reklama

reklama

/>

Wiadomości

Pomagaja i liczą na pomoc


W Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” odbyło się przekazanie wózka inwalidzkiego oraz chodzika dla podopiecznej Fundacji  Małgorzaty Bartel z Podchojn w gminie Jędrzejów. Pani Małgorzata choruje na stwardnienie rozsiane, choroba w jej przypadku bardzo szybko postępuje.

-Cieszę się że my jako starostwo też mogliśmy się przyczynić do pomocy Pani Małgorzacie. Stwardnienie rozsiane to choroba bardzo podstępna , dlatego też dobrze, że są takie organizację jak Fundacja Miśka Zdziśka ,,Błękitny Promyk Nadziei” gdzie właśnie takie osoby mogą otrzymać pomoc. Pani Małgorzacie życzą zdrowia oraz wytrwałości w walce z chorobą – powiedział Edmund Kaczmarek starosta jędrzejowski    

Wózek inwalidzki pomogła sfinansować firma VANSTAR z Książe Skroniowa.

-Małgorzata Bartela choruje na stwardnienie rozsiane i wymaga stałej opieki – liczmy, że wózek i chodzik który dziś otrzymała posłużą do poprawmy komfortu życia Pani Małgorzaty. Zrobimy wszystko co w naszej mocy aby wspierać Panią Małgosię w jej chorobie  – mówił  Dariusz Lisowski prezes Fundacji Miśka Zdziśka  

Pomóc Pani Małgorzacie może każdy poprzez dobrowolną wpłatę na konto fundacji Miśka Zdziśka o nr  23 1240 4982 1111 0010 6253 6955 z dopiskiem ,,Na leczenie Małgorzata Bartela”

Źródło: Fundacja Miśka Zdziśka


Czytaj dalej...

Korona rozpoczyna sezon w Zabrzu

Po ponad 60 dniach wraca piłkarska Lotto Ekstraklasa. Korona Kielce pierwsze spotkanie nowej kampanii rozegra w niedzielę, na wyjeździe, z Górnikiem Zabrze. Choć rusza liga, kadra Złocisto-krwistych nie została jeszcze zamknięta.

Czytaj dalej...

Pracownicy spółek Skarbu Państwa jednak na listach PiS?

Kilka tygodni temu pojawiły się informacje, że na listach Prawa i Sprawiedliwości, w wyborach samorządowych, nie znajdą się osoby pracujące w spółkach Skarbu Państwa. Dziś coraz głośniej mówi się o tym, że będą mogły wystartować, ale tym samym nie będą zarabiać więcej niż 15 tys. zł miesięcznie. Między innymi na ten temat rozmawialiśmy w magazynie Kwadrans Polityczny z senatorem Krzysztofem Słoniem.

  • Dział: Kielce
  • Dodał:
Czytaj dalej...

Śmierć na drodze

W miejscowości Motkowice w gminie Imielno na łuku drogi krajowej K78 kierujący samochodem marki VW Golf 58 – latek(trzeźwy), w nieustalonych na tę chwilę okolicznościach, najprawdopodobniej zjechał na przeciwny pas ruchu zderzając się czołowo z nadjeżdżającym z naprzeciwka samochodem ciężarowym marki Daf kierowanym przez 49 – latka(trzeźwy).

W wyniku zaistniałego zdarzenia na miejscu śmieć poniosła 58 – letnia  pasażerka pojazdu VW Golf . Kierujący Volkswagenem z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala.

Źródło: KPP Jędrzejów

Czytaj dalej...

Piątek pod kontrolą

W piątek 20 lipca od godziny 6.00 do godziny 22.00 na terenie województwa świętokrzyskiego policjanci prowadzą działania „Prędkość”. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na kierujących, którzy przekraczają dozwoloną prędkość na drogach.

Podczas działań policjanci wykorzystają wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości  m.in. laserowe mierniki prędkości oraz radiowozy wyposażone w urządzenia do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego, tzw. wideorejstratory. Patrole biorące udział w działaniach będą pełniły służbę w miejscach newralgicznych gdzie dochodzi do dużej liczby wypadków drogowych.

W tych miejscach świętokrzyska policja zastosuje kaskadowy pomiar prędkości  - polegający na umiejscowieniu na danym odcinku drogi kilku patroli ruchu drogowego kontrolujących prędkość pojazdów.

Źródło: KPP Busko – Zdrój

Czytaj dalej...

Co w Kinie? - wydanie z dnia 19.07.2018

Witajcie w kolejnym odcinku „Co w Kinie”. W tym tygodniu na kinomanów czekają 4 premiery. Trzymające w napięciu thrillerry: „Pierwsza noc oczyszczenia” i „Sicario 2: Soldado”. Zabawna animacja „Co w trawie piszczy” oraz komedia pomyłek „Niezwykła podróż Fakira, który utknął w szafie”. Zostańcie z nami, zaczynamy.

  • Dział: Kielce
  • Dodał:
Czytaj dalej...

S 7! Zmiany, zmiany, zmiany, a końca nie widać!

Ślamazarne tempo. Wielokrotnie przykładany termin oddania odcinka na trasie S 7 Chęciny – Jędrzejów. Kiedy koszmar kierowców się skończy? Pojawił się termin pierwszego kwartału przyszłego roku, ale czy tak będzie, przekonamy się za kilka miesięcy. Póki co kierowcy przejeżdżający przez Chęciny do Jędrzejowa trafią na kolejne zmiany.

Na rondzie w Starochęcinach ruch przez kilkanaście najbliższych dni odbywać się będzie połową jezdni i dlatego jest sterowany sygnalizacją świetlną. W Skarżysku wprowadzona kilka tygodni temu sygnalizacja została zastąpiona tymczasowym rondem. Wszystkie te zmiany mają na celu usprawnienie ruchu na całym odcinku S7 od Skarżyska do Jędrzejowa.

Uważajmy na nie, bo jest ich tyle i zachodzą tak szybko, że staje się to niebezpieczne, a ilość kolizji i wypadków, zwłaszcza na odcinku Chęciny – Jędrzejów, jest zastraszająca.

Czytaj dalej...

Był nietrzeźwy, jechał za szybko

Policjanci z włoszczowskiej drogówki zatrzymali do kontroli 39-letniego kierowcę hondy, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 26 km/h. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości oraz posiadał zakaz kierowania pojazdami. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Wszystko wydarzyło się w środę przed godziną 11:00 w miejscowości Brzozowa

Źródło: KPP we Włoszczowe

Czytaj dalej...

Podczas wakacji w mieście nie musi być nudno

Dom Kultury we Włoszczowie przygotował szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży na wakacyjny czas. . Zajęcia plastyczne i muzyczne, rozgrywki sportowe i turnieje wiedzy, seanse kinowe, wyjścia na basen i wycieczki autokarowe to jedynie niektóre z rozrywek przewidzianych dla podopiecznych DK.

Zadowolone dzieci chętnie uczestniczą we wszystkich aktywnościach. Uczyły się ciekawych rzeczy, rozwijały swoje zdolności i pasje oraz zawierały nowe przyjaźnie. Wśród uczestników byli również goście z innych krajów -  z Francji, Hiszpanii i Belgii.

Więcej informacji na stronie Domu Kultury.

 

Źródło: UM we Włoszczowie

Czytaj dalej...

Wszyscy nad zalew!

29 lipca  od godziny 12:00 nad zalewem w Jędrzejowie odbędzie się dzień otwarty z deskami SUP – Stand up paddleboard.  Wcześniej, bo w najbliższą sobotę 22 lipca nastąpi pierwsza odsłona Summer Sound Stage.  

SUP - czyli wodna dyscyplina sportowa, gdzie do pływania używa się dużej i stabilnej deski i wiosła. Na desce SUP można się zrelaksować, można się pościgać, posurfować, albo wykorzystać ją jako mata do jogi czy do fitnessu.
SUP to jedna z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportowych na świecie. Najważniejsze jest to, że nowicjusze nie muszą mieć żadnych specjalnych umiejętności, bo utrzymanie balansu na desce jest stosunkowo łatwe.
 
Podczas SUPer Day czeka na Państwa mnóstwo atrakcji: prezentacja sprzętu SUP, zajęcia z instruktorami i zawodnikami SUP, warsztaty z SUP Jogi, konkursy z nagrodami, wyścig o SUPer Puchar
Serdecznie zapraszamy !

 

Foto; www.ponidziekajakiem.pl

Czytaj dalej...

Amator narkotyków zatrzymany

We wtorek wieczorem jędrzejowscy kryminalni zatrzymali 27 - letniego amatora substancji zakazanych. Teraz młody mężczyzna swoje zainteresowania będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem.

Kryminalni z jędrzejowskiej komendy podejrzewali mieszkańca gminy Jędrzejów, iż ten trudni się narkotykowym procederem. Z ustaleń mundurowych wynikało, że zakazane substancje  27 – latek może  przechowywać w mieszkaniu, które zajmuje. We wtorek wieczorem policjanci złożyli mężczyźnie służbową wizytę. Jak się okazało podejrzenia mundurowych się potwierdziły. W jednym z pomieszczeń 27-latka policjanci znaleźli 13 gram białej substancji oraz 5 gram suszu roślinnego.

Wstępna analiza potwierdziła, iż zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana. Nielegalne substancje trafiły do policyjnego laboratorium, a 27-letni amator środków psychoaktywnych do policyjnej celi.

Źródło: KPP w Jędrzejowie

Czytaj dalej...

Powiatowe święto policji

W  jędrzejowskie Komendzie Policji odbyły się obchody Święta Policji. Nominacje na wyższe stopnie otrzymało 24 policjantów. W uroczystościach udział wzięli oprócz awansowanych stróżów prawa przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, służb mundurowych oraz zaproszeni goście.

Wszystkim mianowanym oraz wyróżnionym przełożeni oraz zaproszeni gości złożyli gratulacje oraz podziękowania za wzorową służbę, włożony trud w zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego w powiecie jędrzejowskim.

 

Źródło: KPP Jędrzejów

Czytaj dalej...

Policja poszukuje sprawców potrącenia rowerzysta

Kieleccy policjanci prowadzą postępowanie wyjaśniające w sprawie zaistniałego w dniu 08.07.2018 roku, w godz. 21:00 – 22:00 w miejscowości Ostrów gm. Chęciny, wypadku drogowego. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że sprawca nieznanym pojazdem potrącił rowerzystę, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •