gminy Łączna. 26 i 29-latek są podejrzewani o pobicie 32-latka oraz drugiego mężczyzny. Za to przestępstwo grozi im teraz do 3 lat więzienia.

Wczoraj po godzinie 17 dyżurny kieleckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że dwóch mężczyzn w centrum miasta ma zaczepiać i szarpać przechodniów. Na miejsce natychmiast zostały skierowane policyjne patrole. Funkcjonariusze zauważyli i zatrzymali 26 i 29-latka nieopodal jednego z przystanków autobusowych. Jak ustalili mundurowi, dokonali oni pobicia 32-letniego mieszkańca gminy Gowarczów oraz drugiego mężczyzny w wieku około 30-lat. W chwili zatrzymania podejrzewani mieszkańcy gminy Łączna byli nietrzeźwi. Dla tych mężczyzn wizyta w Kielcach została przerwana przez wyjazd do policyjnego aresztu.

Zatrzymani, gdy wytrzeźwieją usłyszą zarzut pobicia 32-latka. Za to przestępstwo grozi do 3 lat więzienia.

Ponadto apelujemy do świadków tego zdarzenia o pomoc w dotarciu do drugiego z pokrzywdzonych. Ten mężczyzna ma około 30 lat, po zdarzeniu wsiadł w autobus linii 35 w kierunku osiedla Bocianek. Pokrzywdzony miał na ręce opatrunek gipsowy. Wszystkie osoby będące świadkami tego zdarzenia lub mające informacje pomocne do ustalenia danych drugiego z pokrzywdzonych, prosimy o kontakt z funkcjonariuszami Komisariatu Policji III w Kielcach znajdującym się przy ul. Paderewskiego 13 lub telefonicznie 41-349-32-10.

KWP Kielce

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy