reklama

reklama

/>

Wiadomości

Astronomiczna wiosna już jest, ale zima nie odpuszcza

Choć nic na to nie wskazuje, to 20 marca od godz. 17:15 mamy już astronomiczną wiosnę. Słońce wchodzi w znak Barana, dni stają się dłuższe, a noce krótsze. W środę zawita do nas kalendarzowa wiosna. Niestety mimo wielkich starań nie znaleźliśmy oznak wiosny, postanowiliśmy pożegnać zimę, mamy nadzieję, że już na dłużej.

Czytaj dalej...

Sepsa śmiertelnie groźna

Tylko od początku roku do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach z powodu zakażenia bakteryjnego o ciężkim przebiegu trafiło sześcioro dzieci. Niestety w jednym przypadku choroba zakończyła się tragicznie – zmarła nastolatka. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że posocznica była przyczyną śmierci kolejnego dziecka. Lekarze przekonują, że takich dramatów można uniknąć i apelują, by szczepić dzieci.

Czytaj dalej...

Wiosna przyszła do Centrum Kultury

Na deskach sceny w CK w Jędrzejowie wystąpili: EKS-tremum I, EKS-tremum II, Mała Akademia Śpiewu, SDF, EKS-tremum Miniformacja oraz EKS-tremum Gold. Nie zabrakło znanych hitów, które porwały publiczność do zabawy. Jako jeden z pierwszych zabrzmiał hit z musicalu Grease Olivi Newton-John i Johna Travolty.

Czytaj dalej...

Kielce przodują w zakresie doradztwa zawodowego

Aż jedna trzecia nagród za realizację akcji Ogólnopolski Tydzień Kariery przyjedzie do Kielc. Zgodnie z ogłoszoną 15 marca 2018 roku decyzją jury, powołanego przez Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej, laury otrzymały: Miejski, Powiatowy i Wojewódzki Urząd Pracy. Dla MUP jest to już siódme wyróżnienie, co czyni z niego jedną z najczęściej nagradzanych za wkład w rozwój poradnictwa zawodowego instytucji w Polsce.

Czytaj dalej...

Kolejna rocznica Bitwy pod Grochowiskami

W tym roku obchodzimy 155. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Jedną z najważniejszych bitew, która rozegrała się na terenie naszego regionu, była ta pod Grochowiskami. W sobotę przy mogile powstańców odbyły się coroczne uroczystości.

Czytaj dalej...

Będą mieć szansę na zwiększenie i podniesienie kwalifikacji zawodowych

Niemal 1000 osób z województwa świętokrzyskiego i innych regionów, będzie miało szansę na zwiększenie i podniesienie kwalifikacji istotnych na rynku pracy. W piątek w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego podpisano pięć umów o dofinansowanie projektu w ramach Poddziałania 8.5.3 „Edukacja formalna i poza formalna osób dorosłych”.

Czytaj dalej...

Co dalej z dworcem PKS?

66 mln złotych. Taką kwotę przebudowy dworca PKS wskazywali projektanci, którzy wykonali kosztorys. Miasto przeznaczyło na ten cel tylko 40 mln zł. Kieleccy radni pytają prezydenta o to, skąd wzięły się takie rozbieżności. Nowoczesna proponuje zaś własne rozwiązania.

Czytaj dalej...

Co w Kinie? - wydanie z dnia 15.03.2018

Witajcie w kolejnym odcinku programu „Co w Kinie?”. W tym tygodniu na srebrnym ekranie kieleckiego Multikina dwie premiery – historia pełna przygód - „Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali” oraz wyrównanie gangsterskich porachunków, czyli „Pitbull. Ostatni pies”

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •