Bezpieczeństwo nad wodą: Wakacje, słońce i wysokie temperatury to sprawia, że coraz chętniej szukamy ochłody nad wodą. Jednak podczas zabawy niektórzy zapominają o bezpieczeństwie. Policjanci i ratownicy apelują o rozwagę i rozsądek.   W województwie świętokrzyskim sezon na plażowanie tuż, tuż, dlatego na wypoczynek wybierajmy tylko miejsca strzeżone. Z wizytą w skarżyskim szpitalu" o Szpitalnym Oddziale Ratunkowym: Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Z wizytą w skarżyskim szpitalu”. Tym razem odwiedziliśmy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Dni Suchedniowa już w ten weekend: Przypominamy, że już w najbliższy weekend odbędą się  Dni Suchedniowa, jednocześnie świętowanie 55 – lecia nadania praw miejskich. Dla mieszkańców i wszystkich, którzy zdecydują się wziąć udział w wydarzeniach, przygotowano wiele atrakcji. Patronat nad tą imprezą sprawuje m.in. nasza telewizja. Uczcili pamięć pomordowanych na Brzasku: W minioną niedzielę, jak co roku, mieszkańcy powiatu skarżyskiego spotkali się przy zbiorowej mogile na Brzasku, by uczcić pamięć o pomordowanych. Nowoczesne technologie pomagają poprawić urodę: Poprawiają owal twarzy i szyi, pomagają zniwelować zmarszczki i podnieść brwi. Lasery przychodzą z odsieczą, gdy w odchudzaniu nie pomaga dieta czy sport. Kolejne dni, kolejne zatrzymane prawa jazdy: Pomimo licznych apeli o rozwagę i ostrożność na drodze w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy lekceważą i nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. W ostatni weekend włoszczowscy policjanci zatrzymali uprawnienia 4 kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h. Jest zatrzymanie w sprawie morderstwa księdza: Drobiazgowa praca oraz zaangażowanie świętokrzyskich policjantów doprowadziła do szybkiego zatrzymania 26 –latka. Mundurowi podejrzewają, że mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego może mieć związek ze śmiercią 70 –letniego księdza z gminy Sędziszów. "Lato w teatrze": W Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” wystartował dwutygodniowy cykl warsztatów „Lato w Teatrze”. W tegorocznej, piątej już edycji, dzieci zmierzą się z niecodziennym zadaniem dotyczącym sekretnego życia przedmiotów. Setki ofert pracy na kieleckim Rynku już w środę: W środę na kieleckim Rynku w godzinach od 12.00 - 14.00 odbędą się Plenerowe Targi Pracy. Na bezrobotnych czekać będzie ponad tysiąc ofert pracy zarówno krajowych jak i zagranicznych, poszukiwani będą m.in. pracownicy produkcji, gastronomii, wykwalifikowani pracownicy fizyczni i sprzedawcy. W Kielcach drugi etap 28. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków: Z 5 etapów będzie składał się 28. kolarski Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Trasa przebiegać będzie z Łodzi do Lublina. Finisz drugiego etapu wyścigu odbędzie się w Kielcach.
Menu
reklama
reklama

Sport

Prezes Zając zabrał głos ws. sytuacji w Koronie

Atmosfera wokół Korony Kielce nie należy ostatnio do najlepszych. Z nieoficjalnych doniesień mogliśmy dowiedzieć się, o „aferze klapkowej”, o tym że trener ubliżał piłkarzom, czy niesnaskach między prezesem i jego zastępcą. Do sprawy odniósł się sam Krzysztof Zając. W poniedziałek wystosował list owtarty.

Czytaj dalej...

Mecz Polska – Anglia zakończeniem młodzieżowego Euro w Kielcach

Młodzieżowe Euro powoli dobiega końca. W Kielcach rozegrane zostanie jeszcze jedno spotkanie fazy grupowej w którym Polacy zmierzą się z rówieśnikami z Anglii. Do tej pory policja nie odnotowała większych incydentów. Cieszy natomiast duża frekwencja, ponieważ w ostatnich kilku dniach w Kielcach gościło kilka tysięcy fanów ze Szwecji, Słowacji i Anglii.

Czytaj dalej...

W Kielcach badano poziom kondycji sportowej

Sport to zdrowie. Już po raz VI Klub Uczelniany AZS Politechniki Świętokrzyskiej i Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej zorganizowały Test Coopera dla Wszystkich. W sobotę na stadionie lekkoatletycznym w Kielcach w dwunastominutowym biegu można było sprawdzić poziom swojej kondycji. Impreza wzorem lat ubiegłych cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Czytaj dalej...

Niezwykły mecz koszykówki

W niedzielę w hali Politechniki Świętokrzyskiej rozegrano mecz charytatywny pomiędzy zespołami Pactum Scyzory Kielce i drużyną Zjednoczeni. W tej drugiej ekipie wystąpili m.in. Kamil Suchański, Krzysztof Adamczyk, Jacek Kowalczyk, Marcin Chłodnicki i Artur Gierada.

Niebawem relacja wideo.

Czytaj dalej...

Kielce gotowe na Euro?

W piątek, 16 czerwca o godz. 18.00 na kieleckim stadionie zabrzmi gwizdek sędziego, który rozpocznie młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Polsce. Na początek zmierzą się ze sobą reprezentacje Anglii i Szwecji. W piątek odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiono jak wygląda poziom przygotowań w stolicy województwa świętokrzyskiego.

Czytaj dalej...

Młodzieżowe Euro już niebawem

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w piłce nożnej ruszają już za kilka dni. Jednym z miast gospodarzy turnieju będą Kielce, gdzie rozegrane zostaną 3 spotkania fazy grupowej. Sprawdziliśmy jak wyglądają przygotowania w stolicy województwa świętokrzyskiego.

Czytaj dalej...
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy