reklama

reklama

/>

Wiadomości

Bez koalicji w Radzie Miasta? Przynajmniej oficjalnie

Projekt Świętokrzyskie, w Radzie Miasta Kielce nie wejdzie w koalicję z Koalicją Obywatelską, ani tym bardziej z Prawem i Sprawiedliwością. Bogdan Wenta zaprasza jednak do wspólnego, prezydenckiego klubu, radnych z ugrupowań, które poparły go przed II turą. Konkretów brakuje również w kwestii nazwisk wiceprezydentów.

Czytaj dalej...

Ochrona przyrody, to też patriotyzm - Zapowiedź 6. odcinka programu "Droga do Niepodległości Szlakiem Świętokrzyskiej Przyrody"

Według Słownika Języka Polskiego PWN, patriota to człowiek kochający swoją ojczyznę. Człowiek gotowy do poświęceń dla niej. Bycie świadomym patriotą wiąże się ze znajomością historii swojego kraju, jego tradycji, kultury, tożsamości. Patriotyzm można jednak rozpatrywać wielowymiarowo. Jednym z jego rodzajów, jest patriotyzm ekologiczny. Podstawą, w tym przypadku, jest postrzeganie otaczającego nas świata, jako naszego domu.

  • Dział: Kielce
  • Dodał:
Czytaj dalej...

Teatr im. Stefana Żeromskiego z kolejną dotacją

Blisko 21 mln zł przekazał w czwartek marszałek województwa świętokrzyskiego, na przebudowę siedziby Teatru im. Stefana Żeromskiego. Prawie 80% tej kwoty stanowią środki Regionalnego Programu Operacyjnego. Całkowity koszt remontu kamienicy przy ul. Sienkiewicza, wyniesie ok. 70 mln zł.

Czytaj dalej...

Stypendia dla studentów ze Wschodu

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas wręczył stypendia 68 studentom pochodzących z Ukrainy, Białorusi i Mołdawi na rok akademicki 2018/19. Uroczyste wręczenie grantów odbyło się w czwartek na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Czytaj dalej...

Żołnierze z prezentami u małych pacjentów

Na co dzień to doskonale wyszkoleni żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych z kieleckiej Bukówki. W środę właśnie ci ludzie stali się przyjaciółmi małych pacjentów Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. Wojskowi przynieśli ze sobą worki wypchane po brzegi prezentami.

Czytaj dalej...

„Bogdan Olewicz 2018”

16 listopada br. Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych Ruchowo zaprasza na Ogólnopolski Turniej Piosenki Poetyckiej Bogdana Olewicza w 50 rocznicę Jego pracy twórczej. To już jedenasta edycja  festiwalu, który każdego roku poświęcony jest innemu autorowi tekstów poetyckich.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Sport

Instagram

Polecamy

Fotorelacje

Kontakt

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 790 710 365

e-mail: redakcja@tvswietokrzyska.pl

Reklama

Kielce
ul. Paderewskiego 4/13
25-017 Kielce

tel: 41/ 243 30 33
fax: 41/ 243 39 69
mob: 662 292 999

e-mail: reklama@tvswietokrzyska.pl

telewizja wszędzie dostępna
  •